Μετάβαση σε περιεχόμενο

sos!!!!!!!


grousi

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα!!!!

εχω προβλημα!!!helppppp!!!!!

λοιπον,αυτο το μηνα εχω πολυ περιεργα συμπτωματα,με κυριο συμπτωμα φοβερους πονους χαμηλα στην κοιλια.εκανα ενα τεστ φαρμακειου και βγηκε θετικο.πηγα αμεσως στο νοσοκομειο και εκανα κι εκει 2 τεστ ουρων αλλα βγηκαν αρνητικα και μου ειπαν οτι ισως εχω καποια κυστιτιδα και να παρω αντιβιωση.φυσικα το πρωι θα παρω το γυναικολογο μου, αλλα τωρα τι να κανω????να παω και για χοριακη αυριο ή δε χρειαζεται?????

ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!!!:woohoo::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου κοπελα μου!!!Αχ συγχαρητηριααααα!!!!!Καταλαβαινω την αγωνια σου!Αλλα τεστ ουρων ειναι αυτα ξερω κι εγω!Αληθεια χοριακη δεν κανουν στο νοσοκομειο?θα ηταν οτι καλυτερο αυτο....αυριο να πας σιγουρα πριν τον γιατρο κιολας!Δεν νομιζω να ειναι κατι αλλο σιγουρα θα εισαι εγκυουλα!Μακαρι στο ευχομαι ολοψυχα!!!Αυριο να χοροπηδας απο ευτυχιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου! Καταρχήν ψυχραιμία!

Όταν λες φοβερούς πόνους;; Χειρότερα από της περιόδου; Στο νοσοκομείο δε σου έκαναν κάποιο υπέρηχο, κάτι;; Αν οι πόνοι είναι τόσο έντονοι όσο λες, θα σου πρότεινα να πάρεις απόψε το γιατρό σου τηλέφωνο, να μην το αφήσεις για αύριο.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grousi καλησπερα.Το τεστ ουρων που γινεται στο νοσοκομειο δεν ειναι και πολυ αξιοπιστο .Ειχα κανει τεστ ουρων στο νοσοκομειο και βγηκε αρνητικο ενω το τεστ εγκυμοσυνης ηταν θετικο .Μονο η χοριακη θα δειξει Μαλλον εισαι εγκυουλα..Ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALISPERA KORITSAKI MOU NOMIZO TO KALYTERO POU EXEIS NA KANEIS EINAI MIA XORIAKI TO PROI GIA SIGOYRA APOTELESMATA.APO OTI EXO DIAVASEI APO TA ALLA KORITSIA TO THETIKO TEST DISKOLA KANEI LATHOS SE ANTITHESI ME TO ARNITIKO!!SOY EYXOMAI KALI EPYTIXIA KAI KALA APOTELESMATA.MHN MAS XEXASEIS PERIMENOUME NEA SOU

FILIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,τι να πω....δεν ειναι σαν της περιοδου. ειναι διαφορετικοι. ξεκινανε χαμηλα,μετα ανεβαινουν,δε ξερω τι γινεται.δε μου εχει ξανασυμβει. δε μου εκαναν υπερηχο.μονο γενικη αιματος και καλλιεργεια ουρων που θα βγει σε 2 μερες. οποτε λετε να εχω ελπιδες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου γρουσι..ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι αυτό που επιθυμεις!!! Πάντως για να ξέρεις έγώ και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και στη δευτερη τώρα, ειδικά στην αρχή δηλαδή 5η με 6η εβδομάδα είχα κάτι πόνους..σαν κολικους που έφταναν μέχρι το στομάχι.Ο γιατρός μου είχε πει ότι συχνά στην γλυμοσύνη έχουμε τέτοιους πόνους κ δίνουν μαγνησιο για να μην είνα έντονοι χωρίς να σήμαίνει ότι είναι κάτι επικινδυνο. ΕΥΧομαι να μας πεις τα ευχάριστα συντομα!!!:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καποιες φορες ειναι δυνατοι καποιες οχι. ειναι οπως ειπες tirogaridaki....μεχρι το στομαχι μου φτανουν...απλα δεν θα επρεπε να μου κανουν και μια χοριακη στο νοσοκομειο???να την ξεκινησω την αντιβιωση ή να την αφησω για αυριο για καλο και για κακο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GROOSI ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΓΚΥΟΣ!ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΟΝΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΣΗΜΕΡΑ!ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με τη ρουλα,πρεπει ναπαρεις τωρα το γιατρο τηλ!!!ασε την αντιβιωση για καλο και για κακο και παε το γιατρο οπωσδηποτε!!! παντως αφου βγηκε θετικο το τεστ πρεπει να εισαι εγκυος!!!το να κανει λαθος και να ηταν αρνητικο ενω εισαι εγκυος γινεται,αλλα το να μην εισαι εγκυος και να δειξει θετικο δεν γινεται!!!

παρε το γιατρο,γιατι νομιζω οτι θα κανεις νινακιιιιιι σε 9 μηνες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται πως αντιβίωση δεν θα αρχίσεις αν δε μιλήσεις πρώτα με το γιατρό σου! Τον πήρες;;

Όσον αφορά τους πόνους, φαντάζομαι πως σε πολλές κοπέλες είναι έντονοι στις αρχές. Εγώ δεν πονούσα τόσο πολύ, σαν περιόδου μόνο, αλλά θυμάμαι πως την πρώτη φορά που είχα μείνει έγκυος ο γιατρός μου'χε πει πως αν πονάς πολύ, βάλε υπόθετο Buscopan.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν την παιρνω την αντιβιωση.πανω απ ολα ψυχραιμια!!!!πρωι-πρωι θα παω για χοριακη....και μακαρι....:lol: :lol: :lol:

σας ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑΚΙ μου.................οτι πιο ωραια ακουσα σημερα...(οχι για τους πονους, για το τεστ...)

Πάρε ακομα κ τωρα τον γιατρό..αυτη ειναι η γνωμη μου...εννοείται οτι δεν θα το ρισκαρεις.....

Αχ φιλεναδιτσα ευχομαι....ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΙΑ....

Πες μας νεα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι αντιβίωση!! Μέχρι να σιγουρευτείς τουλάχιστον! Αν και πιστεύω ότι δεν θα την πάρεις ποτέ... τουλάχιστον για τους επόμενους μήνες! Καλή επιτυχία κοπέλα μου κι εύχομαι ο πόνος να σταματήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, μολις διαβασα οτι το self clear δεν ειναι καθολου αξιοπιστο και οτι πολλες φορες βγαζει θετικα αποτελεσματα λανθασμενα....εχετε ακουσει κατι???ελπιζω να μην ειμαι εγω η ατυχη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grousi den exw akoysei pote apo kanenan na bgainei lathos thetiko testaki... Ektos an ekanes kapoia ormonikh therapeia... H akoma an koitakses to apotelesma meta apo poly wra (nomizw prepei na to koitas mesa sta prwta 10 lepta)...

Periergo pantws poy de soy ekanan kai mia metrhsh xoriakhs sto nosokomeio...ma dinoyn etsi antibiwsh xwris na exoyn idea ti mporei na symbainei? :angry: Ki egw nomizw na mhn thn pareis prin milhseis me to giatro soy.

Prin apo dyo bdomades poy ematha oti eimai egkyos eixa ki egw thn prwth kai deyterh mera kathysterhshs arketa entona ponakia - pio entona apo ponakia periodoy... Den htan synexomena bebaia, oyte anypofora. Erxontan ki efeygan mexri poy stamathsan teleiws thn trith mera kathysterhshs. Esena einai synexomena?

Soy eyxomai na eisai egkyoyla!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια ενοχληση εχω συνεχεια.επειδη μου εκαναν 2 τεστ ουρων και βγηκαν αρνητικα θεωρησαν οτι δεν υπαρχει πιθανοτητα.εγω ομως δεν το παιρνω τοσο επιπολαια.πιστευω οτι επρεπε να το ψαξουν λιγο παραπανω.μακαρι να εχω δικιο...:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι πραγματικα να εχει γινει λαθος και να εισαι εγγυουλα!!:) και συντομα να σταματησουν και οι πονοι που σε βασανιζουν:angry: περιμενουμε ευχαριστα νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax koritsi m

min agxonese

den exo kia polli empistosini sta test ouron idika sta nosokomia

prin ligo kairo akoma mia kopela eixe akrivos ta idia ta dika s

kai pire kai tin antibiosi eno itan telika egkios (den thimame pia kopela itan)

psaxeto kalitera kai meta pernis tin antibiosi

an kai pisteuo opos kai esi katabathos eisai egkios

perimenume nea s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να έχεις θετικότατα νέα να μας πεις Grousi μου! Καλά αποτελέσματα στη χοριακή κι όχι αντιβίωση πριν βεβαιωθείς! Εντάξει? Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimerakia sou agapi mou...

Kane oti sou lene ta koritsia mwro mou...

Xoriaki prwta apo ola kai meta na pareis antiviwsei eee...

Den empisteuwme pantote ta nosokomeia...

Filia agapi mou...

Kai prwsexai se oti ki an kaneis...

O theos mazi sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια....

λοιπον,τα νεα μου ειναι και καλα και κακα....

εκανα τη χοριακη και βγηκε 52,9.

πηρα το γιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι πολυ λιγες οι μοναδες και κατα πασα πιθανοτητα ειναι παλλινδρομη.:( αλλα επειδη ποτε δεν ξερεις...μου ειπε να μην κουραζομαι σωματικα, να παρω φολικο οξυ και την πεμπτη το πρωι να παω ξανα για χοριακη. και μακαρι να εχουν ανεβει οι μοναδες....:)

παντως αυτο που εχω να πω....καμια εμπιστοσυνη στα νοσοκομεια!:angry:

ευτυχως δεν πηρα την αντιβιωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...