Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Η ΠΟΛΗ ΜΟΥ!!!!!


Recommended Posts

κοριτσια σκεφτηκα εμεις που ζουμε στην Θεσσαλονικη καλο θα ηταν εδω να λεμε για την πολη μας,να ανταλασσουμε αποψεις για διαφορα θεματα που αφορουν τη Σαλονικα μας!!!!Επισης μπορουμε να λεμε η μια στην αλλη για καποιο μαγαζι η μερος που μας αρεσε,για εκθεσεις και εκδηλωσεις,για σχολεια η για παιδοτοπους,για μαγαζια με ρουχα,γενικα για την αγορα της πολης μας και τι μπορουμε να βρουμε σ αυτην,....και διαφορα τετοια!Ετσι για να ενημερωνομαστε και να ειμαστε μεσα στα πραγματα σε οτι συμβαινει εδω στην ....θεσσαλονικουλα μας!!!!!

Εγω θα σας πω που πινω το καφεδακι μου.....,ειναι το αγαπημενο μου μαγαζι στην Παλαιων Πατρων Γερμανου στο κεντρο της πολης και λεγεται tremarie!:P εσυ που πας,που συχναζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 130
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολυ ωραια η ιδεα σου Υβοννη μου!!!!

Και τελειο το tremarie!!!!!!!!! Οτι πρεπει για καφεδακι με τις φιλες,με τα υπεροχα πορσελανινα φλυτζανια και κανατουλες!!!Αισθανεσαι σαν να "παιζεις με τα κουζινικα σου"!!!!!

Και οι περιποημενες γιαγιουλες καποιες ωρες φτιαχνουν την ατμοσφαιρα!!!!Μ"αρεεεεσει!!!!Μπορει να συναντηθουμε καμια φορα!!!!!!;)

Να προτεινω τον "Μολυβο" που ειναι εστιατοριο(ταβερνα δεν το λες)!Υπαρχει σε 2 εκδοχες,εχω παει μονο στον παλιο!Νομιζω το αλλο ειναι εθνικ.Βρισκεται στη Βενιζελουγωνια με Καποδιστριου στον 1ο οροφο!Ειναι μια πολυ καλη λυση για ωραιο φαγακι στο κεντρο!Αααα και τελειους λουκουμαδες με μελι κ παγωτο για επιδορπιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελινακι καλη ιδεα!

Λοιποοον....στην Θεσσαλονικη...λατρευω τις βολτες - με καλο καιρο-στην περιοχη της παραλιας φυσικα οπως επισης και στον πεζοδρομο της Ικτινου.

Οταν ημουν φοιτητρια (πολλα χρονια πριν χιχι....) συχναζα φυσικα στα καφε της καμαρας και της Αγγελακη.

Το αγαπημενο μου μαγαζι στο κεντρο για φαγητο ειναι το Φουλ του Μεζε που με παει ο αντρουλης μου οταν εχουμε χρονο και λεφτα για ξοδεμα...

Ειναι στα Λαδαδικα και εχει φοβερες γευσεις.

Για καφε το αγαπημενο μας ειναι το Villa Luna στο Πανοραμα καθ'οτι εκει πηγαμε για 2ο ραντεβου οπως και ο Ερωτικος Mare που πηγαμε για 1ο ραντεβου...(ΕΡΩΤΑΣΣΣΣ!!!!)

Τι να πρωτοπω...? Ειναι τοσα πολλα τα σημεια...

Πλατεια Αριστοτελους...(που γνωρισα τον αντρα μου...)

Καστρα...

Ααααχ ειδικα τωρα -και σημερα με τετοιον καιρο?

Πω πω η Σαλονικα θυμιζει κατι απο ανοιξη απο μονη της.

(Να μην ηταν και τα εργα του μετρο...ε?)

Α!!! Και ελατε και μια βολτα προς Ωραιοκαστρο...Εχουμε πολυ ωραια καφε και εδω.Και πολυ εξοχη!!!

Κερναω καφεδακι κοριτσια εχω μεγαλη αυλη.

Η Αλεξανδρα μου θα σας σερβιρει (χαχα :P :P :P )!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bravo Yvonni olo idees eisai...teleio themataki!!!

Tora pou eipes gia kafe, tremarie e????? Ti mou thimises....iparxei akoma??? Prin arketa xronia douleva ligo pio pano sto local...pigena k ego sto tremarie, otan eixe protoanoixi!!! Oraio magazi k tote toulaxiston ekane kalo kafe!!! Gia ena megalo diastima mou areze fovera o kafes tou social mexri na ton xalasoun k autoi...i alithia einai pos exo poli kairo na kathiso sto kentro gia kafe logo kapoiou provlimatos stin egkimosini mou alla tha epaneltho elpizo sintoma k tha sas grapso tis nees mou protimiseis!!!!

Yparxei ena katapliktiko magazi me vrefika stin mitropoleos, Babineria. Exo mathei oti einai panakriva, perase o sizigos mou k mou efere katalogo tou magaziou k ontos exei fovera pragmata. Anipomono na gino kala k na xehitho stin agora, exei ftiaxei o kairos k to kentro tis polis mas einai katapliktiko gia voltitsa!!!

Filakiaaaaaaa:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Πολυ ωραια η ιδεα σου Υβοννη μου!!!!

Και τελειο το tremarie!!!!!!!!! Οτι πρεπει για καφεδακι με τις φιλες,με τα υπεροχα πορσελανινα φλυτζανια και κανατουλες!!!Αισθανεσαι σαν να "παιζεις με τα κουζινικα σου"!!!!!

Και οι περιποημενες γιαγιουλες καποιες ωρες φτιαχνουν την ατμοσφαιρα!!!!Μ"αρεεεεσει!!!!Μπορει να συναντηθουμε καμια φορα!!!!!!;)

Να προτεινω τον "Μολυβο" που ειναι εστιατοριο(ταβερνα δεν το λες)!Υπαρχει σε 2 εκδοχες,εχω παει μονο στον παλιο!Νομιζω το αλλο ειναι εθνικ.Βρισκεται στη Βενιζελουγωνια με Καποδιστριου στον 1ο οροφο!Ειναι μια πολυ καλη λυση για ωραιο φαγακι στο κεντρο!Αααα και τελειους λουκουμαδες με μελι κ παγωτο για επιδορπιο!!!!

Αναστασια τελειος ο Μολυβος!

Καλα οσο αφορα γαστρονομια κοριτσια ριχτε ιδεες γιατι ειμαι γουλου!

Μου αρεσει το καλο φαγητο...

(Τωρα βεβαια πρεπει να χασουυμε και κατι γιατι ....τιποτα δε με κανει...)

(μπουχου!!!:unsure: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poooooooo Anastasia ti mou ekanes toraaaaaaaaa!!!!! THELO MOLIVOOOOOOOOO!!!!!!!

Den iparxei pio teleio epidorpio k fagito fovero!!!!

Exo paei k sto Ethnic, exei kapoia diaforetika piata alla ta pio polla einai idia me ton klasiko. Teleia i diakosmisi k sta dio!!!!

Axxxxx koritsia mi milate gia fagito giati tha arxiso na lipothimaoooo!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτον το Μολυβο εγω γιατι δεν τον ξερω??????????

Ωραιο θεμα ανοιξες Μελινα!

Εγω προτεινω το pollock(νομιζω οτι ετσι γραφεται) στη λεωφορο νικης πεμπτη βραδυ για ποτο ή φαγητο οπου εχει βραδια με πιανο και φωνη σε ελληνικα εντεχνα και ειναι σουπερ!Να πατε οπωσδηποτε!!!!!

Ααααααααα αν πατε για φαγητο παρτε το χαμπουργκερ που ειναι τελειοοοοοοοοοοοο!!!!!!!Μιαμ μιαμ!!!!!!

Αχ και δεν μπορω να το φαω πια γιατι θελω να μπω στα ρουχα μου............σνιφ σνιφ...

Οσο για καφεδακι κοριτσια παντα περναω απο το social οταν βρεθω στο κεντρο!!!

Υ.Γ Ρε Μελινα το καρμα σου ποτε εκτοξευτηκε στο 20?????????

Εμενα ακομη στο 2 ειναι.....:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax koritsia moy teleia h 8essalonikh mas.Zw bebaia sthn a8ina alla prin gennhsw erxomoyn ka8e 2 bdomada sthn patrida moy.Loipon latreyw thn paralia (klasikh salonikia :-p) kai fysika thn aristoteloys.Sta kastra perysi eixame paei sto arxontiko ths kyras eixe TELEIO faghto.gia psaraki exei ena magazi sthn ekklhsia toy ai-giwrgh sto kordelio poy trws akomh kai thn xartopetseta (xixixixi).Gia kafe xalara Wraiokastro (anniw mou mazi soy).Basika den nomizw oti yparxei asxhmo meros sthn 8essalonikh kai fysika an exeis kalh parea (den yparxei kakos sthn patrida mas) ola einai kataplhktika.Telos maioy 8a parw thn mpoympoy moy kai 8a thn anebasw sta patria edafh.Na xarei borra to paidaki moy.Ase poy ton aygoysto 8a kanw thn bafthsh sthn patrida (xixixixi).filia koritsia moy.Ybonnh teleio to 8emataki ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lovie μου μια που το ανεφερες κι εσυ το σοσιαλ...

Δε θελω να με παρεξηγησετε αλλα βρε κοριτσακια,πως μπορειτε να πιειτε καφε εκει?Ενα γωνιακο τοσοδουλι μαγαζι με τα τραπεζια(τα εντελως αβολα-στο ορθιο)στο πεζοδρομιο και συνεχως γεματο με κατι τυπους "ψωνισμενους 40ρηδες"..... Σορρυ κιολα αλλα ετσι μου φαινεται.....

Παλιοτερα ηταν πολυ καλυτερα αλλα πλεον.....

Σιγουρα βεβαια δε θα περασα απο εκει μερες που εισασταν εσεις οι γλυκουλες μαμμυλαντουλες!!!;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕleNitSa έγραψε:

εγώ δεν είμαι από θεσσ. αλλά ελπίζω να μη σας ενόχλησε που πέρασα για να σας πω ότι ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

χαχαχαχα Ελενιτσα!και εγώ το ίδιο!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Δε θελω να με παρεξηγησετε αλλα βρε κοριτσακια,πως μπορειτε να πιειτε καφε εκει?Ενα γωνιακο τοσοδουλι μαγαζι με τα τραπεζια(τα εντελως αβολα-στο ορθιο)στο πεζοδρομιο και συνεχως γεματο με κατι τυπους "ψωνισμενους 40ρηδες"

Αχ εμενα μαρεσει πολυ και δεν το βλεπω ετσι...

Θελω βρε παιδι μου να περασω απο κει!!!

Λες να ειμαι και γω ψωναρα????

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Καφεδακι στα γρηγορα και μετα βολτουλες στα μαγαζια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Opos leei k i Lovie, opote vriskomoun sto kentro eite imoun me sakoules eite oxi, panta ithela na kathiso gia ena kafedaki sta grigora, epeidi mou areze o kafes tou, i peratzada, akoma k to krio pou etroga to xeimona, kaigotan to kefali apo tin sompa k pagonan ta podia. Ligo prin ta xristougenna omos pou piga teleutaies fores o kafes itan na tous ton petaxeis sta moutra k mou tin vidosan k den xanapiga!!!!

Anastasia analogos ti aresei ston kathena, ego k ton xeimona akoma den mou aresei na kleinomai mesa se magazi, exo mania me to exo... Nouveau to agapimeno, diaxronikotato k panta sovaro magazi!!!!!!!!!!!:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χο χο χο Δημητρούλα!!

αν και προτιμώ να κάνω βόλτες στις βιτρίνες...

αχ με πιάνει μια θλίψη!

αρχίζω να παθαίνω σύνδρομο στέρισης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thessaloniki mou glikia mou ftoxomana.....

melina super to themataki sou...

ego de exo standar steki...kafes na einai,,,,,

emena poli m aresei idios tora pou kalokairiazei to BENIGAN S κ para poli m eresei to AZZURO sti sofouli.....

filia se olles tis thessalllllllonikies...:laugh: :woohoo: :PB)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν ειμαι απο θεσσαλονικη αλλα ειναι αντρας μου απο κει και εχω ζησει για λιγο . Αυτο που μου εχει λειψει απο την πολη σας κοριτσια ειναι οι κρεπες απο την Ναυαρινου συγκεκριμενα απο το DREAM TEAM! μιαμ μιαμ μιαμ ... και σοκολατα απο το εμπορικο στην αριστοτελους οπως μπαινεις αριστερα δεν θυμαμαι ονομα :( ....

Ειναι απλα τελεια....

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Υβόννη με τα ωραία σου!!!

Λοιπόν, εγώ μένω Θεσσαλονίκη τα τελευταία 4 χρόνια...Μου αρέσει πολύ σαν πόλη!!!

Γενικότερα με τον αντρούλη μου βγαίναμε παραλία αλλά τελευταία ανακαλύψαμε την πλατεία του Ευόσμου!Αααχ κορίτσια ξετρελλάθηκα!!!Είναι πολύ ωραίο μέρος και ειδικά τωρα που καλοκαιριάζει είναι φανταστικά!!!:woohoo:

Παίζουν πολλά παιδάκια, κάνουν ποδήλατο, τσιρίζουν απο την χαρά τους και οι γονείς απολαμβάνουν το καφεδάκι του!Οσες δεν έχετε πάει αξίζει να το δοκιμάσετε!Εγώ παιδάκι δεν έχω αλλά τρελαίνομαι να τα χαζεύω και να γελάω με τις σκανταλιές τους και τα τσαλιμάκια τους!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν μιλησαμε για γαμο με τον αντρα μου, τεθηκε θεμα που θα μεινουμε και ο αντρας μου ηταν καθετος στο θεμα της αθηνας. Εγω λοιπον είπα: ... 35 χρονια στην ιδια πολη ολο τα ιδια και τα ιδια ... ιδια μερη ... ιδιοι ανθρωποι... ας κατεβω που εχει και περισσοτερες επιλογες ν αλλαξω τον αερα μου, να παω και καλα θεατρο, εκθεσεις, μεγαρο κλπ....

αμ δε ... ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ: ΣΑ ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΣ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!!!

δε ξερουν να φανε, δε ξερουν να ζησουν, εχουν τοσες επιλογες κι ομως δεν τις εκμεταλλευονται ... εχουν μπει σε ενα γαιτανακι αγχους και μιζεριας....

ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΚΛΩΤΣΗΣΕΣ!!!!!!!

μεχρι τωρα ερχομουν στανταρ 1 φορα το μηνα.. τωρα που περιμενω να γεννησω και δε βγαινει η πριγκιπεσσα εχω ναρθω 1,5 μηνα και εχω παθει στερητικο συνδρομο :blink::blink::blink:

που θα μου παει ομως.... θα βρω τροπο να ξαναγυρισω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω... κοριτσια διαβαζα και νομισα περασα απο ολα τα μαγαζια που ειπατε!!!:laugh: τελεια!!!!Αναστασακι μου πολυ γελασα με τις γιαγιαδουλες στο τρε:laugh:αλλα εχει και νεαροκοκοσμο επισης!Στο σοσιαλ κι εγω εχω καθησει οοοοοταν υπαρχει αδειο τραπεζι,βολευει γιατι ειναι στην καρδια της αγορας!Αννιω ειναι πολυ ωραια στο ωραιοκαστρο,στοχω πει οτι ερχομαι συχνα,βρε αυτον το Μολυβο εγω δεν το ξερω,ντιπ ασχετιλα ειμαι..χιχιχι!!!Τελικα πολλα θα μαθω εδω μεσα απο σας κοριτσαρες μου!!!

Βασουλα ο Ευοσμος εγινε σουπερ,καμμια σχεση με το πως τον θυμομουν παλια!Εχω και μια φιλη εκει!!!!Μαριετακι ....μμμμ...αργα η γρηγορα θα σε φερουμε προς τα δω;) Φραπεδια τελειο το νικνειμ σου,ταιριαζει με την πολη μας!!!!Φραπεδακι με μπολικα παγακια στην παραλια να αγναντευω τα καραβακια χαλααααρααααααα.......,κολαση κοριτσια...κολαση!!!αν και εγω δεν πινω φραπε...δεν εχει σημασια!!!:P :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη μου ωραιο το θεμα που ανοιξες για την πολη μας.θα συμφωνησω με τη VASO για τον ευοσμο.Μενω κοντα και πηγαινω αρκετα συχνα για καφεδακι στην πλατεια του ευοσμου..Τωρα ομως που ανοιγει ο καιρος ωραια ειναι ειδικα τα πρωινα του σαββατου το καφεδακι στις παραλιακες καφετεριες της Περαιας..Καφεδακι διπλα στη θαλασσα και θεα το απεραντο γαλαζιο....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε υβοννη με τα ωραια θεματα σου!!!!τι ωραια πειτε κι αλλα να παιρνω ιδεες,λοιπον εγω καθοτι ειμαι απο τα ανατολικα καλαμαρια και εζησα και καποια χρονια εξω προς περαια προτιμω αυτην την πλευρα απο το κεντρο μου καθεται πιο κοντα:P :P θα συμφωνησω στα μαγαζια με την θουλη συν φυσικα το κοσμος που εχει γινει δευτερο σπιτι μου,για καφεδακι τρελλενομαι για πεζοδρομο καλαμαριας και αρετσου φυσικα!!!!κοριτσια αν βρεθειτε στα flo cafe και σας αρεσουν οι γλυκατζουρες δοκιμαστε τον καπουτσινο με το μπισκοτο απλα θεικο:woohoo: :woohoo: αντε αντε πειτε κι αλλα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρω τον εαυτο μου πολυ τυχερο που ζω σε μια τοσο ομορφη πολυ!

μεγαλωσα στα καστρα και σας προτεινω τον τζοτζο για φαγητο αλλα και το καστρο της κυρας! τα καφε μελκιαδες και κομφουζιο στον Αγιο Παυλο ειναι τελεια το καλοκαιρι με θεα που ξεκιναει απο τα Τειχη και φτανει μεχρι την Περαια!

Στο κεντρο μας αρεσει η Συμφωνια (βενιζελου με ερμου στον 7ο οροφο) για καφε φαγητο ή και ποτο το βραδυ!) το Ουζου Μελαθρον στην βενιζελου δεν χρειαζετε να το σχολιασω γιατι φανταζομαι ολες το ξερετε!

Οσο για πιο ανατολικα καφε στο Πανοραμα στου Ζωγραφου (εκει μου εκανε προταση γαμου ο καλος μου!!!)

Και τελος οσες εχετε παιδακια, τωρα που ανοιξε ο καιρος, ειναι τελεια στο αναψυκτηριο στης Αρετσου (διπλα στον Ερωτικο),οπου εχει διπλα στο κυμα μια τεραστια παιδικη χαρα με κουνιες για ολες της ηλικιες (και για μικρουλια!) και ειναι οικονομικα, χωρις "καπνα", και με πολυ χωρο για καροτσια, αλλα και για τ'αυτοκινητο (εχει παρκινγκ απ'εξω).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω Πολυκυστηκες έχω  εκανα 1,5 χρόνο να τα καταφέρω να μεινω εγκυος  στα 33 μου έμεινα εγκυος επαρχία μενω και εγω το θέμα γιατρους και εμένα με δυσκολεύει πολύ να μπορεσω να βρω ακόμα και για τον υπέρηχο που πάω κάνω 3 ώρες πάνε έλα για μια απλη εξέταση σε ένα δρόμο χάλια όλο στροφές  σε καταλαβαίνω και εγω έτσι ήμουν οι φίλες μου είχα παιδάκια και μόνο εγω δεν είχα (από αυτές που θέλαμε παιδί ) ενώ πάνω κάτω είχαμε ξεκινήσει μαζί προσπάθειες εκείνες έμειναν έγκυες γέννησαν και εγω ακόμα πάλευα χωρίς κανένα αποτέλεσμα αλλά καποια στιγμή ήρθε και η δικιά μου η σειρά όπως να ξέρεις πως θα έρθει και η δικιά σου απλά πρέπει να βρεις και την σωστή καθοδήγηση 
    • @Diwniνα χαιρεσαι το αστερακι σου!!!! Ναι αυτο το προβλημα.μου οτι εκω με βλεπει απελπισμενη δεν με ακουει νοιωθω. Εκανα τη χαζομαρα να παω κ σε αλλη μια γιατρο εδω στην επαρχια κ εκεινη με εκανε να νοιωσω τοσο ασχημα π πρωτα μ ζητησε τα λεφτα της επισκεψης κ μετα με υφος μου ειπε δε μπορεις να μεινεις εγκυος θες εξωσωματικη κ μ προτεινε κεντρο δικο της κ γω οταν ειπα θα βρω κ αλλους γιατρους μο ο π δε με εδιωξε. Μ ειπε σκεψου να παω σε ψυχιατρο γτ μ εχει γινει εμμονη. Πηρε τοσα λεφτα απο επιεσκεψεις κ καθε φορα μας ελεγε αντε το  αλλο μηνα π θα ρθεις θα μεινεις εγκυος. Καταλαβαινετε οσες κοπελες ζειτε αθηνα το τι γινεται εδω στην επςρχια???? Της τρελης....
    • Μακάρι κορίτσι μου να έχει φωλιάσει το μικρό σας! Εγώ καλά πάω για την ώρα. Έχω όλα τα φυσιολογικά επακόλουθα των 6 μηνών! Εγώ έβαλα 3 μέσα σε 10 μέρες αλλά μάλλον δε μετράει αφού μεγαλώνει και η μπουμπού! Αυτός ο μαγικός ήχος που μας κάνει να τα ξεχνάμε όλα είναι ανεκτίμητης αξίας! Με το καλό κορίτσι μου να την ακούσετε την καρδούλα του σπόρου σας! Ουουουουου... Τέλεια πάει!!! Μπράβο κορίτσι μου. Πότε θα πάτε για υπέρηχο;
    • @arntalia να μην απελπίζεσαι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μ πηρε 26 μηνες βα μεινω εγκυος στο 1ο μ παιδακι. Με εξετασεις, γιατρούς, μια σπερματεγχυση π δ πέτυχε, επιτροπη για εξωσωματικη και ηρθε φυσιολογικα ενα μηνα πριν την εξωσωματικη. Βρες τον κατάλληλο γιατρο που θα σε κατευθυνει κατάλληλα. Όταν τον βρεις θα νιώσεις με καθε εξεταση και με καθε προσπαθεια π θα σ προτείνει οτι βρίσκεσαι ενα βημα πιο κοντα στο στοχο σου. Ευτυχώς η επιστήμη εχει προχωρήσει τοσο που σχεδον καμια γυναικα δ μενει χωρίς παιδακι.
    • Βρεθηκα στη θεση σου πριν 4 χρονια καλη μου Ελενη κι ακομα χειροτερη θα ελεγα! Αποκολληση σακου (δραματικου μεγεθους,) με πληρη ακινησια για 2 μηνες φαντασου,το αιμα να μην σταματαει τις πρωτες μερες,το οποιο εγινε μελλοντικα καφε αλλα επισης το εβλεπα καθε φορα και δεν μπορουσα να το διαχειριστω ψυχολογικα! Κι ομως ολα πηγαν καλα! Οποτε αν τα καταφερα εγω που με ειχαν "ξεγραμμενη",να εισαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις κι εσυ! Μην σκυβεις ουτε να πιασεις χαρτοπετσετα! Μονιμη ξεκουραση και καθολου πιεση! Δεν εχεις μεγαλη αποκολληση αλλα προληπτικα το λεω,οσο δεν ταλαιπωρεισαι καλο θα σου κανει! Τα ουτροτζεσταν βοηθανε αρκετα! Επισης οπως μου ελεγε ο γυναικολογος μου,το καφε οσο κι αν τρομαζει σε ποσοτητα,ειναι παλιο αιμα οποτε δεν ανησυχει!🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...