Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Η ΠΟΛΗ ΜΟΥ!!!!!


Recommended Posts

folympia έγραψε:

Opos leei k i Lovie, opote vriskomoun sto kentro eite imoun me sakoules eite oxi, panta ithela na kathiso gia ena kafedaki sta grigora, epeidi mou areze o kafes tou, i peratzada, akoma k to krio pou etroga to xeimona, kaigotan to kefali apo tin sompa k pagonan ta podia. Ligo prin ta xristougenna omos pou piga teleutaies fores o kafes itan na tous ton petaxeis sta moutra k mou tin vidosan k den xanapiga!!!!

Anastasia analogos ti aresei ston kathena, ego k ton xeimona akoma den mou aresei na kleinomai mesa se magazi, exo mania me to exo... Nouveau to agapimeno, diaxronikotato k panta sovaro magazi!!!!!!!!!!!:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Χαχαχαχαχα Ολυμπια μου γελασα πολυ με την περιγραφη σου!!!!!!!"Καιγομαι κ παγωνω αλλα γουσταρω"!!!!!! Εχεις δικιο κ εσυ κ η Νατασσα!Οτι αρεσει στον καθενα!Και ξαναλεω πριν 1-2 χρονια ηταν καλα εκει αλλα εχει χαλασει απο τοτε...Τεσπα! Στο nouveau πηγαινω κ εγω αρκετα συχνα!Ωραια τα κρουασανακια με τον καφε!!!! :P:P

Η Ολια μιλησε για την Περαια!Απλα τελεια!!!Και απο περσυ νομιζω καθαρισαν τη θαλασσιτσα κ ειναι ακομα πιο ωραια!Ενα ωραιο εστιατοριο εκει ειναι ενα αραβικο που λεγεται "Οι κεδροι του Λιβανου"!Παρα μα παρα πολυ ωραιες γευσεις,τελειος αραβικος καφες και σιροπιαστα γλυκα μμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!! Το ονομα της οδου δεν το ξερω,ειναι στην παραλληλη της παραλιας.Πραγματικα αξιζει-χωρις πλακα!

Ο σεφ ειναι ενας γλυκουλης Συριος στην καταγωγη,γνωστος του πεθερου μου,και εγγυηση στην καθαριοτητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 130
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΜΕΙΣ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΕΥΟΣΜΟ,ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΣΝΟΜΠΑΡΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ,ΚΑΛΗ Η ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΟΜΑΝΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ,ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΜΑΝΑ :laugh: ,ΤΟ ΟΥΖΟ ΜΕΛΑΘΡΟΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΔΙΟΤΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΟΛΥΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ ,ΓΟΥΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ,ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΠΟΛΥΣΤΗΝ ΚΡΗΝΗ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ,ΕΚΕΙ ΜΕ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ,ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΨΑΡΑΚΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΣΤΟ ΜΥΡΙΣΕ ΘΑΛΑΣΣΑ ΣΤΟΝ ΕΥΟΣΜΟ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΙΚΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΘΕΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΝΤΕΚΟΡ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΚΑΘΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ,ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΞΥΠΗΡΤΕΙ ΑΨΟΓΑ, ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΜΑΓΑΖΙ ΓΙΑ ΚΡΕΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ,ΤΕΛΕΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ,ΦΟΒΕΡΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ,ΕΚΕΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ,ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΑΦΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΝΕΣΤ ,ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΔΩΔΩΝΗ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ,ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ,ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΟΤΑΝ ΕΜΕΝΑ ΑΘΗΝΑ ΕΙΧΑ ΝΟΙΚΙΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΘΥΜΙΖΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΠΑΛΥΝΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΗΣ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑΣ,ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΛΗΣΜΟΝΗΣΩ !!ΕΙΣΑΙ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΔΑΚΡΥΖΩ!!ΜΕ ΕΠΟΙΑΣΕ ΤΟ ΠΟΙΗΤΙΚΟ ΜΟΥ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Χαχαχαχαχα Ολυμπια μου γελασα πολυ με την περιγραφη σου!!!!!!!"Καιγομαι κ παγωνω αλλα γουσταρω"!!!!!! Εχεις δικιο κ εσυ κ η Νατασσα!Οτι αρεσει στον καθενα!Και ξαναλεω πριν 1-2 χρονια ηταν καλα εκει αλλα εχει χαλασει απο τοτε...Τεσπα! Στο nouveau πηγαινω κ εγω αρκετα συχνα!Ωραια τα κρουασανακια με τον καφε!!!! :P:P

Douleva k sto Nouveau, oti krouasan periseve (epeidi tipota den kratane gia tin epomeni mera, ola ta petane) kathe vradi ta eperna gia to prwi pou tha xipnousa, teleioooooooooo prwinoooooooo!!!!!!!!!!!

Exo mia fili pou menei Diavata k exo paiei arketes fores, iparxei ena teleio kafe Loyd Marriage!!!! Einai fantastiko meros me fantastiko kafe k fantastika koulourakia (iparxei pio kato to ido se zaxaroplasteio ap'opou promithevontai koulourakia) Tha elega oti thimizei ligo TreMarie.

Thimithika pou etroga tis pio iperoxes makaronades.......LA TRATTORIA......... sto Oraiokastro!!!!!!! Eeeeeeeeee koritsiaaaaaaa?????? Xtes sigkekrimena epeidi me anapsate me tis protaseis gia fagito esteila ton antra mou k mou efere GARIDOMAKARONADA den iparxei....einai theiki!!!!!

Axxxxxxxxx pinasa pali!!!!!!:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX VRE KORITSIA TI MOU KANETE XMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM TI TELEIA POLH POSO 8A EI8ELA NA EIMAI EKEI

EGO DISTIXOS ZO POLLA XRONIA STI RODO ALLA EFXARISTOS 8A ZOUSA STI SALONIKI ETSI K MOU ELEGE O ADRAS MOU OTI 8ELEI NA MEINOUME EKEI .......... MOU LEIPEI PARA POLI SNIF.... ONEIRO MOU EINAI KAPOIA STIGMI NA MPORO NA ERXOMAI PIO SIXNA K AN KA8OMAI POLLE POLLES MEEERES DEN ALAZO ME TIPOTA TI VOLTITSA STI PARALIA STON PYRGO K TIN ARISTOTELOUS ... VEVEA TORA ME TO 8EMATAKI TIS YBONNHS SAS DIAVAZO K EINAI SAN NA ZO PALI EKEI TI TELEIA POU TA PERIGRAFETE ME FERNETE STI SALONIKI MESA APO AFTO TO 8EMA AXXX NA EISTAI KALA ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνώμη που "πετάγομαι" στο θέμα σας

...αλλά ήθελα να πω πως ΚΑΙ ΕΓΩ λατρέυω την πόλη σας

και ας μην έχω καμία σχέση.........!!!

Έχω έρθει πολλές φορές , για μπουζούκια, τρίγωνα, τσουρεκάκια,

περατζάδες , για γήπεδο.....................και για ...χωρίς λόγο!

Απλά πεταγόμαστε ..."ΜΙΑ SALONIKA" να αλλάξουμε τον αέρα μας

και να περάσουμε καλά, έστω και για σ/κ..........!!!

Φιλιά σε όλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδα αν χτυπησετε "μια σαλονικα" μεχρι να γεννησουμε να μας το πεις να σε κερασουμε κανα τριγωνο,τσουρεκι,καφεδακι,χαδακι στην κοιλιτσα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααααααχχχχχχχχ......

Στην περαια βγηκαμε πρωτο ραντεβου στα κρυφα με τον αντρα μου και μ'εστησε ο χαμενος...

Τωρα που το θυμηθηκα τελεια μακαροναδα και πιτσα τρωμε πολυ συχνα στο mare monti στο πανοραμα!!!!

Και στο lucitania επισης στο πανοραμα!!!

Στο δευτερο ειναι ωραια το καλοκαιρι και για ποτακι!!!

Μιαμ μιαμ μιαμ χαλαρααααααα χτυπουσα μια τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σημερα κατεβηκα βολτα στην αγορα και γινοτανε της μουρλης!!!!!!κοσμοσυροη....ειδανε καλο καιρο και ξεμυτισανε σαν σαλιγκαρακια μετα τη βροχη!Σκεφτομαι τι εχει να γινει την Μεγαλη Εβδομαδα.....panic απο κινηση και κοσμο!!!!!!Τα καφε εχουνε τραπεζακια εξω τωρα!!!!Πολυ ωραια ητανε!!!!

Ααα...Αννιω μου ειπαν πως στο ωραιοκαστρο ειναι ενα ζαχαροπλαστειο που κανει τελεια τσουρεκια,Αλεξανδρος????δεν θυμαμαι καλα,το ξερεις εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

κοριτσακια μου σημερα κατεβηκα βολτα στην αγορα και γινοτανε της μουρλης!!!!!!κοσμοσυροη....ειδανε καλο καιρο και ξεμυτισανε σαν σαλιγκαρακια μετα τη βροχη!Σκεφτομαι τι εχει να γινει την Μεγαλη Εβδομαδα.....panic απο κινηση και κοσμο!!!!!!Τα καφε εχουνε τραπεζακια εξω τωρα!!!!Πολυ ωραια ητανε!!!!

Ααα...Αννιω μου ειπαν πως στο ωραιοκαστρο ειναι ενα ζαχαροπλαστειο που κανει τελεια τσουρεκια,Αλεξανδρος????δεν θυμαμαι καλα,το ξερεις εσυ?

Μαλλον Μελινα εννοεις τον Κυρ-Στελιο αλλα εχουμε και το Λεονε που επισης ειναι φημισμενο!

Αντε την επομενη συναντηση Ωραιοκαστρο χαχα!!!

Παντως ζηλευω...εχω μια απιστευτη υπερενταση και κουραση και τωρα εσεις τα λετε...μπουχου!!! Ηθελα κι εγω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου δοκιμασα τετοιο τσουρεκι κι επαθα πλακα.....:woohoo: ,που ειναι αυτο το ζαχαροπλαστειο ακριβως?μπορεις να με κατατοπισεις?

αααα.....επι τη ευκαιρια σας αναφερω οτι ανακαλυψα αποθηκη που εχει επωνυμα γυαλια ηλιου ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ!!!!!στη μιση τιμη!!!!!!:woohoo: εγω αγορασα 2 ζευγαρια,το ενα trussardi και το αλλο valentino!!!!!στην τιμη του ενος!!!:woohoo: :laugh:

βρισκεται στην Γρηγοριου Παλαμα απο Τσιμισκη απεναντι απο το βιβλιοπωλειο του Παπασωτηριου και ειναι υπογειο....;) ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax k ithela na paro gialia.B) .alla pou na bro xrono na katebo kentro..:angry: :angry:

melina pos legetai to magazi????????

se times dil einai ta gialia??????

teleio tsoureki ektos po to terknli fisika exei k i estia artozaxaroplasteio....:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλη μου που ειναι το αρτοζαχαροπλαστειο εστια?

για το μαγαζι με τα γυαλια δεν ειδα πως λεγεται αλλα αμα πας εκει που ειναι του παπασωτηριου το βιβλιοπωλειο,απο την τσιμισκη απεναντι απο το berska ειναι η Γρηγοριου Παλαμα ,εκει ειναι και το μαγαζι της REPLAY,αυτη η αποθηκη με τα γυαλια ειναι απεναντι απο του παπασωτηριου το βιβλιοπωλειο θα το δεις εχει ταμπελα εξω που λεει γυαλια ηλιου σε τιμες χονδρικης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πολύ ωραία όλα αυτά και μου 'χουν λείψει. Μόνο για τον γιατρό κατεβαίνω στο κέντρο πια και ξεκλέβω καμιά βόλτα . Τις περισσότερες ώρες κάθομαι σπίτι και έχω σκάσει . Μου έιπε ο γιατρός ξεκούραση. Τι να κάνουμε ... Υπομονή το καλοκαίρι θα βγαίνω βόλτα με τον γιο μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα ..οκ θα μαθω που εχει στην περιοχη μου κοντα!Θα το βρω το φουρνο με τα τσουρεκια ΘΟΥΛΗ ΜΟΥ,απο τη μυρωδια ....οπως τα κυνηγοσκυλα:huh: :silly: :laugh:

to agoraki mou,εχεις ολο το καλοκαιρι να βολταρεις στην πολη μας με το αγορακι σου παρεα,τι αλλο θελεις!!!τυχερη!!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου με το καλο σου ευχομαι!!!!!μπορουμε να μιλαμε και να μας λες τα νεα σου στο σςςςςςς λεμε τα δικα μας!Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μενινακι εστια εχει και στη Χαριλαου στην Παπαναστασιου ενα στενο πριν τη Μαρτιου πηγαινοντας προς την πολη...

Να σε ρωτησω κατι ακομη...

Αυτα τα γυαλια που λες ειναι παλαιοτερα μοντελα ετσι???

Ελενη με το καλο το αγορακι σου!

Που μενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσουλα μου ευχαριστω,θα παω τωρα που θα βγω εξω...;)

τα γυαλια ειναι καινουρια μοντελα τα ιδια που πηρα εγω τα ειδα σε καταστημα οπτικων μπροστα στην Τσιμισκη στη βιτρινα ,εχει και παλιοτερα μοντελα ομως σε ακομα πιο χαμηλες τιμες,αλλα εμενα με ενδιαφερουν μονο τα μοντερνα ... ομως....;) :laugh: χαχαχαχαχαχαχαχα:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

αααα.....επι τη ευκαιρια σας αναφερω οτι ανακαλυψα αποθηκη που εχει επωνυμα γυαλια ηλιου ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ!!!!!στη μιση τιμη!!!!!!:woohoo: εγω αγορασα 2 ζευγαρια,το ενα trussardi και το αλλο valentino!!!!!στην τιμη του ενος!!!:woohoo: :laugh:

Μελίνα ο οφθαλμίατρός μου όταν του είπα οτι θα πάω να αγοράσω γυαλιά ηλίου μου είπε για καλό και για κακό να του τα πάω να τα δεί αν είναι τα αυθεντικά. Υπάρχουν πολλά καταστήματα οπτικών με μούφα γυαλιά. Θέλει πολύ προσοχή! Γι 'αυτό λέω με την πρώτη ευκαιρία πήγαινε στον δικό σου οφθαλμίατρο και δείξτου τα...Μπορεί βέβαια να μην τρέχει και τίποτε αλλά λέμε τώρα..:) Ένα σωρό λεφτά δίνουμε για επώνυμα γυαλιά, να αγοράζουμε και μούφες πάει πολύ..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει σημασια αυτο που σου λεω...

Αποκλειεται να ειναι μοντελα του 09 και να εχουν τοσο χαμηλη τιμη...

Αυτο που υποψιαζομαι ειναι ή οτι ειναι περσινα προπερσινα κλπ

ή οτι ειναι μουφα...

Ολα τα επονυμα συνοδευονται απο τη δικη τους θηκη (συνηθως δερματινη)και απο ενα μικρο βιβλιαρακι που λεει πανω τη μαρκα και γραφει πληροφοριες για το UV...

Μηπως μπορεις να μου γραψεις εδω τους κωδικους απο τα βαλεντινο???

Ειναι στο εσωτερικο του βραχιονα ή πανω στα ακροβραχιονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσουλα μου εχουν δερματινη θηκη και ολα τους τα πιστοποιητικα[βιβλιαρακι]!Ποιον κωδικο ομως εννοεις ,αυτα που γραφει στο βραχιονα εκει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena μου θα τα παω να τα δειξω αυριο σιγουρα γιατι εχω και ευαισθησια μεγαλη στα ματια,ομως πιστευω πως ειναι αυθεντικα γιατι τους ειπα κιολας οτι θα το ψαξω και μου ειπαν πηγαινε τα οπου θελεις κι αν ειναι θα σου επιστρεψουμε τα λεφτα....ετσι ειπαν.Τωρα τι να πω μου βαλατε ιδεα....:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: xaxaxaxaxNατασσα μπορει να αρχισε η πρεσβυωπια ....και ταχουνε πολυ μικρα τα γραμματα χαχχαχχαχγραφει και στους δυο τους βραχιονες στον εναν λεει valentino και στον αλλο γραφει κατι cε made in italy και κατι αλλα... να στα στειλω με μην οταν ερθει ο γυιος μου για να τα διαβασει κανονικα :laugh: :laugh: χαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...