Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπερέμεση κύησης....περνάω δύσκολα!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είμαι στην 7η εβδομάδα κύησης και πραγματικά υποφέρω από ναυτιες, εμετούς, καούρες. Δεν μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα και όταν τρώω έστω και λίγο είναι βασανιστήριο. 

Ο γιατρός μου, μου έδωσε nuperal αλλά σε μένα δεν κάνουν και ιδιαίτερη δουλειά. Πραγματικά δεν αντέχεται και είναι συνεχόμενο 😞

Είχε κάποια άλλη κοπέλα παρόμοια και τόσο σοβαρά συμπτώματα; 

Να πάρω κουράγιο θα σταματήσει κάποτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και με το καλό το μωράκι σου!

Εμένα ξεκίνησαν οι ναυτιες και οι εμετοί από την 5η εβδομάδα και δυστυχώς κράτησαν μέχρι που μπήκα στον 5ο. Δεν έκανα πολλούς εμετούς τη μέρα, αλλά η ναυτία ήταν απαλευτη, είχα 24/24 σε σημείο να μην μπορώ να φάω, να πιω νερό, να μυρίσω το οτιδήποτε. Αυτό που με βοήθησε ήταν το να τρώω μπανάνες και φρυγανιές και από χάπια ο γιατρός μου είχε δώσει το navatac το οποίο με βοήθησε πολύ!

Καλό κουράγιο, μόλις πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά δεν θα θυμάσαι καν αυτή τη δύσκολη περίοδο 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2024 at 9:04 ΜΜ, ο/η Αριάδνη86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είμαι στην 7η εβδομάδα κύησης και πραγματικά υποφέρω από ναυτιες, εμετούς, καούρες. Δεν μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα και όταν τρώω έστω και λίγο είναι βασανιστήριο. 

Ο γιατρός μου, μου έδωσε nuperal αλλά σε μένα δεν κάνουν και ιδιαίτερη δουλειά. Πραγματικά δεν αντέχεται και είναι συνεχόμενο 😞

Είχε κάποια άλλη κοπέλα παρόμοια και τόσο σοβαρά συμπτώματα; 

Να πάρω κουράγιο θα σταματήσει κάποτε; 

Υπομονή κορίτσι μου και εγω το πέρασα αυτό και στις δυο εγκυμοσύνες μου με πολλούς εμετούς στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα εμετό 4-5 φορές την μέρα είχα χασει και 3 κιλά άρχισαν 8 εβδ και σταμάτησαν 16 εβδ δεν πήρα κάτι τότε σε φάρμακο 

Στην δεύτερη όμως τα θέμα εμετός είχε ξεφύγει έφτασα να κάνω 8-10 φορές την μέρα όπου πήγα για 4 ωρες νοσοκομείο να βάλω ορο μετά μου έδωσε τα χάπια nuperal αυτά δεν σταμάτησαν τον εμετό αλλά τους μείωσε σε 3-4 φορές την μέρα όπου για εμένα αυτό ήταν βελτίωση σε αυτήν άρχισαν 8 εβδ οι εμετοί και σταμάτησαν 14 εβδ 

τωρα είμαι 22 εβδ εγκυος είμαι πολύ καλά δεν έχω απολύτως τίποτα 

μόνο υπομονή μπορείς να κανείς τίποτα άλλο και να σκέφτεσαι θετικά γιατί οι εμετοί είναι καλό σημάδι ότι το μωρακι πάει καλά 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...