Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΝΟΙΩΘΑΤΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ;


Recommended Posts

Κοριτσια οπως ισως καποιες θα θυμαστε ειμαι στον μηνα μου εδω και 5 μερες.

Νοιωθω καποια πονακια που και που και κατω χαμηλα και ψηλα,πιο ψηλα απο τον αφαλο. Τις τελευταιες 2 μερες ειναι πιο χαλαρα τα πονακια.

Η μπεμοα ειδικα χθες το βραδυ ηταν πολυ ενεργητικη και με πολυ κοπο καταφερα να κοιμηθω. Νοιωθω ποθ και ποθ σουβλιες στη μεση και τα πλευρα μου βρισκονται σε οριακο σημειο.

Θα ηθελα να μαθω απ οσες εχουν γεννησει τι ενοιωθαν λιγο πριν αρχισει η διαδικασια για να πανε στο μαιευτηριο, ποια ηταν τα σημαδια τις προηγουμενες μερες, αν συνεβη κατι χαρακτηριστικο που να θυμουνται μετα οτι αυτο ηταν το σημαδι οτι ερχεται το μωρο...και γενικως τετοιες λεπτομερειες...

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα baby sm!

Δεν ξέρω τι θα σου πουν τα υπόλοιπα κορίτσια, και με ενδιαφέρει πραγματικά και εμένα αυτο το θέμα ως ομοιοπαθούσα, αλλά αυτά που λες τα νιώθω κι εγώ την τελευταία εβδομάδα. Το είπα στο γιατρό μου και μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικά όλα αυτά τα πονάκια και μπορεί να γίνουν και πιο έντονα ακόμη.

Εκεί που θα πρέπει να δώσουμε λίγο παραπάνω σημασία είναι όταν γίνουν πιο συστηματικά και έρχονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα...

Ας δούμε όμως και τι θα μας πουν οι πιο έμπειρες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα baby sm και ioannouli! Εμείς οι τρεις, μαζί αγωνιούμε, μαζί θα γεννήσουμε και μαζί θα γράφουμε ιστορίες τοκετού! Κι εγώ τα ίδια νιώθω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα παραπάνω συμπτώματα να προσθέσω και έναν ανεπαίσθητο πόνο στα κόκκαλα της λεκάνης, πολύ πολύ χαμηλά όμως, στην έξοδο του κόλπου. Όπως θα ένιωθες μετά από μια καυτή βραδιά με πολύ πολύ πάθος χαχαχα :P Μιας και το πάθος όμως εδώ και κανένα μήνα μάς το απαγόρευσε ο γιατρός, μάλλον είναι σύμπτωμα ότι έ-ε-ερχεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες.

Ioannouli και μενα η γιατρος μου αλλα και η μαια μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικα αυτα. Αλλα οταν ειπα και στις δυο οτι τις δυο τελευταιες μερες χαλαρωσαν τα πονακια ανακουφιστηκαν και οι δυο, και μου ειπαν οτι θα ηταν καλο να κερδισουμε μερες.

Στον τελευταιο υπερηχο το αμνιακο μου ηταν στα κατωτερα φυσιολογικα. Γι αυτο και τη Δευτερα θα επαναλαβουμε το doppler για να δουμε πως παει. Αν ομως ακολουθησει πτωτικη πορεια θα χρειαστει να γεννησω εσπευσμενα μαλλον...ιδωμεν...

Ας μας πουν οι εμπειρες τις εμπειριες τους!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Αν και εχουν περάσει 14 μήνες απο τότε που γέννησα θα σας πω ότιείχα καποια συμπτωματα που καταλαβα οτι θα γεννησω.Το απογευμα της προηγουμενης ημερας ειχα εντονες συσπασεις και ενιωθα την κοιλια μου να πετρωνει.Το βραδυ οταν πηγα στο μπανιο ειδα να φευγει εκα κομματακι βλεννης και καταλαβα οτι σε λιγες μερες θα γεννουσα.Αλλα ο μικρος σαν βιαστικος που ειναι την αλλη μερα το πρωι πριν παω για δουλεια εσπασαν τα νερα μου.Και είχα μολις 3 ημερες στο μηνα μου. Τελος καλό΄ολα καλα.Σαν ευχομαι να εχετε ολες μια ευκολη γεννα σαν τη δικη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ βλεννη ειπες chris29;

Ειχα μια μικρη τετοια στρογγυλη να την πω σταγονα εχθες το πρωι, ασπρου χρωμματος...αλλα απο κει και περα τιποτα αλλο. Αλλαξα εσωρουχο και μετα ολη μετα ειχα καποια στιγμη μοναχα τα κανονικα υγρα της εγκυμοσυνης...λες να πλησιαζει η ωρα μου; για πες αποψη; Να παρω να το πω στη μαια μου η στη γιατρο μου;

Mamatobe θα συμφωνησω για πονους λεκανης.

Επισης παω εδω και εναν μηνα σχεδον καθε μερα τουαλετα και ενεργουμε, ενω πριν πηγαινα πιο αραια...επισης θελω να μου πειτε αν εχετε πολλα αερια κοριτσια!!!:P Σορυ, αλλα μια που τα γραφουμε ολα καλο θα ηταν να λυνουμε ολες μας τις αποριες ε;:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chris29 με εστειλες κανονικα!!!!

Στον μηνα ησουν κοριτσακι μου και πηγαινες ακι στη δουλεια;;;

Τι να σου πω!!! χαρα στο κουραγιο σου!

Εγω εχω να παω στη δουλεια απο Γεναρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τη βλεννη ξερω οτι οταν φυγει σημαινει οτι ο τραχηλος εχει αρχισει να κανει διαστολη. Τωρα δεν ξερω για τη δικη σου περιπτωση baby sm αλλα καλα θα κανεις να παρεις ενα τηλεφωνακι στο γιατρο σου.

Οσο για τη δουλεια ημουν ιδιαιτερη περιπτωση.Δουλευω σε ιατρειο οποτε τι να παθω το πολυ πολυ να γεννουσα!Απο το να καθομαι σπιτι το προτιμουσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm έγραψε:

Ωχ βλεννη ειπες chris29;

Ειχα μια μικρη τετοια στρογγυλη να την πω σταγονα εχθες το πρωι, ασπρου χρωμματος...αλλα απο κει και περα τιποτα αλλο. Αλλαξα εσωρουχο και μετα ολη μετα ειχα καποια στιγμη μοναχα τα κανονικα υγρα της εγκυμοσυνης...λες να πλησιαζει η ωρα μου; για πες αποψη; Να παρω να το πω στη μαια μου η στη γιατρο μου;

Mamatobe θα συμφωνησω για πονους λεκανης.

Επισης παω εδω και εναν μηνα σχεδον καθε μερα τουαλετα και ενεργουμε, ενω πριν πηγαινα πιο αραια...επισης θελω να μου πειτε αν εχετε πολλα αερια κοριτσια!!!:P Σορυ, αλλα μια που τα γραφουμε ολα καλο θα ηταν να λυνουμε ολες μας τις αποριες ε;:laugh:

baby sm, άστα να πάνε! Για τα αέρια λέω. Στην αρχή ξεκινάει σαν πόνος περιόδου και μετά καταλαβαίνεις ότι είναι απλά αέρια.. Μόνο τις τελευταίες 2-3 μέρες το έχω αυτό. Μάλλον πιέζεται το εντεράκι?:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ω Mamatobe σιγουρα πιεζεται το ατιμο! ειναι και μερικα χιλιομετρα, αν θυμαμαι καλα.

Chris29 θα παιρνω αμεσα τη γιατρο μου. Ευχαριστω.

Ε ναι, αμα δουλευεις σε ιατρειο, εχεις δικιο.

Ωχ, η μικρη μου γυρισε παλι πλευρα, ηρθε απο τα δεξια τωρα. χεχε.κοριτσια σας φιλω για λιγο και θα ξαναμπω αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στο ίδιο κλάμπ κορίτσια. Την Πέμπτη μπαίνω στον μήνα μου, αλλά χθες που πήγαμε στην γιατρό μου είπε οτι ο μπέμπης έχει πάρει θέση και έχει κατέβει χαμηλά, οπότε πρέπει να μην περπατάω και να μην κουράζομαι γιατί θα γεννήσω!!!35 εβδομάδα και είναι 2450. Καλά δεν είναι; Πρίν μερικές μέρες είχαμε πάει στο τζάμπο για ψώνια και με έποιασαν έντονα πονάκια περιόδου και τρομοκρατήθηκα. Επίσης το μωρούλι μου κλωτσάει συνέχεια τα πλευρά και πονάνε πάρα πολύ. Α, με πιάνει και πόνος στην μέση όταν είμαι ώρα ανάσκελα ή όταν κουράζομαι. Αυτό με την βλέννα μου το είπε και μένα η γιατρός μου, οτι αν δω είναι προεόρτια. Είμαι για καισαρική λόγω μυωπίας και ελπίζω να πάω με το ραντεβού μου και όχι με σπασμένα νερά. Αυτό είναι το καινούριο μου άγχος, φοβάμαι μην με πιάσουν πόνοι και...δεν προλάβουμε την καισαρική... Πείτε τις εμπειρίες σας οι παλιότερες, βοηθάνε πολύ!:blush:

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!Αντε ευχομαι σε ολες σας με το καλο κ με εναν πονο!!!!!!Εγω εχω γεννησει πριν 5,5 χρονια την κορη μου αλλα τα εχω ολα τοσο ζωντανα στη μνημη μου κ δεν νομιζω πως θα τα ξεχασω ποτε.Εγω το μονο που ενοιωθα ηταν μια πιεση πανω στην ηβη.Αυτο κ τιποτα αλλο.Ειταν νε γεννησω μεχρι τις 28/10,ο γιατρος μου,μου ειπε στις 25/10 να παω στο Μητερα κ πηγα..τωρα κοριτσια τι ακριβως μου εκανε εκει κατω...δεν τον ρωτησα,η αληθεια ειναι οτι πονεσα εκει λιγακι αλλα απ'οτι καταλαβα μετα μαλλον προσπαθησε να μου μαλακωσει τον τραχηλο.Φευγω απο εκει,παω σπιτι κ καθομαι να φαω,και ξαφνικα αρχιζω να αισθανομαι την μητρα μου να σφιγγει,να σφιγει κ αααπ να χαλαρωνει..Αααα,λεω θα γυρναει το μωρο!!!τοσο ασχετη!!!Να μην σας ζαλιζω ειχαν αρχισει οι συσπασεις,εγω χαμπαρι...επεσα για υπνο,σηκωθηκα εκανα μπανιο κ καποια στιγμη κατεβαινει η μανα μου για καφε το βραδακυ κατα τις 8.με βλεπει ετσι καπως ανησηχη(οι συσπασεις δεν ειχαν σταματησει),τι εχεις;;;ρωταει,τιποτα της λεω να αυτο κ αυτο μαλλον γυρναει το μωρο.Τι γυρναει βρε ζωων μου λεει..εση γεννας;;;;τι κανω;;;;;:blink: :blink: :blink: Ε, απο'κει κ περα τα υπολοιπα θα τα ζησετε κ δεν προκειτε να τα ξεχασετε ποτε.Θα ειναι η πιο γλυκια αναμνηση της ζωης σας κ η φοβεροτερη εμπειρια που ειχατε ποτε!!!Πολλα φιλια σε ολες κ ευχομαι να γεννησετε ευκολα κ χαλαρα σαν κ μενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιες αναμνησεις.... πριν απο 24 μηνες ηταν!

Δεν μπροω να πω οτι ειχα ιδιαιτερα συμπτωματα. Γεννησα την 38 εβδομαδα και ημουν σιγουρη οτι τοτε θα γεννησω οποτε το περιμενα!

Παντως τα πονακια που τωρα εχετε ειναι οι προπαρασκευαστικοι πονοι και σημαινουν οτι ερχετε η ωρα!!!! Αν δεν γινουν τακτικοι και αυξανομενοι σε ενταση μην κουνηθητε απο το σπιτι! (εκτος και αν σπασουν τα νερα!)

Εγω δεν ξεκινησα με πονους αλλα με μερικο σπασιμο νερων! Δηλαδη γυρω στις 12 το βραδυ ενω ξαπλωνα ενιωσα να μου φευγουν "τσισα" χωρις να μπορω να το ελεγξω και βραχυκε το εσωρουχο μου αλλα μεχρι εκει! μετα απο καμια ωρα αρχισασ τα πονακια καθε 10 λεπτα αλλα και παλι το επαιζα ψυχραιμη. Δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ αλλα δεν ξυπνησα και τον αντρουλη μου. Το πρωι που του ειπα μην πας δουλεια μπορει να γεννησουμε κοκκαλωσε! Μου λεει αντε παμε κτλ αλλα επειδη ηταν 6:30 το πρωι του λεω περιμενε καμια ωρα να παρω τον γιατρο, μην κοιματε ο ανθρωπος τετοια ωρα. Να μην τα πολυλεω στις 8:00 ξεκινησα για την κλινικη οπου στην εξεταση εσπασαν τα νερα και στις 16:45 βγηκε η Πριγκιπεσα μου!!!

Δεν ξερω αν εχετε κανει μαθηματα ανωδυνου αλλα εγω που εκανα ημουν πολυ χαλαρη! Ηξερα τις αναπνοες, και στασεις για να γινουν ανωδυνα τα πονακια, και δεν φοβομουνα τι με περιμενει γιατι η μαια μου τα ειχε εξηγησει ολα πολυ αναλυτικα!

Ολα καλα σας ευχομαι και με οσο δυνατον λιγοτερους πονους! (με εναν ποτε δεν βγαινει!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι βρε κοριτσια που θεωρητικα μπηκα στο δεκατο εχω μονο το βραδυ ενα πιασιμο στους προσαγωγους οπως οταν κανεις γυμναστικη μετα απο πολυ καιρο. καλα η μικρη κλωτσαει και μερικες φορες - πολυ αραια πετρωνει η κοιλια μου αλλα τιποτα παραπανω !!! :huh::huh::huh:

παντως τωρα οπως εγραψα και στο θεμα που ανοιξα παω καθε 2 μερες στο γιατρο με κοιταει και φευγουμε!! και ολο αυτο το περα δωθε για 3 εκ που πρεπει να κατεβει η μικρη για να ξεκινησουμε... τι να πω... :unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι συσπάσεις της μήτρας δεν είναι 100% σημάδι γέννας και γιατί το λέω αυτο; Γιατί η μήτρα μου κάνει αυτές τις συσπάσεις από τον 5ο μήνα όπου και ξασήκωσα όλο τον κόσμο από το φόβο μου... Αυτές οι συσπάσεις είναι πλέον όχι μόνο καθημερινό φαινόμενο, αλλά έχω από 5 μέχρι και 10 την ημέρα!!!

Ο γιατρός μου είναι πολύ καθησυχαστικός και μου λέει ότι θα το καταλάβω όταν έρθει η ώρα να γεννήσω. Οι συσπάσεις θα κρατάνε περισσότερη ώρα και όχι μισό λεπτό και τα πονάκια που έχω (σαν περιόδου) θα είναι πιο έντονα και πιο συστηματικά.

Όσον αφορά τα υγρά, χωρίς σερβιετάκι δεν μπορώ να κυκλοφορήσω γιατί θα τρέχουν και θα γίνω ρεζίλι...

Για τα αέρια τώρα τί να σου πω... Κάποιες μέρες είναι λίγο πιο έντονα, αλλά δεν το είχα σκεφτεί γιατί νόμιζα ότι ήταν από το φαγητό που είχα φάει... Θα το παρακολουθήσω πάντως...

Τί άλλο;;; Αυτά νομίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια βοηθειστε με να καταλαβω τι νοιωθουμε στη συσπαση. Μου εχουν περιγραψει σφιξιμο που οσο παει γινεται πιο εντονο και ψιλοποναει, σαν να σου στριβει καποιος ελαφρως τα σωθικα. Αλλα σε πιο σημειο ακριβως; στη μητρα; στην κοιλια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η σύσπαση της μήτρας είναι ένα σφίξιμο στην κοιλιά, ένα πέτρωμα της κοιλιάς καλύτερα. Όσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνει η μήτρα (καταλαμβάνει περισσότερο χώρο στην κοιλιά) αυτό το πέτρωμα είναι στο μεγαλύτερο μέρος της κοιλιάς. Στον 5ο μήνα που ξεκίνησαν ας πούμε οι συσπάσεις μου ήταν πολύ χαμηλά, ενώ τώρα πετρώνει σχεδόν ολόκληρη η κοιλιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IOANNOULI ή δεν ξερω να τις ξεωριζω ή είμαι τόοοοοοοσο στην κοσμάρα μου ή δεν μου χει συμβει ακομα! ποιος ξερει...:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να μην τις έχεις προσέξει ή να μην είναι τόσο έντονες ή να μη συμβαίνει σε όλες μας... Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια... Βέβαια επειδή τις είχα από πολύ νωρίς, θεωρούσα δεδομένο ότι όλες τις έχουμε.... :blush:

Όσο ζω μαθαίνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ, ΜΟΛΙΣ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!

ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΣΙΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΚΟΥΠΙΣΤΗΚΑ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΒΛΕΝΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΔΕΙ ΠΟΤΕ! ΕΙΜΑΙ 37+6. ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΛΔ! ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ! ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟΣΥΣΠΑΣΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ!

ΔΛΔ ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ;;;

ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ!

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ Ή ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ;;;

ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ!

ΔΛΔ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΒΛΕΝΝΑΣ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ;;;

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ, ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια και εγω 28 απριλη εχω τελευταια ημερομηνια και μερικες φορες νομιζω οτι εω συσπασουλες αλλα ποτε δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι κανονικες ή η μπεμπα που γυρνάει...πονάει και ελαφριά η μέση μου αλλά ψηλά ας πούμε καμια παλάμη κατω απο το σουτιέν...για τα αέρια, θα συμφωνησω και εγώ και μάλιστα ειναι ενοχλητικό γιατί νιωθεις τετοια πιεση που ωρες ωρες λεω λες να γενναω και εγω να νομιζω οτι με ποναει η κοιλια μου απο τα αερια?...:dry:

παντως ολα αυτα ειναι φυσιολογικα, ο γιατρος εχθες μου ειπε οτι ολοι αυτοι ειναι προπαρασκευαστικοι πονοι που σημαινουν οτι προετοιμαζεται το σωμα μας για την μεγαλη στιγμη...

επισης για τις συσπασεις της μητρας, θα πρεπει να νοιωσουμε λεει κατι σαν ποντίκι ( οπως οταν κανεις ποντικι στο μπρατσο, σφιγγεις και ξεσφιγγεις ενα τετοιο πραγμα λεει) και μαλλον σε ολη την κοιλια αφου πια το μωρο ειναι παντου..

δυο τελευταιες ερωτησουλες μιας που γραφω εδω τωρα να μην ανοιγω καινουργια ποστ :

1. κοιτωντας τις εξετασεις μου απο τις αρχες της εγκυμοσυνης ( γιατι πρεπει να κανω μια εξεταση για ηπατιτιδα β ακομα που την θελουν απο την εταιρεια φυλαξης βλαστοκυττάρων) παρατηρησα οτι τα λευκα μου αιμοσφαίρια ανεβαίνουν...δεν εχουν ξεπερασει το φυσιολογικο βεβαια (4,5000-10.000 νομιζω κατι λεει) αλλλα ξεκινησαμε με 6800 και τωρα ειναι 8900. ο γιατρος δεν μου σχολιασε κατι αλλα ειμαι περιεργη, συνεβαινε και σε καμια αλλη αυτο ? σημαινει κατι?

2. ποσα κιλα ειναι τα μωράκια σας βρε κορίτσια? ξερω οτι πανω κατω τα βγαζουμε αλλα την προηγουμενη βδομαδα στον αλλο γιατρο που καναμε το doppler εβγαλε την μπουμπου 2780 και εχθες με το μηχανημα του γιατρου μου εδειξε 2370..και επαθα ενα ψιλοσοκ, λεω καλα οχι μονο δεν πηρε αλλα εχασε κιολας?? τι γινεται?? τελικα μου ειπε οτι ολα αυτα ειναι κατα προσεγγιση και απο μηχανημα σε μηχανημα εχει διαφορα αλλά ειπα να ρωτησω και σας μπας και ξε-αγχωθω μ αυτο το θεματακι..!!

φιλια πολλα σε ολες και με το καλοοοοο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημενη μην αγχωνεσαι. Παρε καλου κακου το γιατρο σου να τον ενημερωσεις.

Εγω πηρα τη δικια μου. Ειχα μια παχια σταγονα βλεννη χθες το πρωι. Απο κει και περα ολα φυσιολογικα, τα δικα μου συνηθη υγρα. Μου ειπε οτι δεν ειναι ανησυχητικο. Αν δω με ροζ η κοκκινο ειναι θεμα κινητοποιησης. Οποτε δεν ανησυχω και παρακολουθω...απλα να χεις το νου σου πλεον.

Κι εγω αυτο κανω. Μου φαινεται θα την πρηξω στα τηλεφωνα τη γιατρο μου αυτον τον μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga πονακια εχω κι εγω, ακαταστατα, σαν τσιμπιες καμια φορα και σουβλιες στη μεση ή στη μητρα.

που θα κρατησεις βλαστοκυτταρα; εμεις επιλεξαμε τη δωρεα στην Ακαδημια Αθηνων. Ελπιζω να χεις διαβασει ολες τις αναλογες ενδιαφερουσες συζητησεις που εχουν γινει για το θεμα αυτο μεσα στο φορουμ. καλο ειναι να γνωριζουμε ολες τις δυνατοτητες που εχουμε.

Για τις εξετασεις τωρα που αναφερεις , εψαξα κι εγω τις δικες μου προκειμενου να σου απαντησω και δεν παρατηρησα μεγαλες διακυμανσεις στα λευκα αιμοσφαιρια. Ελπιζω να κοιτουσα στη σωστη ενδειξη...αλλα δεν εχει και αλλη τετοια.Απλα στις δικες μου εξετασεις αναφερονται με δεκαδικο αριθμο και ειναι πανω κατω στο 7,κατι...

Ισως να το επισημανεις στον γιατρο σου ή απλα να τον ρωτησεις για να βγεις απο την περιεργεια. Εγω δεν ξερω καν τι σου δειχνουν τα λευκα και τα ερυθρα και ολα αυτα τα χρωματιστα χεχε:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...