Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τώρα είν Μάης και Άνοιξη , τώρα ειν το καλοκαίρι , τώρα ειν ο καιρός μωράκια 👶👶 μωράκια να μας φέρει 🤰❤️🧿💖💙🙏🧿


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια από χθες είμαι κάπως ντάουν ψυχολογικά..ενώ νόμιζα ότι είχα ξεπεράσει την βιοχημική, μου έσκασε περίεργα αυτές τις μέρες..αύριο έχουμε μια βάφτιση να πάμε αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να πάω και να ακούω και αντε πότε θα κάνετε και εσείς παιδί και αντε και στα δικά σας..επίσης την Κυριακή είναι η γιορτή της μητέρας και με έχει πιάσει ενα σφίξιμο...

Νιώθω το ίδιο 😔 Από εχθές το σκέφτομαι το στεναχωριέμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα βρε κορίτσια!! Είμαι παλιά και σας παρακοκουθώ κάπου κάπου! Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες!!! Χάρηκα παρα πολύ για όλες σας! Με το καλό κορίτσια!! 
@Girly φαίνεται ξεκάθαρα το τεστ! Και η διαφορά με το προηγούμενο! Πάρε και ενα ηλεκτρονικό που δείχνει και τις βδομαδες!! Με το καλό!!! 
@marinamanoulitsa που είσαι; Περίμενα τα τεστ σου! Ήσουνα η πρώτη που μου είχες απαντήσει τον Οκτώβριο του 2016 στο πρώτο μου ποστ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo μου! Γλυκό μου πλάσμα! Ήθελε πολύ δύναμη αυτό που ζήτησες να μάθεις..αγκάλιασε το σοφό σώμα σου ..ήξερε την αλήθεια και απέτρεψε τα χειρότερα. Ώρα να εστιάσουμε στην νέα προσπάθεια σου που είναι σίγουρο πως θα στεφθεί με επιτυχία και αυτή την φορά με τις ευχές όλων μας θα υπάρξει μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️❤️ σε φιλώ και σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα βρε κορίτσια!! Είμαι παλιά και σας παρακοκουθώ κάπου κάπου! Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες!!! Χάρηκα παρα πολύ για όλες σας! Με το καλό κορίτσια!! 
@Girly φαίνεται ξεκάθαρα το τεστ! Και η διαφορά με το προηγούμενο! Πάρε και ενα ηλεκτρονικό που δείχνει και τις βδομαδες!! Με το καλό!!! 
@marinamanoulitsa που είσαι; Περίμενα τα τεστ σου! Ήσουνα η πρώτη που μου είχες απαντήσει τον Οκτώβριο του 2016 στο πρώτο μου ποστ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Αχ το lisaki μας!! Κορίτσια να ξέρατε τι κουκλάρα είναι αυτή εδώ η γυναίκα! Και δεν είναι μόνο κουκλάρα κάνει και κάτι παιδιά με κάτι ματαρες!! Κουκλιααα! Lisaki μου σε ευχαριστώ πολυυ! Πώς είναι η ζωή με δύο μεγάλα παιδιά τώρα? Δωστους από ένα μεγάλο φιλί από μένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Αχ το lisaki μας!! Κορίτσια να ξέρατε τι κουκλάρα είναι αυτή εδώ η γυναίκα! Και δεν είναι μόνο κουκλάρα κάνει και κάτι παιδιά με κάτι ματαρες!! Κουκλιααα! Lisaki μου σε ευχαριστώ πολυυ! Πώς είναι η ζωή με δύο μεγάλα παιδιά τώρα? Δωστους από ένα μεγάλο φιλί από μένα..

Αχχ αγαπημένη μου Girly! ή μάλλον για μένα mommy86!! ! χαχαχα ο μεγάλος είναι σχεδ΄΄όν 8,5 και ο μικρός 2! ειναι πάρα πολύ καλά! και επίσης έχω να πω πως είμαι πολύ υπέρ στη μεγάλη διαφορά ηλικίας μεταξύ των παιδιών. Δεν ζορίστηκα καθόλου, όταν γεννήθηκε ο δεύτερος ο μεγάλος ήταν ήδη 6και! Ούτε ζήλιες, ούτε τίποτα! Και μπορώ να πω πως αλληλεπιδρούν κιόλας! Και εσένα τώρα θα είναι μια χαρά!|
Εύχομαι με το καλ΄ό! Ακόμα θυμάμαι το πρώτο σου θετικό τεστ, ακριβώς μετά το χειρουργείο του άντρα σου! Σεπτέμβριος 2017! ήμουνα στην εφορία όταν είδα το μήνυμα σου! Πως πέρασαν τα χρόνια! 
Τώρα ήρθε η σειρά για το 2ο θαυματάκι σας!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου γλυκό. Βάλε τα δυνατά σου να κατανοήσεις ότι δυστυχώς ο περισσότερος κόσμος είναι αγράμματος ή ανίδεος ή άξεστος και δυστυχώς ακόμη και εν έτει 2024 αντί να έχουμε ιπτάμενα αυτοκίνητα έχουμε ακόμη την νοοτροπία να ρωτάμε και να σχολιάζουμε τόσο λεπτά ζητήματα όπως η απόκτηση ενός παιδιού. Οι μισοί το κάνουν από καθαρή βλακεία οι άλλοι μισοί από κουτσομπολιό.. αλλά αυτοί προσπάθησε όσο γίνεται να μην σε νοιάζουν και απλά να μην τους απαντάς καν. Όταν κάποιος σου κάνει μια τέτοια ερώτηση αν τον κοιτάξεις μέσα στα μάτια με απάθεια χωρίς να απαντήσεις θα νιώσει πολύ άσχημα που ρώτησε και αυτομάτως όλη η άβολη στιγμή θα μεταφερθεί σε αυτόν. Και έτσι πρέπει! Κάντο και θα με θυμηθείς. Άσε να υπάρξει μια τεράστια αμήχανη σιωπή και μην βγάλεις άχνα μέχρι να βρει κάτι άλλο να πει γιατί θα νιώσει άσχημα που δεν απάντησες! Θα πάρει το μάθημα του πίστεψε με!

Όσο αφορά την βιοχημική...δεν έχει υπάρξει μέρα που δεν σκέφτηκα πόσο μηνών θα ήμουν τι θα έκανα τώρα κλπ...είναι αναπόφευκτο. Όμως σου υπόσχομαι πως στην επόμενη εγκυμοσύνη που όλα θα πάνε καλά αυτή η ανάμνηση θα ξεθωριάσει και το μωράκι σου θα σου φέρει όλη την ευτυχία του κόσμου. Μη τα παρατήσεις και μη μαλώνεις τον εαυτό σου για τα συναισθήματα σου..όλα τα συναισθήματα είναι αποδεκτά. Θα δεις πως σύντομα που θα έρθει το ουράνιο τόξο σου όλα θα είναι αλλιώς.  

σε ευχαριστώ για αυτό το μήνυμα 🙏 η αλήθεια είναι ότι όσο ήμασταν στην προσπάθεια και τύχαινε να ακούσω τέτοιες ερωτήσεις, απαντούσα κατάλληλα και τους έφερνα σε δύσκολη θέση αλλά τώρα νομίζω πως ακόμη δεν μπορώ να το διαχειριστώ..ίσως είναι πολύ νωπό ακόμη και χρειάζομαι χρόνο..εύχομαι για όλες μας να έρθει σύντομα το ουράνιο τόξο μας και να έχουμε ξανά αυτό το χαμόγελο στα χείλη μας ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η ChrisElen είπε:

Νιώθω το ίδιο 😔 Από εχθές το σκέφτομαι το στεναχωριέμαι

θα είναι δύσκολη αυτή η μέρα αλλά θα σηκωθούμε ξανά..θα κάνουμε τα πάντα για αυτό το σποράκι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου❤️

Ανεβάζω σημερινό τεστ και χθεσινό. Η αλήθεια είναι πως το πρωί μου κόπηκαν τα πόδια γιατί δεν φαινόταν καμία διαφορά με το χθεσινό τεστ και αγχώθηκα πολύ. Νομίζω τώρα φαίνεται λιγάκι μια διαφορά. Σας στέλνω ένα χωρίς επεξεργασία και ένα με επεξεργασία .

Ελπίζω να βλέπετε κάποια απειροελάχιστη διάφορα και εσείς ..

Screenshot_2024-05-10-09-40-50-216_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

IMG_20240510_093801.jpg

κόριτσι μου βλέπω και εγώ και την διαφορά! ❤️ υπομονή λίγες μερούλες για την χοριακή, είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι καλ΄΄α!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

θα είναι δύσκολη αυτή η μέρα αλλά θα σηκωθούμε ξανά..θα κάνουμε τα πάντα για αυτό το σποράκι ❤️ 

Η μια τραβάει την άλλη στην επιφάνεια. Σας ευχαριστώ!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια από χθες είμαι κάπως ντάουν ψυχολογικά..ενώ νόμιζα ότι είχα ξεπεράσει την βιοχημική, μου έσκασε περίεργα αυτές τις μέρες..αύριο έχουμε μια βάφτιση να πάμε αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να πάω και να ακούω και αντε πότε θα κάνετε και εσείς παιδί και αντε και στα δικά σας..επίσης την Κυριακή είναι η γιορτή της μητέρας και με έχει πιάσει ενα σφίξιμο...

Κορίτσι μου δεν φαντάζεσαι πόσο πολύ σε νιώθω! Λίγες μέρες πριν σκεφτόμουν πως αν η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου προχωρούσε τώρα τον Ιούλιο θα γεννούσα το κοριτσάκι μου. Λίγες μέρες μετά την αποβολή μου έπρεπε να πάω σε 2 βαπτίσεις. Στη 1 δάκρυσα δεν άντεξα. 
Και εννοείται ακούς συνέχεια και στα δικά σας, ακόμη κι από δικούς σου ανθρωπους.


Δεν είσαι μόνη σε αυτό. Το μόνο που μπορώ να πω είναι να μην νιώθεις άσχημα για ότι νιώθεις, να παραμείνεις ήρεμη και απο το ένα αυτί να μπαίνει απο το άλλο να βγαινει. Και φυσικά οπου χρειαζεται να μπαίνει οριο. 
 

Όλα θα πάνε καλά στο τέλος ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό, αφού είχε πρόβλημα το κοριτσάκι σου καλύτερα που έφυγε αγάπη μου! Δε θα μπορούσε να ζήσει μια φυσιολογική ζώη και θα υπέφερε αρκετά! Πάμε γερά για το επόμενο καρδούλα μου... Θα το κρατήσεις κι εσύ το μωράκι σου αγκαλίτσα, σύντομα!!! 

Ναι ναι αυτό μου είπε και ο γιατρός! Έπρεπε να φύγει ! Επίσης μου είπε ότι γεννιουνται τέτοια κοριτσάκια και έχουν πολλα προβλήματα εκτός το ότι είναι στείρα έχουν και αναπτυξιακά προβλήματα και νοητικά αλλά και παθολογικά όποτε καλύτερα που εφυγε😢

στις πριν 3 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Είναι απόλυτα λογικό να σε πάρουν τα κλάματα! Το κοριτσάκι σου όμως θα σου στείλει σύντομα ένα υγιέστατο μωράκι στην κοιλίτσα σου για να σου δώσει χαρά και χαμόγελο ξανά!!

Θα μου στείλει το πιστεύω και εγώ αυτό! Και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω με τα υπόλοιπα αγγελάκια👼 σε όλες μας θα μας στειλει το ουράνιο τόξο μας🌈

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

κορίτσι μου σφίχτηκε η καρδιά μου! Είμαι σίγουρη πως το κοριτσάκι σου θα σου στείλει σύντομα το ουράνιο τόξο σου! Πίστη και υπομονή! Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην νεα προσπάθεια ❤️

Θα μου το στείλει το ουράνιο τόξο και σε έμενα και σε εσενα και σε όλες μας🌈

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια από χθες είμαι κάπως ντάουν ψυχολογικά..ενώ νόμιζα ότι είχα ξεπεράσει την βιοχημική, μου έσκασε περίεργα αυτές τις μέρες..αύριο έχουμε μια βάφτιση να πάμε αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να πάω και να ακούω και αντε πότε θα κάνετε και εσείς παιδί και αντε και στα δικά σας..επίσης την Κυριακή είναι η γιορτή της μητέρας και με έχει πιάσει ενα σφίξιμο...

Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω ! Κορίτσι μου έτσι νοιωθω και εγώ μια σκέφτομαι θετικα μια με ποιανού τα κλάμματα! Μη δίνεις σημασία καθόλου στα σχόλια και στις ερωτήσεις αυτές απαντά με θράσος! Το ουράνιο τόξο είναι κοντα να το θυμασαι🌈

στις πριν 2 ώρες, ο/η arntalia είπε:

Κοριτσι μου γλυκο η επομενη θα ειναι η τυχερη σου θα το δεις.ολα θα πανε κατ ευχην με τη βοηθεια τ θεου κ θα ερθεινστην αγκαλιτσα σου το σπορακι σου🙏🙏🙏 ψηλα το κεφαλι κ προχωραμε. Σ στελνω μια τεραστια κ σφιχτη αγκαλια κ ας μη σε ξερω🙏🙏🙏

Μακάρι η επόμενη να είναι η τυχερη 🙏🙏🙏 θα έρθει σε όλες μας κάποια στιγμή που θα παειιιιιι❤️ ανταποδίδω την αγκαλια🫂

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου γλυκό. Βάλε τα δυνατά σου να κατανοήσεις ότι δυστυχώς ο περισσότερος κόσμος είναι αγράμματος ή ανίδεος ή άξεστος και δυστυχώς ακόμη και εν έτει 2024 αντί να έχουμε ιπτάμενα αυτοκίνητα έχουμε ακόμη την νοοτροπία να ρωτάμε και να σχολιάζουμε τόσο λεπτά ζητήματα όπως η απόκτηση ενός παιδιού. Οι μισοί το κάνουν από καθαρή βλακεία οι άλλοι μισοί από κουτσομπολιό.. αλλά αυτοί προσπάθησε όσο γίνεται να μην σε νοιάζουν και απλά να μην τους απαντάς καν. Όταν κάποιος σου κάνει μια τέτοια ερώτηση αν τον κοιτάξεις μέσα στα μάτια με απάθεια χωρίς να απαντήσεις θα νιώσει πολύ άσχημα που ρώτησε και αυτομάτως όλη η άβολη στιγμή θα μεταφερθεί σε αυτόν. Και έτσι πρέπει! Κάντο και θα με θυμηθείς. Άσε να υπάρξει μια τεράστια αμήχανη σιωπή και μην βγάλεις άχνα μέχρι να βρει κάτι άλλο να πει γιατί θα νιώσει άσχημα που δεν απάντησες! Θα πάρει το μάθημα του πίστεψε με!

Όσο αφορά την βιοχημική...δεν έχει υπάρξει μέρα που δεν σκέφτηκα πόσο μηνών θα ήμουν τι θα έκανα τώρα κλπ...είναι αναπόφευκτο. Όμως σου υπόσχομαι πως στην επόμενη εγκυμοσύνη που όλα θα πάνε καλά αυτή η ανάμνηση θα ξεθωριάσει και το μωράκι σου θα σου φέρει όλη την ευτυχία του κόσμου. Μη τα παρατήσεις και μη μαλώνεις τον εαυτό σου για τα συναισθήματα σου..όλα τα συναισθήματα είναι αποδεκτά. Θα δεις πως σύντομα που θα έρθει το ουράνιο τόξο σου όλα θα είναι αλλιώς.  

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ChrisElen είπε:

Νιώθω το ίδιο 😔 Από εχθές το σκέφτομαι το στεναχωριέμαι

Σφίξει τα δοντια κοριτσάκι μου! Η καταιγίδα θα σταματήσει και θα βγει το ουράνιο τόξο! Κάθε εμπόδιο για καλό ! Δεν έχουν βγει τυχαία αυτές οι φράσεις και είναι βγαλμένες από την ζωή! Το μωρακι μας είναι στο δρομοοοο❤️🥰🌈

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

@Mpourmpoulo μου! Γλυκό μου πλάσμα! Ήθελε πολύ δύναμη αυτό που ζήτησες να μάθεις..αγκάλιασε το σοφό σώμα σου ..ήξερε την αλήθεια και απέτρεψε τα χειρότερα. Ώρα να εστιάσουμε στην νέα προσπάθεια σου που είναι σίγουρο πως θα στεφθεί με επιτυχία και αυτή την φορά με τις ευχές όλων μας θα υπάρξει μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️❤️ σε φιλώ και σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά 🤗

Ήθελα από την πρώτη στιγμή που απέβαλα να μάθω το φύλο ! Ηταν δυσκολο όταν μου το ανακοίνωσε καθώς ξεκίνησε με αυτό αλλά στη συνέχεια που μου είπε ότι είχε το σύνδρομο αυτό και ότι τα κοριτσάκια αυτά γεννιουνται και θα ήταν στείρο αλλά θα είχε και πολλα προβλήματα κάπως απάλυνε ο πόνος ! Το πήραν ψηλά ο θεος και όλοι οι άγιοι για να μη ταλαιπωριόνταν και είμαι σιγουρη ότι είναι καλά εκεί πάνω μαζί με τα υπόλοιπα αγγελούδια 👼 εκτός ότι θα το έχω στην καρδιά μου μαζί με το άλλο αγγελούδι μου που εφυγε πολύ νωρίς θα τα αποτυπωσω και στο σώμα μου για να τα βλέπω καθημερινά και να κοιτάω ψηλά με χαμόγελο πλέον! 👼👼

καποια στιγμή θα μου φέρουν το αδερφάκι τους που θα είναι υγιης και θα το προσέχουν από εκεί ψηλά 🌈🤍🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου❤️

Ανεβάζω σημερινό τεστ και χθεσινό. Η αλήθεια είναι πως το πρωί μου κόπηκαν τα πόδια γιατί δεν φαινόταν καμία διαφορά με το χθεσινό τεστ και αγχώθηκα πολύ. Νομίζω τώρα φαίνεται λιγάκι μια διαφορά. Σας στέλνω ένα χωρίς επεξεργασία και ένα με επεξεργασία .

Ελπίζω να βλέπετε κάποια απειροελάχιστη διάφορα και εσείς ..

Screenshot_2024-05-10-09-40-50-216_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

IMG_20240510_093801.jpg

Κοριτσάκι μου η διαφορα φαινετε! Μεγάλη διαφορα θα βλεπεις κάθε δυο μέρες που αυξάνεται η χοριακη❤️ ειπαμεεεε ηρθεεεε για να μεινει αυτή τη φοραααααα❤️👶🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα βρε κορίτσια!! Είμαι παλιά και σας παρακοκουθώ κάπου κάπου! Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες!!! Χάρηκα παρα πολύ για όλες σας! Με το καλό κορίτσια!! 
@Girly φαίνεται ξεκάθαρα το τεστ! Και η διαφορά με το προηγούμενο! Πάρε και ενα ηλεκτρονικό που δείχνει και τις βδομαδες!! Με το καλό!!! 
@marinamanoulitsa που είσαι; Περίμενα τα τεστ σου! Ήσουνα η πρώτη που μου είχες απαντήσει τον Οκτώβριο του 2016 στο πρώτο μου ποστ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσι μου....μου ήρθε εχθές περίοδος...μάλλον ήταν βιοχημική γιατί έχω έντονη ροή....και ο γιατρός δεν το αποκλείει εφόσον είδα αχνές γραμμουλες που δεν σκουρυναν... Έχω παρα πολύ αίμα....Αλλά μπορεί και όχι ..δεν είμαστε σίγουροι εφόσον δεν έκανα χοριακη 

Οπότε προχωράμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα βρε κορίτσια!! Είμαι παλιά και σας παρακοκουθώ κάπου κάπου! Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες!!! Χάρηκα παρα πολύ για όλες σας! Με το καλό κορίτσια!! 
@Girly φαίνεται ξεκάθαρα το τεστ! Και η διαφορά με το προηγούμενο! Πάρε και ενα ηλεκτρονικό που δείχνει και τις βδομαδες!! Με το καλό!!! 
@marinamanoulitsa που είσαι; Περίμενα τα τεστ σου! Ήσουνα η πρώτη που μου είχες απαντήσει τον Οκτώβριο του 2016 στο πρώτο μου ποστ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

@Girly ακούς την παλιά συμμαθήτριά μας. Λισακι η μαμμυ είναι η γκερλι δυστυχώς δεν μπορεί να μπει με παλιούς κωδικους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσι μου....μου ήρθε εχθές περίοδος...μάλλον ήταν βιοχημική γιατί έχω έντονη ροή....και ο γιατρός δεν το αποκλείει εφόσον είδα αχνές γραμμουλες που δεν σκουρυναν... Έχω παρα πολύ αίμα....Αλλά μπορεί και όχι ..δεν είμαστε σίγουροι εφόσον δεν έκανα χοριακη 

Οπότε προχωράμε...

Μαρινακι μου λυπαμαι πολύ κορίτσι μ!!μήπως θα πρέπει να ψαχτείς για τις βιοχημικές που έχεις συνέχεια; Δν γίνεται όλα τα τεστ τα δικά σου ν είναι ελαττωματικά! Κατι πάει ν αρχίσει και δν προχωράει!!  🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Αχχ αγαπημένη μου Girly! ή μάλλον για μένα mommy86!! ! χαχαχα ο μεγάλος είναι σχεδ΄΄όν 8,5 και ο μικρός 2! ειναι πάρα πολύ καλά! και επίσης έχω να πω πως είμαι πολύ υπέρ στη μεγάλη διαφορά ηλικίας μεταξύ των παιδιών. Δεν ζορίστηκα καθόλου, όταν γεννήθηκε ο δεύτερος ο μεγάλος ήταν ήδη 6και! Ούτε ζήλιες, ούτε τίποτα! Και μπορώ να πω πως αλληλεπιδρούν κιόλας! Και εσένα τώρα θα είναι μια χαρά!|
Εύχομαι με το καλ΄ό! Ακόμα θυμάμαι το πρώτο σου θετικό τεστ, ακριβώς μετά το χειρουργείο του άντρα σου! Σεπτέμβριος 2017! ήμουνα στην εφορία όταν είδα το μήνυμα σου! Πως πέρασαν τα χρόνια! 
Τώρα ήρθε η σειρά για το 2ο θαυματάκι σας!! 
 

Χχ;αχαχαψ εγώ στο γραφείο ήμουν φαινόταν και η κουρτίνα. Α α α @Girly... Όπως και όταν σε. Είδα στο ΙΚΕΑ ψαψψαα τόσος κόσμος δύο γυναίκες κοιτάζοντας είσαι η ... Ναι εσύ η ελπίδα σοκ σοκ χψαχαψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κορίτσι μου....μου ήρθε εχθές περίοδος...μάλλον ήταν βιοχημική γιατί έχω έντονη ροή....και ο γιατρός δεν το αποκλείει εφόσον είδα αχνές γραμμουλες που δεν σκουρυναν... Έχω παρα πολύ αίμα....Αλλά μπορεί και όχι ..δεν είμαστε σίγουροι εφόσον δεν έκανα χοριακη 

Οπότε προχωράμε...

Εγώ θα έλεγα ο σύζυγος να πάει για καρυότυπο, πρέπει να δείτε το σπέρμα δεν γίνεται αυτό τόσο συχνά να έχουμε βιοχημικές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγώ θα έλεγα ο σύζυγος να πάει για καρυότυπο, πρέπει να δείτε το σπέρμα δεν γίνεται αυτό τόσο συχνά να έχουμε βιοχημικές 

Καρυοτυπο δν θ το λεγα μιας κ έχει ήδη δυο παιδακια! Αλλά κατακερματισμό dna ναι καθώς μπορεί να αλλάξει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa εγω κορίτσι μου δεν εβλεπα γραμμούλα για να ειμαι ειλικρινης. Να σου πω οτι επειδη τ ματι εχει εκπαιδευτει σ αυφα τα τεστ εγω εντοπιζω π βρισκεται η γραμμη και ας μην ειναι θετικη. Ούτε καν εξατμισης. Ξερω τ ακριβώς σημειο π χρωματιζεται σε περίπτωση εγκυμοσυνης καθ ουσιαστικα βλεπω εκεινο το "αυλακι". Στην @Girly πχ διεκρινα καθαρα ότι ειναι θετικο. Διαφορετικα κανε μια χοριακη οποιαδήποτε μερα τ κυκλου. Ισως στον οργανισμό σου υπάρχει η ορμονη στο φασμο 0 εως 10 μονάδες π δεν δηλωνει εγκυμοσύνη. Και ισα ισα αχνοφαινεται στα τεστ.

Κορίτσια εγω βρεθεί στη θεση σας. Και της προσπαθειας και των χαμενων κυκλων. Και της απώλειας. Δεν υπάρχει μερα π να μην εχω σκεφτει ποσο θα ηταν τωρα τ μωρακι μου. Και εχω αλλα 2 παιδιά.

@Mpourmpoulo και γω πολυ ηθελα να μαθω τ φυλο. Θα στο πω αν κ δ ειναι παρηγοριτικο. Στο χω ξανα πει. Μεσα στην ατυχια σου ησουν τυχερη π εφυγε από μονο του. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ. Αν σ ελεγαν η κυηση μπορει να συνεχιστει αλλα 99% το μωρο θα εχει προβλήματα και 1% θα είναι φυσιολογικο. Η αποφαση ειναι δικη σου. Ολοι θα σ ελεγαν κανε διακοπη. Αυτο θα ηταν το λογικο. Και αν το εκανες καθε λεπτο καθε μερας θα σκεφτοσουν το Αν. Αν τ μωρο επιπτε στη 1% και να ηταν φυσιολογικό. Εύχομαι ολοψυχα τον επομενο μηνα να εισαι εγκυος ξανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκι μου δεν κατάλαβα το μνμ σου ! Δεν είμαι έγκυος ! 
οσο για τα τεστακια ωορρηξιας συνέχισε τα και ποτέ δεν ξερεις επίσης να έχεις επαφουλες όλο αυτό το διάστημα και εύχομαι πολύ συντομα να έρθει και το δεύτερο μπεμπακι σου🙏

Το ξέρω κοριτσάκι μου. Όμως είμαι απόλυτα σίγουρη ότι θα είσαι πολύ σύντομα 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις βγήκα από γιατρό! Το μωρακι μου ήταν κοριτσάκι ( το κοριτσάκι μου😢) και είχε σύνδρομο turner! Ήταν τυχαιο γεγονός μιας και οι καρυοτυποι μας ήταν φυσιολογικοί! Με είδε στον υπερηχο και μου είπε ότι η περίοδος όπου να ναι θα έρθει και δεν θα αργησει πολύ! Αύριο θα πάρει τηλ ο σύντροφος στο κεντρο ωστε να ρωτήσει τι χρειάζεται για να καταψηξει σπερμα και όταν αδιαθετησω θα ξεκινήσω διεγερση ! Με το που μου έρθει η περίοδος θα μιλήσω με το γιατρό να μου δώσει οδηγίες για τα φαρμακα και τις ενέσεις! 🙏 για τώρα μου έδωσε πάλι γλουκοφαζ, d3 fix και profertil ινοσιτολη !  Αυτάαα🙏❤️🙏

Αχχχ κορίτσι μου για τον ίδιο ακριβώς λόγο απέβαλα και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη...ήταν κοριτσάκι και είχε έλλειψη στο χρωμόσωμα Χ, το λεγόμενο σύνδρομο turner. Και εμένα ο τότε γιατρός μου, μου είχε πει οτι είναι ένα σπάνιο και εντελώς τυχαίο γεγονός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου❤️

Ανεβάζω σημερινό τεστ και χθεσινό. Η αλήθεια είναι πως το πρωί μου κόπηκαν τα πόδια γιατί δεν φαινόταν καμία διαφορά με το χθεσινό τεστ και αγχώθηκα πολύ. Νομίζω τώρα φαίνεται λιγάκι μια διαφορά. Σας στέλνω ένα χωρίς επεξεργασία και ένα με επεξεργασία .

Ελπίζω να βλέπετε κάποια απειροελάχιστη διάφορα και εσείς ..

Screenshot_2024-05-10-09-40-50-216_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

IMG_20240510_093801.jpg

Κορίτσι μου φαίνεται η διαφορά...όλα καλά θα πάνε!! Συγχαρητήρια συγχαρητήρια συγχαρητήρια 🤞🏼🙏🏼🌈🤞🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@marinamanoulitsa εγω κορίτσι μου δεν εβλεπα γραμμούλα για να ειμαι ειλικρινης. Να σου πω οτι επειδη τ ματι εχει εκπαιδευτει σ αυφα τα τεστ εγω εντοπιζω π βρισκεται η γραμμη και ας μην ειναι θετικη. Ούτε καν εξατμισης. Ξερω τ ακριβώς σημειο π χρωματιζεται σε περίπτωση εγκυμοσυνης καθ ουσιαστικα βλεπω εκεινο το "αυλακι". Στην @Girly πχ διεκρινα καθαρα ότι ειναι θετικο. Διαφορετικα κανε μια χοριακη οποιαδήποτε μερα τ κυκλου. Ισως στον οργανισμό σου υπάρχει η ορμονη στο φασμο 0 εως 10 μονάδες π δεν δηλωνει εγκυμοσύνη. Και ισα ισα αχνοφαινεται στα τεστ.

Κορίτσια εγω βρεθεί στη θεση σας. Και της προσπαθειας και των χαμενων κυκλων. Και της απώλειας. Δεν υπάρχει μερα π να μην εχω σκεφτει ποσο θα ηταν τωρα τ μωρακι μου. Και εχω αλλα 2 παιδιά.

@Mpourmpoulo και γω πολυ ηθελα να μαθω τ φυλο. Θα στο πω αν κ δ ειναι παρηγοριτικο. Στο χω ξανα πει. Μεσα στην ατυχια σου ησουν τυχερη π εφυγε από μονο του. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ. Αν σ ελεγαν η κυηση μπορει να συνεχιστει αλλα 99% το μωρο θα εχει προβλήματα και 1% θα είναι φυσιολογικο. Η αποφαση ειναι δικη σου. Ολοι θα σ ελεγαν κανε διακοπη. Αυτο θα ηταν το λογικο. Και αν το εκανες καθε λεπτο καθε μερας θα σκεφτοσουν το Αν. Αν τ μωρο επιπτε στη 1% και να ηταν φυσιολογικό. Εύχομαι ολοψυχα τον επομενο μηνα να εισαι εγκυος ξανα.

Θα συμφωνήσω και εγώ για να είμαι ειλικρινής ότι γραμμούλα δεν έβλεπα... @marinamanoulitsa εγώ θα σου έλεγα να πετάξεις αυτά τα τεστ και όταν θα έχεις υποψία εγκυμοσύνης να παίρνεις ψηφιακό ή κανονικό τεστ και όχι ταινίες γιατί πολλές φορές ξεγελανε!!!Θα έρθει το παιδάκι σου,αυτό είναι το μόνο σίγουρο 🤗...και τεστ πάντα στην 1η μέρα καθυστέρησης όταν μιλάμε για φυσικό κύκλο 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

σε ευχαριστώ για αυτό το μήνυμα 🙏 η αλήθεια είναι ότι όσο ήμασταν στην προσπάθεια και τύχαινε να ακούσω τέτοιες ερωτήσεις, απαντούσα κατάλληλα και τους έφερνα σε δύσκολη θέση αλλά τώρα νομίζω πως ακόμη δεν μπορώ να το διαχειριστώ..ίσως είναι πολύ νωπό ακόμη και χρειάζομαι χρόνο..εύχομαι για όλες μας να έρθει σύντομα το ουράνιο τόξο μας και να έχουμε ξανά αυτό το χαμόγελο στα χείλη μας ❤️ 

Καλησπέρα και από εμένα! Τις σκ΄έψεις αυτε΄ς τι έχω κάνει και εγώ και επίσης πολλές φορές με ρώτησαν πότε θα κάνουμε παιδί και γιατί δεν έχουμε κάνει ακόμη! Μετά από 5 εγκυμοσύνες όπου τελικά κατάφερα στην 5η να κάνω την μικρή μου, ακόμη αναρωτιέμαι και εγώ πως άντεξα να ακούω τις δήθεν συμβουλές και τα λόγια παρηγοριάς. Σε βαφτίσεις πάντα η πρώτη ερώτηση ήτα, άντε εσείς μείνατε τώρα, πότε θα φουσκώσεις; Μη σκας, εσύ κάνε την προσπάθειά σου και άστους να λένε! Μερικοί το κάνουν και από αφέλεια, δεν ξέρω! Αλλά πια πρέπει να σταματ΄ήσει η αδιακρισία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια το ξέρω ότι κάνω τζάμπα όνειρα. Εδώ και 6 μέρες έχω πονάκια στη κοιλία/μέση, ιδρώνω και κρυώνω σε χρόνο ντε τε και με ενοχλεί το στομάχι μου. Τελ. περίοδος 10/4 και ωορρηξία 26/4. Τη Τετάρτη 8/5 απόγευμα σχεδόν 8:00μμ έκανα ένα τεστ και ήταν αρνητικό. Βάση της εφαρμογής αδιαθετώ αύριο 11/5. Λέτε να έχει γίνει κάποιο λάθος στο τεστ; Μετά την απόξεση έχω χαθεί με τους κ΄υκλους μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...