Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΝΟΙΩΘΑΤΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ;


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!ΑΠΛΩΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΡΟΖ.....ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga έγραψε:

κορίτσια και εγω 28 απριλη εχω τελευταια ημερομηνια και μερικες φορες νομιζω οτι εω συσπασουλες αλλα ποτε δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι κανονικες ή η μπεμπα που γυρνάει...πονάει και ελαφριά η μέση μου αλλά ψηλά ας πούμε καμια παλάμη κατω απο το σουτιέν...για τα αέρια, θα συμφωνησω και εγώ και μάλιστα ειναι ενοχλητικό γιατί νιωθεις τετοια πιεση που ωρες ωρες λεω λες να γενναω και εγω να νομιζω οτι με ποναει η κοιλια μου απο τα αερια?...:dry:

παντως ολα αυτα ειναι φυσιολογικα, ο γιατρος εχθες μου ειπε οτι ολοι αυτοι ειναι προπαρασκευαστικοι πονοι που σημαινουν οτι προετοιμαζεται το σωμα μας για την μεγαλη στιγμη...

επισης για τις συσπασεις της μητρας, θα πρεπει να νοιωσουμε λεει κατι σαν ποντίκι ( οπως οταν κανεις ποντικι στο μπρατσο, σφιγγεις και ξεσφιγγεις ενα τετοιο πραγμα λεει) και μαλλον σε ολη την κοιλια αφου πια το μωρο ειναι παντου..

δυο τελευταιες ερωτησουλες μιας που γραφω εδω τωρα να μην ανοιγω καινουργια ποστ :

1. κοιτωντας τις εξετασεις μου απο τις αρχες της εγκυμοσυνης ( γιατι πρεπει να κανω μια εξεταση για ηπατιτιδα β ακομα που την θελουν απο την εταιρεια φυλαξης βλαστοκυττάρων) παρατηρησα οτι τα λευκα μου αιμοσφαίρια ανεβαίνουν...δεν εχουν ξεπερασει το φυσιολογικο βεβαια (4,5000-10.000 νομιζω κατι λεει) αλλλα ξεκινησαμε με 6800 και τωρα ειναι 8900. ο γιατρος δεν μου σχολιασε κατι αλλα ειμαι περιεργη, συνεβαινε και σε καμια αλλη αυτο ? σημαινει κατι?

2. ποσα κιλα ειναι τα μωράκια σας βρε κορίτσια? ξερω οτι πανω κατω τα βγαζουμε αλλα την προηγουμενη βδομαδα στον αλλο γιατρο που καναμε το doppler εβγαλε την μπουμπου 2780 και εχθες με το μηχανημα του γιατρου μου εδειξε 2370..και επαθα ενα ψιλοσοκ, λεω καλα οχι μονο δεν πηρε αλλα εχασε κιολας?? τι γινεται?? τελικα μου ειπε οτι ολα αυτα ειναι κατα προσεγγιση και απο μηχανημα σε μηχανημα εχει διαφορα αλλά ειπα να ρωτησω και σας μπας και ξε-αγχωθω μ αυτο το θεματακι..!!

φιλια πολλα σε ολες και με το καλοοοοο !!!!

Καλή μου marga, μην ανησυχείς για τα λευκά! Κι εγώ είχα ανεβασμένα και πήρα έντρομη τον γιατρό μου για να του το αναφέρω (δεν μπορούσα να περιμένω μέχρι το ραντεβού) και η απάντησή του ήταν "έγκυος δεν είσαι?" :laugh: Μην ανησυχείς καθόλου! Τα λευκά ανεβαίνουν και τα ερυθρά καθώς και ο αιματοκρίτης πέφτει! Φιλιά πολλά!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο κορίτσια να γεννήσετε και να κρατήσετε συντομα τα μωράκια στην αγκαλιά σας!Εγω λίγες μέρες πριν γεννήσω είχα πολλά υγρά, πάρα πολλά υγρά(βλέννες δηλαδή) Επισης μια -δυο νύχτες ξύπνησα με πόνους που κρατούσαν λίγα δευτερόλεπτα, αλλα έντονους. Έπιπλέον ένιωθα την κοιλιά μου να κατεβαίνει πολυ ,να πιέζεται το εφήβαιό μου και είχα συχνή τάση για τουαλέτα (ξέρετε ..και τα δυο!!):))) Ελπίζω να σας βοήθησα!! Πάντως οτιδήποτε περίεργο παρατηρήσετε που δεν σας αρέσει γρήγορα τηλέφωνο στο γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas koritsia mou,,,

Kali eleftheria se oles sas...

Min fwnaste tha katalavetai tous pwnous tis gennas,,,

kai pote einai i wra...

Pantos Den ksexniounte...

Tirogaridaki mou,,,

To idio eniwsa kai egw me sena agapi mou,,,

Sto prwto mou aroraki...

Ase na doume ti tha niwsw stin korassa...

TIROGARIDAKI AGRAPSE...

λίγες μέρες πριν γεννήσω είχα πολλά υγρά, πάρα πολλά υγρά(βλέννες δηλαδή) Επισης μια -δυο νύχτες ξύπνησα με πόνους που κρατούσαν λίγα δευτερόλεπτα, αλλα έντονους. Έπιπλέον ένιωθα την κοιλιά μου να κατεβαίνει πολυ ,να πιέζεται το εφήβαιό μου και είχα συχνή τάση για τουαλέτα (ξέρετε ..και τα δυο!!)

Etsi einai koritsia mou...

Sas euxwme ta kalitera...

Kai Theoullis mazi sas...

Ta filia mou se oles sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγκυουλες γεια σας!!!Διαβασα οσα γραφετε κ απο τη μια προβληματιστηκα κ απ την αλλη αγχωθηκα λιγάκι..Ειμαι κ γω στον μηνα μου απο την τεταρτη αλλα ρε κοριτσια δεν εχω καθολου συμπτωματα νομιζω!Δηλ. δεν εχω πονακια ουτε καταλαβαινω συσπάσεις,ειναι φυσιολογικο;Αυριο θα παω για καρδιοτοκογραφο κ θα δουμε πως παει,αλλα μαλλον αργει ακομη.

Οσο για τα υγρα που λετε εχω αρκετα,αυτα ειναι δειγμα οτι πλησιαζει η ωρα , ή πρεπει να δω ροζ ή κοκκινα;

Με το καλο σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ego prin apo liges meres eixa pono san periodou entono kai pono apo kato mexri piso...pira tin giatro mou k me estile stin kliniki gia na me doune ston kardiotokografo kai telika eixa 50-70% syspasis parligo na ton kano ton mpempi....

tora spiti iremia pre-par miso proi miso vrady na perasei aytos o minas :)

dev158bb___.png

.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...