Μετάβαση σε περιεχόμενο

και ρωτω...


Recommended Posts

ειμαι στην 30η μερα με κυκλο συνηθως 27-29 μερες.μια δυο φορες μου εχει ερθει στην 30η η την 31η μερα.και ρωτω λοιπον να κανω ενα τεστ η να περιμενω τον μεγαλυτερο κυκλο μου?αυτο τον μηνα ειχα κατι τσιμπηματακια στις ωοθηκες απο την 20η μερα αλλα δεν θυμαμαι να τα ειχα ξανα και λεω μπας και εγινε κανενα θαυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καταρχήν σου ευχομαι τα νέα να είναι τα καλύτερα και να πανηγυρίσουμε μια νεα εγκυμοσύνη. Εγω απο προσωπική εμπειρία θα σου έλεγα να κρατηθείς 1-2 ημέρες ακόμα γιατι αν (κουφια η ωρα που το ακουει) είναι αρνητικό θα στεναχωρηθείς και επιπλέον θα αγχωθείς περισσότερο. Προσπάθησε να ξεχαστεις λίγο και να το κάνεις την 33η ημέρα. Με τις ευχές μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω γλυκια μου αλλα ξερεις κατι?εχω σκασει τοσες μερες απο την αγωνια.απο τη μια σκεφτομαι αυτο που λες μην δω κανενα - και σαλταρω και απο την αλλη λεω να το κανω για να μου φυγει το αγχος.ουφ δεν ξερωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!! ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ....ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΕΑ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ Η XAOS25 ΟΤΑΝ ΣΥΝΗΘΕΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΩΟΡΥΞΙΑ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑΚΙΑ, ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΥΚΛΟ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ Η ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ??????? ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΩΟΡΥΞΙΑΣ, ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑΚΙΑ (ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΝΙΩΘΩ) ΕΚΕΙΝΑ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!

ΧΑΟS25 ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΕΣ!!!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟ MAMMY!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω συνηθως τα νιωθω αλλα καποιες φορες οχι η δεν δινω σημασια τι να πω?τα δικα μου παντως αυτα που αναφερω ηταν μετα τις γονιμες γι'αυτο και προβληματιζομαι.αφου το τεστ σου βγηκε θετικο δε νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρησμενο στηθος εχω οπως παντα,τσιμπηματακια στις ωοθηκες απο την 20η μερα και 2-3 μερες τωρα εχω ξινιλες συνεχεια αλλα τις αποδιδω στο τοοοσο φαι που εφαγα απο το πασχα και μετα.χαχα.αλλο τιποτα ουτε πονοι περιοδου ουτε τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σε τρώει τόσο πολύ η αγωνία, μην κάνεις τεστ, πήγαινε για χοριακή για να'χεις 100% σίγουρο αποτέλεσμα.

Εύχομαι ολόψυχα να'σαι εγκυούλα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaos αν μπορείς κάνε λίγη υπομονή για να μην κάνεις κάποιο test και απογοητευτείς...πάντως θα συμφωνήσω με την crazy καλύτερα να κάνεις χοριακή που θα δείξει 100%...

εύχομαι πραγματικά να είσαι κοπέλα μου!!!!θα πριμένουμε νεότερα...

φιλάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλή μου χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη, αν μπορείς να κάνεις υπομονή καλό θα είναι να κάνεις χοριακή μετά από μερικές μέρες για να μην στενοχωρηθείς αν τελικά το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που θέλουμε. Βέβαια αν είναι να σε φάει η αγωνία και να είσαι χάλια κάνε ένα τεστάκι να σου φύγει η απορία, αν βγει θετικό χαιρόμαστε, αν βγει αρνητικό απλά περιμένουμε. Μακάρι σύντομα να έχουμε ευχάριστα νέα φιλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...το ιδιο ερωτημα εχω και εγω καθε μηνα που περιμενω....επειδη εγω ειμαι ανυπομονη περνω τεστ ...παντα βεβαια ειναι αρνητικο αλλα τουλαχιστον μου φευγει το ανχος...φευγει αυτο αλλα ερχεται η στεναχωρια..τι να κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη με μαλωσετε αλλα πηρα και εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο.περιοδος ουτε για δειγμα(που να μη σωσει να φανει).δεν απογοητευομαι αφου δεν εχω ακομη σημαδια οτι θα ερθει η κοκκινοσκουφιτσα,που να την φαει ο κακος ο λυκος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα'χω ξαναπεί, ας τα ξαναπώ άλλη μια φορά...

Εγώ, με τρεις μέρες καθυστέρηση=αρνητικό

Η κολλητή μου, με 5 μέρες καθυστέρηση= 3 (ΤΡΙΑ) αρνητικά τεστ!!!

Και πολλά πολλά άλλα παραδείγματα.

Γι'αυτό και λέω χοριακή και μόνο χοριακή. Τα τεστ είναι πεταμένα λεφτά, απλούστατα γιατί ναι μεν το θετικό τεστ είναι μη αμφισβητήσιμο, αλλά το αρνητικό τεστ είναι αμφισβητήσιμο. Και όταν η καθυστέρηση συνεχίζεται, αναγκάζεσαι να παίρνεις και 2ο και 3ο. Ποιος ο λόγος να τα δίνω στο φαρμακείο, όταν μπορώ με μια απλή εξέταση να πάρω 100% εγγυημένο αποτέλεσμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάος, εγώ λόγω μεγάλου κύκλου έκανα υπομονή 10 μέρες και ... Φαντάσου όταν πλέον είδαμε το μωράκι στο γιατρό ήμουνα 7η - 8η εβδομάδα! Έκλεινα δηλαδή τον 2ο μήνα! Είχε η μάμα μου ένα τεστ φαρμακείου, λόγω μιας καθυστέρησης που είχε.. αλλά ήταν μάλλον προκλημακτηριακά της.. και ήταν διπλό! Οπότε είχε περισσέψει ένα! Το έκανα την 40η μέρα του κύκλου, ( ο κύκλος μου είναι 31 -39 μέρες ) και βγήκε θετικό! Αλλά η ορμόνη που ανιχνεύεται από τα ούρα σε πολλές κοπέλες δεν είναι εμφανή τις πρώτες μέρες καθυστέρησης! Και το καλύτερο για μένα είναι να το κάνεις με τα πρωινά ούρα! Αλλά όπως λέει και το Ρουλάκι - crazy η πιο αξιόπιστη είναι η χοριακή! Αν δεν σου έρθει άυριο,μεθαύριο, κάνε την Παρασκευή μια χοριακή και εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα xaos μην βασίζεσαι και πολυ στα τεστ ,αν δεν αντεχεις την αναμονη κανε μια εξεταση χοριακής όπως λένε και τα κορίτσια .Πολύ εύκολη διαδικασία,πας ότι ώρα θες και μέσα σε λίγες ώρες έχεις σίγουρα αποτελέσματα(και χωρίς καθόλου καθυστέρηση).Και εγω μετάνιωσα που πέταξα τοσα λεφτα για 4 τεστ και δεν έκανα νωρίτερα χοριακή αφού με 15-20ευρω ξεμπέρδεψα (την ημέρα που περίμενα να αδιαθετήσω).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...