Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίοδος μετα από covid


Recommended Posts

Κορίτσια μήπως γνωρίζει κάποια από σας τι συμβαίνει με την περίοδο μετά από COVID. Δεκέμβριο είχα κολλήσει και οι κύκλοι μου έχουν γίνει άνω κάτω. Είχα σταθερό κύκλο 25-27 μέρες και τώρα την μία μου ήρθε 20 μέρες μετά, η επόμενη στις 33 μέρες και τώρα έχω φτάσει την 34η μέρα και ακόμα να εμφανιστεί. Είναι να ξεκινήσω κύκλο διέγερσης και μου έχει σπάσει τα νεύρα που δεν έρχεται. 

Έχω απογοητευτεί πλήρως, κάθε φορά θα συμβεί και κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sunnyboy είπε:

Κορίτσια μήπως γνωρίζει κάποια από σας τι συμβαίνει με την περίοδο μετά από COVID. Δεκέμβριο είχα κολλήσει και οι κύκλοι μου έχουν γίνει άνω κάτω. Είχα σταθερό κύκλο 25-27 μέρες και τώρα την μία μου ήρθε 20 μέρες μετά, η επόμενη στις 33 μέρες και τώρα έχω φτάσει την 34η μέρα και ακόμα να εμφανιστεί. Είναι να ξεκινήσω κύκλο διέγερσης και μου έχει σπάσει τα νεύρα που δεν έρχεται. 

Έχω απογοητευτεί πλήρως, κάθε φορά θα συμβεί και κάτι. 

Καλησπέρα.Και σε μένα είχε συμβεί μετά τον covid.Δυο συνεχόμενοι κύκλοι άργησαν αρκετά.Εχω κύκλο 30-31.Ο πρώτος έκανε 38-39 και κάπου εκεί και ο δεύτερος.Μετα δεν έκανα κάτι, επανήλθε.Ειναι τα απόνερα των παρενεργειών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Sunnyboy είπε:

Κορίτσια μήπως γνωρίζει κάποια από σας τι συμβαίνει με την περίοδο μετά από COVID. Δεκέμβριο είχα κολλήσει και οι κύκλοι μου έχουν γίνει άνω κάτω. Είχα σταθερό κύκλο 25-27 μέρες και τώρα την μία μου ήρθε 20 μέρες μετά, η επόμενη στις 33 μέρες και τώρα έχω φτάσει την 34η μέρα και ακόμα να εμφανιστεί. Είναι να ξεκινήσω κύκλο διέγερσης και μου έχει σπάσει τα νεύρα που δεν έρχεται. 

Έχω απογοητευτεί πλήρως, κάθε φορά θα συμβεί και κάτι. 

Προσωπικά δε μου συνέβη όσες φορές έχω περάσει covid. Ωστόσο το έχω ακούσει από αρκετές γνωστές και μάλιστα σε κάποιες ήταν αρκετά έντονο (πολλές μέρες καθυστέρηση, για αρκετούς κύκλους). Καλό θα ήταν να το συζητήσεις με τον γιατρό σου. Μην απογοητεύεσαι όλα θα φτιάξουν! Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα.Και σε μένα είχε συμβεί μετά τον covid.Δυο συνεχόμενοι κύκλοι άργησαν αρκετά.Εχω κύκλο 30-31.Ο πρώτος έκανε 38-39 και κάπου εκεί και ο δεύτερος.Μετα δεν έκανα κάτι, επανήλθε.Ειναι τα απόνερα των παρενεργειών.

 

@marilouuσε ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε δε συμβαίνει κάτι άλλο περίεργο τουλάχιστον. Για να δω..36η μέρα και πουθενά. Αισίως έφτασα στις 10 μέρες καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2024 at 6:05 ΜΜ, ο/η Sunnyboy είπε:

Κορίτσια μήπως γνωρίζει κάποια από σας τι συμβαίνει με την περίοδο μετά από COVID. Δεκέμβριο είχα κολλήσει και οι κύκλοι μου έχουν γίνει άνω κάτω. Είχα σταθερό κύκλο 25-27 μέρες και τώρα την μία μου ήρθε 20 μέρες μετά, η επόμενη στις 33 μέρες και τώρα έχω φτάσει την 34η μέρα και ακόμα να εμφανιστεί. Είναι να ξεκινήσω κύκλο διέγερσης και μου έχει σπάσει τα νεύρα που δεν έρχεται. 

Έχω απογοητευτεί πλήρως, κάθε φορά θα συμβεί και κάτι. 

καλημέρα! Και σ' εμένα έκανε τα ίδια. Την 1η φορά που κόλλησα, πριν 2 χρόνια, έχασα ένα κύκλο εντελώς, δηλ ήρθε στις 55 μέρες. Τον περασμένο Δεκέμβρη που κόλλησα ξανά, ήρθε κανονικά η περίοδος αλλά τον ίδιο μήνα και τον επόμενο δεν έγινε ωορρηξία και απορρυθμίστηκαν οι ορμόνες του θυρεοειδή. Και η γυναικολόγος και η ενδοκρινολόγος με καθησύχασαν, μου είπαν ότι δε χρειάζεται κανένα ψάξιμο και είναι 100% λόγω του κόβιντ και σε 1-2 κύκλους θα στρώσω. Μόνο κάτι βιταμίνες μου έδωσαν. Τώρα δεν ξέρω πόσο διάστημα θεωρείται "φυσιολογικό" να σου έρχεται με τόση καθυστέρηση, εμένα μου είπαν ότι μπορεί να κάνει ακόμα και 3-6 μήνες να επιστρέψει η ωορρηξία. Τελικά στους 2 μήνες από τον κόβιντ έγιναν όλα ξανά φυσιολογικά αλλά υποθέτω δεν ισχύει το ίδιο για όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τα ίδια κι εγώ... Ο κύκλος μου πήγαινε ρολόι και μετά τον covid ΄έγινε άνω κάτω. Εδώ και 10 μήνες δεν έχει επανέλθει. Το είχα ακούσει από αρκετές κοπέλες σαν παρενέργεια εμβολίων, αλλά λόγω covid  από εσάς εδώ το ακούω. Ξεκίνησα κι εγώ inofert μήπως βοηθήσουν 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...