Μετάβαση σε περιεχόμενο

4κλινο στο ιασω καποια που να ξερει;


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια, το προηγουμενο παιδι μου το ειχα γεννησει στο μητερα αυτη την φορα σκεφτομαι να παω στο ιασω, διαβασα στο φορουμ που δυο κοπελες αναφερουν οτι το 4κλινο στο ιασω μοιαζει με δικλινο, δεν διναν ομως λεπτομερειες, οποια εχει γεννησει σε τετρακλινο στο ιασω ας με διαφωτισει ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda mou kalispera egw gennisa sto iasw alla se 3 klino eixa dilosei omws 4klino alla den eixe kai mou eipan pigaine se 3klino kai an adiasei kanena tha pas pisw(asxeto egw telika se 3klino emeina)alla oiga kai eida ta 4klina einai ontos polu wraia exoun ena diaxoristiko stin mesi kai einai 2 kai 2 kai to ena exei diki tou toualeta me tis kai to allo ta idia stin ousia einai ena dwmatio alla san einai xwrismena.

kai i timi tou einai 3150euro auta po mena filakia(xwris tin episklirio-narkwsi i opoia einai 500 euro)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτακι εχω και τους δυο τιμοκαταλογους και μητερα και ιασω δεν βλεπω τρομερες διαφορες στην τιμη και για το μητερα τον τελευταιο καιρο δεν ακουω και τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marianda kalispera!

Den exw proswpiki empeiria k oi mones leptomereies pou exw einai apo duo files pou gennisan ekei. i mia prin 4 mines se eksaklino to opoio itan k mia xara giati den einai ola ta krevatia mazi alla ana 3 k exoun xwrismata.An den exoun eksaklino se vazoun se diklino k plirwneis 40 eurw diafora ti mera.

I alli gennise prin 2 mines k pige se tetraklino k mou eipe oti ontws einai san diklino.Otan itan mesa itan mono auti k alli mia kopela alla eixe k polu kali empeiria..

K egw ekei tha gennisw otan erthei me to kalo i wra(logw giatrou) k tha protimisw to eksaklino!

Elpizw kapoia alli kopela na se voithisei kalutera!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη ποσο ειναι η τιμη για το 4κλινο;;;;;και εγω πρωτα ο θεος θα γεννησω στο ιασω αλλα επειδη δουλευω εκει εμας μας παρεχουν 3κλινο η 2κλινο αλλα δε βαζουν αλλες κοπελες και το χρεωουν οσο περνεις απο το ικα δηλαδη 890ευρω.....γι αυτο δε ξερω τις τιμες....παντως το τετρακλινο νομιζω οτι ειναι μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θεωρω οτι το 6κλινο δεν αξιζει τα λεφτα του......με τιποτα ομως...γεννησε προσφατα η ξαδελφη μου και ουτε αυτη εμεινε ευχαριστημενη.....στην ουσια σαν 3κλινο ειναι αλλα πολυ στεναχωρα......χωρια που εχει παλια κρεβατια!!!!και το λεω αυτο γιατι το μικρο μου τον γεννησα στο λητω σε 3κλινο και μπροστα στο ιασω ηταν χλιδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαριτσα μου... κι'εγω στο ιασω γεννησα αλλα σε μονοκλινο... ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απο το μαιευτηριο... οι τιμες ειναι λιγο πιο πανω απο τα αλλα γιατι ειναι και το πιο καινουριο... εγω ειχα παει 2 μηνες πριν γεννησω να κανω εναν υπερηχο και ζητησα να μου δειξουν τα δωματια και τους εκανα και καποιες ερωτησεις για να μην εχω αποριες μετα (πχ καθε ποτε αλλαζουν σεντονια, καθε ποτε καθαριζουν το δωματιο κτλ)... μπορεις να το κανεις και εσυ αυτο αν θελεις για να δεις και να συγκρινεις και να εχεις μια ολοκληρωμενη αποψη... αντε με το καλο... φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γιωτουλα αμα μπορεσεις μαθε πως ειναι το τετρακλινο απο καμια γνωστη, γιατι μου εκανε εντυπωση που γραφανε οτι ειναι σαν δικλινο.παντως η διαφορα στην τιμη ανερχεται στα 300 με 400 ευρω παραπανω απο το μητερα χοντρικα και με τις εξετασεις μαζι οποτε και 500 ευρω παραπανω θα τα εδινα αν ηταν ανθρωπινα τα πραγματα γιατι να τα δωσω στο μητερα αν εχουν γινει τα πραγματα οσο χαλια λενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ranini έγραψε:

Marianda kalispera!

I alli gennise prin 2 mines k pige se tetraklino k mou eipe oti ontws einai san diklino.Otan itan mesa itan mono auti k alli mia kopela alla eixe k polu kali empeiria..

Elpizw kapoia alli kopela na se voithisei kalutera!!

ρανια μου τι εννοεις σαν δικλινο ετυχε και ηταν δυο κοπελες μεσα η το τετρακλινο το χωριζουν σε δυο και δυο κρεββατια αυτο θελω να μαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια μου αυτο ηθελα να μαθω, το χωρισμα ειναι με παραβαν η με τοιχο; αρα η τουαλετα αντιστοιχει σε δυο ατομα ;αν και απο αυτα που μου ειπες μια χαρα ακουγεται, ειδα παλιοτερα φορουμ αλλα δεν βρηκα λεπτομερειες γιαυτο ανοιξα καινουριο ποστ σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Den kserw an to xwrisma einai paravan i toixos (nomizw oti sto eksaklino einai toixos to xwrisma.Nai i toualeta antistoixei se duo atoma.

Ti euxaristeis vre siga makari na iksera perisoteres leptomereies na sou pw!!

Me to kalo t mwraki sou k an matheis kati parapanw enimerwse mas giati endiaferei k mena... otan me to kalo!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριαντα μου στο εξακλινο εχει τοιχο αριστερα και δεξια και στη μεση που εχει το κενο εχει το παραβαν.....ετσι πιστευω θα ειναι και το 4κλινο!!!!!!!!θα ρωτησω αυριο και θα σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα τον Δεκέμβριο στο ΙΑΣΩ σε 4κλινο. Το χώρισμα είναι παραβάν και υπάρχουν 2 τουαλέτες που είναι βασικό. Για φυσιολογικό τοκετό με επισκληρίδιο πλήρωσα 3200. Το πρόβλημα μου ήταν ότι δεν τηρούσαν το επισκεπτήριο και γινόταν ο χαμός ειδικά το Σαββατοκύριακο, δεν μπορούσες να ησυχάσεις. Ειδικά οι 2 απέναντι μου είχαν κόσμο από το πρωί μέχρι το βράδυ, πίκρα. Μέχρι και παιδί μπήκε στο δωμάτιο,όταν διαμαρτυρήθηκα είπαν ότι ήταν και καλά 12 χρονών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΞΑΚΛΙΝΟ ΚΑΙΜΕ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙς ΕΠΙΣΚΕΨΕΙς ΠΑΝΤΟΥ ΤΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩς ΔΕΝ ΑΦΗΝΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΙ ΣΕΚΙΟΥΡΗΤΑΔΕΣ. τΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΣΑΒΒΑΤΟ .ΑΑΛΛΑ ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΕΙΑ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΕΙς ΜΕ ΤΙς ΑΛΛΕς ΚΟΠΕΛΕς ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΙς ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριαντα μου,

καλημερα.Εγω γεννησα πριν 10 μερες στο Ιασω.Εμεινα ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.Κ εγω ειχα ζητησει 4κλινο αλλα δεν ειχε.Να εισαι προετοιμασμενη γι αυτο.Συνηθως 4κλινα δεν εχει ειναι ολα κατηλειμμενα.Το 4κλινο ειναι με 4 κρεβατια και μεσα στη μεση εχει παραβαν και 2 τουαλετες, οποτε ειναι σα 2κλινο αν εξαιρεσεις βεβαια τη φαση του επισκεπτηριου που γινεται μεσα λιγο πανικος.Δικη μου συμβουλη:αν δεν εχει 4κλινο, ζητα να σε πανε σε 2κλινο για καποιες βραδιες και οχι σε 3κλινο γιατι τα 3κλινα δεν εχουν παραβαν στη μεση και εχουν μονο μια τουαλετα για 3 ατομα, ενω στο 2κλινο η τουαλετα ειναι για 2 ατομα.Ασε που στο 2κλινο θα εισαι μαλλον μονη σου για οσο μεινεις γιατι δεν το επιλεγουν.Εγω τελικα εμεινα ολες τις μερες στο 2κλινο και ημουν τυχερη γιατι και τις 5 νυχτες κοιμηθηκα μονη, δεν ειχα συγκατοικο,χαχα.Για καισαρικη προγραμματισμενη και 5 διανυκτερευσεις με ολα μεσα (εκτος αμοιβη γιατρου) πληρωσα 4500 ευρω, ενω στο 4κλινο θα ηταν 800 ευρω λιγοτερο.Αξιζε ομως αυτη η χρηματικη διαφορα γιατι ειχα την ησυχια μου και απολαυσα το μωρακι μου ανετα.Αν εχεις εστω και μικρη οικονομικη ανεση θα σου ελεγα να πας σε 2κλινο.Εγω επισης εκανα εισαγωγη απο την προηγουμενη του χειρουργειου την οποια δε σου τη χρεωνουν και βολευει γιατι κανεις ολες τις εξετασεις με την ησυχια σου το προηγουμενο βραδυ!

Ελπιζω να βοηθησα.

Με το καλο να απολαυσεις το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία Sifos!!

Μου απάντησες την απορία..

αν και είναι νωρίς ακόμα το σκεφτομασταν και εμείς για 2κλινο ή 3κλινο αλλά μια και η διαφορά η οικονομικη είναι μικρή θα πάω σε 2κλινο..

κατι παραπανω αλλά θα έχω την ησυχία μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

ρανια μου αυτο ηθελα να μαθω, το χωρισμα ειναι με παραβαν η με τοιχο; αρα η τουαλετα αντιστοιχει σε δυο ατομα ;αν και απο αυτα που μου ειπες μια χαρα ακουγεται, ειδα παλιοτερα φορουμ αλλα δεν βρηκα λεπτομερειες γιαυτο ανοιξα καινουριο ποστ σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου.

το χωρισμα ειναι με παραβαν και η τουαλέτα ειναι για 2 ατομα. πηγα και ειδα τα δωματια οταν αρχικα ήταν να γεννησω εκει. μη νομιζεις οτι εχει και τον τεραστιο χωρο! νομιζω οτι οτι το 3 κλινο ειναι προτιμοτερο.

Γιατι δε πας μια βολτα απο κει και ζητα να στα δειξουν για να εχεις και προσωπικη αποψη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω για τις απαντησεις, sifos δυστιχως δεν μπορω να εχω την πολυτελεια να διαλεξω δικλινο γιατι η γυναικολογος μου χρεωνει οσο το δωματιο οποτε μπορει να ειναι μικρη η διαφορα στα δωματια αλλα με την διαφορα στην επισκληριδιο και την αμοιβη της γιατρου εμενα θα μου παει 1000 ευρω παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τελικά δεν την έκανε καθόλου ο άντρας μου κ ούτε το ζήτησαν οι γιατροί. Φαντάζομαι πως για να μην το ζήτησαν οι δυο γιατροί, ακόμη κ αυτή η εξέταση αρκεί, αλλά δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εγώ τώρα μόλις είδα ποια έκανα, στην βάζω φωτό. 
    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...