Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Εσύ κορίτσι μου κάνεις τεστ ωορρηξίας; 

Εμένα οι κύκλοι το τελευταίο 3μηνο είναι 26-27 ημέρες..δεν πρόλαβα να κάνω τεστ μέχρι χθες γιατί ήμουν εκδρομούλα και δεν ήθελα να έχω το μυαλό μου εκεί..σήμερα έχω ενόχληση στην αριστερή ωοθήκη..να δούμε αν θα την πετύχω στο τεστ ή πήρε ήδη τον δρόμο της 😂

Εγώ είχα κάνει τεστ τον προηγούμενο κύκλο αλλά δεν τα διάβασα σωστά,  τώρα νομίζω είμαι πιο προετοιμασμενη,  τα έχω ξεκινήσει κανονικά και βλέπουμε 

στις πριν 6 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσιααα έχετε καταλάβει τι παίζει με τους πόνους της ωορρηξίας αραγε;

Πονάμε όταν φτάσει στο επιθυμητό μέγεθος, πονάμε όταν σκάει, πονάμε αφού έχει σκάσει; Προσπαθώ σε κάθε κύκλο να καταλάβω αλλά ακόμη δεν 😂 Γιατί πχ μου έχει τύχει να έχω θετικό τεστ και να πονέσω την ίδια μέρα αλλά μου έχει τύχει να έχω θετικό και να πονέσω μετά απο 2 μέρες 

Μετά την παλινδρομη που είχα άρχισα να παρατηρω και γω διάφορα συμπτωματα, εγώ είχα τα ποναλακια αυτά που λες μάλλον πριν την ωορρηξία 2 3 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια! Τι καλά που ξαναβρεθηκαμε! Κι εγώ αγχώθηκα ότι πάει το site... Δεν ξέρουμε και ποιος είναι ο διαχειριστής... 

@marinaP ποπό πως πέρασε ο καιρός! Αχ γιατί εμετούς; Μήπως τρως πολύ. Τώρα μεγαλώνει πολύ τον μωρό και πιέζεται πολύ το στομάχι.

Αχ το πρώτο πράγμα που παρατήρησα όταν γέννησα ήταν ότι σταμάτησε να με ενοχλεί το στομάχι 🤣🤣🤣 9 μήνες ένα βάσανο το φαί....

@Elli13  βρε εσείς τα πιάνετε με την πρώτη! Μην κοιτάς ωορρηξία και ζήστε το. Εξάλλου δεν βιάζεστε τώρα από ότι κατάλαβα. Με την μικρή πως πάει;

@ΛΕΥΚΗ καλέ κάνε ένα τεστ θα μας σκάσεις!

@Demisar εσύ κορίτσι μου έκανες τεστ τελικά;; Θα μας σκάσεις κι εσύ 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Brudy Fertil , mfs plus και impryl! 
είχαμε χάλια σπερμα ολικό αριθμό 8.000.000 και συγκέντρωση 3.000.000 κινητικότητα 45 και μορφολογία 1%  . Οξειδωτικό στρες αυξημένο! 
πηρε 3 μήνες και είχαμε ολικό αριθμό 50.000.000 συγκέντρωση 23.000.000 κινητικότητα 62% και μορφολογία 1 ακόμα ! Οξειδωτικό στρες πλέον δν έχει! 
πριν τις βιταμίνες ο γιατρός δν συζητούσε ούτε για σπερματέγχυση! Τώρα μ λέει μπορούμε ν τα κάνουμε όλα τα στάδια πριν την εξωσωματική! 

Αααα μάλιστα...σε ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️ εύχομαι γρήγορα με ένα θετικό τεστακι 🙏🙏🙏 μάλλον θα κάνουμε κ εμείς ένα σπερμοδιαγραμμα να δούμε που βρισκόμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι καλά που ξαναβρεθηκαμε! Κι εγώ αγχώθηκα ότι πάει το site... Δεν ξέρουμε και ποιος είναι ο διαχειριστής... 

@marinaP ποπό πως πέρασε ο καιρός! Αχ γιατί εμετούς; Μήπως τρως πολύ. Τώρα μεγαλώνει πολύ τον μωρό και πιέζεται πολύ το στομάχι.

Αχ το πρώτο πράγμα που παρατήρησα όταν γέννησα ήταν ότι σταμάτησε να με ενοχλεί το στομάχι 🤣🤣🤣 9 μήνες ένα βάσανο το φαί....

@Elli13  βρε εσείς τα πιάνετε με την πρώτη! Μην κοιτάς ωορρηξία και ζήστε το. Εξάλλου δεν βιάζεστε τώρα από ότι κατάλαβα. Με την μικρή πως πάει;

@ΛΕΥΚΗ καλέ κάνε ένα τεστ θα μας σκάσεις!

@Demisar εσύ κορίτσι μου έκανες τεστ τελικά;; Θα μας σκάσεις κι εσύ 😜

Μπα κορίτσι μου τρώω δεν λεω αλλα όπως και πριν τους εμετούς. Το μόνο διαφορετικό είναι οτι το παιδί μου δεν κοιμάται ποτέ! Μονο στριφογυρίζει και τον νιώθω πάρα πολύ ☺️💙 χαλάλι οι εμετοι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria98 είπε:

Εγώ είχα κάνει τεστ τον προηγούμενο κύκλο αλλά δεν τα διάβασα σωστά,  τώρα νομίζω είμαι πιο προετοιμασμενη,  τα έχω ξεκινήσει κανονικά και βλέπουμε 

Μετά την παλινδρομη που είχα άρχισα να παρατηρω και γω διάφορα συμπτωματα, εγώ είχα τα ποναλακια αυτά που λες μάλλον πριν την ωορρηξία 2 3 μέρες 

Αν θέλεις κάποια βοήθεια με τα τεστ να μας πεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!! Περιμένω κι εγώ υπομονετικά να δω 2 γραμμούλες. Επαφή στις 17 Μαρτίου με θετικό τεστ ωορηξίας στις 16. Είμαι στις 11 μέρες μετά την επαφή και περιμένω περίοδο 30 Μαρτίου. Έκανα τεστ βγήκε αρνητικό. Έχω πόνους και κραμπες απ την 9η μέρα, απίστευτο φουσκωμα και κάπου κάπου το στομάχι μου και απίστευτη κούραση,  δηλαδη θελω να κοιμαμαι συνέχεια.  Μπορεί να είναι και ίωση αλλά με ανησυχεί που δεν έχω δει ακόμη θετικό τεστ. Άσπρο κάτασπρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Μπα κορίτσι μου τρώω δεν λεω αλλα όπως και πριν τους εμετούς. Το μόνο διαφορετικό είναι οτι το παιδί μου δεν κοιμάται ποτέ! Μονο στριφογυρίζει και τον νιώθω πάρα πολύ ☺️💙 χαλάλι οι εμετοι 

Γελάω με το ότι δεν κοιμάται ποτέ 🤣 Κλωτσαει για τα καλά ε; Αχ κουράγιο θα πω γιατί αυτό όσο μεγαλώνει γίνεται χειρότερο 😅 Εγω στο τέλος κατάλαβα γιατί λένε "Καλή λευτεριά"! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου πως πάει η εγκυμοσύνη σου ; Από συμπτώματα ; 

Είμαι καλά κορίτσι μου!! Έχω συνέχεια αναγούλες ιδιαίτερα το πρωί κ το βράδυ μ βρωμανε τα πάντα από το πλυντήριο των πιατων μέχρι το αγόρακι μου 😥 περιμένω πως κ πως να τελειώσουν αυτά τα συμπτώματα επιτελους!!!

κλεισαμε κ αυχενική στις 12/4 κ ανυπομονώ!! Σήμερα π το είδα έχει γίνει ολόκληρο μωράκι!!

εσυ πως είσαι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Μπα κορίτσι μου τρώω δεν λεω αλλα όπως και πριν τους εμετούς. Το μόνο διαφορετικό είναι οτι το παιδί μου δεν κοιμάται ποτέ! Μονο στριφογυρίζει και τον νιώθω πάρα πολύ ☺️💙 χαλάλι οι εμετοι 

Πωπω σε καταλαβαίνω έτσι ήταν το πρώτο μου μωρό μέχρι π έφτανε σε κατάσταση ενοχλητική!!! Αλλά μετά π γεννάς λες τι καλά π ήσουν μέσα στην κοιλια 😂😂 με το καλό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι καλά που ξαναβρεθηκαμε! Κι εγώ αγχώθηκα ότι πάει το site... Δεν ξέρουμε και ποιος είναι ο διαχειριστής... 

@marinaP ποπό πως πέρασε ο καιρός! Αχ γιατί εμετούς; Μήπως τρως πολύ. Τώρα μεγαλώνει πολύ τον μωρό και πιέζεται πολύ το στομάχι.

Αχ το πρώτο πράγμα που παρατήρησα όταν γέννησα ήταν ότι σταμάτησε να με ενοχλεί το στομάχι 🤣🤣🤣 9 μήνες ένα βάσανο το φαί....

@Elli13  βρε εσείς τα πιάνετε με την πρώτη! Μην κοιτάς ωορρηξία και ζήστε το. Εξάλλου δεν βιάζεστε τώρα από ότι κατάλαβα. Με την μικρή πως πάει;

@ΛΕΥΚΗ καλέ κάνε ένα τεστ θα μας σκάσεις!

@Demisar εσύ κορίτσι μου έκανες τεστ τελικά;; Θα μας σκάσεις κι εσύ 😜

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Χαχαχ, δεν έκανα! Αύριο  πάω γιατρό και θα σας πω νεότερα!🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Γελάω με το ότι δεν κοιμάται ποτέ 🤣 Κλωτσαει για τα καλά ε; Αχ κουράγιο θα πω γιατί αυτό όσο μεγαλώνει γίνεται χειρότερο 😅 Εγω στο τέλος κατάλαβα γιατί λένε "Καλή λευτεριά"! 

Το λέω και δεν με πιστεύουν, περπατάω και τον νιώθω, κάνω δουλειές στο σπίτι τον νιώθω, ξαπλώνω κοιμάμαι πάλι τον νιώθω 🤷 μακάρι να είναι έτσι όμως μέχρι το τέλος να μην παραπονιεμαι 🥰 τουλάχιστον εφυγε το άγχος με αυτές τις κλωτσιές 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Πωπω σε καταλαβαίνω έτσι ήταν το πρώτο μου μωρό μέχρι π έφτανε σε κατάσταση ενοχλητική!!! Αλλά μετά π γεννάς λες τι καλά π ήσουν μέσα στην κοιλια 😂😂 με το καλό!!!! 

Αυτό ακριβώς, ενοχλητική 😁 σε σημείο που τον χαϊδεύω και του ζητάω να με αφήσει λίγο να ηρεμήσω 🤣 σαν να είναι έξω απ'τη κοιλιά Μ😁 λένε ότι όπως είναι μέσα στη κοιλιά θα είναι και έξω... Και κλαίω ήδη...🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Αυτό ακριβώς, ενοχλητική 😁 σε σημείο που τον χαϊδεύω και του ζητάω να με αφήσει λίγο να ηρεμήσω 🤣 σαν να είναι έξω απ'τη κοιλιά Μ😁 λένε ότι όπως είναι μέσα στη κοιλιά θα είναι και έξω... Και κλαίω ήδη...🤣🤣

Χαχαχα δε στο είπα για να μη σε τρομοκρατησω 😂😂😂 15 μηνών κ είναι Ταρζάν Ταλιμπάν είναι πολύ υπερκινητικό παιδάκι δε με ξεκουράζει ποτέ μόνο όταν κοιμάται κ π αυτό είναι σπάνιο 😂😂😂😂 

Δε πειράζει ομως τον λατρεύω όταν καμία φορά αρρωστήσει κ κάθεται σαν μαραμένο μαρούλι  μου κακοφαίνεται 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....τα δικά μου τα νέα...είναι 6 ημέρες καθυστέρησης σήμερα και όλα τα τεστ έως χθες αρνητικά 🙄🤪

Άφαντη η περίοδος..... Δεν ξέρω τι γίνεται....συνεχίζω τα τεστ ανά 3 ημέρες...και βλέπουμε...ο γιατρός λέει εφόσον κάνεις μεγάλους κύκλους κάποιες φορές το χρόνο υπάρχει ακόμα η πιθανότητα να είσαι έγκυος...και να μην φαίνεται...

IMG_20240328_080601.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Κάπως έτσι έγινε. Είδαμε κάτι στρογγυλό 11 εκ. Αλλά δεν μου είπε, ούτε σκέφτηκα να τον ρωτήσω, που είναι. Ίσως επέμενε για το τεστ γιατί του φάνηκε περίεργη η περίοδος μου. Επίσης, όπως τα λες και εσύ αν αυτός ο κύκλος υποδήλωνε εγκυμοσύνη ή κύστη λογικά δεν θα μου μιλούσε για ωοθυλάκιο. Τι να πω, έχω μπερδευτεί.

Καλημέρα κορίτσι...και εσύ και εγώ όπως θα δεις στο ποστ μου παραπάνω είμαστε στα χαμένα....🙄🙄 Εύχομαι να μας βγει σε εγκυμοσύνη και στις 2 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι...και εσύ και εγώ όπως θα δεις στο ποστ μου παραπάνω είμαστε στα χαμένα....🙄🙄 Εύχομαι να μας βγει σε εγκυμοσύνη και στις 2 🙏🙏🙏

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ δεν έχω και πολλές ελπίδες. Βασικά έχω μια άρνηση για τεστ. Όλο λέω αύριο και αύριο... δεν ξέρω. Επίσης, ήδη έχω λευκά υγρά και πόνους ωορρηξίας. Σήμερα λέω να κάνω και ένα τεστάκι ωορρηξίας να δω που βρισκόμαστε. Με πήρε τηλ και ο γιατρός μου εχθές και μου είπε να κάνω σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης και να πάω να δει το ενδομήτριο μου την Παρασκευή. Απ' ότι κατάλαβα, επειδή του εξήγησα πως είμαι τώρα με τα υγρά κλπ, δεν το πολύ πιστεύει πια!

Εύχομαι εσύ να είσαι έγκυος αυτή τη φορά!!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..... @ΛΕΥΚΗ μου σε θαυμάζω για την υπομονή 😊😊 εγώ πάλι θα είχα κάνει δέκα από εχθές 😂😂😂

@Demisarμου , τι ώρα έχεις ραντεβού στον γιατρό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..... @ΛΕΥΚΗ μου σε θαυμάζω για την υπομονή 😊😊 εγώ πάλι θα είχα κάνει δέκα από εχθές 😂😂😂

@Demisarμου , τι ώρα έχεις ραντεβού στον γιατρό;;

Δεν μπορώ να δω ξανά αρνητικό τεστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Δεν μπορώ να δω ξανά αρνητικό τεστ! 

Σε καταλαβαίνω γλυκιά μου...αλλά από την άλλη τουλάχιστον θα ξέρεις τι γίνεται και δεν θα είσαι μέσα στην αμφιβολία!  Θα ξεκινήσεις τα τεστακια για την ωορρηξία και θα στοχεύσεις γ αυτόν τον μήνα!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Είμαι καλά κορίτσι μου!! Έχω συνέχεια αναγούλες ιδιαίτερα το πρωί κ το βράδυ μ βρωμανε τα πάντα από το πλυντήριο των πιατων μέχρι το αγόρακι μου 😥 περιμένω πως κ πως να τελειώσουν αυτά τα συμπτώματα επιτελους!!!

κλεισαμε κ αυχενική στις 12/4 κ ανυπομονώ!! Σήμερα π το είδα έχει γίνει ολόκληρο μωράκι!!

εσυ πως είσαι;;; 

Εγω καλά είμαι άρχισε κλωτσάει το μωρακι 😊..  έχουν μειωθεί τα συμπτώματα καποιες φορές το απόγευμα με πιάνει το στομάχι έτσι μια ανακατωσούρα αλλά δεν κάνω εμετό το στήθος μου πονάει και κουράζομαι σχετικά εύκολα.. το κακο είναι ότι με έχει ανοιξει αρκετά η όρεξη και βρήκα λίγο τσιμπημένο το ζαχαρο, κλασικά όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου περιμένω να πάω γιατρό την πεμτπη να δούμε το γίνετε γιατί έλειπε και άργησε να με βάλει ραντεβού… Εσυ ποτε έχεις γιατρό ; 

@marinaP η μικρή μου ήταν έτσι κλωτσούσε πολύ το θετικό είναι ότι φεύγεις από το άγχος να μετράς κλωτσιες.. και εμένα ζωηρή βγήκε και αρκετά γκρινιάρα το μόνο καλό είναι ότι με τον ύπνο τα πάμε καλά.. 😊 στο τέλος όντως γίνετε δύσκολο όπως είπε και η Eliza kats ειδικά αν φας και τις 40 εβδ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω καλά είμαι άρχισε κλωτσάει το μωρακι 😊..  έχουν μειωθεί τα συμπτώματα καποιες φορές το απόγευμα με πιάνει το στομάχι έτσι μια ανακατωσούρα αλλά δεν κάνω εμετό το στήθος μου πονάει και κουράζομαι σχετικά εύκολα.. το κακο είναι ότι με έχει ανοιξει αρκετά η όρεξη και βρήκα λίγο τσιμπημένο το ζαχαρο, κλασικά όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου περιμένω να πάω γιατρό την πεμτπη να δούμε το γίνετε γιατί έλειπε και άργησε να με βάλει ραντεβού… Εσυ ποτε έχεις γιατρό ; 

@marinaP η μικρή μου ήταν έτσι κλωτσούσε πολύ το θετικό είναι ότι φεύγεις από το άγχος να μετράς κλωτσιες.. και εμένα ζωηρή βγήκε και αρκετά γκρινιάρα το μόνο καλό είναι ότι με τον ύπνο τα πάμε καλά.. 😊 στο τέλος όντως γίνετε δύσκολο όπως είπε και η Eliza kats ειδικά αν φας και τις 40 εβδ 😅

Χθες με τις αναγούλες ήταν το κάτι άλλο έπρεπε να μείνω κ νηστική για να πάω για εξετάσεις αίματος κ μέχρι να φτάσω στη γιατρο δε ξερεις πόσες φορες άνοιξα την πόρτα του αυτοκινήτου!!! 
 

τωρα έχω αυχενική 12/4 κ ξανά γιατρο θα έχω 28/4!!! Προς το παρών ολα καλα με την κύηση μακάρι να πάει έτσι μακάρι να μην κάνω πίεση κ σε αυτή γιατί θα ήθελα πολύ να ζήσω το να είμαι σπίτι να με πιασουν πόνοι κτλ κτλ δλδ λίγο πολύ σαν τις ταινίες😜 αλλά εντάξει οπως έρθουν τα πράγματα!!!

εγω πεινάω τρώω κ μετά μ αφήνει μια πικρή γεύση μέσα στο στόμα το είχες κ εσυ;;

ευτυχως δεν έβαλα κιλά ακόμη κ ούτε θέλω να βάλω στο πρώτο τρίμηνο!! Επίσης δεν έχασα κιολας αυτή τη φορά καλύτερα γιατί μετά μπαίνουν έτσι χωρις να το καταλάβεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ δεν έχω και πολλές ελπίδες. Βασικά έχω μια άρνηση για τεστ. Όλο λέω αύριο και αύριο... δεν ξέρω. Επίσης, ήδη έχω λευκά υγρά και πόνους ωορρηξίας. Σήμερα λέω να κάνω και ένα τεστάκι ωορρηξίας να δω που βρισκόμαστε. Με πήρε τηλ και ο γιατρός μου εχθές και μου είπε να κάνω σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης και να πάω να δει το ενδομήτριο μου την Παρασκευή. Απ' ότι κατάλαβα, επειδή του εξήγησα πως είμαι τώρα με τα υγρά κλπ, δεν το πολύ πιστεύει πια!

Εύχομαι εσύ να είσαι έγκυος αυτή τη φορά!!!!!🙏

Κανε ένα τεστ βρε κορίτσι μου!! Να ξερεις τουλάχιστο που βρίσκεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ δεν έχω και πολλές ελπίδες. Βασικά έχω μια άρνηση για τεστ. Όλο λέω αύριο και αύριο... δεν ξέρω. Επίσης, ήδη έχω λευκά υγρά και πόνους ωορρηξίας. Σήμερα λέω να κάνω και ένα τεστάκι ωορρηξίας να δω που βρισκόμαστε. Με πήρε τηλ και ο γιατρός μου εχθές και μου είπε να κάνω σήμερα ένα τεστ εγκυμοσύνης και να πάω να δει το ενδομήτριο μου την Παρασκευή. Απ' ότι κατάλαβα, επειδή του εξήγησα πως είμαι τώρα με τα υγρά κλπ, δεν το πολύ πιστεύει πια!

Εύχομαι εσύ να είσαι έγκυος αυτή τη φορά!!!!!🙏

Σε ευχαριστώ πολύ 😘 μακάρι τελικά να δω θετικό τεστ σε κάποια από τις επόμενες ημέρες 🙏 

Άκου να σου πω εφόσον ο γιατρός σου λέει κάνε τεστ έχει δει κάτι...δεν το λέει τυχαία!!!εσύ κάνε ένα εγκυμοσύνης κάνε και ωορρηξίας...δεν χάνεις κάτι!!!!εύχομαι να είσαι τελικά και εσύ 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χθες με τις αναγούλες ήταν το κάτι άλλο έπρεπε να μείνω κ νηστική για να πάω για εξετάσεις αίματος κ μέχρι να φτάσω στη γιατρο δε ξερεις πόσες φορες άνοιξα την πόρτα του αυτοκινήτου!!! 
 

τωρα έχω αυχενική 12/4 κ ξανά γιατρο θα έχω 28/4!!! Προς το παρών ολα καλα με την κύηση μακάρι να πάει έτσι μακάρι να μην κάνω πίεση κ σε αυτή γιατί θα ήθελα πολύ να ζήσω το να είμαι σπίτι να με πιασουν πόνοι κτλ κτλ δλδ λίγο πολύ σαν τις ταινίες😜 αλλά εντάξει οπως έρθουν τα πράγματα!!!

εγω πεινάω τρώω κ μετά μ αφήνει μια πικρή γεύση μέσα στο στόμα το είχες κ εσυ;;

ευτυχως δεν έβαλα κιλά ακόμη κ ούτε θέλω να βάλω στο πρώτο τρίμηνο!! Επίσης δεν έχασα κιολας αυτή τη φορά καλύτερα γιατί μετά μπαίνουν έτσι χωρις να το καταλάβεις 

Αχ ποσο σε καταλαβαίνω με το αμαξι και εγω όταν πήγαινα γυναικολόγο κάναμε πόσες στάσεις για να κάνω εμετό χάλια μαύρα ευτυχώς Παναγία μου σταμάτησε αυτό το μαρτύριο 

Αχ κορίτσι μου ούτε εγω το εζησα έτσι δυστηχως πηγα με ραντεβού και έκανα καισαρική εσυ τουλάχιστον γέννησες φυσιολογικά σωστά  θυμάμαι ε ;

όχι την πικρή γεύση δεν την έχω είναι η αλήθεια ούτε στο πρώτο τρίμηνο 

Εγω λόγο εμετών δεν εβαλα κιλά αλλά αυτήν την φορά ούτε εχασα.. αύριο μπαίνω 19 εβδ τώρα εβαλα 2 κιλα αλλά σαν να μπήκαν λίγο απότομα μου φάνηκαν.. φοβαμαι σε αυτήν εγκυμοσύνη τα κιλά που θα παρω θα είναι πιο πολλά 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις συμβουλές.❤️ Θα κάνω σήμερα ένα τεστ, σήμερα μου είχε πει ο γιατρός μου και Θα σας ενημερώσω❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...