Μετάβαση σε περιεχόμενο

XWRIAKI KAI TIMES ENDEIKSIS EGKUMOSINIS


Recommended Posts

KORITSAI GEIA SAS!

EXW MPERDEYTEI LIGAKI.. KAPOU MESA STO MAMMYLAND DIAVASA GIA MIA KOPELA POU EIXE KATHYSTERISI EKANE XWRIAKI KAI VGIKE 14 , EIXE PROHGHTHEI KI ENA TEST POU EIXE KANEI ME AXNI THN KATHETH GRAMMMOULA KAI O GIATROS THS EIPE OTI EINAI EGGUOS..

PRIN PERIPOU 3 MHNES EIXA KI EGW KATHYSTERISI PERIPOU 4 MERES PIRA TEST EKANA KAI TA 2 ME PRWINA OURA ALLA TIPOTA KAI EKANA XWRIAKI H OPOIA VGIKE 46 AN THYMAMAI KALA. PIRA THN GIATRO MOU TIL TIS TO LEW KAI MOU EIPE OTI DYSTYXWS DEN EIMAI, PANW APO 100 MONADES UPODEIKNYEI OTI EISAI ONTWS EGGUOS!! KAI META APO LIGES WRES ONTWS ADIATHETHSA...

TI HTAN AYTO? EIXA SPORAKI KAI TO EXASA GIA KAPOIO LOGO? KI AN NAI GIATI DE MOU TO EIPE H GIATROS? yPARXEI PERIPTWSH SE TOPSO PRWIMO STADIO NA APOVALLEI MIA GINAIKA KAI NA MHN TO KATALAVAINEI???

SYGNWMH GIA THN POLILOGIA MOU ALLA TRELATHIKA OTAN DIAVASA TO MINIMA THS KOPELIAS...

EUARISTW!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προφανώς διάβασες το δικό μου μήνυμα!!

:unsure:

Δεν μπορώ να κρίνω τι σου είπε η γιατρός σου γιατί δεν είμαι γιατρός. Αυτό που ουσιαστικά μου είπε ο δικός μου γιατρός είναι ότι από 5 μονάδες και πάνω φαίνεται να έχει γίνει σύλληψη, αλλά εάν οι μονάδες δεν είναι αρκετές, τότε το σπορακι που προήλθε από τη σύλληψη είναι πολύ πιθανόν να φύγει... (όπως καταλαβαίνεις εγώ προσεύχομαι το σποράκι μου να μείνει!!!! :) :) )

Γιατί δεν ρωτάς και την ίδια τη γιατρό σου να σου εξηγήσει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως, αν και δεν μου είναι εύκολο να το σκέφτομαι έτσι, σκέψου ότι μπορεί και οι δύο γιατροί μας να έχουν την ίδια άποψη, απλά ο δικός μου επειδή ξέρει πόσο καιρό προσπαθώ να θέλει να μου δώσει μία ελπίδα παραπάνω...

Ξέρεις, ο κάθε γιατρός έχει τον τρόπο του...

Δες και αυτό:

http://www.aimodiagnosi.gr/tests/anapar ... mothta.pdf

Κάτω κάτω αναλύει τις τιμές της β' χοριακής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aggelina αυτό που λες συνέβη.. είχες σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν έμεινε. Συμβαίνει συχνά, πολλές φορές δεν το παίρνουμε καν είδηση, απλώς ίσως να'χουμε λίγο περισσότερο πόνο στην περίοδο. Θυμάσαι κάτι τέτοιο;

Πάντως η γιατρός σου όφειλε να στα έχει εξηγήσει αυτά γιατί όπως λέει και η Κωνσταντίνα, χοριακή πάνω από 5 σημαίνει εγκυμοσύνη.

Μη στεναχωρηθείς εκ των υστέρων τώρα!Έγινε σύλληψη κι αυτό είναι καλό σημάδι! Εύχομαι σύντομα να'χεις ευχάριστα νέα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se eyxaristw poli constantina mou kai me sygxwreis pou de sygkrathse to onoma sou al;la taraxthka me thn apoklisi twn apopsewn tou enos giatrou me ton allo!!

Ola tha pane kala tha deis.. arkei na eisai iremi, giati na ksereis to sporaki mporei na mhn exei akoma aytakia kai matakia ikana na dei kai na akousei alla exei psixoula pou ipervainei ta panta!!!

Na sai kala kopela mou, tha koitaksw kai to link pou mou edwses !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει περίπτωση να υπήρχαν διαφορετικές τιμές στο εργαστήριο που έκανες την εξέταση?

Κάποιο πιο εξιδικευμένο μηχάνημα?

Στο εξωτερικό , για παράδειγμα, οι μετρήσεις είναι διαφορετικές από τις δικές μας ((...με τα απαρχαιομένα μας μικροβιολογικά κέντρα)).

Δύσκολο να συναίβει , πάντως , κάτι που ο γιατρός να μην σου είπε...

...κάτι άλλο θα είναι! Ρώτησε όμως για να μην μείνεις με λάθος εντύπωση!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelina78 ΓΕΙΑ ΣΟΥ,ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ.

ΠΡΙΝ 5 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ.

ΥΠΟΨΙΑΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ.ΕΚΑΝΑ Κ ΧΟΡΙΑΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΒΓΗΚΕ 25. Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ.ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΕ ΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΘΑ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ.

ΤΕΛΙΚΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΦΟΡΗΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ Κ ΕΜΕΤΟΥΣ...

ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΕΙΧΑΝ ΜΟΛΙΣ ΦΥΓΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΚΟΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ,ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ...

ΕΚΑΝΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΗΠΩΣ Κ ΣΥΝΕΛΘΩ,ΤΕΛΙΚΑ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ...

ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Η ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ Κ ΕΤΣΙ ΑΠΕΒΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ,ΜΗΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ(+150 ΧΛΜ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ),ΜΗΠΩΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ,ΜΗΠΩΣ,ΜΗΠΩΣ,ΜΗΠΩΣ...

ΔΕΝ ΩΦΕΛΕΙ ΟΜΩΣ,Σ΄ΑΥΤΟ ΚΑΤΕΛΗΞΑ...ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΙ ΕΓΩ...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ 2 ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΔΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ 25 ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΑΠΟ 100 ΚΑΙ ΠΑΝΩ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ,ΕΝΑΣ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΟΣ ΠΟΝΟΣ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΞΕΡΙΖΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ...ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ...ΣΥΝ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ...

ΕΣΥ aggelina78 ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΙΩΣΕΣ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ, ΣΟΥ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ,ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΚΟ...

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ,Η ΦΥΣΗ ΠΡΟΝΟΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗ.ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...