Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΗΣΜΕΝΑ ΠΟΔΙΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑ

ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙ.ΟΙ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΦΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ:S

ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ.ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΞΥΠΟΛΗΤΗ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ:woohoo: :blink:

ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai gw sto mina sou eixa to idio problima ta podia moy eixan toumpniasei.

htan kai kalokairi kai prizotan xirotera.egw ta ebaza se xliaro nero kai ekana masaz ta ebaza panw se maxilaria alla mh fantaseis oti eida shmantiki diafora.tin idia mera poy gennisa epanilthan pali.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αυτο το παθαινω αμα ειμαι πολύ ωρα όρθια..κοκκινιζουνε και πρήζονται τα πόδια μου...!!!Επισης εχω φοβερο προβλημα με τα χερια μου-τα δαχτυλα μου!!Ειδικα το βραδυ..το πρωι που σηκώνομαι δεν μπορώ να τα κλείσω...!!!Σαν αγκίλωση ενα πράγμα..Πρεπει να λεγεται συνδρομο καρπιαίου σωλήνα...

Υπομονή κοπέλα μου..Ενας μηνας εμεινε περιπου..τωρα στο τελος βαρένεις και αισθανεσαι κουρασμενη συνεχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falassarna έκανα το αυτονόητο: αγόρασα καινούργια παπούτσια!!!

εγώ είχα πόδια λουκανικάκια από τον 7ο μήνα και μέσα στο καλοκαίρι... δεν έμπαινε τίποτα, ούτε παπούτσι ούτε σαγιονάρα...

το πήρα απόφαση εγκαιρα και πήγα στα μαγαζιά - πήρα 4 ζευγαρια παπούτσια (άλλο που δεν ήθελα κι εγώ ;-) ). το περίεργο είναι ότι μετα τον τοκετό, ενώ ξεπρήστηκαν τα πόδια (έγιναν κομψά και πάλι), δεν επέστρεψα στο αρχικό μου νούμερο... κι έτσι πήρα καινούργια παπούτσια (πάλι) να καλύψω τις ανάγκες του χειμώνα!

Το έχει πάθει καμιά άλλη κοπέλα αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ FALASSARNA.ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΠΡΗΣΤΗΚΑΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ.ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΑ ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ(ΤΟΥ ΕΛΕΦΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΛΕΠΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ) ΕΙΧΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ, ΜΕΙΩΣΑ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΖΑ ΨΗΛΑ.ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΞΕΠΡΗΣΤΗΚΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ!ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΨΙΛΟΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΑΛΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΞΑΝΑΠΡΗΣΤΗΚΑΝ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ, ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FALASSARNA.............ena tha sou pw kai na niwseis tixeri..eimouna poli prismeni apo ton 6 mina....apo ton iounio diladi..iounio ioulio augousto eimouna san ton srek...to ksereis to miki maous auto...ena prasino terataki me poli xontra daxtyla....e etsi eimouna den me xwrouse oute bera...oute pantofla oute tipota!!!!!!eixa poli poli poli priksimo dioti eixa poli katakratisi ygrwn kai den pinw kai nero kai fantazesai!!!!!!!afou otan gennisa kai meta apo meres eida ton astragalo mou ekana san xazi!!!!ante me to kalo:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai mena den mou xorousan stin arxh.epishs kati allo poy epatha einai oti mou empaine to nyxi sto kreas kati poy den to eix pathei mou eipan oti mporei na einai apo eggumosini apo to priksimo.twra einai kapws kalitera alla stena papoutsia den ta boleuomai opws goves me to zori.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ!

...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΒΛΕΠΩ ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΡΕΚ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟΝ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟΝ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ:P :silly:

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammycool ουτε εγω επεστρεψα ποτε στο παλιο μου μουμερο!και οχι τιποτα δεν εχω και περιθωρια!απο 40 πηγα 41 και οταν με το καλο ξαναμεινω εγκυος που θα παω?στο 45?αχ δεν ξερω πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Εγω αυτο το παθαινω αμα ειμαι πολύ ωρα όρθια..κοκκινιζουνε και πρήζονται τα πόδια μου...!!!Επισης εχω φοβερο προβλημα με τα χερια μου-τα δαχτυλα μου!!Ειδικα το βραδυ..το πρωι που σηκώνομαι δεν μπορώ να τα κλείσω...!!!Σαν αγκίλωση ενα πράγμα..Πρεπει να λεγεται συνδρομο καρπιαίου σωλήνα...

Υπομονή κοπέλα μου..Ενας μηνας εμεινε περιπου..τωρα στο τελος βαρένεις και αισθανεσαι κουρασμενη συνεχεια..

Τζουλιάνα, πλησιάζουν οι μέρες - με το καλό!!! :) :)

Έχω σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα (λόγω υπολογιστή.. :dry: ) και ξέρω πως είναι αρκετά ενοχλητικά τα συμπτώματα. Επίσης, στην εγκυμοσύνη, και να μην έχεις, μπορεί να σου εμφανιστεί. Δεν ξέρω πως ακριβώς ενεργοποιείται.

Αυτό που με βοηθάει εμένα, όταν είναι σε έξαρση, είναι να φοράω έναν νάρθηκα (υπάρχουν ειδικοί γι'αυτήν τη δουλειά στα φαρμακεία) ο οποίος έχει ένα μεταλλικό έλασμα στο εσωτερικό του και κρατάει το χέρι στην ευθεία, εμποδίζει τον καρπό να λυγίσει. Αυτό το φοράω και κατά τη διάρκεια της ημέρας, όταν δουλεύω κλπ, αλλά το φοράω κυρίως τη νύχτα, στον ύπνο. Εκεί είναι πολύ βασικό να το φοράς γιατί όταν κοιμόμαστε δεν ελέγχουμε τα χέρια μας και συνήθως τα'χουμε λυγισμένα. Αυτό κάνει μεγάλη ζημιά στην περίπτωση του καρπιαίου σωλήνα, γιατί επιδεινώνει την κατάσταση και προκαλεί τα συμπτώματα το πρωί, δηλαδή μούδιασμα, πόνο, αδυναμία να κρατήσεις οτιδήποτε, ακόμα κι ένα άδειο ποτήρι! Όταν φοράω το νάρθηκα για κάποιες μέρες, τα συμπτώματα εξαφανίζονται.

Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

falasarna ψηλα να βαζεις τα ποδαρακια σου αγαπη μου,και περιορισμο στο αλατι:P ,δεν ξερω μηπως θα σε βοηθουσαν οι ειδικες καλτσες συμπιεσης που βοηθουν στην κυκλοφορια του αιματος,μπορεις να ρωτησεις το γιατρο σου,αρκετες εχουν ανακουφιστει με τις καλτσουλες αυτες;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.εγω αφου περασα ενα καλοκαιρι εγκυμοσυνης ηρθε και εδεσε ο οκτωβριος να με βρει στο μηνα μου.απο 39 πηγα 41 απο το πρηξιμο και τα κιλα.πολυ απλα αγορασα αθλητικα παπουτσια για να βγαλω το μηνα.και μια μαυρη τεραστια φορμα για να κυκλοφορω.πλυνε βαλε ηταν.τα κορδονια η ο αντρας μου η η φιλη μου τα εδενε.παντως εμενα τωρα αρχιζω και καπως μπαινω στο παλιο μου νουμερο και παλι με στενευουν.γεννησα πριν 4 μηνες.αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι θα σου χρειαστουν ρουχα και παπουτσια και για μετα.οποτε λεει να αγορασεις κατι για να μην εισαι με την παντοφλα.ολα θα επανελθουν παντως μετα μην ανυσυχεις. υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k mena falasarna ta podia mou eixan pristei gia ta kala to teleytaio 2 mino..oxi panta k kathe mera alla itane..

ante ftanei k sena i ora sou:laugh: :laugh: teleia...

ego na fantasteis mexri k tin ora pou gennousa ta podia mou pali prismena itan...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THOYLI MOY ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ Σ/Μ ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ:( :(

ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΕ ΜΟΝΟΣ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ. ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.ΑΝ ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ:blush: :blush: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Εγω αυτο το παθαινω αμα ειμαι πολύ ωρα όρθια..κοκκινιζουνε και πρήζονται τα πόδια μου...!!!Επισης εχω φοβερο προβλημα με τα χερια μου-τα δαχτυλα μου!!Ειδικα το βραδυ..το πρωι που σηκώνομαι δεν μπορώ να τα κλείσω...!!!Σαν αγκίλωση ενα πράγμα..Πρεπει να λεγεται συνδρομο καρπιαίου σωλήνα...

Υπομονή κοπέλα μου..Ενας μηνας εμεινε περιπου..τωρα στο τελος βαρένεις και αισθανεσαι κουρασμενη συνεχεια..

ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΚΑΡΠΙΑΙΟΥ ΣΩΛΗΝΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ, ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΛΕΞΗ, ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ,ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy έχω την εντύπωση οτι επηρεάζονται και τα δάχτυλα όμως..τελοσπάντων μπορει να ειναι και συμπτωμα εγκυμοσύνης μιας και ειμαι και στο τελος πια..

Ρε κορίτσια να ρωτησω και κάτι άλλο;;;Οταν κάνω ντούς συνήθως τα πόδια μου ειναι σαν μελανιασμένα...και απο την ορθοστασια επισης οπως ειπα πρηζονται και βλέπω μελανες βλέβες έξω απ το δέρμα..δεν το συζητησα με τον γιατρο γιατι εχω την εντυπωση οτι συμβαινει στην εγκυμοσυνη...και λογω βαρους..15 κιλα εχω πάρει..Σας συμβαινει εσάς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera Falassarna mou...

Agapi mou kai egw eixa prismena podia stin prwti mou egkumwsini...

Kai eilikrina itane poli apaisio pragma...

Agapi mou ti na sou pw,,,YPOMONI...

Eisai sto telos tis egkumwsinis eutixws...

Egw mpika ston 7 mina tora kai akoma den exwprismena podia...

Makari na min pristoun...

Ate agapi mou sou euxwme ola ta kalitera kai antekse akoma liges meres...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...