Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...


Recommended Posts

Ξανά, μανά τα ίδια... Αντε πάλι με τις σύριγγες, τις βελόνες, τα φιαλίδια,και όλα τα λοιπά "αξεσουάρ".

Και να φανταστεί κανείς ότι πρίν από χρόνια έβλεπα βελόνα και έτρεχα.

Όταν χρειάστηκε για πρώτη φορά να κάνω μόνη μου ένεση ήμουν με την σύριγγα γεμάτη στο χέρι για περίπου 5΄και δεν το έπαιρνα απόφαση να τρυπηθώ.Και σήμερα παρ'όλο που είχα να κάνω 3 περίπου χρόνια με "επαγγελματική" ακρίβεια και ηρεμία τα κατάφερα σε λίγα δευτερόλεπτα. Α ρε που καταντάει ο άνθρωπος!

Τέλος πάντον το θέμα είναι ότι σήμερα ξεκίνησα τις arvecap για εξωσωματική. Εχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας.

Αντε να δούμε τι θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψηλά το κεφάλι Καραμελένια μου!!Ο άνθρωπος όταν θέλει κάτι πολύ ξεπερνάει κάθε εμποδιο και γίνεται τόσο δυνατός που πλέον δεν αναγνωρίζει τον εαυτό του! Συνέχισε λοιπον κ θα βγεις νικήτρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσι μου καλη δυναμη σου ευχομαι και καλη επιτυχια ....Ποσο διαρκει η θεραπεια?Το γιοκα σας με εξωσωματικη τον εκανες?Μακαρι να ηταν πιο ανωδυνο αλλα τουλαχιστον θα ξερεις τι σε περιμενει α οτι καταλαβα!Σκεψου το σκοπο και παρε αγκαλιτσα το παιδακι σου να σου δινει κουραγιο!!Πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καραμελένια μου, τι ωραίο nickname! :)

Εύχομαι γλυκιά μου καλή δύναμη γιατί ξέρω ως ένα βαθμό πόσο δύσκολη είναι η διαδικασία της εξωσωματικής, κυρίως σε ψυχολογικό επίπεδο. Δεν το'χω περάσει, αλλά το'ζω ζήσει με φίλες μου.

Καλή δύναμη λοιπόν, κι εννοείται καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας!

Μακάρι να μας έχεις τα ευχάριστα νέα σύντομα!!! :)

Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσα μου κ εγω προςτο παρον στην σπερματεγχυση ειμαι.Δεν εχω την εμπειρια της εξωσωματικης αλλα απο οτι φαινετε μαλλον δεν θα τη γλυτωσω...τι να σου πω καρδουλα μου;;υπομονη,επιμονη κ ηρεμια οτι λεω κ εγω στον εαυτο μου,οχι οτι πιανει παντα κ εγω σημερα εμαθα πως κ αυτη η ηπροσπαθεια πηγε χαμενη...κουραγιο...εχουμε δυσκολο δρομο μπροστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να θυμασαι καραμελενια μου οτι ειναι για ιερο σκοπο για να περνεις δυναμη και κουραγιο.......ευχομαι ολα να πανε καλα και να μας ανακοινωσεις γρηγορα τα ευχαριστα.........φιλια!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια είστε όλες πολύ γλυκές.

mom3 η θεραπεία με τις ενέσεις θα κρατήσει περίπου 3 εβδομάδες (εξαρτάται απο την ανταπόκριση στα φάρμακα)στην συνέχεια γίνεται η λήψη και 2-7 μερες αργότερα γίνεται η εμβρυομεταφορα. Τέλος έρχονται οι 2 εβδομάδες αναμονής οπου εκεί τα "παίζεις" τελείως.Εχω δηλαδή μπροστά μου 1 1/2 μήνα.

Ναι και το αγοράκι μου με εξωσωματική το έκανα στην 7η προσπάθεια.

Ζούμπι είμαι η τελευταία που θα σου πώ μην αγχώνεσαι γιατί ξέρω. Αλλά θα σου πω ότι ενώ στις 6 είχα τρελό αγχος και έτρωγα τα μούτρα μου στην 7η είμουν ήρεμη και ΣΙΓΟΥΡΗ ότι θα πετύχει πρίν καλά-καλά αρχίσω και πέτυχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΡΑΜΕΛΕΝΙΑ.

ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ.ΜΠΡΑΒΟ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ.:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Δύναμη εύχομαι και κουράγιο

όλα 8α πάνε καλά!Να είσαι ήρεμη

φιλιά καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα να έχεις εσύ και η οικογένειά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΗΔΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gastroula εγραψε:

ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΗΔΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!!

Συμφωνω....:) Να εισαι αισιοδοξη και ολα θα πανε καλα...

Καλα αποτελεσματα!!!!

Ζουμπι μου κι εσυ μη απογοητευεσαι.... Για ολες μας θα ερθει η μερα που θα νιωσουμε αυτο το ριγος συγκινησης να μας διαπερναει οταν θα πρωτοαγκαλιασουμε ενα ομορφο μωρακι....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καραμελένια, Ζούμπι και Annelia

εύχομαι ολόψυχα και στις τρεις σας να πάνε όλα καλά με τις προσπάθειές σας και να νιώσετε όση ευτυχία επιθυμείτε..

Να έχετε θετική σκέψη και αισοδοξία!!!!!!!!!!!!

Καλά αποτελέσματα σε όλες!!!!!!!

φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KARAMELENIA MOY ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ. ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ 7 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΡΥΒΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ. ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ ΤΗΝ 2Η ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ, ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ. Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια κοριτσαρα ,καλη δυναμη ,υπομονη και επιμονη και πολυ θετικη ενεργεια να εχεις! ευχομαι τα καλυτερα!!! μην ανησυχεις για τον δρομο που εχεις μπροστα σου,ειναι τοσο ιερος ο σκοπος και τοσο δυνατη εσυ που εχεις τα κοτσια να το κανεις,που δεν πρεπει να αγχωνεσαι για τιποτα! ολα καλα θα πανε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία κι όλα να πάνε καλά! Αφού έχεις ήδη ένα παιδάκι - Να σου ζήσει κιόλας - , δεν υπάρχει λόγος για άγχος! Όλα θα πάνε καλά και θα γίνει με την 1η! Μπράβο σου που δεν το έβαλες κάτω!

Η νύφη μου, έμενε εύκολα έγκος, αλλά έχασε 2 παιδιά με παλίνδρομη κύηση! Στις 2 τελευταίες εγκυμοσύνες όπου είχαμε και 2 υπέροχα κοριτσάκια, έπρεπε να κάνει κάθε βράδυ μια ένεση στην κοιλιά! Θαύμασα το κουράγιο της και την επιμονή της! Δεν τα καταφέρνουν πολλές αυτό κορίτσι μου που κάνετε εσείς! Μπράβο σας! Καλή επιτυχία καρδούλα μου! Ο Θεός δεν θα σε αφήσει έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΡΑΜΕΛΕΝΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΘΕΛΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ...ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καραμελενια μου σου ευχομαι ολα να παμε τελεια!!!Και θα πανε θα το δεις...Εχεις την θετικη ενεργεια του μαμμυ κ θα πετυχει με την 1η αυτη τη φορα!!!Περιμενουμε τα ευχαριστα!!!

Φιλια

Κατερινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καραμελένια μου καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου...

Έύχομαι ο θεούλης να σε ανταμίψει για 2η φορά για την υπομονή και την επιμονή σου....

Να σου πάνε όλα καλά και να μας πεις τα ευχάριστα νέα...!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Και είχα μια ελπίδα εχθες που πήγα στον γιατρό ότι όλα θα ήταν μια χαρά και θα ξεκινούσα τις υπόλοιπες ενέσεις να τελειώνουμε!

Αμ δε!!!εμφανίστικε μια κύστη απο το πούθενα (λειτουργηκή την είπε ο γιατρός)και πρέπει να φύγει για να συνεχίσω με τις υπόλοιπες.Ευτηχώς έπεσε η οιστραδιόλη.Πάλι καλα.Το Σαββατο θα ξαναπάω και αν δεν έχει φύγει θα την παρακεντήσουν.Ο δε άντρούλης μου μες την καλή χαρά γιατί και την προηγούμενη φορά που έμεινα εγκυος το ίδιο είχε γίνει.

Δεν φτάνουν όλα αυτά, το πρωί εκει που ετοίμαζα την ένεση σκάει μύτη ο Δημητράκης μέσα στο δωμάτιο και γυαλίζει το μάτι του μόλις βλέπει τα μπουκαλάκια.Είδα κι έπαθα να τον βγάλω απο το δωμάτιο!!!!!

Ουυυυφφφφ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καραμελενια μου παντως,οτι κ να συμβαινει σε βλεπω οτι δεν το βαζεις κατω.Και ετσι πρεπει.Αυτοι που πετυχαινουν στη ζωη ειναι οι δυνατοι,αυτοι που δεν το βαζουν κατω κ πολεμανε μεχρι το τελος για να βγουν νικητες.Και τι εγινε αν χανουμε τις μαχες;;;σημασια εχει οτι θα κερδισουμε στο τελος τον πολεμο..,πολλα φιλια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καραμελένια καραμελίτσα μου,

ΚΑΛΗ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και πάλι και εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία φορά και μετά... καθισιό για 9 μήνες!!

Μην αποθαρρύνεσαι κοριτσάκι μου, όλες τα ίδια σκεφτόμαστε και κάποιες στιγμές τα βλέπουμε όλα μαύρα και απροσπέλαστα, αλλά... θα βγει ο ήλιος και για εμάς, θα δεις!! Ας γίνει η αρχή με εσένα και θα πάρουμε και οι άλλες σειρά!! Εγώ όπως το βλέπω θα σε ακολουθήσω κατά πόδας στην εξωσωματική αν αποτύχει και η επόμενη σπερματέκχυση...

Καλό κουράγιο και - όσο κοινότυπο και να ακούγεται... - προσπάθησε να το βγάλεις από το μυαλό σου και θα έρθει!!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...