Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα μέσα της Άνοιξης ο Απρίλης, πολλά σποράκια στις κοιλίτσες μας να στείλει 🌸🌼


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου. Εμένα αυχενική ήταν γύρω στο 36 κ στη β επιπέδου ήταν 25 με χοάνη. Μια βδομάδα μετά είχε πέσει στο 15. Μπήκα εκτακτως λοιπόν 25η βδομάδα για περιδεση όπου λένε ότι σε δίδυμη κύηση δε βοηθάει. Παρολα αυτά θα σου πω ότι γέννησα προγραμματισμένα 36+2 τα αστεράκια μου!! Σε μονηρη κύηση αν κανεις περιδεση είσαι απόλυτα ασφαλής!! Όποτε κ να μειωθεί που δε θα μειωθεί όλα θα πάνε καλά!!!

Δλδ σε έλεγξε μια εβδομάδα μετά κ το είδατε στα 15;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

 

Αα σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου Ε μάλλον η γιατρος της αυχενικής είναι πολύ ψειρρησα!! Μ είπε να μην αγχώνομαι αλλά με άγχωσε 😂😜 

εγω από την άλλη στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα αυχενική 37.5 κ τότε δε μ είπε τίποτα, στην β επιπέδου ήταν 30 Ε μετά λογικά μειώθηκε γιατί 37 εβδομαδες π έκανα πίεση μ με έλεγξε η γιατρος είχα ήδη διαστολή 2 προς 3 κ γενικά γέννησα εύκολα από τις 8:30 π πήγαμε με πρόκληση γέννησα στις 17:30

Από αυτά που διαβάζω μάλλον εγώ θα έχω πρόβλημα και με βλέπω για καισαρική😔 ρε κορίτσια εμένα στην αυχενική ήταν 52 και τώρα στη β επιπέδου 4 κάτι μου είπε προφορικά. Όλες βλέπω έχετε κάτω από 4. Γτ εμένα είναι έτσι; Πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι.. μήπως παίζει ρόλο; Συγνώμη πετάχτηκα στη συζήτηση..μιλάω και στην ομάδα μωράκια Αυγούστου με τα κορίτσια.. στενοχωρέθηκα τώρα..θέλω τόσο πολύ να γεννήσω φυσιολογικά..φοβάμαι τα χειρουργεία, δεν έχω κάνει ποτέ..τι να κάνω; Μήπως να αρχίσω να περπατάω περισσότερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Εμείς περνάμε δύσκολα τις 3 τελευταίες νύχτες. Η μικρή μου (αύριο κλείνει 6 μηνών) και πέταξε μυτούλα από δοντακι. Ανά μισή - 1 ώρα ξυπνάει τη νύχτα με κλάματα. Τι τζελ βάζω, τι ντεπον έχω δώσει, οι αφυπνίσεις είναι non stop. Σας στέλνω αγωνιστικους χαιρετισμους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Δλδ σε έλεγξε μια εβδομάδα μετά κ το είδατε στα 15;; 

Ναι αλλά μην ξεχνάς ότι είχα 2 μωρά στην κοιλιά!! Επίσης είχε ήδη χοάνη (είχε ανοίξει από τη μια πλευρά ο τράχηλος) όποτε το περίμεναν. Από την πρώτη στιγμή μου μίλησε για περιδεση η πεσσό. Εσυ δε θα έχεις κανένα θέμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι ναι να μου πεις σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Στην β επιπέδου εμένα μ είχε κάνει κολπικά γιατί μ είπε έτσι είναι πιο ακριβής μέτρηση  

Το γνωρίζω κορίτσι μου. Μου το είπαν... Όπως και να έχει, εσύ μην αγχώνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια που ήδη ειανι εγκυουλες ή κορίτσια που ειχαν εγκυμοσύνη αν μπορούν να με κατατοπίσουν! ήθελα να σας ρωτήσω ποσό βρήκανε τον τράχηλο σας στην αυχενική. Εμένα τον βρήκε 36.5mm κ μ είπε θα ήθελε να είναι πάνω από 40 αλλά βρίσκεται στα φυσιολογικα mm για την εβδομάδα. Κ μου εγραψε στο ριπορτ να με ελέγξει η γιατρος ξανά κολπικά στις 16εβ για να έχουμε μια τιμή μέχρι να πάω για β επιπέδου στις 20εβ. Είναι τόσο χαλια το μήκος του;; Αρχισα να αγχώνομαι 

Κοπέλα μου έπεσε τυχαία το μάτι μου στη ανάρτηση σου για να σε βοηθήσω να ξεαγχωθεις εγώ είχα 1,7 σε μέτρηση στην 16 βδομάδα..πήγαινα για πέσο ωστόσο έκατσα δύο βδομάδες στο κρεβάτι με προγεστερόνη και έφτασε 3- 3,5 μετά πήρα το ελεύθερο να κάνω ότι θέλω με μέτρο βέβαια..να φανταστείς στην 25 βδομάδα είχα πρόωρες συσπάσεις όπου νοσηλεύτηκα για να σταματήσουν τον τοκετό και το μήκος ήταν 4,5 μετά από όλα αυτά δηλαδή δεν μειώθηκε καθόλου αυξήθηκε κιόλας!! Δεν ανοίγει τόσο εύκολα να μην αγχώνεσαι!! Εξάλλου τα εκατοστά σου είναι στο φυσιολογικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

 

Αα σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου Ε μάλλον η γιατρος της αυχενικής είναι πολύ ψειρρησα!! Μ είπε να μην αγχώνομαι αλλά με άγχωσε 😂😜 

εγω από την άλλη στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα αυχενική 37.5 κ τότε δε μ είπε τίποτα, στην β επιπέδου ήταν 30 Ε μετά λογικά μειώθηκε γιατί 37 εβδομαδες π έκανα πίεση μ με έλεγξε η γιατρος είχα ήδη διαστολή 2 προς 3 κ γενικά γέννησα εύκολα από τις 8:30 π πήγαμε με πρόκληση γέννησα στις 17:30

Η πρώτη σου γεννά θεωρείτε για τους γιατρούς πρόωρη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια που ήδη ειανι εγκυουλες ή κορίτσια που ειχαν εγκυμοσύνη αν μπορούν να με κατατοπίσουν! ήθελα να σας ρωτήσω ποσό βρήκανε τον τράχηλο σας στην αυχενική. Εμένα τον βρήκε 36.5mm κ μ είπε θα ήθελε να είναι πάνω από 40 αλλά βρίσκεται στα φυσιολογικα mm για την εβδομάδα. Κ μου εγραψε στο ριπορτ να με ελέγξει η γιατρος ξανά κολπικά στις 16εβ για να έχουμε μια τιμή μέχρι να πάω για β επιπέδου στις 20εβ. Είναι τόσο χαλια το μήκος του;; Αρχισα να αγχώνομαι 

Εμένα στον γιο μου στη β επιπέδου ήταν 2.9 και είχα αγχωθεί αρκετά αλλά ο γιατρός μου ήταν πιο ήρεμος και μου είπε ότι θα το παρακολουθούμε και η αλήθεια είναι ότι έμεινε σταθερός χωρίς να κάνω κάτι εγώ και ο μικρός μας έκανε την τιμή να εμφανιστεί στις 39 και 5. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν φαντάζεστε ποσό έχω στεναχωρεθείς που δεν μπορώ σήμερα να έχω επαφή… το έχασα το βαπόρι για αυτόν τον μήνα λέτε ;; Υπάρχει περίπτωση να προλάβω αύριο ; Να είναι πιο κόκκινη η γραμμη κ απλά σήμερα να είναι η προηγούμενη μέρα ; Το βγάζει 0.9 η εφαρμογή …

image.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια δεν φαντάζεστε ποσό έχω στεναχωρεθείς που δεν μπορώ σήμερα να έχω επαφή… το έχασα το βαπόρι για αυτόν τον μήνα λέτε ;; Υπάρχει περίπτωση να προλάβω αύριο ; Να είναι πιο κόκκινη η γραμμη κ απλά σήμερα να είναι η προηγούμενη μέρα ; Το βγάζει 0.9 η εφαρμογή …

image.jpg

Το τεστ είναι είναι θετικό όποτε σου λέει πως θα γίνει ωορρηξία αύριο μεθαύριο να έχεις σίγουρα επαφή 

και κανε ένα τεστ πάλι αύριο αν είναι έτσι τόσο σκούρο σημαίνει δεν έχει γίνει ακόμα

αν έχει πέσει αύριο θα είναι η μέρα που θα έχεις ωορρηξία καλή επιτυχία 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή μια μέρα πριν είναι τόσο έντονη ;; Κ αν αύριο ασπρίσει σημαίνει ότι έγινε την ίδια μέρα που είναι λιγότερο έντονο;;

συγγνωμη για τις ερωτήσεις είναι η πρώτη φορά που τα χρησιμοποιώ κ έχω μπερδευτεί…

σας ευχαριστώ τόσο πολύ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Δηλαδή μια μέρα πριν είναι τόσο έντονη ;; Κ αν αύριο ασπρίσει σημαίνει ότι έγινε την ίδια μέρα που είναι λιγότερο έντονο;;

συγγνωμη για τις ερωτήσεις είναι η πρώτη φορά που τα χρησιμοποιώ κ έχω μπερδευτεί…

σας ευχαριστώ τόσο πολύ !!

Από τη στιγμή που θα δεις το έντονο θετικό, η ωορρηξία θα γίνει μέσα στις επόμενες 48 ωρες. Εγώ πχ, επιβεβαιωμένα, έκανα ωορρηξία τη μέρα που θετικού, συνέπιπτε η ημερομηνία αυτή με την ημερομηνία σύλληψης από την αυχενική και τη β επιπέδου. Ο μόνος τρόπος να διαπιστώσεις πότε έγινε η ωορρηξία ακριβώς είναι είτε με υπέρηχο, ή με καθημερινή μέτρηση της θερμοκρασίας (πολύ μπελαλιδικο, και θέλει χειρουργική ακρίβεια για να είναι αξιόπιστο). Γι'αυτό λεμε, για να καλύψουμε όλα τα ενδεχόμενα, κάνουμε επαφές σίγουρα τη μέρα του θεϊκού και τις δύο επόμενες! Καλή επιτυχία 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Δηλαδή μια μέρα πριν είναι τόσο έντονη ;; Κ αν αύριο ασπρίσει σημαίνει ότι έγινε την ίδια μέρα που είναι λιγότερο έντονο;;

συγγνωμη για τις ερωτήσεις είναι η πρώτη φορά που τα χρησιμοποιώ κ έχω μπερδευτεί…

σας ευχαριστώ τόσο πολύ !!

Αυτο έχει να κάνει λίγο και με τον κάθε οργανισμό πχ εγω έχω δυο μερες θετικό τεστ και μετά κάνω ωορρηξία αυτό έχω καταλαβει 

αυτα τα βρήκα στην σελίδα της home test 👇

Είναι σημαντικό να γνωρίζετε ότι η κορύφωση της ορμόνης LH που εντοπίζεται από τα τεστ ωορρηξίας γίνεται 24 ώρες πριν ξεκινήσει η ωορρηξία, οπότε έτσι μπορείτε να ξεκινήσετε τις επαφές σας πριν την ωορρηξία.

οι περισσότερες εγκυμοσύνες επιτυγχάνονται με τις επαφές που γίνονται πριν την ωορρηξία και την ημέρα της ωορρηξίας, ενώ λιγότερες επιτυγχάνονται με τις επαφές που γίνονται μετά την ωορρηξία (στο διάστημα δηλαδή που το ωάριο περιμένει). 

για αυτό θα είναι καλό να έχεις επαφες αυτες τις μερες αν δεν μπορέσεις σήμερα το βράδυ καλό θα είναι έστω αύριο το πρωί να έχεις επαφή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο το μεσημέρι είναι το νωρίτερο 😢 ελπιζω να μην χάσω το παράθυρο .. η δουλειά μου περιλαμβάνει τέτοια ωράριο που λείπω 24ωρο από το σπίτι …

ποσο σας ευχαριστώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Αύριο το μεσημέρι είναι το νωρίτερο 😢 ελπιζω να μην χάσω το παράθυρο .. η δουλειά μου περιλαμβάνει τέτοια ωράριο που λείπω 24ωρο από το σπίτι …

ποσο σας ευχαριστώ ❤️

Κορίτσι μου μη χάνεις τις ελπίδες γ αυτόν τον μηνα! Εγώ πχ κάνω ωορρηξια 2 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας και αυτό έχω διαπιστώσει γτ η περίοδος μου ερχετε 16 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας! Μπορεί και σε εσενα να συμβαίνει αυτό γτ από ότι θυμαμαι τώρα ξεκίνησες τα τεστ ωορρηξιας όποτε δεν ξερεις πως πάει ο κύκλος σου! Όπως και να εχει εσυ να κανεις τις επαφές σου από αύριο και για δυο μέρες μετά και εύχομαι να είναι ο μηνας σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια που ήδη ειανι εγκυουλες ή κορίτσια που ειχαν εγκυμοσύνη αν μπορούν να με κατατοπίσουν! ήθελα να σας ρωτήσω ποσό βρήκανε τον τράχηλο σας στην αυχενική. Εμένα τον βρήκε 36.5mm κ μ είπε θα ήθελε να είναι πάνω από 40 αλλά βρίσκεται στα φυσιολογικα mm για την εβδομάδα. Κ μου εγραψε στο ριπορτ να με ελέγξει η γιατρος ξανά κολπικά στις 16εβ για να έχουμε μια τιμή μέχρι να πάω για β επιπέδου στις 20εβ. Είναι τόσο χαλια το μήκος του;; Αρχισα να αγχώνομαι 

Μια χαρά είναι ο τράχηλός σου, τσάμπα σε αγχωνει.. στην αυχενική είχα 32 κ στη β επιπέδου 30.. κολπικές οι μετρήσεις. 😀 με το καλό το μωράκι σου😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ναι αλλά μην ξεχνάς ότι είχα 2 μωρά στην κοιλιά!! Επίσης είχε ήδη χοάνη (είχε ανοίξει από τη μια πλευρά ο τράχηλος) όποτε το περίμεναν. Από την πρώτη στιγμή μου μίλησε για περιδεση η πεσσό. Εσυ δε θα έχεις κανένα θέμα!!

Ναι ναι το πρόβλημα μ έλεγε μια φίλη μου είναι αν έχει χοάνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Κοπέλα μου έπεσε τυχαία το μάτι μου στη ανάρτηση σου για να σε βοηθήσω να ξεαγχωθεις εγώ είχα 1,7 σε μέτρηση στην 16 βδομάδα..πήγαινα για πέσο ωστόσο έκατσα δύο βδομάδες στο κρεβάτι με προγεστερόνη και έφτασε 3- 3,5 μετά πήρα το ελεύθερο να κάνω ότι θέλω με μέτρο βέβαια..να φανταστείς στην 25 βδομάδα είχα πρόωρες συσπάσεις όπου νοσηλεύτηκα για να σταματήσουν τον τοκετό και το μήκος ήταν 4,5 μετά από όλα αυτά δηλαδή δεν μειώθηκε καθόλου αυξήθηκε κιόλας!! Δεν ανοίγει τόσο εύκολα να μην αγχώνεσαι!! Εξάλλου τα εκατοστά σου είναι στο φυσιολογικό!!

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Δεν ξερεις ποσό ξε αγχώθηκα διαβάζοντας αυτά που έγραψες ❤️ νόμιζα ότι αν κοντύνει δεν ξανα μακραινει

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Η πρώτη σου γεννά θεωρείτε για τους γιατρούς πρόωρη ; 

  Όχι όχι θεωρείται ιν τέρμ αφού ήμουν 37&5 βάση υπερήχου βάση περιόδου 37&3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μια χαρά είναι ο τράχηλός σου, τσάμπα σε αγχωνει.. στην αυχενική είχα 32 κ στη β επιπέδου 30.. κολπικές οι μετρήσεις. 😀 με το καλό το μωράκι σου😄

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Κ όλα τα κορίτσια!!! Τζάμπα με άγχωσε η γιατρος της αυχενικής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Δεν ξερεις ποσό ξε αγχώθηκα διαβάζοντας αυτά που έγραψες ❤️ νόμιζα ότι αν κοντύνει δεν ξανα μακραινει

 

  Όχι όχι θεωρείται ιν τέρμ αφού ήμουν 37&5 βάση υπερήχου βάση περιόδου 37&3

Αρα είσαι κομπλέ μωρέ μην το σκέφτεσαι καν γιατί λένε αν έχεις πρόωρο τοκετο είναι το θεματάκι που πρέπει να προσεχείς γιατί αυξάνονται οι πιθανότητες να έχεις ξανά και στο επόμενο πρόωρο τοκετο και ίσως εκεί μετράει και το μήκος του τραχήλου 🤷‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά :)

Σήμερα 12η μερα νομίζω πως βρήκα το πικ..η πρώτη ωορρηξια μετά την βιοχημική..νομίζω πως πάνε όλα καλά! Για να δούμε :)

IMG_7328.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Δεν ξερεις ποσό ξε αγχώθηκα διαβάζοντας αυτά που έγραψες ❤️ νόμιζα ότι αν κοντύνει δεν ξανα μακραινει

 

  Όχι όχι θεωρείται ιν τέρμ αφού ήμουν 37&5 βάση υπερήχου βάση περιόδου 37&3

Χαίρομαι πολύ που χαλαρωσες!! Όλα καλά θα πάνε!! Με το καλό το μωράκι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου μη χάνεις τις ελπίδες γ αυτόν τον μηνα! Εγώ πχ κάνω ωορρηξια 2 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας και αυτό έχω διαπιστώσει γτ η περίοδος μου ερχετε 16 μέρες μετά το θετικο τεστ ωορρηξιας! Μπορεί και σε εσενα να συμβαίνει αυτό γτ από ότι θυμαμαι τώρα ξεκίνησες τα τεστ ωορρηξιας όποτε δεν ξερεις πως πάει ο κύκλος σου! Όπως και να εχει εσυ να κανεις τις επαφές σου από αύριο και για δυο μέρες μετά και εύχομαι να είναι ο μηνας σου❤️

Αχ σε ευχαριστώ! Μου ανεβάζεις το ηθικό! Εσυ πως είσαι;;

επισης κορίτσια μόλις θυμήθηκα ότι έχω οπίσθια κλίση στην μήτρα .. λέτε να παίζει ρόλο ;; Υπάρχει κάποια επίσης που έχει; Έχετε κάποιο τιπ; Μήπως θέλει συγκεκριμένη στάση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ! Μου ανεβάζεις το ηθικό! Εσυ πως είσαι;;

επισης κορίτσια μόλις θυμήθηκα ότι έχω οπίσθια κλίση στην μήτρα .. λέτε να παίζει ρόλο ;; Υπάρχει κάποια επίσης που έχει; Έχετε κάποιο τιπ; Μήπως θέλει συγκεκριμένη στάση; 

Εγώ έχω οπίσθια κλίση. Γενικά όχι δεν παίζει ρόλο απλά πονάμε στις επαφές κ στην περίοδο. Τα σπερματοζωάρια κολυμπάνε τόσο γρήγορα που δεν παίζει ρολο ούτε η στάση ούτε το αν θα μείνεις ξαπλωμένη κλπ… Αν είναι να γίνει το καλό θα γίνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ καλησπέρα! Εμένα λογικά έγινε χθες η ωορρηξια γιατί έγινε πιο αχνό χθες και σήμερα έγινε ακόμα πιο αχνό !!! Για να δούμε σε δυο εβδομάδες τι πουλιά πιάσαμε 😂

AB6A35E6-3A58-4B46-B653-110174C70549.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...