Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τώρα χαλαρώνουμε!


Recommended Posts

Αφού είχα την ιδέα είπα να το ξεκινήσω εγώ!Λοιπόν εγώ με τον άντρα μου σήμερα, είπαμε να πάμε κάπου για Πάσχα, αν και λόγω πιθανής απολυσής του είχαμε πει να μην πάμε πουθενά, εγώ σκέφτηκα δεν βαριέσαι θα μας σώσουν 400-500 ευρώ, και τώρα ψάχνουμε για δωμάτιο, μάλλον Μονεμβασιά!Εσείς τι λέτε για Πάσχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου τελεια ιδεα ειχες κι η Μονεμβασια ειναι αγαπημενος προορισμος,πολυ θαθελα να παω το καλοκαιρακι.Εμεις δεν φευγουμε το Πασχα απο το σπιτι μας γιατι εχουμε εθιμο να κανουμε σουβλα τον οβελια στον κηπο μας,ερχονται φιλοι μας και περναμε πολυ ωραια!Πρωτα ο Θεος το ιδιο θα κανουμε και φετος!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Μονεμβασια ειναι φανταστικη, να πατε... να αγορασετε και μελι... εμεις θα παμε στο εξωχικο μας στη Σαλαμινα... 4 μερουλες ειναι οτι πρεπει για χαλαρωση... περιμενω πως και πως να κατσω στην βεραντα μου και να αγναντεψω τη θαλασσα... σας βαζω και μια φωτο απο τη βεραντα μας στη Σαλαμινα πριν μεινω εγκυος... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ καλα θα κανετε..

ζηλευω..........................................................

χιχι...

εμεις τιποτα εχουμε την βαπτιση της μικρης και καταλαβαινετε..

ειμαστε πανι με πανι..:P

σκεφτομαι μηπως κανω κατι σπιτι μου αλλα ειναι υπο σκεψη!!

υπο πολυ σκεψη..:laugh: :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι καλά!!

κι εμείς 8α πάμε... από δω κι από κει. μετά 8α πάμε και παραπέρα... χαχαχαχαχαχαχαχα

Δεν έχω ιδέα αν 8α πάμε κάπου... Καλά 8α ήταν δηλαδή να πηγαίναμε. Θα εξαρτηθεί απ το αν καταφέρει να πάρει άδεια ο άντρας μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσακια!!!

sweetmammy ΤΕΛΕΙΑ η βεραντα σου!!!!:woohoo: :woohoo:

Εμεις λεμε να παμε.....Κερκυρα κοριτσια... να δουμε αυτο το περιβοητο Πασχα.... Βεβαια θα μπουμε λιγο μεσα με τον προοροσμο αυτο :blink: ....αλλα δε βαριεσαι... μια ζωη την εχουμε...!!!:P :silly: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όπου και να πάτε εκτός Αθήνας ... είναι τέλεια !!!

Εμείς φέτος ... ούτε Σαλαμίνα ούτε Ωροπό ... θα είμαι 38 εβδομάδων τότε όποτε στην απόλυτη αναμονή :P

Οπότε φέτος ο οβελίας θα μπεί στο φούρνο και μάλλον θα φάμε όλοι μαζί γονείς πεθερικά παππούδες γιαγιάδες σε κάποιο σπίτι :D

Να περάσετε όλες καλά όπου και να πάτε !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emeis koritsakia molis prin dyo meres kleisame eishthria gia na erthoyme Ellada to Pasxa ki exw xarei polyyy yoohooo:silly::silly: :silly:

Ybonnh, ti kala poy bazete soybla! Emeis eimaste oloi asxetoi kai enw exoyme spiti sthn eksoxh to arnaki paei sto foyrno :blush:

sweetmammy h beranta sas einai super!

scarlet30, poy na trexete paidi moy toso makrya? Kai spiti sas kala den einai? :laugh:

Kala na perasete oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet εσύ τις 14 μέρες διακοπών του Πάσχα θα τις φας στο πήγαινε έλα!

Πολύ μακρινός προορισμός η Κέρκυρα για σένα ντε! Κάπου πιο κοντά?

:P :P :P

Μαρινάκι καλή η βεράντα αλλά κι εσύ... Αν δεν ήσουν εσύ τι θα ήταν η βεράντα και η θέα? Αδιάφορες! ;)

Εμείς δεν μπορούμε να κανονίσουμε τίποτα, αν δεν βγουν οι υπηρεσίες και οι άδεια (αν πάρει) του Κων/νου μου. Και Κυριακή του Πάσχα μάλλον μέσα θα είναι. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Scarlet... Ο άντρας μου βρίσκεται ήδη Κέρκυρα για την δουλειά του!! Πήγε λοιπόν αφού είχε κενό απόγευμα να δει μια ξαδέρφη του που μένει εκεί και μας προσκάλεσε για Πάσχα!! Αλλά δεν θα πάμε φέτος :( !! Και λόγω οικονομικού γιατί έχουμε πολλά έξοδα με την εγκυμοσύνη, αλλά και για να είμαστε με τους γονείς.. ξέρεις ακόμα είναι νωρίς ο γάμος.. και δεν μπορούν να συνειδητοποιήσουν ότι τα παιδάκια τους θέλουν να κάνουν κι άλλα πράγματα!! Κάποια στιγμή θα το καταλάβουν!! Η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν θέλω να φύγω φέτος λόγω της εγκυμοσύνης!! Όχι ότι έχω πρόβλημα.. απλά δεν θέλω!! Είμαι σίγουρη ότι θα 'ναι πολύ ωραίο Πάσχα! Θα δεις.. Στα νησιά έχω ακούσει ότι κάνουν φοβερό Πάσχα!!

Καλά να περάσουμε όλες οι κοπέλες του forum ότι και να κάνουμε... :laugh:

Sweetmammy... ΦΟΒΕΡΗ ΘΕΑ!!!!! Μας κάνεις να ζηλεύουμε... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!Sweetmammy ΤΕΛΕΙΑ η βεράντα σου!Τι καλά που αύριο είναι αργία, θα χαλαρώσουμε πραγματικά.Έχει και μία έκθεση camping και λέμε να πάμε, το καλοκαίρι κάνουμε camping αρέσει πολύ και στην μικρή μας αυτή η αμεσότητα με την φύση και οι παρεούλες μέσα στο camping. Κάνει καμιά σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Τελικά η καλύτερη εποχή είναι η άνοιξη!!

Εμείς τα τελευταια 3 χρόνια που είμαστε με τον άντρα μου μαζί αφήσαμε τις οικογενειες πίσω και πήγαμε Πάσχα Ναύπλιο - Κέρκυρα και Ελατοχώρι σε ένα φανταστικό μέρος μέσα στα έλατα...Τον οβελία και τη μαγειρίτσα τα βρίσκαμε έτοιμα.. Φέτος όντες φρεσκοπαντρεμένοι και ουσα έγκυος βγάζουν οι οικογενειες τα απωθημενα τους και Πάσχα στο δικό μας σπίτι!!

Χριστίνα camping δεν έχω κάνει μάλλον γιατί δεν έτυχε αλλά θα ήθελα να κάνω γιατί έχω ακούσει ότι κάνεις φοβερες φιλιες και περνας τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Χριστίνα Κ πρώτη φορά camping έκανα το καλοκαίρι που πέρασε.

Πήγαμε στην Ελαφόνησο με φίλους και περάσαμε τέλεια!

Ήμουν λίγο επιφυλακτική (γι' αυτό πήγαμε μόνο 4 ημέρες), γιατί ήμουν η μόνη που δεν είχα ξανακάνει και φοβήθηκα μήπως δεν μπορώ. Είμαι λίγο της καθαριότητας (όχι της αποστείρωσης!) και γενικά σιχαίνομαι, μου αρέσει η χλιδή του ξενοδοχείου, αλλά αυτό το "χύμα" συνειδητοποίησα ότι το χρειαζόμαστε πότε-πότε!!!!

Το ξανακάνω έυκολα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δε θα πάμε πουθενά το Πάσχα...

Την Καθαρά Δευτέρα πήγαμε Βουδαπέστη, οπότε δε μας παίρνει και για 2ο ταξίδι...

Αν και θα προτιμούσα να πηγαίναμε Ελλάδα να κάνουμε Πάσχα με τους δικούς μου...

Θα μείνουμε Κύπρο με τα πεθερικά...

Θα πάμε, όμως, το Μάιο!!!

Δεν αντέχετε βρε κορίτσια η μοναξιά...

Πρέπει να γεμίσω τις μπαταρίες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πάει Ελαφόνησο 2 φορές, στο ελεύθερο. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ είμαι λίγο της καθαριότητας, γι'αυτό και δεν αντέχω το ελεύθερο καμπινγκ αλλά το οργανωμένο είναι τέλειο!Πήραμε φέτος και μία μεγάλη σκηνή με 3 δωμάτια, η απόλυτη χαλάρωση!Πάντως η Ελαφόνησος είναι τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, ελαφόνησος! Τι τέλεια που ήταν! Είχα κάνει πριν χρόνια το γύρο της Πελοπονήσου σε 2 εβδομάδες και κάθε δύο βράδια διανυκτερεύαμε σε διαφορετικό μέρος, Πύλο, Καρδαμύλη, Γύθειο, Ναύπλιο, Μονεμβασιά, Ελαφόνισο, Ύδρα... Super διακοπές! Αλλά και Πάσχα κάναμε στην Κέρκυρα, το 2003! Ήταν το πρώτο ταξίδι που έκανα με τον άντρα μου, μόλις είχαμε γνωριστεί τότε!!! Με μια λέξη "θαυμάσιο" ταξίδι! Μετά τη δεύτερη μέρα του Πάσχα πήγαμε για ένα βράδυ στην Πάργα! Τι όμορφα που ήταν κορίτσια!

Ε, λοιπον Χριστικάκι, δεν είναι πολύ όμορφα που έχουμε όλο το χρόνο δικό μας να απολαύσουμε την Άνοιξη? Εμείς Πάσχα θα πάμε στο σπίτι μας στη Χαλκιδική, οικογεναιακά,(θα κάνουμε οικονομία!) αλλά για Πρωτομαγιά, πρώτα ο Θεός, κανονίζουμε να πάμε Κωνσταντινούπολη!!:cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia33 πολύ καλή επιλογή η Κωνσταντινούπολη!

Πιστεύω ότι θα σας αρέσει!

Πήγαμε πέρυσι το καλοκαίρι. Παντρέψαμε τους κουμπάρους μας και με την ευκαιρία κάναμε και διακοπές! Περάσαμε πολύ ωραία! Μην ξεχάσατε αν πάτε να κάνετε χαμάμ! Super!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papi έγραψε:

Anastasia33 πολύ καλή επιλογή η Κωνσταντινούπολη!

Πιστεύω ότι θα σας αρέσει!

Πήγαμε πέρυσι το καλοκαίρι. Παντρέψαμε τους κουμπάρους μας και με την ευκαιρία κάναμε και διακοπές! Περάσαμε πολύ ωραία! Μην ξεχάσατε αν πάτε να κάνετε χαμάμ! Super!!!

Papi μου, μακάρι να μπορέσουμε να κάνουμε χαμάμ! θα μπορούσες να μου δώσεις μερικές πληροφορίες? Να σου στείλω pm?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

Μπραβο κοριτσακια!!!

sweetmammy ΤΕΛΕΙΑ η βεραντα σου!!!!:woohoo: :woohoo:

Εμεις λεμε να παμε.....Κερκυρα κοριτσια... να δουμε αυτο το περιβοητο Πασχα.... Βεβαια θα μπουμε λιγο μεσα με τον προοροσμο αυτο :blink: ....αλλα δε βαριεσαι... μια ζωη την εχουμε...!!!:P :silly: :laugh: :laugh: :laugh:

Scarlet Πασχα στην Κερκυρα... τελεια... !!!!!

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια... το καλο που εχει η Σαλαμινα ειναι οτι ειναι πολυ κοντα και ειναι και νησακι οπως και να το κανουμε... περιμενω πως και πως για να αφησω και τον μικρουλη να αλωνισει και να το ευχαριστηθει...

Csig... εσυ μαλλον θα σουβλησεις στο μαιευτηριο... χιχι

Ιφιγενεια δεν πειραζει... του χρονου...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μεναααααααα......αφου χαλαρωνουμε....σημερα εκανα μια υπεροχη βολτιτσα στην θαλασσα....ηρεμω και με το περπατημα νιωθω αναζωογονηση....

Το Πασχα μαλλον δεν θα παμε πουθενα γιατι θα δουλευει ο αντρας μου...οποτε σπιτακι μας οπου και δεν με χαλαει καθολου....αλλα μαλλον για φαι θα παμε στην πεθερα στο χωριο οπου και παλι ειναι ωραια....

Χαλαρωστε κοριτσιααααααα εδω ολες παρεα!!!:-)

Οπου κι αν πατε να περασετε καλα γιατι αυτο εχει σημασια και οχι το μερος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ki egw eimai huge fun toy camping!!! Kai to elefthero malista akoma kalytera! Phgaina sto gaidoyronhsi otan hmoyn foithtria sto Hrakleio Krhths. Dystyxws omws to elefthero camping egine poly ths modas ta teleytaia xronia me apotelesma na gemisoyn oles oi omorfes paralies me asyneidhtoys poy afhnoyn kathe eidoys brwmia pisw toys... :angry:...

Sthn elafonhso pantws kai to organwmeno camping einai poly wraio. Einai ligo tsimphmenes oi times gia camping alla nomizw oti aksizei giati einai poly katharo kai peripoihmeno kai oso gia th thalassa...MAGEIA :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...