Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πλαστικά ή γυάλινα πιατάκια/μπολάκια


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας θα ήθελα να σας ρωτήσω από τι υλικό είναι φτιαγμένα τα πιατάκια που δίνεται φαγητό στα μωράκιά σας γυαλί ή πλαστικό;

Επίσης τα μπολάκια που βάζετε το φαγητό στην κατάψυξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα tzef... σιγουρα τα καλυτερα ειναι τα γυαλινα... εγω ομως εχω παρει απο μελαμινη (πλαστικα) για να μην σπανε... γιατι τα μωρακια συνηθως τα ριχνουν ολα κατω... τα κουταλακια ειναι απο σιλικονη και τα ταπερακια που βαζω στο ψυγειο κι'αυτα πλαστικα...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχτεσ πήγα και αγόρασα πλαστικά αλλά με προβλιμάτισε μια φίλη μου που μου είπε οτι χρησιμοποιεί μόνο γυάλινα γιατί τα πλαστικά όταν πάει κάτι ζεστό μέσα αλλιόνεται και είναι καρκινογόνα.Φοβήθηκα τι να κάνα να πάρω γιάλινα για kellogs και ταπεράκια από γυάλι και τα πλαστικά να τα δώσω στο μωρό να παίζει;

ή όλα αυτά ειναι υπερβολή δεν ξέρω αλλά σε λιγο θα σκεύτομαι τα πάντα και θα το χάσω στο τέλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzef και εγω ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε οτι θέλω απλά πάντα να κοιτάω για τυχόν αλλοιώσεις..

τωρα την βάζω την κρεμούλα της σε γύαλινο αλλα θα πάρω σύντομα και πλαστικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZAF ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΚΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΓΥΑΛΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΑΜΜΑ ΣΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΕ ΓΥΑΛΙΝΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ!ΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΚΟ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ!ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...