Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια, σας παρακαλώ δώστε τα φώτα σας είναι ανάγκη!

Περιμένω περίοδο, αυτές τις μέρες (χτές, σήμερα, αύριο). Έχω άστατο κύκλο και δεν μπορώ να σας πω ακριβώς κι ενώ δεν έχω συμπτώματα, πονάκια κ.τ.λ. έχω λίγες ροζ σταγονίτσες στο σκούπισμα σήμερα πολύ αχνές.

Το πρόβλημα μου δεν είναι ότι μπορεί να μου έρθει περίοδος αυτό το έχω συνηθίσει πια!Το πρόβλημα είναι ότι πονάω από χτές πάρα πολύ , αυτί, δόντια, ιγμόριο, κεφάλι, ίσως πρόκειται για ιγμορίτιδα ή για χαλασμένο δόντι. Τώρα πρέπει να πάω στο γιατρό και μάλλον θα χρειαστώ ακτινογραφία. Τι να κάνω???Ποιο είναι το πιο έγκυρο τεστ για να κάνω τώρα και να είμαι σίγουρη???(έχω βέβαια τις σταγονίτσες αλλά δεν ξέρεις καμιά φορα)PLEASE ΒΟΗΘΗΣΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην don't panic! πηγαινε σε 1 μικροβιολογο και κανε μια εξεταση αιματος χοριακης! 20 ευρω κοστιζει! ειναι οτι πιο εγκυρο υπαρχει! καλα αποτελεσματα και περαστικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι το μόνο αξιόπιστο τεστ εγκυμοσύνης για μένα, είναι η β΄χοριακή! Στοιχίζει γύρω στα 20 ευρώ και είσαι σίγουρη 100%!

Σου εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέτε να υπάρχει πιθανότητα, παρά το ροζ το αιματάκι? Πόσο γρήγορα βγαίνουν τα αποτελέσματα?Αχ βρε κορίτσια, πονάω πολύ, και δεν ξέρω τι να κάνω?Προσπαθώ να αποφύγω και τα παυσίπονα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και επιπλέον θα δείξει τόσο νωρίς η β-χοριακή?Δεν θεωρώ ότι έχω καθυστέρηση ακόμα, είμαι στις μέρες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα δειξει αν εισαι εγκυος! Απο τη στιγμη που γινεται η συλληψη, η χοριακη ανεβαινει! μπορει και σε μια ωρα να ειναι ετοιμη! παρακαλεσε τους και πες το μικροβιολογο τι συμβαινει!εγω την ημερα που περιμενα περιοδο και στα 2 παιδια μου ειδα μονο καφε υγρα! και ημουν εγκυος! πηγαινε μικροβιολογο! θα παρεις εγκυρη απαντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑ Κ. έγραψε:

Λέτε να υπάρχει πιθανότητα, παρά το ροζ το αιματάκι? Πόσο γρήγορα βγαίνουν τα αποτελέσματα?Αχ βρε κορίτσια, πονάω πολύ, και δεν ξέρω τι να κάνω?Προσπαθώ να αποφύγω και τα παυσίπονα.

Δεν ξέρω εάν υπάρχει πιθανότητα να είσαι έγκυος! Όπως λες και εσύ "ποτέ δεν ξέρεις"! Εγώ τα αποτελέσματα της χοριακής τα πήρα μέσα σε 1 ώρα! Εννοείται ότι παρακάλεσα τον μικροβιολόγο να μου τα πει όσο το δυνατόν γρηγορότερα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς εδώ είμαι και δουλεύω. Μάλλον θα μπορέσω να φύγω κατά τις 14.00. Λέω να ξεκινήσω από τον ΩΡΛ για μία εξεταση να μου δώσει ένα παραπεμπτικό για ακτινογραφία για το ιγμόριο για αύριο το πρώι, και να ξεκινήσω αν δεν έχουν έρθει το πρωί δηλαδή από τον μικροβιόλογο και βλέπουμε. Προς το παρόν πονάω πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστό το πλάνο σου Χριστινάκι. Ούτως ή άλλως, έγγυος ή όχι, κάτι πρέπει να γίνει με τον πόνο! Κάνε βέβαια τη χοριακή όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια για να ξέρεις σίγουρα γιατί καθε οργανισμός έχει τα δικά του συμπτώματα και σίγουρα μην πάρεις φάρμακα πριν να έχεις απάντηση.

Άσχετο, βρε κορίτσια μου, εγώ γιατί είχα πληρώσει 40€ στι Βιοϊατρική για τη χοριακή πριν ένα μήνα???? Πήγατε μέσω ταμείου εσείς ή εγώ τους φάνηκα πιο σπάταλη??

Καλά αποτελέσματα Χριστινάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Για μία ακόμη φορά τζίφος!Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα θετικό αποτέλεσμα, κι αν δεν συνέβαινε αυτό με την ακτινογραφία δεν θα μου περνούσε από το μυαλό για τεστ, αλλά καλώς ή κακώς το έκανα και από την στιγμή που το κάνεις εννοείται ότι γεννιέται κάπου μέσα σου μία ελπίδα και μετά προσγειώνεσαι απότομα, πολύ απότομα!Τελικά ο πόνος ήταν από τον φρονημήτη μου που είχε χαλάσει και έκανα τελικά εξαγωγή χτες.Οπότε καταλαβαίνετε, από την μία αρνητική η β-χοριακή από την άλλη ο πόνος από την εξαγωγή, έχω πρηστεί κιόλας, δεν μπορώ και να φάω, όλα μια χαρά!!!Α, αδιαθέτησα κιόλας και πονάω κι από αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου, πριν από οποιαδήποτε ακτινογραφία σιγουρέψου αν είσαι έγκυος! Μην κάνεις κάτι που θα είναι μη αναστρέψιμο μετά!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να έχεις το αποτέλεσμα που λαχταράς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα αργοπορημένα την τελευταία σου απάντηση! Εύχομαι τον επόμενο μήνα να είσαι εγκυούλα! Μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...