Μετάβαση σε περιεχόμενο

τριτη αποβολη 2ου τριμηνου


Recommended Posts

Λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ! :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Συγκλονίστηκα από την ιστορία σου, η οποία να πω την αλήθεια με ταρακούνησε και με έκανε να δω 1-2 καταστάσεις που με στεναχωρούν με άλλο μάτι!

Από εδώ και πέρα μόνο χαρές σε σένα και τον άντρα σου! Το αξίζετε! Σας το χρωστάει η ζωή!

Η Παναγιά μαζί σας και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Fiore mou,

Είναι συγκλονιστική η ιστορία σου. Όμως πιστεύω ότι μπορείς να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου στον 9ο μήνα, πρέπει όμως να βρεις τί είναι αυτό που κάνει τον οργανισμό σου ουσιαστικά να θεωρεί το παιδάκι σου ξένο σώμα και να το διώχνει ενωρίς. Πρέπει να κανεις εξετάσεις και σίγουρα να αλλάξεις γιατρό.

Πρόσφατα άκουσα μια ιστορία για μια κοπέλα που πήγε σε 18 διαφορετικούς γυναικολόγους!!!! Τελικά αυτή τη στιγμή είναι έγκυος στο 2ο παιδάκι της!!!!

Αυτό που είναι σημαντικό είναι να φτιάξει η ψυχολογία σου, με όποιο τρόπο χρειάζεται.

Είμαστε εδώ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου κοπελα...τα γεγονοτα αυτα ειναι πραγματικα συνταρακτικα και να εισαι η τελευταια κοπελα που βιωσε κατι τετοιο.Η πρωτη κινηση που πρεπει να κανεις ειναι να βελτιωσεις την ψυχικη σου κατασταση και να μην απογοητευεσι αλλο.Σκεψου οτι η φυση προνοει μπορει να υπαρχει λογος που δυστυχως τα πραγματα ηρθανε ετσι.οχι μπορει.ειναι σχεδον σιγουρο.Κποιες φορες το αιμα μας με το αιμα τον συζυγων σε κατασταση εγκυμοσυνης δεν ταιριαζουν με αποτελεσμα τα εμβρυα και στον τριτο και στον πεμπτο και στον εβδομο μηνα να πεθαινου η να υφισταται διαφορες βλαβες.Οταν λοιπον μια κοπελα παρουσιαζει αυτη τη σειρα αποβολων ενας σωστοσ γιατροσ θα πρεπει να σε στειλει να κανεις μια εξετασι που λεγεται αντιπατρικα αντιγονα.αν αυτη βγει θετικη τοτε τα πραγματα λυνονται με μια ενεση και μετα κυοφορεις ενα υγιεστατο εμβρυο.Αν βγει αρνητικη θα πρεπει να το ψαξεις αλλου.Πολλοι γιατροι δεν την κανουν την εξεταση πρεπει να βγεις εναν ειδικο.Εγω πιστευω οτι ειναι αυτο εχει συμβει και σε πολυ κοντινο οικογενειακο προσωπο.Ακριβωσ η ιδια ιστορια.Επισης αν εισαι χριστιανη ορθοδοξη προσπαθησε να προσευχεσαι οταν το νοιωθεις στην Παναγια γιατι ειναι και αυτη μανουλα και μας νοιωθει και να ξερεις οτι σε ακουει οπως ακουσε και εμενα.Ειχα και εγω μια αποβολη πριν το γιο μου αλλα στο πρωτο τριμηνο.Να τησ λεσ τι νοιωθεις και θα δεις οτι θα σε βοηθησει.Ειμαι σχεδον σιγουρη.Το τελευταιο που θα κανεις,ειναι οταν με το καλο (αφου κανεις αυτα που ειπαμε)μεινεις παλι εγκυος θα το κρατησεις για εσενα και τον αντρα σου μυστικο μεχρι να φανει η κοιλιτσα σου.Θα δεις οτι θα βοηθηθεις.Μην αγχωθεις αλλο.Φτανει πια.Πηγαινε σε αλλο γιατρο,κανε την εξεταση και απο κει και περα θα γινουνε ολα και να ξερεις οτι η πιστη θα σε βοηθησει πολυ.Στο λεω εκ πειρας.Σου ευχομαι το καλυτερο και θα το εχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντα πιστευα οτι η σειρα παει ως εξης...

Σεξ.....εγκυμοσυνη.....χαρα....ψωνια...ονειρα....γεννα....υγιες μωρο στην αγκαλια....

Στο ΜΑΜΜΥ εμαθα για διαφορες περιπτωσεις που οχι μονο δεν γνωριζα οτι υπαρχουν αλλα ουτε καν φανταζομουν....

Βγηκα απ το ροζ συννεφακι μου....αποτομα αλλα παντα

με την καλη παρεα του ΜΑΜΜΥ....

Η δικη σου ιστορια δεν συγκρινεται.... δεν παρομοιαζεται....

ΠΟΝΑΕΙ!!! Εχω συγκλονιστει!!!! Κλαιω!!!!

Δεν κλαιω απο λυπη....κλαιω για την αδικια που χρειαζεται να αντιμετωπισεις..... για την δυναμη που υποδεικνυεις και που με κανει

να νιωθω τοσο μιζερη οταν "κλαιγομαι"....

Προσπαθω 7 μηνες... δεν το βαζω κατω....

Απο δω και περα θα λεω...."Οταν ειναι να εχω μια ολοκληρωμενη υγιη εγκυμοσυνη....τοτε θελω να ερθει το μωρο..."

Δεν ξερω πως μπορω να σου δειξω με ποση δυναμη ψυχης σου ευχομαι αυτη τη στιγμη....να αποκτησεις καποια μερα ενα γερο μωρακι.... με οποιον τροπο.... με οποια προσπαθεια...!!!

Ενα μωρακι που θα κανει τα ματακια τα δικα σου και του αντρουλη σου να λαμψουν.....απο ευτυχια και απο δακρυα συγκινησης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου..δεν υπαρχουν οι σωστες λεξεις που θα επρεπε να πω μπροστα σε αυτα που διαβασα...μπροστα σε τοσο πονο..

θα γινεις μανουλα..ειμαι σιγουρη!Δεν εχω ακουσει γυναικα εστω κ με τετοιο προβλημα που να μην εφερε ενα παιδακι στον κοσμο!Πρεπει να αλλαξεις σιγουρα το γιατρο σου! Ξερω περιπτωση με 10αποβολες λογω ..λυκου που εμφανιζοταν μονο στην εγκυμοσυνη..ξερω κοπελα που εκανε απειρες εξωσωματικες..ξερω την ξαδελφη μου που εχασε το μπεμπη της στον ογδοο μηνα εγκυμοσυνης..Οταν μενεις εγκυος,καποια στιγμη θα το κρατησεις..θα δεις!

Λυπαμαι για ολα αυτα που τραβας..ψαξτο ομως οσο μπορεις!!Κι ο αντρουλης σου σε αγαπαει..θελει εσενα πανω απ ολα..κ μην ξεχνας ποναει κι αυτος μαζι σου ..

Η Παναγιτσα να σας βοηθαει..Εταξα το γιο μου σε Αυτην μετα απο 2 αποβολες που ειχα..και ενω ειχα ποταμια αιμα...αυτος κρατηθηκε!

Κουραγιο κουκλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ για την συμπαρασταση.πραγματικα ειναι πολυ ψυχοφθορο,πολυ επιπονο και πολυ αδικο αυτο που μου συμβαινει.δεν ξερω ποιος επιλεγει να μου στερει το ονειρο αλλα που θα παει καποια στιγμη θα σταματησει.πλεον το εχω δει πολυ εγωιστικα και το εχω βαλει πεισμα να κανω ενα παιδι.οσο περναει ο καιρος βλεπω οτι ξαναμαζευω τα κομματια μου και ξαναβρισκω υπομονη για μια νεα προσπαθεια.αυτα που εζησα δεν περιγραφονται με λογια και προσπαθησα να τα γραψω οσο πιο ανωδυνα γινοταν,η πραγματικοτητα ηταν πολυ πιο σκληρη.

πλεον αλλαξα γιατρο,εκανα τις εξετασεις για θρομβοφιλια και σε κανα 15μερο περιμενω τα αποτελεσματα.σημερα εκανα και διαγνωστικη υστεροσκοπηση και τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα.παρεπιπτοντως η υστεροσκοπηση δεν ποναει καθολου,εγω δεν καταλαβα τιποτα εν αντιθεση με την σαλπιγγογραφια που υπεφερα.

οσο για την πιστη μου στο Θεο η αληθεια ειναι οτι καπου κλονιστηκε,θεωρησα οτι με εχει ξεχασμενη.η αληθεια ειναι ομως οτι με φυλαξε να μην παθω χειροτερο κακο,οπωσ μια αδρανεια μητρας στη τελευταια περιπτωση.τελος πιστευω οτι μας δοκιμαζει μεχρι εκει που μπορουμε να αντεξουμε και ισως να ειναι καλο,ισως μας κανει καλυτερους ανθρωπους.εγω πλεον βλεπω την ζωη απο εντελως διαφορετικη οπτικη γωνια.

το αλλο ευχαριστο ειναι οτι εχω την πληρη στηριξη του οικογενειακου μου πριγυρου.γονεις και πεθερικα με στηριζουν και με το παραπανω εστω και αν ακουν απο καποιους κακεντρεχεις οτι ισως να μην κανω παιδια.

για να μην μακρυγορω,καποια γιατρος φιλη μου ειπε οτι η επιστημη μονο τον θανατο δεν εχει καταφερει να λυσει ακομη,για ολα τα υπολοιπα εχει βρει ακρη.αυτο ισως ειναι το πιο αισοδοξο.γιάυτο κοριτσια οσο μακρια και αν ειναι η ιθακη της καθεμιας μας καποια στιγμη με θεληση,δυναμη και υπομονη θα καταφερουμε να την φτασουμε.

α!και ξεχασα το πιο σημαντικο, στους φιλους λεμε το ονομα μας.ειμαι λοιπον η ανθη και ειμαι καλα :)

πολλα γλυκα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΗ ΓΕΙΑ ΣΟΥ,ΕΙΜΑΙ Η ΓΙΩΤΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΙΣΜΑ ΣΟΥ,ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ,ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ,ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ ΚΟΥΚΛΑ,ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου οτι και να πω θα ειναι λιγο μπροστα σε ολα οσα περασες θαυμαζω το κουραγιο και την δυναμη σου....τι να πω...ο θεος ειναι μεγαλος ξερω δεν σε παρηγορω με αυτα τα λογια αλλα θελω να σου σταθω γιαυτο θα σου πω 3 περιπτωσεις η μια ειναι η κουμπαρα μου εκανε 4 αποβολες διδυμων στην ουσια εχασε 8μωρα ακριβως με τους ιδιους τροπους με εσενα ολοι ελεγαν οτι δεν προκειτε να κανει παιδι ποτε! και ομως εκανε...εχει ενα παλικαρι 14χρονων ο γιατρος που την ανελαβε ειναι ο κοτρωνιας φωτης (στο μητερα) και η αλλη ειναι η κολλητη μου ειμασταν μαζι εγκυες ειχαμε 1 μηνα διαφορα στον 4 μηνα επαθε αποβολη την τρεχαμε στο νοσοκομειο και ειχε κανει απο πιο πριν την θρομβοφιλια και τελικα μετα απο αμετρητες εξετασεις της βρηκαν ΑΥΤΟΑΝΟΣΟ και τωρα αν μηνει εγκυος πρεπει απο την αρχη της εγκυμοσυνης να κανει κατι ειδικες ενεσεις

και η τελευταια ειμαι εγω στον 3 μηνα ξυπνησα και οταν πηγα τουαλετα....αιμα τρελαθηκα πηγαμε στο νοσοκομειο και η διαγνωση αποκολληση του ιμαντα του τραχηλου το μωρο μπορουσε ανα πασα στιγμη να μου πεσει εκατσα σε ακινησια για ενα διαστημα και τελικα τα καταφερα εταξα και τον μπεμπη μου στον αγιο σπυριδωνα(δεν ξερω κατα ποσο πιστευεις στα θαυματα αλλα εμενα μου τον εσωσε)και τελικα....τα καταφεραμε ολα αυτα τωρα μπορει να σου ακουγονται ανωφελα...κενα..αλλα ειναι πραγματικοτητες που ζουμε οσον αφορα για γιατρο και εγω σου συστηνω τον ΧΑΣΙΑΚΟ ειναι κορυφη να ξερεις ενα..ειμαστε εδω για σενα και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!

ΟΜΩΣ ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ!:lol:

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΠΜ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, Ανθούλα,

εισαι πολύ δυνατή!

Η δική σου ιστορία είναι μια από τις πιο δυσκολες που έχω ακούσει.

Κι όμως στέκεσαι. Σίγουρα οφείλεται κατα πολύ και στον άντρα σου και στους δικούς σας που είναι δίπλα σου.

Ήθελα να σου γράψω, οτι μετά την δική μου ιστορία (έχασα το μωράκι μου μια μόνο μέρα πριν το ραντεβού για πρόκληση τοκετού, στην 39η εβδομάδα από στρέψη του ομφάλιου λώρου, γέννησα κανονικά την ώρα του ραντεβού!) έκανα κι εγώ εξετάσεις για θρομβοφιλία. Βγήκαν οι τιμές σχεδόν κανονικές. Λίγο πάνω από το μέσο όρο μερικές, αλλά δυστυχλως έτυχε να έχω μόλις περάσει μια σοβαρή λοίμωξη και μάλλον ήταν από αυτό. Παρόλα αυτά όσοι γιατροί έχω ρωτήσει με συμβούλεψαν στην δεύτερη εγκυμοσύνη (είμαι στην 18η εβδομάδα) να κάνω ενέσεις ηπαρίνης. Έτσι για καλό και για κακό. Ο γιατρός μου λέει... Η Ιατρική δεν είναι ακριβής επιστήμη! Και δεν χάνεις τίποτα. Στο λέω για να ρωτήσεις και εσύ σε μια τέτοια περίπτωση.

Σου εύχομαι γρήγορα με ένα μωρουλίνι στην αγκαλιά! Το αξίζετε και εσύ και ο άντρας σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

εκανα 2 χρονια να πιασω παιδι...τελικα με την βοηθεια του γιατρου καταφερα την συλληψη, ελπιζω ολα να πανε καλα...εδω κ 2 χρονια παλευω με τον εαυτο μου να ειμαι αισιοδοξη...σημερα ντρεπομαι, γιατι διαβασα την ιστορια σου και νιωθω τοσο λιγοψυχη!

εσυ θα τα καταφερεις κοριτσι μου...εισαι τοσο δυνατη...τοσο φτιαγμενη για μανα...μπραβο σου...δε σε ξερω αλλα ειμαι περιφανη για σενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσι μου..κάθε ιστορια που βιωνες ένιωθα λες και το ζουσα εγώ και πραγματικά...ότι και να σου πω λιγο είναι. Δεν ξέρω ποιο είναι το μέλλον στην υποθεση σου και εύχομαι το αδύνατο να γίνει δυνατό.Όμως θα σου πω κάτι..η ευτυχία δεν κρυβεται πάντα σε αυτά που πασχίζουμε να τη βρούμε. Σίγουρα το να αποκτήσεις δικό σου παιδί είναι για σένα το ωραιότερο δώρο που θα μπορούσε να σου προσφέρει κανείς όμως δεν αποτελεί τη μοναδική σου ευτυχία. Δες πιο μακριά..αν δεν υπάρχει λύση ώστε να αποκτήσεις δικό σου μωράκι (που το εύχομαι απο τα βάθη της καρδιάς μου!) σιγουρα παιδάκι μπορείς να αποκτήσεις. Ακόμη και να υιοθετήσεις. Προσωπικά πιστεύω πως σημασία πάντα δεν εχει να είναι οπωσδήποτε κομμάτι του εαυτού μας αλλά να κάνουμε μια όμορφη οικογένεια η οποία να πλυμμηρίζει από αγάπη. Και να σου πω και κάτι...θα το νιώσεις κομμάτι σου όπως και ναχει! Θα το αγαπήσεις, θα το πονέσεις , θα ξενυχτήσεις γι αυτό, θα του διαβάσεις παραμύθια...θα ...θα...και θα δεις την ευτυχία μπροστά σου! Όταν όλα η ζωή σου τα φέρνει ανάποδα γύρνα και εσύ το κεφάλι!!! Αν και θέλω να σου δώσω όσα περισσότερα αποθέματα ελπίδας μπορώ ώστε να πετύχεις και το όνειρό σου.Αλλά ακόμη κ αν αυτό δε γίνει, μη το βάζεις κάτω...θα είσαι ευτυχισμένη φτάνει να το θες εσυ!Παντα υπάρχει ο τρόπος!!!:) Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω..ελπίζω μονο να σε έκανα να αισθανθείς πιο όμορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

boo..και η δική σου ιστορία δεν ήταν λιγότερο επώδυνη...δεν ξέρω αν θα μπορούσα να την ξεπεράσω...΄και μόνο η ιδέα..με τρελαινει!!! Εχω πραγματικά λυπηθέι πάρα πολύ...είναι πολύ άδικο..ευχομαι η νέα σου εγκυμοσύνη να ΄πάει κατ ευχήν!!!Με το καλό το μωράκι σου να είναι γεμάτο υγεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου συγκλονίστηκα με την ιστορία σου...

Δεν θα σου πω κουράγιο,υπομονή ή ο Θεος είναι μεγάλος.Θα σου πω πως σκέφτηκες πολύ σωστά.Αν υιοθετήσεις ένα παιδάκια θα κάνεις διπλό καλό.Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα στην θέση σου..

Να είσαι πάντα καλά,γιατί είσαι μια πολύ άξια γυναίκα που σίγουρα σου αξίζει να γίνεις μάνα!:laugh: Με την αγάπη σου μπορείς να μεγαλώσεις όχι ένα άλλα ένα λώχο παιδιών!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OTI K NA PO GI'AYTO POY PERASES EINAI LIGO!!!EYTIXOS POY ALLAKSES GIATRO.EGO META APO POLES PROSPATHIES XORIS APOTELESMA AN K DEN YPIRXE PROBLIMA OPOS ELEGE O GIATROS APOFASISA NA KANO EKSOSOMATIKI.TELIKA EMINA EGYOS ALLA META APO 2 MINES TO EXASA.META ALAKSA GIATRO(EYTIXOS!)ME EBALE NA KANO OLES TIS EKSETASIS K EIDE OTI EIXA PROBLIMA ME TIN PIKTIKOTITA TOY AIMATOS.AYTOS HTAN K O LOGOS POY EXASA TO MORO.MET EKANA PALI EKSOSOMATIKI(GIATI DEN EIXA TIN YPOMONI K THN HREMIA NA PROSPATHISO FYSIOLOGIKA).TELIKA OLA PIGAN KALA K TORA EXO STIN AGALIA MOY ENA KORITSKI 2 MINON.ELPIZO TORA POY ALLAKSES GIATRO NA BREI POY YPARXEI PROBLIMA K NA GINEI K ESENA TO ONEIRO SOY PRAGMATIKOTITA SYNTOMA!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

σε παρακαλώ θέλω να ξέρω πως είσαι στην ζωή σου αυτή την στιγμή . Μόλις διάβασα τι σου έχει συμβεί εδώ και 2 χρόνια ,κουφάθηκα . Έχασα και εγώ την κόρη μου στην 39 εβδομάδα ,χωρίς λόγο και αιτία είχα μια τελεία εγκυμοσύνη με άδοξο αποτέλεσμα ...

εισαι καλά ? προσπάθησες για μωράκι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο τι να πω! Κοίτα το θέμα Θρομβοφιλία και αν θες κάνε μια επίσκεψη στον Τσιλιβάκο Βασίλη είναι ανοσολόγος και βοήθησε μια γνωστή μου να πετύχει εγκυμοσύνη μετά απο 4 αποβολές στον 5ο - 6ο μήνα εξειδικεύεται στις καθεξην αποβολές. Νομίζω είναι κάπου στους αμπελόκηπους.

Σου εύχομαι τα καήτερα και να μην το βάλεις κάτω εγω έκανα 3 εξωσωματικές και μια αποβολή για να πετύχω να κάνω την ΄κορούλα μου αν έχεις θρομβοφιλία όλα λύνονται.

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και εγω με την σειρα μου θα ήθελα να σου πω κουραγιο και καλή δύναμη για την συνέχεια.Ότι άλλο να σου πω θα είναι τόσο λίγο. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει εξέταση θρομβοφιλίας πάντως ευθύνεται για πολλά τέτοια γεγονότα και εγω είχα χάσει το πρώτο μου παιδάκι 3 μηνών και είχα θρομβοφιλία όντως όμως αν θες να πας στον Τσιλιβάκο σου στέλνω τα στοιχεία του είναι πάρα πολύ καλός και αν δεν βρει την αιτία δεν ησυχάζει. απο εκεί είμαι σιγουρη οτι θα βγείς με ένα υγιή μωράκι αν θέλεις σου δίνω τα στοιχεία του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fiore λυπαμαι πολυ για ότι περασες- σε καταλαβαινω γιατι κ εγω ειχα μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη περσυ - και φετος το νινακι που εφερα στον κόσμο κινδυνευε κ αυτο να μην προχωρήσει λογω δικου μου προβληματος που τελικα αντιμετωπίστηκε εγκαίρως.

θα σου πω απλα οτι τωρα που ξερεις- και που θα βρεις τι φταιει - θα εχεις συντομα μωρακι στην αγκαλια σου.

το γεγονος οτι μενεις εγκυος ευκολα ειναι θειο δωρο.

Ξερω οτι δεν ξεπερνιουνται αυτες οι εμπειριες - αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι το ή τα παιδια που θα φερεις στον κόσμο συντομα -θα εχουν μια μανουλα που θα τα λατρευει κ θα τους προσφερει ευτυχία κ την μητρικη της αγαπη.

Καλη επιτυχία απο δω κ πέρα. @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου αυτά που έζησες πραγματικά ήταν συγκλονιστικά..

Σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να ξαναφουσκώσει η κοιλίτσα σου και να έχεις μια τελειόμηνη και καλή εγκυμοσύνη αλλά και γέννα..

Η αγκαλιά του mammyland είναι μεγάλη και σίγουρα σε χωράει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fiore, επειδή και εγώ έχασα στην 30η εβδομάδα το πρώτο παιδί, στην επόμενη εγκυμοσύνη πριν ξεκινήσω προσπάθειες ο γιατρός με έστειλε να κάνω πιο εξειδικευμένες εξετάσεις και βρήκαμε ότι έχω θρομβοφιλία και η αλήθεια είναι ότι όσο διάβαζα το ποστ σου αυτό σκεφτόμουν. απορώ μόνο γιατί περίμενε και 3η αποβολή για να σου πει να κάνεις την εξέταση αυτή. :? . πριν από εμένα ο γιατρός μου κούραρε μια ξαδέλφη μου, απέβαλε και πήγε σε άλλον γιατρό, για 5 χρόνια ταλαιπωρήθηκε με διάφορα φάρμακα και διάφορες θεραπέιες , με συνεχόμενες αποβολές, πάντα στο 1ο τρίμηνο και αποφάσισε να ξαναγυρίσει στον γιατρό μας.ξαναπήγε στον γιατρό μου και της βρήκε ότι έχει θρομβοφιλία και ότι από κάποιο σημείο και μετά δεν μεγαλώνει η μήτρα της και για αυτό κάνει τις αποβολές. οπότε ξεκινησε τις ενέσεις και χάπια και μπόρεσε να γεννήσει 2 όμορφα κορίτσια νωρίτερα βέβαια, μπήκαν στην θερμοκιτίδα αλλά τα κατάφεραν. πέρασαν 3 μήνες και ξαναέμεινε έγκυος και το 3ο παιδί πάλο κορίτσι την γέννησε κανονικά στον μήνα της όμως έκανε πάλι ενέσεις και την θεραπεία της.

σίγουρα θα ακούσεις πολλές ιστορίες, όμως από ότι διάβασα θα σε παρότρινα να δεις και άλλον γιατρό.

εύχομαι συντομα ένα μωράκι να απαλύνει τον πόνο της ψυχής σου.η Παναγία να σου δώσει δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω ρε κοριτσι μου μεκανες να λυγισω κ να θυμηθω τα δικα μου ειναι τρομερο αυτο που περασ κ περνας μπορεις να μεινεις εγκυος κ ειναι δωρο θεου αυτο που ζεις εστω κ λιγο αλλα το μετα σκοτωνει.εχω ενα κοριτσακι 4 χρονων κ μετα απο αυτο ακολουθησαν 3 παλλινδρομες εκανα τοσες εξετασεις που δεν μπορεις να φανταστεις οπου πηγαιναμε λεφτα 4.000 δωσαμε κ χωρις αποτελεσμα εμενα μου συνεβαινε το πρωτο τριμηνο οχι σε τοσο τροχωρημενο σταδιο αυτο ειναι μαρτυριο δεν μπορω να το διανοηθω τρελλαινομαι μονο που το διαβασα.μετα απολα αυτα η μονη μας λυση σαν τελευταια μας ειπαν οτι δεν χρειαζεται κιολας ειναι το εμβολιο εκανα ενεσεις προληπτικα δεν χω θρομβ απλα για να μεγαλωνει το εμβρυο τις εκανα επαιρνα κορτιζονη σαλοσπιρ αλλα τιποτα κ τις 3 φορες.μενω εγκυος τον ιουλιο κ απο μεσα μου ελεγα παλι απ την αρχη φοβος τρομος αγωνια αγχος τα γνωριζεις ευτυχως ολα πηγαν καλα κ τωρα εχω μια μπεμπα 20 ημερων.θελει ψαξιμο υπομονη ελπιδα κουραγιο κ να εισαι διπλα στον ανδρα σου γιατι μετα απο ολα αυτα που περασατε σαγαπαει πολυ βαθια κ αξιζει να ειστε μαζι δεν σαφησε μονη σου οπως θα μπορουσε να κανει ο καθενας μην τον στεναχωρεις οσο πονας εσυ ακομα περισσοτερο ποναει εκεινος διπλα απο σενα.υπαρχει καποια γιατρος που ειναι ανθρωπος κ μας βοηθησε εδω στην θεσ/κη αν καποια στιγμη θελησεις να ασχοληθεις με το θεμα ειμαι παντα εδω να σου πω οτι θελεις.κανε εξετασεις θρομβοφιλιας κ κανενα θυροειδη εγω ειχα κ δεν το ηξερα απο μονη μου το ανακαλυψα κ αν τοσο πολυ επιθυμειτε ενα δυο οσα σας δωσει ο θεος παιδακια πολυ σωστη η σκεψη σου κ για υιοθεσια.εισαι γεννημενη να γινεις μανα με καθε τροπο φιλια πολλα κ μην σταματας να ελπιζεις μπραβο σου κοπελα μου μεσα απο την καρδια μου ψαξτο το θεμα κ καλο κουραγιο @};-:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k εγώ σου εύχομαι γλυκειά μου καλή δύναμη!

Πραγματικά τι να σου πουν τα λόγια παρήγοριάς??!!!!!!!

Να είσαι δυνατή κ μην ξεχνάς ότι όλα μπορούν να συμβουν!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...