Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου μην σε μπερδεύουν τα τεστ ωορρηξίας. Πάντα υπάρχει αυτή η ορμόνη στο σώμα μας, απλά αυξάνεται πολύ κατά την ωορρηξία, γι αυτό οποιαδήποτε γραμμή πιο άχνη από αυτήν του ελέγχου καθιστά το τεστ αρνητικό.

Αλήθεια;;;

Δεν το ήξερα ότι δείχνει έτσι κι αλλιώς! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου 

εγω με χαμηλή ΑΜΗ κ με λίγα ωάρια π το είδαμε στον υπέρηχο η γιατρος μ είπε να βάλουμε μπρος της είπα μετά το Πάσχα, αλλα τελικά μας ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι περιμέναμε γιατί κ εμεις στο πρώτο προσπαθουσαμε σχεδόν 2 χρόνια όποτε δε πιστευα να έρθει τόσο εύκολα! Εμένα θα έχουν 22 μηνες διαφορά αν όλα πάνε καλά! Εγώ ξεχναω ότι είμαι εγκυος με το μωρό στο σπίτι πάω κ δουλεια βέβαια το πρωί κάνω εμετούς κάνω κανένα 20λεπτο να συνέλθω να ετοιμάσω τα γεύματα του παιδιού γιατί τον πηγαίνω βρεφικό, έχω αρκετή βοήθεια από τον άντρα μου τα πρωινά βέβαια μ τον αλλάζει μ τον ντύνει τον ταΐζει γάλα τον πάει σχολείο κ εγώ απλά ετοιμάζω τα φαγητά του! 
 

αλλα πίστεψε με καμία σχέση η εγκυμοσύνη μ αυτή με την προηγούμενη! Δεν υπάρχει η ξεκούραση δεν υπάρχει δλδ σχολάω πέφτω στον καναπέ όποτε θέλω έχω ένα μαϊμουδι στο σπίτι θέλει προσοχή θέλει παιχνίδι! 
 

σιγουρα θα έχει τις δυσκολίες τους η όλη η κατάσταση αλλά πιστεύω ότι θα αξίζει γιατί θα τα βλέπω να μεγαλώνουν μαζί να είναι φιλαράκια!! 
 

επισης σε σχέση με την πρώτη μ εγκυμοσύνη π όλοι με πρόσεχαν τώρα φίλη όλοι ασχολούνται με τον μικρό αντί με εμένα, εμένα σαν να με ξέχασαν ότι είμαι εγκυος πάλι 😂

αλλα όποτε είστε έτοιμοι γιατί αυτό έχει σημασία 

Με το καλό το δεύτερο μωράκι σου!! Αφού σε βοηθάει ο άντρας σου τόσο μην σε ανησυχεί τίποτα! Εμένα δουλεύει κυλιόμενο ωράριο και τα πρωινά φεύγει από τις 5:30, τα απογευματινά γυρνάει 10 το βράδυ και το βραδινό ξεκινάει από τις 9 και έρχεται 6 το πρωί. Με αποτέλεσμα σχεδόν όλη η φροντίδα του μωρού να πέφτει πάνω μου, αλλά εκείνος ασχολείται με οοοολα τα υπόλοιπα του σπιτιού. 

Στην εγκυμοσύνη έκανα ακριβώς αυτό που λες, δουλειά και ξάπλα, τώρα ξέρω ότι αν πρώτα ο Θεός ξαναμεινω έγκυος, δεν θα έχω αυτή τη πολυτέλεια. Τουλάχιστον έχω τη μαμά μου που μπορεί να έρχεται κάποιες μέρες την εβδομάδα να κρατάει το μωρό.

Τουλάχιστον είμαι μέχρι και Νοεμβριο σε άδεια (9μηνο) να μην έχω και τη δουλειά μέσα σε όλα. 

Να σου πω την αλήθεια εμένα δεν μου άρεσε να ασχολούνται μαζί μου όσο ήμουν έγκυος, οπότε θα με βολεύει αυτό που λες 😂

Πάντως βλέπω πολλές γυναίκες που ενώ για το πρώτο παιδί δυσκολεύτηκαν, το δεύτερο ήρθε αμέσως! Πολύ ευχάριστο αυτό! Πόσων εβδομάδων είσαι; Ξέρετε το φύλο:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που εμφανίζονται τα ποστς μου θα σας πω λίγο για εμένα να γνωριστούμε!

Καλησπέρα και καλ΄ή σαρακοστή! Πως περάσατε;

Είμαι 32 ετών. Έχω ελαφριάς μορ΄φής ΣΠΩ και έχω μία κόρη 3,5 ε΄τών! Έμεινα σχετικά αμέσως και εύκολα έγκυος την 1η φορά καθώς οι ελεύθερες επαφές ήταν διάσπαρτες και μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού! Είχαμε κάνει ελεύθερα 3 φορές σε διάστημα 3 μηνών 😅. Είχα καθυστερημένη σύλληψη καθώς είχα ΤΕΡ 2/12 και 2 αρνητικά τεστ αρχές Γενάρη. Το θετικό το είδα στις 18/1/20 και η χοριακή μου ήταν 312.

Σκεφτόμουν να ξεκινούσαμε προσπάθειες λίγο νωρίτερα ώστε να μην έχουν μεγάλη διαφορά με την μικρή μου , αλλά συνέβησαν διάφορα που δεν μας επέτρεπαν να αρχίσουμε προσπάθειες για 2ο. Τώρα κάπως που έχουμε δρομολογηθεί , ξεκινήσαμε τον Φεβρουάριο κάποιες ελεύθερες επαφές. 

ΤΕΡ έχω 12/01 (και μάλιστα είχα πάρα πολύ μεγάλη ροή). Όσα τεστ έχω κάνει μέχρι τώρα είναι αρνητικά! Τελευταία ελεύθερη ήταν 10/3... Να πώ ότι ο κύκλος μου δεν είναι εντελώς σταθερός έχω κάνει και 50αρη κύκλο. Αλλά κατά κύριο λόγω θα μου έρθει 3-4 μέρες πάνω ή κάτω από το αναμενόμενο.

Σκέφτομαι να περιμ΄ένω λίγο ακόμα και μετά ή να κάνω χοριακή ή να πάω στη γιατρό μου...

Ποια είναι η γνώμη σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Τώρα που εμφανίζονται τα ποστς μου θα σας πω λίγο για εμένα να γνωριστούμε!

Καλησπέρα και καλ΄ή σαρακοστή! Πως περάσατε;

Είμαι 32 ετών. Έχω ελαφριάς μορ΄φής ΣΠΩ και έχω μία κόρη 3,5 ε΄τών! Έμεινα εύκολα έγκυος την 1η φορά καθώς οι ελεύθερες επαφές ήταν διάσπαρτες και μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού! Είχαμε κάνει ελεύθερα 3 φορές σε διάστημα 3 μηνών 😅. Είχα καθυστερημένη σύλληψη καθώς είχα ΤΕΡ 2/12 και 2 αρνητικά τεστ αρχές Γενάρη. Το θετικό το είδα στις 18/1/20 και η χοριακή μου ήταν 312.

Σκεφτόμουν να ξεκινούσαμε προσπάθειες λίγο νωρίτερα ώστε να μην έχουν μεγάλη διαφορά με την μικρή μου , αλλά συνέβησαν διάφορα που δεν μας επέτρεπαν να αρχίσουμε προσπάθειες για 2ο. Τώρα κάπως που έχουμε δρομολογηθεί , ξεκινήσαμε τον Φεβρουάριο κάποιες ελεύθερες επαφές. 

ΤΕΡ έχω 12/01 (και μάλιστα είχα πάρα πολύ μεγάλη ροή). Όσα τεστ έχω κάνει μέχρι τώρα είναι αρνητικά! Τελευταία ελεύθερη ήταν 10/2... Να πώ ότι ο κύκλος μου δεν είναι εντελώς σταθερός έχω κάνει και 50αρη κύκλο. Αλλά κατά κύριο λόγω θα μου έρθει 3-4 μέρες πάνω ή κάτω από το αναμενόμενο.

Σκέφτομαι να περιμ΄ένω λίγο ακόμα και μετά ή να κάνω χοριακή ή να πάω στη γιατρό μου...

Ποια είναι η γνώμη σας;

Γεια σου κορίτσι καλώς όρισες, να σου ζήσει το μικρό σου και εύχομαι σύντομα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου!! 

Τελευταία περίοδο ήταν 12/1 και τελευταία ελεύθερη επαφή 10/2 ;;;αν ναι νομίζω θα είχε δείξει με τεστ τώρα ...ας μας πουν κ τα άλλα κορίτσια την γνώμη τους μήπως κάνω λάθος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή.  Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη-στενοχωρημένη. Την Κυριακή (4 μέρες νωρίτερα) μου ήρθε περίοδος. Το τελευταίο διάστημα, όπως σας έχω πει, έχω νορμάλ ροή δύο μέρες και την τρίτη μέρα μόνο καφέ. Το έχω αναφέρει στον γιατρό μου και μου είπε πως είναι εντάξει. Αυτή τη φορά όμως ήταν ακόμα χειρότερα, δεν έχω σχεδόν καθόλου αίμα. Δηλαδή ακόμα και όταν πηγαίνω τουαλέτα δεν πέφτει αίμα, έχω μόνο στο σκούπισμα και στην σερβιέτα λίγο. Όλα αυτά ξεκίνησαν εχθές το πρωί και τελείωσαν εχθές το βράδυ. Σήμερα τίποτα. Έχω φοβηθεί πολύ και σκέφτομαι για ωοθηκική ανεπάρκεια και άλλα τέτοια ωραία. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?????

Καλησπέρα!

Το έχω πάθει αλλά είχα 2 - 3 μέρες αυτη την κατάσταση. Εμένα ήταν απλά ανωμαλία κύκλου και απλά τον επόμενο μήνα μου ήρθε κανονικά. Εσένα όμως... μήπως δεν είνα ανωμαλία Και είναι κάτι θετικό (όπως πχ αίμα εμφύτευσης;);;;

Παρακολούθησέ το να δεις και κάνε ένα τεστάκι αν και αν είναι εμφύτευσης ίσως δεν δείξει αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Γεια σου κορίτσι καλώς όρισες, να σου ζήσει το μικρό σου και εύχομαι σύντομα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου!! 

Τελευταία περίοδο ήταν 12/1 και τελευταία ελεύθερη επαφή 10/2 ;;;αν ναι νομίζω θα είχε δείξει με τεστ τώρα ...ας μας πουν κ τα άλλα κορίτσια την γνώμη τους μήπως κάνω λάθος!!!

Καλώς σας βρήκα! Ευχαριστώ πολύ!

Τελευταία ελεύθερη 10/3 όχι 2ου (Το έγραψα λάθος λόγω βιασύνης). Κι εγώ αυτό λέω πάντως, απλά επειδή και την 1η φορά είχα καθυστερημένη σύλληψη (δλδ καθυστερημένη ωορρηξία), γι αυτό είπα να περιμένω λίγο ακομα!  Αλλά ναι θέλω να ακούσω γνώμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Με το καλό το δεύτερο μωράκι σου!! Αφού σε βοηθάει ο άντρας σου τόσο μην σε ανησυχεί τίποτα! Εμένα δουλεύει κυλιόμενο ωράριο και τα πρωινά φεύγει από τις 5:30, τα απογευματινά γυρνάει 10 το βράδυ και το βραδινό ξεκινάει από τις 9 και έρχεται 6 το πρωί. Με αποτέλεσμα σχεδόν όλη η φροντίδα του μωρού να πέφτει πάνω μου, αλλά εκείνος ασχολείται με οοοολα τα υπόλοιπα του σπιτιού. 

Στην εγκυμοσύνη έκανα ακριβώς αυτό που λες, δουλειά και ξάπλα, τώρα ξέρω ότι αν πρώτα ο Θεός ξαναμεινω έγκυος, δεν θα έχω αυτή τη πολυτέλεια. Τουλάχιστον έχω τη μαμά μου που μπορεί να έρχεται κάποιες μέρες την εβδομάδα να κρατάει το μωρό.

Τουλάχιστον είμαι μέχρι και Νοεμβριο σε άδεια (9μηνο) να μην έχω και τη δουλειά μέσα σε όλα. 

Να σου πω την αλήθεια εμένα δεν μου άρεσε να ασχολούνται μαζί μου όσο ήμουν έγκυος, οπότε θα με βολεύει αυτό που λες 😂

Πάντως βλέπω πολλές γυναίκες που ενώ για το πρώτο παιδί δυσκολεύτηκαν, το δεύτερο ήρθε αμέσως! Πολύ ευχάριστο αυτό! Πόσων εβδομάδων είσαι; Ξέρετε το φύλο:

Τώρα είμαι 9&1 σύμφωνα με την τελευταία περίοδο…

κοιτα ούτε εμένα μαρεσει να ασχολούνται αλλά ένα τι κανεις πως είσαι μαρεσε π με ρωτούσαν 🤪 

ευτυχως εσείς έχετε μεγάλη επέκταση στην άδεια, εμεις δυστυχως 4 μηνες μόνο (είμαι από Κύπρο) τώρα στο 2ο παιδί 5 μηνες Ε αυτος ο ενας έξτρα μηνας με το μωρό κάτι είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demisar είπε:

Καλώς σας βρήκα! Ευχαριστώ πολύ!

Τελευταία ελεύθερη 10/3 όχι 2ου (Το έγραψα λάθος λόγω βιασύνης). Κι εγώ αυτό λέω πάντως, απλά επειδή και την 1η φορά είχα καθυστερημένη σύλληψη (δλδ καθυστερημένη ωορρηξία), γι αυτό είπα να περιμένω λίγο ακομα!  Αλλά ναι θέλω να ακούσω γνώμες!!!

Αααα 10/3 είπα κ εγώ...χαχαχχα 

Κοίτα κ εγώ τελευταία επαφή είχα 6/3 και έκανα τέστ κ αρνητικά!! Κ εγώ στην προηγούμενη είχα καθυστερημένη σύλληψη!! Μακάρι να σου έχει συμβεί το ίδιο κ τώρα!! Συμπτώματα έχεις ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2024 at 7:26 ΠΜ, ο/η Elli13 είπε:

 

Καλημέρα και καλή Καθαρά Δευτέρα!

Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι πολύ για το αν θα τα καταφέρουμε με δύο μωρά, αλλά και με μια εγκυμοσύνη και ένα μωρό, ειδικά αν η εγκυμοσύνη είναι πάλι με εμετούς και ναυτίες. Από την άλλη, επειδή είχα και δύο απωλειες πριν την μπέμπα, φοβάμαι μην περάσω τα ίδια, καθώς αυτήν την εγκυμοσύνη δεν την χάρηκα από το άγχος μου. Συνέχεια έκλαιγα και νόμιζα ότι θα πάω για υπέρηχο και δεν θα είναι εκεί το μωρό μου. Μέχρι τη μέρα που γέννησα, έτρεμα μέσα μου! 

Πολλές οι σκέψεις στο κεφάλι μου, και δεν περίμενα ότι θα έπρεπε να τις διαχειριστώ από τωρα. Ειδικά αφού ο άντρας μου ήταν ψιλοκαθετος ότι δεν θέλει δεύτερο παιδί. Και ξαφνικά τώρα δεν κρατιέται 😂😂 

 

Σε νιώθω και καταλαβαίνει αυτό που λες και εγώ τη δεύτερη δεν την έζησα ακόμα και τώρα φοβάμαι πιο πολύ με το μωρό 😕 σε αντίθεση.ε την πρώτη φορά. Προσωπικά όμως δεν θέλω 3 δεν θα αντέξω αλλά ξενύχτια 🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2024 at 12:26 ΠΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα , τα νέα μου είναι ότι πήγα Δευτέρα γ παρακολούθηση κύκλου κ ειδαμε ωοθηλακιο από αριστερά 13 14 χιλιοστά! Κ ξαναπήγα Τετάρτη κ ήταν 16 χιλιοστά! Λέτε ν μεγαλώνει 1χιλιοστο την μέρα κ όχι 2 που υπολόγιζα εγώ κ ν είχα ότι ν Βάι επαφές γενικά ; 
υπαρχεθ περίπτωση ν μεγαλώνει στην αρχή 1χιλιοστο κ μετά ν πάει 2χικιοστα τη μέρα;δυστυχώς αύριο δν μπορώ ν πάω γτ εχει τοκετό κ Σάββατο εγω δουλεύω πρωί κ δν γίνεται! Μ είπε ν πάω Τετάρτη πάλι γ ν δούμε αν όντως έγινε η ωορρηξια! 
@Παρασκευαιδου με βλέπεις καθόλου στη γυάλα σ τώρα που έφτιαξε κ το σπερμα; 🔮🔮 ζαιρα μου

Το μόνο σίγουρο..  είσαι στο τρίμηνο 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το μόνο σίγουρο..  είσαι στο τρίμηνο 🤰

Αχ ζαιρα μου γλυκια!!! Επιτέλους μ βλέπεις κ μένα στη γυάλα σου πλέον! 
Πες μου βλέπεις και την @Girlyμας ;;;;γιατί εγώ έχω φιλινγκ καιρό τώρα πως με @Mpourmpouloκαι @Girly θα μαστε μαζί 🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2024 at 9:36 ΠΜ, ο/η anna_30 είπε:

Θα σας πω περιληπτικά τα δικά μου καθώς ως δοκιμαστικό μέλος οι περισσότερες δημοσιεύσεις μου αργούσαν να ανέβουν και θάβονταν πίσω πίσω στην συζήτηση..

Έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για παιδί από τον Ιούλιο, είχα βρει σε ορμονολογικό έλεγχο υψηλή προλακτίνη και πολυκυστικές. Είχα ξεκινήσει  αγωγή με dostinex για 3 μήνες και σε επανέλεγχο τον Δεκέμβρη η προλακτίνη είχε ανέβει ξανά. Ύστερα από έναν κύκλο εξετάσεων +μαγνητική στην υπόφυση είδαμε ότι δεν οφείλεται σε παθολογικό αίτιο η αύξησή της. Την προηγούμενη εβδομάδα είχα ραντεβού με την γυναικολόγο όπου μου έγραψε πάλι dostinex για 6 μήνες αυτή τη φορά. Επίσης εδώ και 1 μήνα παίρνω inofert plus για καλύτερη ωορρηξία! Αυτά εν ολίγοις!

Εύχομαι όλες να έχουμε σύντομα θετικά τεστ στα χέρια μας :)

Καλησπέρα κοπέλα μου. Διάβασα το μήνυμα σου. Εξετάσεις έκανες προληπτικα ? Σε ρωτάω γιατί δεν είναι και πολύ μεγάλο το διάστημα που προσπαθείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/3/2024 at 9:04 ΜΜ, ο/η Demisar είπε:

Καλησπέρα :)

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω... Η μικρή μου πάει παιδικό φέτος 1η χρονιά και κουβαλάει ένα σωρό μικρόβια στο σπίτι. Είναι συνεχώς με συνάχι και βήχα .... Τώρα πάλι μας έφερε κάτι΄ άλλο και είμαστε και οι 3 μπουκωμένοι! Υπομονή κάνουμε να περάσει και ο Μάρτιος που είναι δύσκολος από άποψη ασθενειών! 

Περαστικά σας!

Και εμείς πρωτη χρονιά παιδικό και τραβάμε το ίδιο βάσανο.συνεχεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2024 at 11:57 ΠΜ, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα σε όλες! Καινούριο μέλος αλλά διαβάζω τις ιστορίες εδώ και αρκετό καιρό. Εγώ είμαι 33 και έχω ένα αγοράκι περίπου 2.5 χρονών. Από τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε προσπάθειες (εντατικές :) ) για ένα δεύτερο παιδάκι και η αλήθεια είναι ότι από συμπτώματα ήμουν τόσο φουλ που δεν το πίστευα. Ε μετά αδιαθέτησα και ησύχασα :) . Συνεχιζουμε αυτό το μήνα κι εμείς και πάμε δυνατά. Να ευχηθώ σε όσες προσπαθούν καλή επιτυχία και πάνω απ' όλα ψυχραιμία και αισιοδοξία!

Και εγώ εδώ και καιρό στην ίδια φάση και με έχει πιάσει άγχος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2024 at 10:23 ΠΜ, ο/η cat12 είπε:

Elli μου γλυκιά σε ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό να πάνε όλα με την βάφτιση!! Πω πω πέρασε ο καιρός ♥️ μακάρι να γίνει το θαυματακι μου 🥰🙏 στις 20 τουηνα πρέπει να κάνω χοριακη ♥️♥️♥️

Με το καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/3/2024 at 7:03 ΜΜ, ο/η Pinacolada είπε:

Γειά σε όλες!! Καλό 3ημερο!!! 

(Μη μου δίνετε σημασία προσπαθώ να φτάσω τα 20 μνμ)

Και εγωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Αααα 10/3 είπα κ εγώ...χαχαχχα 

Κοίτα κ εγώ τελευταία επαφή είχα 6/3 και έκανα τέστ κ αρνητικά!! Κ εγώ στην προηγούμενη είχα καθυστερημένη σύλληψη!! Μακάρι να σου έχει συμβεί το ίδιο κ τώρα!! Συμπτώματα έχεις ;;;;

Αλήθεια;Και ποτέ δεν περιμένεις;

Έχω πονους περιόδου,πρησμένο στηθος, 2-3 φορές έως τώρα είχα μια γεύση στο στόμα λες και είχα πιει σίδηρο 🤢 και προχθες που είχαμε βγει έξω για φαγητό μου μύρισε μια πορτοκαλάδα που άνοιξε ένα παιδάκι 10 τραπέζια μακριά 🤣

Στην 1η μου εγκυμοσύνη ένιωσα την εμφύτευση -αν μπορώ να το πω ετσι-. Είχα έναν τρομερό πόνο δεξιά για 1 ημέρα αφού δεν μπορούσα να πατήσω το πόδι μου και μετά είχα κάποιες εξάψεις φοβερές που κράτησαν 2 3 μέρες κ γινόταν κυρίως απογευμα . Κοκκίνιζε το πρόσωπο μου, σαν παντζάρι γίνουν 🤣. Μετά από αυτό τίποτα, δεν είχα κανένα άλλο συμπττωμα και ήταν η καλύτερη περίοδος της ζωης μου! Αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι αλλιώς εννοείται, από τη σύλληψη μέχρι και την γεννηση!

Για να δούμε, ελπίζω να έχει γίνει όντως καθυστερημένη ... αν και τώρα που γράφω πονάει αρκετά η κοιλιά μου! Ότι θέλει ο Θεός...🙏

Εσύ έχεις συμπτώματα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Demisar είπε:

Αλήθεια;Και ποτέ δεν περιμένεις;

Έχω πονους περιόδου,πρησμένο στηθος, 2-3 φορές έως τώρα είχα μια γεύση στο στόμα λες και είχα πιει σίδηρο 🤢 και προχθες που είχαμε βγει έξω για φαγητό μου μύρισε μια πορτοκαλάδα που άνοιξε ένα παιδάκι 10 τραπέζια μακριά 🤣

Στην 1η μου εγκυμοσύνη ένιωσα την εμφύτευση -αν μπορώ να το πω ετσι-. Είχα έναν τρομερό πόνο δεξιά για 1 ημέρα αφού δεν μπορούσα να πατήσω το πόδι μου και μετά είχα κάποιες εξάψεις φοβερές που κράτησαν 2 3 μέρες κ γινόταν κυρίως απογευμα . Κοκκίνιζε το πρόσωπο μου, σαν παντζάρι γίνουν 🤣. Μετά από αυτό τίποτα, δεν είχα κανένα άλλο συμπττωμα και ήταν η καλύτερη περίοδος της ζωης μου! Αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι αλλιώς εννοείται, από τη σύλληψη μέχρι και την γεννηση!

Για να δούμε, ελπίζω να έχει γίνει όντως καθυστερημένη ... αν και τώρα που γράφω πονάει αρκετά η κοιλιά μου! Ότι θέλει ο Θεός...🙏

Εσύ έχεις συμπτώματα;

 

Κοίτα εγώ κάνω μεγάλους κύκλους... φαντάσου τελευταία έκανα 97 ημέρες κ αυτό πήρα χάπι κ ήρθα!! Είχα επαφή 16η και 17η ημέρα κύκλου μετά 22ή μέρα είδα καφέ στο σκουπισμα και λέω ήρθε νωρίτερα...είχα κ πονακια! Κράτησαν 4 ημέρες στις οποίες έβγαζα στο σκούπισμα καφέ κ μια μέρα λίγο αίμα ,η Σερβιετα που έβαζα δεν είχε καθόλου πάνω ίσα ίσα μια σταγόνα την μια ημέρα (αυτή με το αίμα)  μετά σταμάτησαν όλα μαχαίρι! Με έπιασε η μέση μου μια δυο μέρες αλλά οκ πέρασε! 

Δεν θυμάμαι συμπτώματα εγκυμοσύνης ,από την τελευταία μου κόρη έχουν περάσει 18 χρόνια, είχα κ μια αποβολή πριν 3 χρόνια στις 6 εβδομάδες! 😢 Αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς τα συμπτώματα!! 

Έκανα τέστ προχθές κ σήμερα....αρνητικά κ τα δυο! Δεν ξέρω τι να υποθέσω!!! Και σήμερα πονουσα έλεγα μάλλον θα έρθει! Αλλά τίποτα!! 

 

Αααα ξέχασα να σου πω δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι βέβαια! Από από την ημέρα που σταμάτησαν τα καφέ βγάζω στο σκούπισμα υγρά αφού νομίζω ότι κατέβηκε κ τρέχω τουαλέτα, διάφανα σαν ασπράδι ( συγνώμη για τη περιγραφή) και εχθές έβγαλα κ άσπρο πηχτό πάνω στο εσώρουχο!! ( Σορυ 🤭🤭🤭🤭) Δεν ξέρω τι να υποθέσω!!! 

Εννοείται ότι θέλει ο θεός 🙏🙏 συμφωνώ απόλυτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! @cat12 καλά αποτελέσματα σήμερα γλυκιά μου!! Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!! 
 

Καλε περιμένουμε καμμία άλλη αυτές τις μέρες;; Εγώ έχω ξεκινήσει τεστακια ωορρηξίας κ σιγά σιγά σκουραίνουν όποτε πλησιάζει λογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Όλα τέλεια εχθές στον υπέρηχο. Περιμένω κοριτσάκι τελικά!!! Θα πρέπει να κάνω NIPT αλλά δε φοβάμαι τίποτα πια. @cat12περιμένουμε με αγωνία τ' αποτελέσματα σου κορίτσι μου. Με το καλό μια θετικότατη χοριακή σου εύχομαι. Έχω και γενέθλια σήμερα άρα πιάνουν οι ευχές μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@cat12 εγώ έκανα τεστακι... περιμένω και από εσένα τώρα 🙏😘

Δύο ημέρες πριν είμαι....hometest...

Κάτι πολύ αχνό έβγαλε αλλά είναι εξάτμισης κατά πάσα πιθανότητα ....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τελικά εχθές δεν έκανα τεστ γιατί γύρισα σπίτι και συνειδητοποίησα πως μου είχαν τελειώσει. Δυστυχώς μετά δεν κατάφερα να βγω οπότε το άφησα. Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα, ούτε πόνους ούτε ζαλάδες ούτε καν καφέ σταγόνες. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε πως πιθανότατα κάτι παίζει με τον κύκλο μου. Θα πρέπει να πάω να με δει. Μου το ψιλό απέκλεισε για εγκυμοσύνη. Εγώ βέβαια θα κάνω τεστ σήμερα. ΄@cat12 καλά αποτελέσματα. Περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τελικά εχθές δεν έκανα τεστ γιατί γύρισα σπίτι και συνειδητοποίησα πως μου είχαν τελειώσει. Δυστυχώς μετά δεν κατάφερα να βγω οπότε το άφησα. Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα, ούτε πόνους ούτε ζαλάδες ούτε καν καφέ σταγόνες. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε πως πιθανότατα κάτι παίζει με τον κύκλο μου. Θα πρέπει να πάω να με δει. Μου το ψιλό απέκλεισε για εγκυμοσύνη. Εγώ βέβαια θα κάνω τεστ σήμερα. ΄@cat12 καλά αποτελέσματα. Περιμένουμε νέα σου!!!

Αααα σήμερα όλες μαζι αρχίσαμε τα τεστ 😂😛 άντε κάνε και εσύ και πες μας αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...