Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νιώθω τόσο κουρασμένη....


Recommended Posts

Κορίτσια όπως σας έχω πει η τελευταία φορά που είχα περίοδο ήταν στις 15 Μαρτίου. Τώρα έχω φτάσει στην 38η μέρα του κύκλου και περίοδος δεν έχει έρθει ακόμα... Ο κύκλος μου βέβαια είναι άστατος δηλ. κυμαίνεται απο 22 μέρες που είχα τους προηγούμενους 2 μήνες μέχρι 40 ημέρες. Πριν 8 μέρες (30η μερα του κύκλου) έκανα τεστ και ήταν ατνητικό... μετά την επόμενη μέρα έκανα χοριακή και ηταν αρνητική... κ το ιδιο απογευμα πηγα στο γυναικολόγο και εκανα υπέρηχο κ δεν φανηκε κατι ανησυχιτικό...

Το θέμα είναι οτι πριν 2 μέρες (Μ Σάββατο) είδα δυο ίνες καφέ στο σκουπισμα- μετα δεν ξανειδα τίποτα και σήμερα πριν απο λίγο ξανά λίγες ίνες καφέ στο σκουπισμα πάλι...

Απο το Μ. Σάββατο είμαι χάλια... νιώθω τρομερή εξάντληση- δεν έχω όρεξη για τίποτα- όλα μου φαίνονται βουνό- θέλω να είμαι ξαπλωμένη συνέχεια..

Επίσης απο το Μ. Σαββατο πονάει το στομάχι μου και έχω μια τάση για εμετό στη φάση του να κάνω να μην κάνω...

Κορίτσια τι λέτε να συμβαίνει? υπάρχει περίπτωση να είμαι κ το τεστ- η χοριακή να βγηκαν αρνητικά? και ο γυναικολόγος να μην είδε τίποτα στον υπέρηχο?

Σόρρυ που σας επρηξα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη αντιμετωπιζω κι εγω εναν κυκλο απο 28 μεχρι 48 ημερων κανενας κυκλος μου δεν εχει τα ιδια ακριβως συμπτωματα με τον αλλο Μερικες φορες ειχα τοσο εντονη ναυτια πριν αδιαθετησω και υπνηλια που εκανα τεστ και ξαναεκανα

Παντως αφου ειναι μεχρι 40 ημερων ισως γυρω στην 42η ημερα να ξαναπας για μια χοριακη Σου ευχομαι να εισαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκο μου χριστινακι!!!!

περνας ταλαιπωρια γλυκια μου!! ηρεμησε , χαλαρωσε, γιατι μπορει και λογω του αγχους σου να μην ερχεται η περιοδος..

τωρα τι να σου πω..δεν ξερω αν ολα βγηκαν λαθος...μακαρι να βγηκαν και να εισαι!!

φιλακια πολλα κοριτσακι μου και ευχομαι ολα να ειναι καλα!! αν παλι δεν..και σου ερθει η περιοδος...δεν πειραζει εε? μανουλα παντως θα γινεις, ειτε απο μονοι σας, ειτε με την βοηθεια της επιστημης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xριστινα μου καλημερα κ Χρονια Πολλα!!!!Σε καταλαβαινω απολυτα για το πως νιωθεις κ ειναι λογικο....Ας αγνοησουμε τα τεστ κ τις χοριακες αλλα το οτι ο γιατρος δεν ειδε τιποτε στιν υπερηχο νομιζω οτι ειναι σημαντικο.Το λεω αυτο γιατι μετα απο τοσες μερες καθυστερηση θα φαινοταν πιστευω καθαρα.Αλλα εγω στην θεση σου θα πηγαινα κ σ εναν ακομη γυναικολογο για υπερηχο...

Παντως μην αγχωνεσαι κ προσπαθησε να χαλαρωσεις οσο μπορεις...φιλακια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera Xristina mou...

Exeis agxos, toso dikaiologimena(!)

kane ligo ypomoni omws

k syntoma tha katafereis to sporaki sou.....

Thelei epimoni k ypomoni,

se niwthoume oles!!!

Tha symfwnousa me mia xoriaki...

... prin 8 meres itan..... PRIN 8 MERES!!!

Perimene oso antexeis k ......kala apotelesmata

sou euxomai!!!

.......Tha ta katafereis , syntoma,,

min xaseis tin pisti sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκι και χρόνια πολλά!

Αυτοί οι τεράστιοι κύκλοι είναι σκέτο μαρτύριο.Δεν ξέρω ακριβώς τι σου είπε ο γιατρός σου αλλά αν περάσουν και άλλες μέρες ξαναπήγαινε. μπορεί λόγο μεγάλου κύκλου οι γόνιμες μέρες να ήταν αργά και η χοριακή να μην ανέβηκε ακόμα.πραγματικά το ελπίζω και το ευχομαι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως είναι. Ούτε εγώ δεν αντέχω άλλο. Δεν φτάνει που παλινδρόμισε και το έχασα τώρα αφού δεν έχω σταθερό κύκλο δεν μπορώ να υπολογίσω. Και το άγχος μεγαλώνει και ο κύκλος μεγαλώνει. Και το αναγκαστικό σεξ δεν είναι έρωτας!! Όταν ξέρεις ότι πρέπει σώνει και καλά κάθε δύο ημέρες μπορείς δεν μπορείς, έχεις όρεξη δεν έχεις, είσαι κουρασμένος δεν είσαι, καταντάει σπαστικό. Και γω νιώθω πολύ κουρασμένη. Τώρα θα γένναγα. Έως 5 Μαίου ήταν η ημερομηνία. Αντί αυτού τι;; :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα μου καλημερα!!!μακαρι να εισαι κοπελα μου και ολα να ηταν λαθος αλλα απο πλευρας μου ξερω να πω πως και ο πονος στο στομαχι με ταση για εμετο ειναι συμπτωμα περιοδου,εγω τουλαχιστον το εχω συχνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...