Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΙΩΘΩ ΠΕΡΗΦΑΝΗ!!!


Recommended Posts

Κορτσια ο διχρονος γιος μου πεταξε την πιπιλα του μονος του!!:cheer: :cheer: Ειχα ξανα αναφερει οτι ειχαμε προβλημα με την πιπιλα που την εβαζε ολοκληρη στο στομα και μια φορα κοντεψε να πνιγει.Αν και την ειχε μονο για τον υπνο σημερα το βραδυ τον πηγα στην τουαλετα να τον βαλω να κατουρησει και την πεταξε μεσα στην λεκανη!Του ειπα οτι τωρα θα φυγει μαζι με τα τσισα και δεν γκρινιαξε καθολου!Οταν τον πηγα για υπνο την ζητησε και του θυμισα οτι την πεταξε,μου ειπε "μαμα παπα μπιμπι!"(ετσι λεει την πιπιλα του)και κοιμηθηκε το καμαρι μου!:cheer: :cheer: Ειμαι τοσο περηφανη γι αυτον!!:cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: Eιδες....,μπραβο το αγορακι μου,ειναι και κουκλι!,μονο του αποφσισε πως δεν τη θελει αλλο!!!!!Ονειρα γλυκα να εχει!...χωρις πιπιλα πλεον....:laugh: ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο συγχαρητηρια .ΑΝτε τωρα κοιτα να κοψεις και το μπιμπερο αντικατεστησε το με ενα ωραιοτατο ποτηρακι ειναι η καλυτερη φαση μετα τη πιπιλα .Εγω δυστυχως δεν το εκανα και εχουμε μεγαλο προβλημα .Ο γιος μου επεινε πολυ γαλ 3-4 μπουκαλια γαλα αλλα επειδη ξαπλωνε με το μπιμπερο πραγμα που ειναι πολυ καο γιατι ευνοει και τις ωτιτιδες αλλα και τις παραρινοκολππιτιδες . συν Οτι Το μπιμπερο χαλαει τα δονταια των μωρων και μην βιαστειτε και πειτε οτι θα τα αλλα ξει ; δν ειναι ετσι δυστυχως παιζει μεγαλο ρολο αναλογα τα νεογιλα δοντακια επηρεαζονται.Εμεις κοψαμε πριν 2 μηνες το μπιμπεροι ειμαστε 5 ετων ειχαμε ξαναδοκιμασει περσι αλλα σταθηκε αδυνατο και τωρα μας εκδικειτε και δνε πθνει γαλα .Ειπα να τον ξανανβαλω στο μπιμπερο αλλα η παιδια τρος η οποια εχει απολυτω δικιο μου ειπε οτι θα το ξαναξεκινησει το γαλα .Παντως μετα το χρονο καλο ειναι να κοβουμε το μπιμπερο μαζι με τη πιπιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lemon έγραψε:

Κορτσια ο διχρονος γιος μου πεταξε την πιπιλα του μονος του!!:cheer: :cheer: Ειχα ξανα αναφερει οτι ειχαμε προβλημα με την πιπιλα που την εβαζε ολοκληρη στο στομα και μια φορα κοντεψε να πνιγει.Αν και την ειχε μονο για τον υπνο σημερα το βραδυ τον πηγα στην τουαλετα να τον βαλω να κατουρησει και την πεταξε μεσα στην λεκανη!Του ειπα οτι τωρα θα φυγει μαζι με τα τσισα και δεν γκρινιαξε καθολου!Οταν τον πηγα για υπνο την ζητησε και του θυμισα οτι την πεταξε,μου ειπε "μαμα παπα μπιμπι!"(ετσι λεει την πιπιλα του)και κοιμηθηκε το καμαρι μου!:cheer: :cheer: Ειμαι τοσο περηφανη γι αυτον!!:cheer: :cheer: :cheer:

Ελα ρε συ...συγκινήθηκα τώρα!!Αχ μωρε το αγόρι μου!! Κοιμήθηκε και ήξερε οτι τέρμα πια η πιπιλα!!Πω πω...μπράβο του!!είναι ένα ώριμο αγόρι!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο στο παιδακι σου.....και εμεις 2 ειμαστε αλλα την θελει μονο για να κοιμηθει....που θα παει θα την κοψουμε και εμεις....και παλι μπραβο στο ζουζουνακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο τον βρισκω πολυ σταθερο το μικρο σου σε αντιθεση με τη δικια μου που ειμαστε για την ακριβεια 28 μηνων και δε λεει να κοιμηθει χωρις πιπιλα. Εμεις εχουμε πιπιλα και μαξιλαρι για να κοιμιθουμε ξερεις αυτο το μικρο απ'το τζαμπο, τωρα τελευταια της τη δινω μονο στον υπνο κι εχει παρει φωτια το στομα της δε μπορεις να φανταστεις τι μου λεει!!! Οταν ερχεται η ωρα ομως που θελει να κοιμηθει μου τη ζηταει με εντονο τροπο "μαμα τη πιπιλα μου και το μαξιλαρι μου" και οταν εγω αργω να της τη δωσω μου λεει "μαμα, σου μιλησα, τη πιπιλα και το μαξιλαρι". Επισης μπραβο που κοψατε και τις πανες, εγω δυσκολευομαι ακομα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bibibo mou an einai pes tis korassa sou...

Pws prepei na fugei ena apo ta duo i pipila i to maksilaraki...

Pes tis pws einai plewn megali kopella...

Kai pws i pipila exei mikrovia,,,

kai pes tis na tin petaksei apo moni tis...

Kai ase tin me to maksilaraki tis mono...

Dwkimase tin...

Oso gia tis panes,,,

na tis agoraseis ena mikro kathikaki na kathetai apo moni tis...

Kai na tis les megali mou korassa edw na kaneis ta pisiakia sou...

kai aman dw pws eisai plewn megali kopella kai den xreiazesai panes tote tha sou agorasw oti thes...

E kai pisteuw apo tin xara tis tha dwkimasei toulaxisto...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bibibo μου γεια σου.Εμεις εξακολουθουμε να μαστε χωρις πιπιλα!Ειχαμε κι εμεις μαξιλαρακι απο την καλαθουνα του και τα ειχε σετ με την πιπιλα του οπως και η κορη σου.Το θεμα ηταν οτι το εριχνε κατω πολλες φορες και δεν μας αφηνε να το πλυνουμε με τιποτα και οταν το καναμε καναμε αμαν αμαν να στενωσει γιατι εκλαιγε.Πριν ενα μηνα περιπου επειδη με ειχε κουρασει αυτο του ειχα πει οτι αν το ξαναριξει κατω θα το πεταξω.Μετα απο 2 μερες αφου συνεχιζε και το εριχνε το πεταξα οντως!Φυσικα εκλαιγε αλλα του ειπα οτι στα σκουπιδια που το πεταξα πηγαν οι γατες και το φαγανε.Εκλαιγε συνεχεια ωσπου τον πηρε ο υπνος.Ημουν ετοιμη να του το δωσω(δεν το ειχα βαλει φυσικα στα σκουπιδια)αλλα σκεφτηκα οτι θα ηταν σαν να τον τυρρανουσα τοση ωρα αδικα και δεν ενεδωσα.Το βραδυ ξυπνησε μεσα στον υπνο του και το εψαχνε,τον πηρα στο κρεββατι μας και κοιμηθηκε.Την αλλη μερα το ζητουσε παλι για να κοιμηθει το μεσημερι,τον ξαναπηρα στο κρεββατι μας και το βραδυ το ειχε ξεχασει!Δεν ξερω αν σε βοηθησα αλλα πρεπει πιστευω να της κοψεις κατι απο τα δυο γιατι πια μεγαλωσε και αν το κανεις να μην ενδωσεις παλι γιατι θα ειναι χειροτερα!Ελπιζω να σε βοηθησε η δικια μας ιστορια.:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...