Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΥΑΛΙΑ ΗΛΙΟΥ ΣΕ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ;


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.Ο γιος μου ειναι 2 ετων και επειδη μενουμε και σε νησι σκεφτομαι να του παρω γυαλια ηλιου.Καποια γνωστη μας μου ανεφερε οτι ειχε ακουσει οτι απαγορευονται τα γυαλια ηλιου σε παιδια μικροτερα των 3 ετων.Γνωριζεται κατι σχετικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παιδακια φορανε γυαλια ηλιου μετα τα 3.

Αν τα φορεσουμε νωριτερα ισως συνηθισουν στο σκοταδι και δεν αντεχουν ουτε το φως της λαμπας...

Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να του φορας παντα στον ηλιο ενα καπελακι και θα ειναι αρκετο.

Βεβαια ακομη και μετα τα 3 φοραμε τα γυαλακια ΜΟΝΟ στον ηλιο και τους τα βγαζουμε εμεις.

Τα κραταμε παντα στη θηκη και σε μερος που δεν τα βρησκουν για να μην τα φορανε για παιχνιδι.

Επισης φοραμε στα παιδια μας γυαλια που αγοραζουμε ΜΟΝΟ απο οπτικα καταστηματα και οχι απο το περιπτερο ή απο κταστηματα ρουχων και παιχνιδιων.

Σου το λεω με βεβαιοτητα γιατι δουλευα σε οπτικα για 5 χρονια και τις οδηγιες αυτες τις ελαβα απο οπτικους και οφθαλμιατρους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως οτι ειπε η lovie μου ειπε και μενα η παιδιατρος!Μετα τα 3 που θα κανουμε και την 1η επισκεψη στον παιδοφθαλμιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie δεν το ήξερα και μάλιστα ούτε καν είχα σκεφτεί να ρωτήσω τον παιδίατρο!!!!!!!:( :( :(

Σε ευχαριστώ πολύυυυυ! Σκεφτόμουν να της αγοράσω γυαλιά για το καλοκαίρι και τότε θα είναι μόνο 12 μηνών!!!!!!!!!!! Να είσαι καλά κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου να 'στε καλα!

Σκεφτομουν μαλιστα να ανεβασω το θεμα γιατι ημουν σιγουρη οτι θα ειχαν πολλες μανουλες την απορια!

Πρεπει να προσεχουμε με τα ματακια τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπράβο για το θέμα και lovie μπράβο για την απάντηση!!!!B)

Εγώ προσωπικά ούτε που θα σκεφτόμουνα ότι μπορεί τα γυαλιά ηλίου να βλάψουν... ειδικά εάν κάποιος αναλογιστεί ότι η chicco βγάζει γυαλιά ηλίου για νεογέννητα!!!

... είχα σκοπό να πάρω γυαλιά ηλίου και για τον μπέμπη μου που είναι μόνο 5 μηνών... :(

... παρεπιπτόντως πήγα και πήρα την ομπρέλλα ηλίου που πάει στο καρότσι που είχαμε πάρει από Mothercare...και δώσαμε 45Ευρώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...