Μετάβαση σε περιεχόμενο

μια πολυ σοβαρη ερωτηση...


Recommended Posts

κοριτσια εχω να σας ρωτησω κατι!πως ξερουμε αν ο αντρας που επιλεγουμε να ειναι διπλα μας ειναι ικανος για να γινει πατερας των παιδιων μας?μπορουμε να ειμαστε σιγουρες?τι παραπανω πρεπει να νιωθεις απο μια απλη σχεση?εγω ειμαι αραβωνιασμενη λιγους μηνες και με προβληματιζει αρκετα...πειτε μου την γνωμη σας ..:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν tzouliana μου... Για κανέναν δεν μπορούμε να είμαστε σίγουρες! Πολλές φορές και για τον ίδιο μας τον εαυτό! Εγώ είμαι στην 20η εβδομάδα και σκέφτομαι: Θα είμαι καλή μαμά?? Θα προσέχω το μωράκι μου?? Θα ... θα ... θα...

Με τον αρραβωνιαστικό σου πόσο καιρό είσαστε μαζί?? Σαν άνθρωπος πως είναι?? Για να είσαι μαζί του, κάτι θα έχεις δει παραπάνω και θα σ'έχει προσεγγίσει! Είναι τρυφερός? Σου δείχνει την αγάπη του?

Για παράδειγμα, εμένα ο άντρας μου πέρασε από πολλά τεστάκια! Είδα πως μου συμπεριφέρεται όταν είμαι άρρωστη, όταν έχω δουλειά ότι με βοηθάει στο σπίτι κι επίσης ήμουνα τυχερή γιατί είδα πως συμπεριφερόταν στο μωρό ένος ξάδερφου του και στις δικές μου ανιψιές! Πολύ καλύτερα κι από μένα!! Υπομονετικός, τρυφερός και πάνω απ'όλα έχει πολύ αγάπη για τα παιδιά! Ο ξάδερφος του πλήρη αδιαφορία για το παιδί του το ίδιο! Και ο άντρας μου συνέχεια του την λέει και τον κατηγορεί!

Όταν πάμε στον γιατρό να δούμε τον μπέμπη μας στον υπέρηχω, τον βλέπω πως κοιτάζει το monitor με πόσο ενθουσιασμό! Τον ακούω που μου λέει για τα όνειρα που κάνει για το παιδί! Τις προσδοκίες που έχει!

Είναι λεπτό θέμα! Άλλοι δεν εκδηλώνονται έτσι, αλλά τα λατρεύουν τα παιδιά τους! Και επίσης, οι πατεράδες, επειδή δεν έχουν εκείνοι την εγκυμοσύνη, εκδηλώνονται έντονα μετά την γέννα του παιδιού τους και κατά τον 1ο χρόνο που το ζούνε!

Ο αδερφός μου, από μικρός αγαπούσε τα παιδάκια! Δεν ήταν πολύ εκδηλωτικός όμως! Όταν λοιπόν γεννήθηκε η 1η κόρη του, έβλεπα έναν άλλον άνθρωπο! Τρυφερό, γλυκό και το κυριότερο εκδηλωνόταν στο μωράκι συνεχώς! Ζωή μου την έλεγε, κάψουρα μου, μωράκι μου και τέτοια! Και στην 2η, τα ίδια κάνει!! Και με αποτέλεσμα, όταν ξυπνήσουν το βράδυ τα μωρά πρώτα φωνάζουνε "μπαμπά.." και μετά θα πουν "μαμά".. Το πρωί, αυτόν θα φωνάξουν πρώτα όταν ξυπνήσουν!!

Με συγχωρείς για το μεγάλο ποστ.. αν θες οτιδήποτε άλλο πες μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzouliana μου οπως σου ειπε και dalia δεν ειμαστε για κανεναν σιγουρες..

για μενα βασικο ειναι πως νοιωθεις εσυ με τον αρραβωνιαστικό σου..

θεωρω πολυ βασικο η μεταξυ σας σχεση να ειναι καλη..

να νοιωθεις ασφαλεια,να επικοινωνητε να σε σεβετε οτι πρεπει να υπαρχει για να ξεκινησεις οικογενεια..

μια σωστη βαση για να 'κτισετε' μια οικογενεια...

και επισης βασικο να νοιωσει και αυτος ετοιμος να γινει γονιος..

εγω παρότι αισθανομουνα ετοιμη περιμενα τον αντρα μου να νοιωσει και αυτος ετσι και χαιρομαι πολυ για αυτο γιατι οταν ηρθε αυτη η ευλογημενη στιγμη ηταν πληρως συνηδητοποιημενος για την αλλαγη στη

ζωη μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzouliana μου καλημερα οπως παρα πολυ καλα ειπε dallia....ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουρες για κανεναν!

Εγω το καταλαβα απο την πρωτη στιγμη βεβαια που ειμασταν μαζι.....μου ειπε εγω μια μερα θα σε παντρευτω....και αυτο μεγαλωνε μερα με την μερα γιατι εβλεπα οτι παρολες τις δυσκολιες που μπορει αθελα μου να τον εβαζα να περναει ή και να περναμε μαζι ηταν παντα εκει!Στις δυσκολιες μου απεδειξε πολλα....και φυσικα στην μεταξυ μας σχεση....επισης στο ποσο καθοτανε στον ελευθερο χρονο του στο σπιτι....πολυ σημαντικο για μενα!Του αρεσει το σπιτι μας και η παρεα μας πολυ....βοηθαει....ανυπομονει για οικογενεια παλι απο την πρωτη στιγμη που ειμασταν μαζι....και πολλα αλλα....με ολα αυτα με εκανε να νιωθω παντα σιγουρη!

Εσυ τι εχεις ακριβως στο μυαλο σου?νιωθεις οχι τοσο ασφαλης με κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tzouliana mou kalimera agapi mou...

Vre agapi mou,,,wpos eipen i dalia,,,den eimaste gia kanenan sigoures...

Wmos re agapi mou prepei na niwtheis kala me ton anthrwpo sou,,,na niwtheis asfalis,,,na yparxei agapi kai sevasmo.,,Ktl...

Egw to katalava apo tin arxei pws autos o anthrwpos itane o aggelos mou...

O ANTRAKLAS...POU AGAPW POLI...

Paliotera eixa desmo 7 xronia me ena paidi pou telika mou vgiken skartos...

Wmos o theos,,, mou eixen stilei mia TUXH kali meta...

Mou eferen sto dromo mou ton antrakla mou...

Koritsia sas euxwme enan antra kalo pou na sas prwsexei na sas agapaei kai na sas frontizei...

Genika sas euxwme ola ta kalitera...

Filia ...

Kai o theos mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tzouliana μου όπως είπαν και τα κορίτσια ο άνθρωπος που θα είναι καλός σύζυγος και πατέρας φαίνεται στην πορεία, και από διάφορες καταστάσεις που θα δείξει τον χαρακτήρα του. Ο δικός μου σύζυγος είναι πιο ενθουσιασμένος και από μένα για το μωράκι μας. Εκτός του ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μη με συνοδεύει στον γιατρό γιατί θέλει να δει το μωρό του, ασχολείστε ενεργά με το φτιάξιμο του δωματίου, με την αγορά των πραγμάτων κλπ. Με βοηθάει περισσότερο από πριν στις δουλειές του σπιτιού μέχρι που θέλει να είναι αυτός που θα κάνει μπάνιο τον γιό του.

Το ζητούμενο βέβαια δεν είναι να λέει ότι θα κάνει το ένα ή το άλλο αλλά να το κάνει στην πράξη. Γιατί πολλοί γνωστοί μας λένε διάφορα και όταν γίνανε πατεράδες πετούσαν χαρταετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gastroula έγραψε:

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο "ΕΝΑΣ" ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ...

Συμφωνώ μαζί σου gastroula, 100%. Η φράση σου εμπερικλείει την καλύτερη απάντηση στην ερώτηση. Από το πρώτο βράδυ ένιωσα ότι ο σύζυγός μου ήταν ο άνθρωπος που θα ζήσω τη ζωή μου, με τη βοήθεια του Θεού και της Παναγίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζουλιανα

θεωρω οτι το βασικοτερο ειναι εσυ να τον αγαπας και να τον νοιαζεσαι.Επειτα πρεπει εσυ παλι να νιωθεις ασφαλεια και σιγουρια διπλα σε αυτον τον αντρα.Δεν εχει να κανει με ηλικιες...μπορει ο αντρας σου να ειναι νεος και να εχει πολυ ωριμο μυαλο και να μπορει να ανταποκριθει στις απαιτησεις ενος γαμου και παιδιων.

Πρωτα πρωτα λοιπον εσυ αξιολογεις συναισθηματικα αν σε γεμιζει και αν μπορεις να τον φανταστεις διπλα σου.

Ειχα την τυχη να παντρευτω πολυ ερωτευμενη γιατι το παιδακι μας ηρθε απρογραμματιστα μεσα σε 1 χρονο γνωριμιας.

Δεν μπορουσα να φανταστω αλλη εξελιξη στην σχεση αυτη παρα μονο να ειμαστε μαζι για παντα.

Εμενα προσωπικα μου αρεσε που με προσεχε πολυ γιατι ειχα και καποια προβληματα οταν με γνωρισε (ημουν πολυ χαλια ψυχολογικα) και παρ'ολα αυτα με στηριξε πιο πολυ απο κανεναν.

Δεν υπαρχει συνταγη...

Κι εγω ενιωσα πανικο αν θα τα καταφερουμε κι ακομα νιωθω αλλα η καθημερινοτητα με ηρεμει και με ησυχαζει.

Αγαπη να υπαρχει και καμια συνταγη δεν εχουμε αναγκη.

Αυτα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω νομιζω οτι απλα το νιωθεις...εγω πριν απ τον αντρα μου ειχα κ αλλεσ σχεσεις,μακροχρονιες...κανεις δεν με εκανε να νιωσω ετσι..οταν γνωρισα τον αντρα μου...στα πρωτα 10 λεπτα του πρωτου ραντεβου μας,ειπα..τελος...αυτος ειναι ο αντρας της ζωης μου...και αυτο δεν αλλαξε ποτε..τωρα περιμενουμε με το καλο το πρωτο μασ παιδι και απ αυτα που μου εχει δειξει πιστευω οτι θα ειναι ο καλυτερος πατερας του κοσμου!!ειμαι σιγουρη γι'αυτο..οπως ειναι και ο καλυτερος συζυγος του κοσμου..ειναι τα ΠΑΝΤΑ μου...σορυ για την πολυλογια...απλα το νιωθεις......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου και εγω μολις ειδα τον καλο μου ειπα εδω ειμαστε τελος:woohoo: !και αυτο μου εχει πει και αυτος!αλλωστε συνεχεια συζηταμε για γαμο,παιδια κλπ. μου λεει μαζι σου θα παντρευομουν κατευθειαν αν ειχαμε λεφτα αλλα ειναι και αυτα....θελω να γινεις μητερα των παιδιων μου μου το εχει πει απο τους πρωτους 6 μηνες που ημασταν μαζι και γελασα αλλα τωρα που ηδα πως εκει μας οδηγουν ολα μαρεσει!

κοριτσια μου βαζουν λογια οι συγγενεις μου!οτι δεν εχει πολλα χρηματα και πως θα ζησουμε και ειμαι για καλυτερο και τετοια!δεν μου δινουν θαρρος να προχωρησουμε σε γαμο...:silly: :( :(

και για αυτο λεω αν θα μπορουσε...μου βαζουν λογια ενω εγω τον αγαπααααααααωωωωωωωωωω πααααααααααααρα πολυ!θελω καθε λεπτο να ειμαι μαζι του!θελω να κανουμε παιδια μαζι!το ιδιο και αυτος!μου σπανε τα νευρα αλλα παντα εχουν το κλασικο στο στομα τους''εμεις ειμαστε πιο παλιοι και ξερουμε''!!!!!!!!!!εσεις τι λετε????

αφου και για αρραβωνα δε μαφηναν!καναμε ποσους τσακωμους!!:silly: :silly: :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gastroula έγραψε:

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο "ΕΝΑΣ" ΔΕΝ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ...

Θα συμφωνησω κι'εγω με την gastroula... δεν σου αφηνει ο ιδιος περιθωρια να αναρωτιεσαι... δεν πρεπει να υπαρχουν αμφιβολιες και καλο θα ηταν να ξεκαθαρισουν τα πραγματα πριν τον γαμο... ειναι ομως εκεινος που φταιει η μηπως οι δικες σου ανασφαλειες; εγω δεν ειχα καμια απολυτως αμφιβολια για το αν ο αντρας μου θα ηταν καλος πατερας... επισης πιστευα και πιστευω πως κανω οτι καλυτερο μπορω για το μωρο μου σαν μητερα και σαν ανθρωπος... οποτε θεωρω πως ημασταν ετοιμοι και οι δυο να αποκτησουμε οικογενεια... ετσι δεν πρεπει να γινεται; σου ευχομαι το καλυτερο... φιλακια...:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzouliana έγραψε:

κοριτσακια μου και εγω μολις ειδα τον καλο μου ειπα εδω ειμαστε τελος:woohoo: !και αυτο μου εχει πει και αυτος!αλλωστε συνεχεια συζηταμε για γαμο,παιδια κλπ. μου λεει μαζι σου θα παντρευομουν κατευθειαν αν ειχαμε λεφτα αλλα ειναι και αυτα....θελω να γινεις μητερα των παιδιων μου μου το εχει πει απο τους πρωτους 6 μηνες που ημασταν μαζι και γελασα αλλα τωρα που ηδα πως εκει μας οδηγουν ολα μαρεσει!

κοριτσια μου βαζουν λογια οι συγγενεις μου!οτι δεν εχει πολλα χρηματα και πως θα ζησουμε και ειμαι για καλυτερο και τετοια!δεν μου δινουν θαρρος να προχωρησουμε σε γαμο...:silly: :( :(

και για αυτο λεω αν θα μπορουσε...μου βαζουν λογια ενω εγω τον αγαπααααααααωωωωωωωωωω πααααααααααααρα πολυ!θελω καθε λεπτο να ειμαι μαζι του!θελω να κανουμε παιδια μαζι!το ιδιο και αυτος!μου σπανε τα νευρα αλλα παντα εχουν το κλασικο στο στομα τους''εμεις ειμαστε πιο παλιοι και ξερουμε''!!!!!!!!!!εσεις τι λετε????

αφου και για αρραβωνα δε μαφηναν!καναμε ποσους τσακωμους!!:silly: :silly: :( :(

Αμα ακουμε τους αλλους μονο την βαψαμε...μην τους ακους κοριτσακι μου!

Οικονομικη κριση υπηρχε χρονια τωρα απλα τωρα τα βλεπουμε πιο τραγικα.

Και εμενα οι γονεις μου επειδη εκανα ασωτη ζωη :P :P μου λεγανε "Σιγα μην κανεις ποτε οικογενεια..." και "πως θα μεγαλωσεις εσυ παιδι..."

Με αποθαρρυνανε και εγω τους διεψευσα. Και γαμο εκανα και το σπιτι μας συντηρω οσο μπορω καλυτερα και το παιδακι μου το μεγαλωνω.

Σιγουρα χρειαζονται πολλα χρηματα για να φτιαξεις το σπιτικο.Αν εχετε ορεξη και δουλειες και οι δυο (δυστυχως σημερα και η γυναικα ειναι στην βιοπαλη-βεβαια εχει και τα καλα του αυτο) ολα γινονται.

Εχω την αισθηση οτι αμφιβολιες εχεις εξαιτιας οσων ακους.

Κι εγω αποθαρρυμενη ημουν ωσπου τα αφησα ολα στην ακρη και στηριχτηκα στα ποδια μου.

Οι γονεις ειναι εκει μεχρι σ'ενα σημειο.

Απο εκει και περα θα εισαι εσυ και ο ανθρωπος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzouliana έγραψε:

κοριτσακια μου και εγω μολις ειδα τον καλο μου ειπα εδω ειμαστε τελος:woohoo: !και αυτο μου εχει πει και αυτος!αλλωστε συνεχεια συζηταμε για γαμο,παιδια κλπ. μου λεει μαζι σου θα παντρευομουν κατευθειαν αν ειχαμε λεφτα αλλα ειναι και αυτα....θελω να γινεις μητερα των παιδιων μου μου το εχει πει απο τους πρωτους 6 μηνες που ημασταν μαζι και γελασα αλλα τωρα που ηδα πως εκει μας οδηγουν ολα μαρεσει!

κοριτσια μου βαζουν λογια οι συγγενεις μου!οτι δεν εχει πολλα χρηματα και πως θα ζησουμε και ειμαι για καλυτερο και τετοια!δεν μου δινουν θαρρος να προχωρησουμε σε γαμο...:silly: :( :(

και για αυτο λεω αν θα μπορουσε...μου βαζουν λογια ενω εγω τον αγαπααααααααωωωωωωωωωω πααααααααααααρα πολυ!θελω καθε λεπτο να ειμαι μαζι του!θελω να κανουμε παιδια μαζι!το ιδιο και αυτος!μου σπανε τα νευρα αλλα παντα εχουν το κλασικο στο στομα τους''εμεις ειμαστε πιο παλιοι και ξερουμε''!!!!!!!!!!εσεις τι λετε????

αφου και για αρραβωνα δε μαφηναν!καναμε ποσους τσακωμους!!:silly: :silly: :( :(

tzouliana γνωμη μου ειναι πως δεν μπορει κανενας αλλος να σου πει με ποιον ανθρωπο θα εισαι ευτυχισμενη... καλο ειναι να κυνηγας την ευτυχια της ψυχης και οχι του χρηματος... αν ο μονος λογος που σου δημιουργουν εμποδιο ειναι τα χρηματα μην τους ακουσεις... σιγουρα για ολους το καλυτερο ειναι ο συνδιασμος αυτων των δυο αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα σ'αυτην την ζωη... τι να κανουμε... δεν θελω να επεμβαινω στην προσωπικη ζωη των αλλων... απλα παραθετω την αποψη μου... ακου και αλλες γνωμες, σκεψου καλα και αποφασισε... φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzouliana μου μην τους αφηνεις το περιθωριο να στο κανουν αυτο!Αμα σε δουν αποφασισμενη θα σταματησουν και δεν θα σε ξαναενοχλησουν!Πρεπει να το σταματησεις αυτο ειναι κριμα γιατι σε χαλανε!Εκτος κι αν ειναι και κατι αλλο και δεν θελουν....το θεμα ειναι οτι μπορεις να καταλαβεις μονη σου ΚΑΙ ΝΑΙ ξερεις ποιο ειναι το σωστο και το λαθος πια, δεν εισαι μωρο...και επισης αν μπορειτε να τα βγαλετε περα!Υγεια και αγαπη να υπαρχει και ολα γινονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα λένε διάφορα ίσως γιατί θεωρούν και αυτοί ότι είναι για το καλό σου. Όμως εσύ αυτό που πρέπει να κάνεις από τη στιγμή που αγαπάς και είσαι ευτυχισμένη είναι να τα βάλεις κάτω με τον μέλλοντα σύζυγο σου και να αποφασίσετε για το μέλλον σας. Να τους αφήσετε όλους πίσω και να δείτε το κοινό σας μέλλον. Η συγγενείς σου θα μείνουν πίσω και προτεραιότητα έχει το σπιτικό που θα ανοίξεις. Όσο για τα οικονομικά όντως χρειάζονται και δημιουργούνται πολλές φορές προβλήματα όταν δεν υπάρχουν αλλά πάνω από όλα είναι να περνάς καλά με τον άνθρωπο. Τι να το κάνεις αν δεν είσαι ευτυχισμένη και αυτός έχει λεφτά πάντα θα υπάρχει το κενό ενώ με την αγάπη και την υπομονή αντιμετωπίζονται τα προβλήματα. Στην αρχή πάντα υπάρχουν δυσκολίες αλλά στην πορεία ξεπέρνιουνται. Και στην τελική δηλαδή οι άνθρωποι δεν έχουν πολλά λεφτά τι πρέπει να κάνουν να μένουν ανύπαντροι ή να σκοτωθούν???? Αν έχουν οι δικοί σου θα βοηθήσουν αυτοί δεν είναι κακό το παιδί τους βοηθάνε αν δεν έχουν θα δουλέψετε περισσότερο εσείς και θα βρεθεί η λύση. Σού εύχομαι ότι καλύτερο κοπέλα μου και πάντα να έχετε αγάπη και με αυτή να αντιμετωπίζεται τους ανθρώπους που προσπαθούν να βάλουν λόγια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζουλιανα μου εγω πιστευω οτι εαν υπαρχει σεβασμος και απο τα δυο μερη,εκτιμηση και βλεπεις οτι ειναι κοντα σου σε περιπτωσεις σημαντικες για εσενα ,ολα θα πανε καλα!!! φυσικα τιποτα δεν ειναι απολυτο,απλα ολες προσπαθουμε να τους καταλαβουμε,να αποκοδικοποιησουμε καποιες συμπεριφορες τους ωστε να ημαστε οσο πιο σιγουρες μπορουμε.υπαρχουν αντρες που ειναι θαυμασιοι στη σχεση και μολις κανουν παιδια μεταλλασονται!!και το αντιθετο,αντρες που ειναι λιγο γαιδουρακια μερικες φορες στη σχεση και μολις κανουν παιδια γινονται υποδειγμα συζηγου και πατερα!!! το ενστικτο σου να ακολουθησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω πως μετά από μερικές στιγμές, μπορείς να διακρίνεις αν αυτός ο άνθρωπος που είσαι μαζί του, είναι ο ιδανικός για σύζυγος και πατέρας των μωρών σου. Φαίνεται αν κάνει ή δε κάνει.

Εγώ με τον άντρα μου είχαμε σχέση στην αρχή, και παραδέχομαι πως η σχέση αυτή ήταν απλά για να λέω πως είμαι με κάποιον (ίσως έφταιγε και το ότι ήμασταν σε απόσταση και βλεπόμασταν μόνο 3-4 φορές το χρόνο). με τον καιρό, άλλαξαν τα συναισθήματά μου, δέθηκα μαζί του πάρα πολύ και τον λατρεύω. Να τον έχει πάντα καλά ο Θεούλης και τον ευχαριστώ που μου έχει στείλει αυτόν τον άν8ρωπο.

Πολλές φορές, επειδή κοιμάμαι λίγο αργότερα απ ότι εκείνος, κάθομαι και τον χαζεύω που κοιμάται ενω του κρατάω σφιχτά το χέρι...

Αχ βούρκωσα τώρα... Τον αγαπάω πάρα πολύ και 8έλω να μαι για πάντα μαζί του... Δε μπορώ να διανοη8ώ τη ζωή μου με κάποιον άλλον... θα ήταν εφιάλτης...

Μου έχει προσφέρει τα πάντα και τον ευχαριστώ για όλα...

762719nczt5ycbyk.gif762719nczt5ycbyk.gif762719nczt5ycbyk.gif762719nczt5ycbyk.gif762719nczt5ycbyk.gif762719nczt5ycbyk.gif762719nczt5ycbyk.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντα μα πάντα έκανα αυτό που έλεγε η καρδιά μου.Έφαγα πολλές φορέα τα μούτρα μου, αλλά έμαθα και από αυτό!Αυτή τη φορά όμως δεν έκανα λάθος.ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ και το κατάλαβα με τη μία!!!Νομίζω πως ότι είναι γραφτό να γίνει τέλος!!!Μην ακούς κανένα γλυκιά μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Τζουλιάνα, έθιξες θέμα σκληρό! Ξέρεις την παροιμία που λέει : " Σαν θέλει η νύφη κι ο γαμπρός, τύφλα να'χει ο πεθερός"??

Αυτό ακριβώς θα κάνεις και εσύ!! Εμένα στην αρχή λέγανε:

- Και είναι μεγάλος. Σε λίγα χρόνια η διαφορά θα φαίνεται.. ( έχουμε 11 χρόνια διαφορά ηλικίας αλλά δεν μας φαίνεται καθόλου!!)

- Είναι τσιγκούνης!! ( επειδή δεν άνοιγε σαμπάνιες στα μπαρ όπου πηγαίναμε!! Αλλά ο τσιγκούνης όπως λένε, και Γερμανία με πήγε, και Ιταλία και δώρο laptop μου έκανε!! Και πολλά άλλα!!)

- Μένει στην Εύβοια όπου είναι η δουλειά του! Εσύ τι θα κάνεις εκεί??

Μου λέγανε πολλά τα οποία δεν τα θυμάμαι γιατί παρόλο που στην αρχή μ'επηρέαζαν πάρα πολύ, κατάλαβα ότι δεν του αξίζει κάτι τέτοιο γιατί είναι ο "τέλειος" για μένα.. Από το ένα αφτί μπαίνανε κι από το άλλο βγαίνανε...

Και τώρα πια ξέρεις τι λένε οι καλοθελητές??

Αααα είσαι πολύ τυχερή που έχεις έναν άνθρωπο σαν τον άντρα σου!! Είναι καλός, όμορφος, γλυκός, θα γίνει πολύ καλός μπαμπάς.. Από τσιγκούνης έγινε καλός οικονόμος, από μεγάλος έγινε η ιδανική διαφορά, όσο για την Εύβοια όπου μένουμε μου λένε πόσο καλά είναι εκεί, μακρία από την Αθήνα, το καυσαέριο και το καλοκαίρι που είναι σαν διακοπές!! Τι να τους πεις??

Να μην ακούς κανέναν παρά μόνο την καρδιά σου! Στο κάτω κάτω της γραφής να τους πεις, ότι εσύ θα ζήσεις μια ζωή μ'αυτόν τον άνθρωπο! Εσύ θέλεις ν'αποφασίσεις για την δική σου ζωή! Κι αν είναι κάποτε να φας το κεφάλι σου να είναι από δικιά σου απόφαση κι όχι επειδή κάποιοι καλοθελητές έκριναν κάτι άλλο σωστό για σένα! Για την ζωή σου!! Είναι δική σου!! Τέλος!! Πάρ'την στα χέρια σου!!

Εύχομαι να σε βοήθησα λιγάκι με την εμπειρία μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukla mou, gia na anarotiesai... kai na anisixeis... mallon den eisai apolita sigouri gia ton anthropo sou..kai go otan gnorisa ton antra mou to eniosa amesos .. oti aftos einai... omos logiko einai na min eisai apolita sigouri... des an se gemizei aftos o anthropos ... an oxi .. girise selida oso einai noris..

Apo tin alli an eisai apolita sigouri kai esy kai aftos... min akoute kanenan giati esy kai aftos tha zisete mazi... oute tous goneis tou tha pantreyteis oute to soi olokliro.. ego ksekinisa ti zoi mou me ton antra mou xoris douleia.. stin poreia kai douleia vrika.. kai 2 paidia exo... kai mena oi dikoi mou elegan .. pos tha ta vgalete pera me ena mistho kai tetoia .. ola kseperniountai an iparxei pragmatiki agapi!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν γνωρίσεις τον "μοναδικό" εκείνο άντρα, που θα σε λατρεύει, θα είναι ερωτευμένος μαζί σου και θα νιώθει για σένα άπειρα άλλα πράγματα που δεν περιγράφονται με λόγια, και όλα αυτά θα τα νιώθεις κι εσύ για εκείνον...

...τότε δεν θα έχεις ερωτηματικά για τίποτε!

Δεν θα σκεφτείς: "θα είναι ιδανικός πατέρας για τα παιδιά μου;".

Αλλά θα νιώσεις πόσο ευτυχισμένη είσαι μαζί του και πόση αγάπη και δύναμη θα βάλετε και οι δύο για να φτιάξετε μία τέλεια οικογένεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου, αν πραγματικά τον αγαπάς όσο λες, θα πρέπει να στματήσεις τους γινείς σου να δηλητηριάζουν τη σχέση σας!

Τα δικαιώματα εμείς τα δίνουμε κι εμείς πρέπει να παίρνουμε πίσω...

Δηλαδή ένας φτωχός άνθρωπος δεν έχει δικαιώματα;

Αν οι δικοί σου είναι τόσο πλούσιοι που υποτιμάνε το "φτωχό", δε θα πρέπει να αγχόνονται για την κόρη τους...

Αν πάλι δεν είναι πλούσιοι, να τους υπενθυμίσεις οτι είναι στην ίδια μοίρα...

Τι να πω...

Με θυμώνουν πολύ τέτοιες καταστάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Συμφωνω με πολλα απο οσα λετε αλλα διαφωνω με αυτο το "Αν τον βρεις τον εναν και μοναδικο θα το καταλαβεις"..... Αυτο ειναι ο ερωτας κοπελιες....Τι σχεση εχει να κανει ο ιδανικος για την καθεμια μας αντρας,με τον ΙΔΑΝΙΚΟ ΠΑΤΕΡΑ??? Αν καταλαβα καλα η ερωτηση της Τζουλιαννας ηταν πιο πολυ για τον μελλοντικο πατερα των παιδιων της.

Δε θελω να ειμαι καθετη...Και οχι πως εγω δεν ειμαι Γκαβωμενη :P απο ερωτα με τον αντρα μου.Απλα τα διαχωριζω τα θεματα.Μπορει ο συντροφος σας να ειναι οτι καλυτερο για εσας αλλα ειναι δυνατον απο την πρωτη στιγμη να ξερατε πως θα γινει και καλος πατερας???Δεν το κατανοω αυτο...

Να σας πω τι ενιωσα εγω?Καταρχην παντα ηθελα να κανω παιδακια,απο μικρη,χωρις ομως να βιαστω ουτε μια μερα πριν νιωσω ετοιμη...

Με τον αντρα μου ειμαστε μαζι απο το 2000.Ηξερα μετα απο καποια στιγμη πως δυσκολα θα μπορουσα να ζησω μακρια του...Καθως ωριμαζε η σχεση μας και αφου δοκιμαστηκαμε σε πολλααααα,καποια στιγμη ενιωσα πως ισως θα μπορουσα να κανω και παιδι μαζι του....Πριν το γαμο μας που εγινε το 07... Ενιωσα πως ακομα κι αν με αυτον τον αντρα δεν ειμαστε μαζι για παντα, ΑΥΤΟΝ θελω για πατερα των παιδιων μου και κανεναν αλλο!Τετοια σιγουρια.Ελπιζω να καταλαβαινετε τι θελω να πω.Φυσικα τον αγαπαω και μ'αγαπαει.Φυσικα περναμε πολυ καλα μαζι.Με καποιον τροπο ομως το "ιδανικος μελλοντικος πατερας" ηρθε κατα τη διαρκεια και δεν εξαρταται μονο απο τη μεταξυ μας σχεση...!!!

Αυτο που εχω να σου πω λοιπον Τζουλιαννα ειναι να συνεχισεις τη σχεση σου με ματια ορθανοιχτα!Να εχεις πανω απ'ολα εσυ δυναμη και μετα βλεπεις για το συντροφο.Τωρα αν εχεις καποια αμφιβολια για τη σχεση σου αυτο ειναι αλλο θεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...