Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι έγκυος αλλά η β χοριακη χαμηλή


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Πρώτη μέρα περιόδου 4 τον προηγούμενο μήνα.. Είμαι 22 χρονών! Πριν 1-2 μισή  βδομάδες είχαμε με το σύντροφό επαφές .. πριν μέρες η χοριακη μου ήταν 9.5 μου είπαν ότι είμαι έγκυος αλλά κάτι δεν πάει καλά. Μίλησα με το γυναικολόγο μου είπε μην ανχωνεσαι θα ανέβει ..έκανα χθες ανέβηκε ήταν 14.3 ο Γιατρός είπε σε 2 μέρες να ξανακάνω.. έχω καθυστέρηση 3-4 μέρες .. στο μικροβιολογικό δεν μου είπαν καν πόσο εβδομάδων είμαι..μου είπαν αυτό θα σας το πει ο γιατρός.. θεωρείται χαμηλή η β χοριακη; Δε ξέρω τι να σκεφτώ..ο γιατρός μου λέει μην ανησυχείς είναι νωρίς ακόμη ..ο ο μικροβιολόγος μου είπε στο 1ο εργαστήριο που πήγα ότι μπορεί να το χάσω η να είναι εξωμήτριο και με φόβισε..θα ήθελα απόψεις για το συγκεκριμένο θέμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Δεν αναφέρεις πότε ακριβώς έγινε η πρώτη χοριακή κι αυτό έχει σημασία - διότι αν ήταν πριν την καθυστέρηση, τότε ναι, υπάρχει πιθανότητα να ήταν πολύ νωρίς. Βέβαια μετά λες ότι έκανες χθες κι βγήκε 14.3...

Δε θέλω πραγματικά να σε απογοητεύσω, αλλά με βάση την τελευταία περίοδο 4/02, θα έπρεπε τώρα να ε΄ισαι 6η εβδομάδα κύησης για την οποία εβδομάδα οι τιμές κυμαίνονται μεταξύ 1.080 - 56.500mIU/ml...

Βέβαια υπάρχει κι η περίπτωση της καθυστερημένης σύλληψης, αλλά και πάλι, δυστυχώς όταν η τιμή είναι μεταξύ 5 και 25 είσαι στη "γκρίζα ζώνη" που λέμε. Καλό θα ήταν να επαναλάβεις σε 48-72 ώρες την εξέταση για επιβεβαίωση. Αν έχει ανέβει πάνω απο 25 καλώς, αλλιώς πολύ φοβάμαι ότι πρόκειται για βιοχημική 😢

Ευχομαι πραγματικά τα καλύτερα κορίτσι μου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2024 at 9:41 ΠΜ, ο/η Marrr είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πρώτη μέρα περιόδου 4 τον προηγούμενο μήνα.. Είμαι 22 χρονών! Πριν 1-2 μισή  βδομάδες είχαμε με το σύντροφό επαφές .. πριν μέρες η χοριακη μου ήταν 9.5 μου είπαν ότι είμαι έγκυος αλλά κάτι δεν πάει καλά. Μίλησα με το γυναικολόγο μου είπε μην ανχωνεσαι θα ανέβει ..έκανα χθες ανέβηκε ήταν 14.3 ο Γιατρός είπε σε 2 μέρες να ξανακάνω.. έχω καθυστέρηση 3-4 μέρες .. στο μικροβιολογικό δεν μου είπαν καν πόσο εβδομάδων είμαι..μου είπαν αυτό θα σας το πει ο γιατρός.. θεωρείται χαμηλή η β χοριακη; Δε ξέρω τι να σκεφτώ..ο γιατρός μου λέει μην ανησυχείς είναι νωρίς ακόμη ..ο ο μικροβιολόγος μου είπε στο 1ο εργαστήριο που πήγα ότι μπορεί να το χάσω η να είναι εξωμήτριο και με φόβισε..θα ήθελα απόψεις για το συγκεκριμένο θέμα.. 

Καλησπέρα! Συμφωνώ με την Θέτιδα! Τις χοριακες τις έκανες σε διαφορετικά μικροβιολογικά; Θα πρέπει να τις κάνεις στο ίδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...