Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πιθανότητα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπερα Κορίτσια 😊

Λοιπόν εγώ περίμενα την 1η μέρα περιόδου σήμερα,Και από χθες το πρωί ειχα ελάχιστο καφε αίμα μέχρι σήμερα το πρωί,Εννοώ πριν κανα 2ωρο ειχα λίγο κόκκινο ροζ. Η αληθεια είναι ότι δεν μου έχει συμβεί ξανά γιατί συνήθως από την πρώτη μέρα εχω κανονική ροη. Εννοώ μέχρι τώρα μόνο όταν πάω τουαλέτα κ σκουπίζομε μόνο κ μόνο για μα τσεκάρω αν μπυ ήρθε η περίοδος μ.. Υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος; Έχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο; Κ ναι μετά από πόσες μέρες κάνατε το τεστ για να εχετε θετικά αποτελέσματα; 
Μακαρι να είμαι αυτή την φορά,έχουμε 1χρονο που προσπαθούμε. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες στην παρέα εδώ στο φόρουμ!

Εμένα μου συνέβη αυτό στον τωρινό κύκλο και τελικά μου ήρθε η κανονική ροή το βράδυ της ίδιας μέρας. Βέβαια μπορεί να είναι και αιματάκι εμφύτευσης, εφόσον ήδη είσαι στην ημέρα της αναμενόμενης περιόδου κι άρα η ωορρηξία πιθανότατα συνέβη 14 μέρες πριν και η εμφύτευση γίνεται συνήθως μεταξύ 8ης-14ης μέρας μετά την ωορρηξία.

Αν δεν σου έχει έρθει κανονική ροή, εγώ στη θέση σου θα έκανα ένα τεστάκι. Διαφορετικά μπορείς να περιμένεις άλλες 2 μέρες κι αν δεν έχει έρθει κάνε τεστ ή πήγαινε για χοριακή.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2024 at 2:24 ΜΜ, ο/η Rita Zek είπε:

Καλησπερα Κορίτσια 😊

Λοιπόν εγώ περίμενα την 1η μέρα περιόδου σήμερα,Και από χθες το πρωί ειχα ελάχιστο καφε αίμα μέχρι σήμερα το πρωί,Εννοώ πριν κανα 2ωρο ειχα λίγο κόκκινο ροζ. Η αληθεια είναι ότι δεν μου έχει συμβεί ξανά γιατί συνήθως από την πρώτη μέρα εχω κανονική ροη. Εννοώ μέχρι τώρα μόνο όταν πάω τουαλέτα κ σκουπίζομε μόνο κ μόνο για μα τσεκάρω αν μπυ ήρθε η περίοδος μ.. Υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος; Έχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο; Κ ναι μετά από πόσες μέρες κάνατε το τεστ για να εχετε θετικά αποτελέσματα; 
Μακαρι να είμαι αυτή την φορά,έχουμε 1χρονο που προσπαθούμε. 
 

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα για δύο μέρες καφέ υγρά και μετά τίποτα. Τώρα προσπαθούμε εδω και κάποιους μήνες για μωρό αλλά τίποτα. Αυτό που περιγράφεις μπορεί να είναι και δείγμα εγγυμοσυνης αλλά μπορεί και να έρθει περίοδος με κανονική ροή απλά να καθυστερήσει. Συμβαίνουν και αλλαγές στη περίοδο κατά διαστήματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...