Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωματα;


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα. Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι. Προσπαθούμε με τον αντρα μου για μωρακι. Ουσιαστικά αυτός είναι ο δευτερος μηνας προσπαθειων μας. Ηρθαμε σε επαφή τις γονιμες μερες (19/4, 23/4,24/4). Ο κύκλος μου ειναι 30-33 ημερες αλλα τους τελευταιους μηνες δεν ξερω τι εχει πα΄θει και μου ερχεται 3-4 μερες νωριτερα (τον προηγουμενο μηνα 5 μερες νωριτερα!)Πριν από 4 ημερες ενιωθα τραβηγματα εντονα χαμηλα στην κοιλια. Δεν ξερω εαν ηταν η ωορρηξια ή κατι αλλο γιατί δεν εχω καταλαβει ποτε ξανα την ωορρηξια μου). Από σήμερα όμως αρχίζει και ψιλοποναει η κοιλια μου....Λογικα ετοιμαζεται να κανει την εμφανισή της η περίοδος μου...Τι λετε; Μάλλον καλυτερα να μην σκεφτομαι καν την περιπτωση εγκυμοσυνης, ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 333
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

elenaki moy kalos irthes!!

dn xerw k polla na soy po giati dn exw ginei manoyla k eimai k egw akoma stin anamoni! san k esena perimenw na adiathetisw se kamia bdomada.. prospathoyme gia mwraki k emeis 3 mines.. ta symptwmata moy exoyn mathei ta koritsia edw na min ta ypologizw k poly giati agxonomai to idio tha s elega k esena...

min agxonese k perimene... ti na kanoyme to kalo prama argei na ginei..

elpizw na s pane ola kala. k oti epithimis filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ' ευχαριστω πολύ και μας ευχομαι να εχουμε συντομα καλα νεα(ειτε ευτό το μηνα ειτε τον επόμενο!). Η αλήθεια είναι πως ανα ισχυει πως οι εγκυες εχουν διαισθηση οτι ειναι, εγω ειμαι σιγουρη οτι θα μου ερθει περιοδος...μακαρι να διαψευστώ...Α:το ωραιο ειναι ότι τον προηγουμενοι μηνα ημουν ΣΙΓΟΥΡΗ ότι ημουν εγκυος!!!!!!!!!!!Σ' ευχαριστώ για την αμεση απάντηση σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα γεια σου και καλώς ήρθες στο mammyland! :)

Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης σε πολλές κοπέλες ταυτίζονται με τα συμπτώματα της περιόδου. Εγώ για παράδειγμα είχα για μια βδομάδα συμπτώματα περιόδου, πονάκια, πρήξιμο κλπ κι επειδή δεν είχα στο μυαλό μου το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης, στη μια βδομάδα δέησα και πήρα τεστ, που φυσικά βγήκε θετικό μετά από τόσες μέρες καθυστέρησης!

Οπότε, όταν νοιώθεις συμπτώματα περιόδου αυτό δε σημαίνει απαραίτητα πως θα'ρθει η περίοδος!

Εύχομαι να μας έχεις ευχάριστα νέα σύντομα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα δειξει!αντε να περασουν γρηγορα οι μερες γιατι η περιοδος μου οταν αρχιζουν αυτα τα πονακια το πολυ σε 3 ημερες μου ερχεται.Σ' ευχαριστω πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy??? τωρα που λεμε για συμπτωματα κατι μου ηρθε...

αδιαθετησα 5/4 γονιμες γυρω στις 17 κ μετα αυτο το μηνα δν ημουν καθολου αγχωμενη...ειχα πει δν θα κατσω να σκασω θα ερθει το μωρακι με τη βοηθεια του θεουλη... χαλαρα κ εγω ημερα του πασχα γινανε η σχετικες αγκαλιτσες (μετα απο μερες νηστειας)!!! χαχα κ παλι μετα απο κανα δυο μερες παλι αγκαλιτσες επειδη το θελαμε κ οχι επειδη επρεπε ... στην 19 μερα του κυκλου περιπου ειδα κατι καφε υγρα πολυ λιγα βεβαια στο σκουπισμα.. κ αρχισαν παλι η εμμονες.. βρε λεσ? τι να σημαινει κ τετοια..

σημερα εχω χαμηλα πονακια τσιμπηματα.. γιατι να μου καρφωθει στο μυαλο παλι δν ξερω αχ αχ...

κ ρωταω τι ειναι ολα αυτα??

ευχαριστω κ συγνωμη αν σας κουρασα.. εσυ ελενακι τα εχεις αυτα...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tetoulina, τα καφέ μπορεί να σημαίνουν εμφύτευση!! και τα πονάκια επίσης!

Χαλάρωσε, ηρέμησε, ό,τι ήταν να γίνει έχει γίνει, υπομονή λίγες μέρες... :)

Εύχομαι να μας έχετε ευχάριστα κορίτσια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι καλημερα και καλως μας ηρθες!!!Ευχομαι το θαυματακι να κανει δουλιτσα!!!Το ιδιο και σε σενα καλη μου tetoulina!Μην ανησυχειτε ειναι στον δρομο!!!Οσο για τα συμπτωματα θα συμφωνησω κι εγω να μην δινεται σημασια και οτι σε πολλες περιπτωσεις ειναι τα ιδια με αυτα της περιοδου!

Οσο για τα καφε tetoulina μου εχω διαβασει αρκετα καλα!!!Σας ευχομαι ολοψυχα να μας ανακοινωσετε τα ευχαριστα συντομα!!!!!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ,έχει δίκιο η crazy ότι δηλαδή τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης σε πολλές κοπέλες ταυτίζονται με τα συμπτώματα της περιόδου.Και εγώ συμπτώματα περιόδου είχα που δεν ήρθε ποτέ.Αυτό που παρατήρησα εγώ στο σώμα μου (δεν ξέρω αν το έχει προσέξει και καμία άλλη) δέκα μέρες περίπου πριν την περίοδο και με είχε πραγματικά αγχώσει(πηγαινε το μυαλο μου στο κακό) ήταν ότι σε ενα σημείο στην αριστερή πλευρά της κοιλιάς μου λιγο πιο κάτω και αριστερά του αφαλού έβλεπα μια ελάχιστη διαφορά σε σχέση με την δεξία,σαν ένα μικρό ,μα πάρα πολυ μικρό φουσκωματάκι.Το είχα ξεχάσει αλλά τώρα στον τρίτο μήνα που παρατηρώ την κοιλιά μου όντως ειμαι ακόμα αρκετά πιο φουσκωμένη στην αριστερή πλευρα σε σχεση με την δεξιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΤΕ ΥΠΟΨΙΑΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ?ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΝΑΓΕ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΗΝ ΣΑΣ ΑΝΧΩΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ.ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ Η ΖΥΓΑΡΙΑ ΜΕ ΕΔΕΙΧΝΕ 1,5 ΚΙΛΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΕΧΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΛΠΑΚΙ?ΧΙΧΙ ΚΑΤΑΤΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημερα!γραφω απ' τη δουλεια, ελπίζω ναμην με παρει πρεφα κανείς!Λοιπόν και σημερα εχω πονακια και λιγο πρησμενο στηθος. Αλλα βρε παιδια ποναω σχεδον συνεχομενα..οπότε νομιζω οτι αυριο και σημερα μπορει να μου ερθει...ευχαριστώ ολες για τις ευχες tatoulina και εγω ηρθα σε επαφή 19/4 Λες;;;να περασουμε μαζι τα ευχαριστα;σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας ευχομαι ολες με το καλο τα ευχαριστα νεα!

Εγω και στις δυο εγκυμοσυνες ειχα τα συμπτωματα της περιοδου μεχρι που εκανα τα τεστ περιμενα περιοδο!!!

Ενα συμπτωμα που μου "εμαθε" ο γιατρος μου ειναι το ζεστο στηθος!

Επειδη και στις δυο εγκυμοσυνες ειχα αιμοραγια, μολις τον επαιρνα να του πω οτι εχω αιμα μου λεγε ειναι ζεστο το στηθος σου? και αφου το επιανα και του ελεγα ναι μου ελεγε δεν το χασαμε το μωρο παρε τα ταδε χαπια και ξαπλωσε!

Ελπιζω να ισχυει και σε εσας.... (προσοχη ομως ε! μην αρχισετε να αυτοχουφτωνεστε μεσα στο γραφειο για να δειτε αν ειναι ζεστο το στηθος :ΡΡΡΡ !!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και δηλαδή μετα από ποσες μερες σου φευγουν τα συμπτωματα περιοδου;περιττο να σου πω οτι μολις συγκρατηθηκα για το τελευταιο που ειπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα συμπτωματα (πονοι περιοδου και πρηξιμο στηθους) σε εμενα κρατησαν στην πρωτη εγκυμοσυνη 1,5 μηνα περιπου και στην δευτερη 15 μερες.

το ζεστο στηθος παραμενει σε ολη την εγκυμοσυνη.

(οι συσπασεις της μητρας (πονοι περιοδου) στην πρωτη εγκυμοσυνη κρατανε πιο πολυ συνηθως γιατι μεγαλωνει η μητρα να υποδεχθει το "φασολακι", στις επομενες εγκυμοσυνες, λογω ελαστικοτητας απο την προυγουμενη εγκυμοσυνη, δεν κραταει πολυ.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααχ,ρε κοριτσια!!!!σε καινουργιο μπελα με βαλατε παλι!!!!αρε,χουφτωμα που εχει να πεσει!!!!!:cheer: :cheer: :cheer:

Παντως ευχομαο σε οποια περιμενει...το χαρμοσυνο γεγονος να το μαθει συντομα!!!!!!!!Φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια αυτο με το στηθος ουτε εγω το ηξερα:blink: ....οντως ζεστο ειναι!:silly: αλλα να σας πω την αληθεια δεν θυμαμαι και πως ηταν πριν:huh: .....ευχομαι λοιπον ολες με καυτα στηθη:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ'ευχαριστω πολυ! Αρα λοιπον χωρις καθυστερηση, δεν μπορώ να βγαλω ασφαλή συμπερασματα αφου τα συμπτωματα μοιαζουν τοσο πολυ...Anyway θα δειξουν οι επόμενες ημερες!!!Το στηθος μου ειναι ζεστο και εχω 36,9, Απ' οτι διαβασα ομως η θερμοκρασια ανεβαινει και λιγο πριν την περιοδο!Ε, μα πια δεν βγαζεις ακρη!!!!!!!!!!!!!!Πολλα φιλια να σου ζησουν τα μωρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα αnthy! Τι να σου πω,οι γνωμες δυιστανται, αλλοι λενε ναι αλλοι οχι...Μήπως ομως περνας καμια ιωσουλα; πότε περιμενεις κανονικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω πως δεν σε βοηθησα πολύ, αλλά προτιμώ να είμαι "απαισιοδοξη", γιατί τον προηγούμενο μηνα ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ!αμε!ειχα και διαισθηση και τζιφος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι μου, εγώ θα σου πω να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! Εγώ έμεινα στον 3ο μήνα προσπάθειας. Στον 2ο μήνα, είχα λιγάκι ροζ στην αρχή και μετά τίποτα! Κι έλπιζα.. αλλά τελικά κατέβηκαν.. Όμως στον 3ο μήνα, είχα πολύ πρησμένο στήθος, σχεδόν δεν αγγιζόταν, και μικροπονάκια δεξιά κι αριστερά! Σαν περίοδο! Και πολλά μα πολλά υγρά λευκά κι άοσμα. Και τελικά ήταν το μπεμπάκι μου που με προειδοποιούσε ότι έρχεται... Αλλά δεν το σκεφτόμουν, δεν είχα άγχος, τουλάχιστον τον 3ο μήνα! Ειδάλλως το χάνεις το παιχνίδι!! Καλή επιτυχία εύχομαι!

Ανθή μου, δεν ξέρω να σου απαντήσω σίγουρα γιατί δεν είχα ούτε μια φορά μέχρι τώρα αναγούλες, ξινίλες κι εμετούς. Μόνο μια βδομάδα πριν μάθω ότι είμαι έγκυος, ένιωσα για μια μέρα μόνο με το τσιγάρο που άναψα το πρωί σαν να ξεράθηκε ο λαιμός μου και ήπια καφέ κι αηδίασα λιγάκι. Αλλά μόνο αυτό! Και τώρα, αν και έχω ανάψει μερικά τσιγάρα, όταν καπνίζει ο άλλος δίπλα μου το μυρίζω περιέργα, όχι όπως παλιά! Δεν με ενοχλεί! Απλά είναι διαφορετικό στην οσμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...