Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτη που φέρνεις τους ανθούς, τα όμορφα λουλούδια, φέρε και στις κοιλίτσες μας όμορφα μπουμπουλούδια!🤰💝👶🏻🌼🍼


Recommended Posts

στις On 18/3/2024 at 10:13 ΠΜ, ο/η Elli13 είπε:

Έχεις δίκιο σε ολα όσα είπες. Κ γω σκέφτομαι την ηλικία.. Έκλεισα τα 33, δεν λέω ότι με πήραν τα χρόνια, αλλά μια οι βιοχημικές, μια οι παλινδρομες, λίγο το ότι δεν ξέρω με τον θηλασμό κ την προλακτίνη που ανεβαίνει, πότε θα μείνω έγκυος, δεν είχα σκοπό να το καθυστερήσω πάνω από 1-2 χρόνια έτσι κ αλλιώς. 

Ίσως να φταίει κιόλας ότι -φτου φτου- έχουμε ένα βολικό και πολύ συνεργάσιμο μωράκι κ πήραμε αέρα 😂

Αν είναι θέλημα Θεού ας έρθει.. Ούτως ή άλλως, με ένα μωρό, οι επαφές δεν είναι τόσο συχνές, ο κύκλος σίγουρα τώρα θα είναι άστατος, οπότε θα το αφήσω στην τύχη του. Αν δεν έρθει, δεν είμαι αχάριστη, έχω τον θησαυρό μου. Αλλιώς όταν με το καλό χρονίσει να ξεκινήσω πιο στοχευμένες προσπάθειες.

 

Καλά, γελάω με τον άντρα σου που λέει για τρίτο ήδη 😂😂😂 Εμ βέβαια, όπως λέω του δικού μου εσύ θα τραβήξεις κουπί; Εγκυμοσύνη, γέννα, θηλασμός, σπίτι με δύο μωρά... Κ μένα αν μου τα έφερναν έτοιμα, πολλά θα ήθελα να κάνω 😋 

Καλημέρα κορίτσι μου 

εγω με χαμηλή ΑΜΗ κ με λίγα ωάρια π το είδαμε στον υπέρηχο η γιατρος μ είπε να βάλουμε μπρος της είπα μετά το Πάσχα, αλλα τελικά μας ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι περιμέναμε γιατί κ εμεις στο πρώτο προσπαθουσαμε σχεδόν 2 χρόνια όποτε δε πιστευα να έρθει τόσο εύκολα! Εμένα θα έχουν 22 μηνες διαφορά αν όλα πάνε καλά! Εγώ ξεχναω ότι είμαι εγκυος με το μωρό στο σπίτι πάω κ δουλεια βέβαια το πρωί κάνω εμετούς κάνω κανένα 20λεπτο να συνέλθω να ετοιμάσω τα γεύματα του παιδιού γιατί τον πηγαίνω βρεφικό, έχω αρκετή βοήθεια από τον άντρα μου τα πρωινά βέβαια μ τον αλλάζει μ τον ντύνει τον ταΐζει γάλα τον πάει σχολείο κ εγώ απλά ετοιμάζω τα φαγητά του! 
 

αλλα πίστεψε με καμία σχέση η εγκυμοσύνη μ αυτή με την προηγούμενη! Δεν υπάρχει η ξεκούραση δεν υπάρχει δλδ σχολάω πέφτω στον καναπέ όποτε θέλω έχω ένα μαϊμουδι στο σπίτι θέλει προσοχή θέλει παιχνίδι! 
 

σιγουρα θα έχει τις δυσκολίες τους η όλη η κατάσταση αλλά πιστεύω ότι θα αξίζει γιατί θα τα βλέπω να μεγαλώνουν μαζί να είναι φιλαράκια!! 
 

επισης σε σχέση με την πρώτη μ εγκυμοσύνη π όλοι με πρόσεχαν τώρα φίλη όλοι ασχολούνται με τον μικρό αντί με εμένα, εμένα σαν να με ξέχασαν ότι είμαι εγκυος πάλι 😂

αλλα όποτε είστε έτοιμοι γιατί αυτό έχει σημασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Αααχ αυτοί οι άνδρες μας. Ξέρεις πολλές φορές παρά την απογοήτευση μου σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω βρει αυτόν τον άνθρωπο. Πάντα δίπλα μου, να με στηρίζει σε όλα, να με ενθαρρύνει, να με θαυμάζει και να με αγαπάει. Μέχρι και τώρα που στα γράφω νιώθω συγκινημένη. Είναι μαγικό αυτό το ταξίδι όταν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον που αγαπάς και σε αγαπά πολύ. Εγώ κυρίως για εκείνον νιώθω απογοήτευση, γιατί δε θέλω να μου στενοχωριέται. Και ξέρω πως το παίρνει πολύ βαριά κάθε φορά που αποτυγχάνουμε και που τραβιόμαστε στα νοσοκομεία για δικές μου εξετάσεις. 

Πόσο όμορφο αυτό που είπες! Το ταξίδι αυτό είναι αρκετές φορές μοναχικό (απ' την άποψη ότι δε μπορείς πάντα να το μοιραστείς με φίλους κτλ), αλλά όταν έχεις το σύντροφό σου σύμμαχο σ ολο αυτό, μεγααααααλη υπόθεση. 

Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όλο αυτό μας έχει φέρει και πιο κοντά θα έλεγα. Οχι ότι είχαμε προβλήματα πριν, αλλά πιστεύω, ειδικά και μετά την παλινδρόμη, είμαστε πιο ενωμένοι από ποτέ! Μόνο και μόνο αυτό για μένα είναι θησαυρός - δε θα μπορούσω να φανταστώ καλύτερο σύντροφο σ' αυτό το ταξίδι απ' τον άνδρα μου ❤️

Υ.Γ. ας μη χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "αποτυγχάνουμε" - κυρίως γιατί μας ρίχνουν και επειδή δεν είναι αλήθεια! 😅 Κάθε κύκλο έχουμε 25-30% πιθανότητες, Ε τι να κάνουμε που πέφτουμε στο 75-70% 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι θα το κάνω, απλά φοβάμαι τι θα μου πει. Εκεί που ήταν όλα εντάξει, τώρα πάλι από την αρχή ??? Δεν έχουμε ηρεμήσει καθόλου. Όλο κάτι μου συμβαίνει.  

Και απορώ, τι μπορεί να σημαίνει????

Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου, λογικό να στεναχωριέσαι κ να απογοητεύεσαι. Φυσικά κ όλες μας θα θέλαμε να μας έρθει εύκολα ένα μωρακι αλλά προσωπικά λέω Δόξα τω Θεω που έχει προχωρήσει η επιστήμη κ μπορούν να μας βοηθήσουν!! Πίστεψε με όταν πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά δε θα σε απασχολεί το πως ήρθε!! Έχω 2 θαύματα στο σπίτι κ θα τα έκανα όλα από την αρχή ξανά κ ξανά χωρίς 2η σκέψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Πόσο όμορφο αυτό που είπες! Το ταξίδι αυτό είναι αρκετές φορές μοναχικό (απ' την άποψη ότι δε μπορείς πάντα να το μοιραστείς με φίλους κτλ), αλλά όταν έχεις το σύντροφό σου σύμμαχο σ ολο αυτό, μεγααααααλη υπόθεση. 

Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όλο αυτό μας έχει φέρει και πιο κοντά θα έλεγα. Οχι ότι είχαμε προβλήματα πριν, αλλά πιστεύω, ειδικά και μετά την παλινδρόμη, είμαστε πιο ενωμένοι από ποτέ! Μόνο και μόνο αυτό για μένα είναι θησαυρός - δε θα μπορούσω να φανταστώ καλύτερο σύντροφο σ' αυτό το ταξίδι απ' τον άνδρα μου ❤️

Υ.Γ. ας μη χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "αποτυγχάνουμε" - κυρίως γιατί μας ρίχνουν και επειδή δεν είναι αλήθεια! 😅 Κάθε κύκλο έχουμε 25-30% πιθανότητες, Ε τι να κάνουμε που πέφτουμε στο 75-70% 🤣🤣

Μαρεσει που εσυ πάντα βλέπεις το ποτήρι γεμάτο ❤️❤️ καλή επιτυχία κορίτσι μου στις προσπάθειες σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Διαβάζω τα μηνύματα σας @ΛΕΥΚΗ @Melikara86 @anna_30 και θέλω να σας δώσω δύναμη αλλά κι εγώ συμμερίζομαι πολλές απ' τις ανησυχείς που αναφέρατε... Το ταξίδι προς τη μητρότητα δεν είναι όσο ρομαντικό τελικά μας δείχνουν στις ταινίες και τα μίντια, αλλά μη το βάζετε κάτω! Θα τα καταφέρουμε 🙏

Σας γράφω τώρα ενώ περιμένω στην αίθουσα αναμονής για να δω την ειδικό γονιμότητας που θα ζητήσουμε τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφιας και τα επόμενα βήματα. Κάθε φορά που βρίσκομαι σ' αυτήν την αίθουσα σκεφτομαι "μα τι κάνω εγώ εδώ;" - βλέπω τα άλλα ζευγάρια να κοιτούν τους υπερήχους τους, να γελάνε, αγκαλιάζονται, να χαζεύουν στα κινητά τους μωρουδιακα και νιώθω σαν τη μύγα μες το γάλα. Σαν να μην ανήκω σ' αυτόν τον κόσμο τους. 

Σήμερα λοιπόν ο σύζυγος δε μπόρεσε να είναι μαζί μου σ αυτό το ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας, κι όταν με άφησε στο νοσοκομείο, του είπα "δε πειράζει, θα έρθεις μαζί την άλλη φορά". Και μου είπε "δε θα υπάρξει αλλη φορά - την άλλη φορά θα είμαστε εδώ για να δούμε το μωρό μας". 

Τώρα ξέρω το λόγο που είμαι εδώ - είμαι εδώ για εμάς, για την οικογένειά μας ❤️

Ελπίζω να δώσω δύναμη σε όλες εμάς που είμαστε σ αυτή τη διαρκή αναμονή - σας κάνω όλες μια αγκαλιά 🤗

Κορίτσι μου γλυκό μίλησες στη καρδιά πολλών από εδώ μέσα! Μια από αυτές είμαι κ εγώ! ❤️ είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό, ν μαθαίνεις για νέες εγκυμοσύνες να βλεπεις καινούριες μαμάδες ομως πτι αξίζει πονάει κ είναι δύσκολο π λέει κ το τραγούδι! 
ευτυχως κ γω έχω ένα σύντροφο που είναι εκει διπλα μ σε όλα! Είμαστε μαζί σε αυτό και ταυτόχρονα μπορώ ν πω πως μας έχει δέσει κιόλας! 
μετά τη Βελτίωση τ σπερμοδιαγραμμα τος ο σύζυγος είναι φουλ αισιόδοξος , κάθε μέρα μ μιλάει για το σποράκι που ακόμα δν έχει έρθει! Φαντάζεται τη ζωή μας γονείς πλέον και είναι σίγουρος πως στο επόμενο τρίμηνο θ χει έρθει κ σε μας!!!❤️❤️❤️

περιμενουμε νέα σ κορίτσι μ και να θυμάσαι πως δεν είσαι μόνη, δεν είσαι η μόνη ! ❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Πόσο όμορφο αυτό που είπες! Το ταξίδι αυτό είναι αρκετές φορές μοναχικό (απ' την άποψη ότι δε μπορείς πάντα να το μοιραστείς με φίλους κτλ), αλλά όταν έχεις το σύντροφό σου σύμμαχο σ ολο αυτό, μεγααααααλη υπόθεση. 

Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όλο αυτό μας έχει φέρει και πιο κοντά θα έλεγα. Οχι ότι είχαμε προβλήματα πριν, αλλά πιστεύω, ειδικά και μετά την παλινδρόμη, είμαστε πιο ενωμένοι από ποτέ! Μόνο και μόνο αυτό για μένα είναι θησαυρός - δε θα μπορούσω να φανταστώ καλύτερο σύντροφο σ' αυτό το ταξίδι απ' τον άνδρα μου ❤️

Υ.Γ. ας μη χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "αποτυγχάνουμε" - κυρίως γιατί μας ρίχνουν και επειδή δεν είναι αλήθεια! 😅 Κάθε κύκλο έχουμε 25-30% πιθανότητες, Ε τι να κάνουμε που πέφτουμε στο 75-70% 🤣🤣

Ναι ΄οντωςςς έχεις δίκιο για τις λέξεις!!!!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Έχω  κουραστεί με τα προβλήματα. Κάθε λίγο και λιγάκι κάτι προκύπτει. Εξετάσεις, εξετάσεις, εξετάσεις και δεν έχει τελειωμό ο κύκλος. Προφανώς τώρα θα πάω και θα μου πει, ΜΑΝΤΕΨΤΕΕΕΕ, εξετάσεις.

@Λευκή μ ν κανείς πρώτα ένα τεστακι γιατί αυτά τ συμπτώματα μου ακούγονται πολύ ωραία! Μετά ν κλείσεις ραντεβού στο γιατρό σ ν δεις τι θ σ πει! 
ευχομαι όμως ν μη χρειαστεί ❤️🙏

περιμενουμε νέα σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!! Εμένα μου ήρθε χθες το πρωί η ακατανόμαστη. Ρε κορίτσια, άλλο πάλι τώρα. Η περίοδός μου είναι πρώτη φορά ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΗ! Δεν υπήρξαν καθόλου καφέ, που ως συνήθως έπρεπε να είναι 2-3 μέρες, είχα βέβαια τους πόνους κ ήξερα ότι έρχεται, ήρθε λίγο νωρίτερα, αλλά το εντυπωσιακό είναι το ζωντανό κόκκινο χρώμα καθαρού αίματος! 20 χρόνια τώρα είναι σκούρο κόκκινο-καφέ, με αρκετούς θρόμβους, τώρα από χθες βλέπω πεντακάθαρο αίμα. Σόρι για την περιγραφή, απλά εντυπωσιάστηκα. Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο αίμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

@Λευκή μ ν κανείς πρώτα ένα τεστακι γιατί αυτά τ συμπτώματα μου ακούγονται πολύ ωραία! Μετά ν κλείσεις ραντεβού στο γιατρό σ ν δεις τι θ σ πει! 
ευχομαι όμως ν μη χρειαστεί ❤️🙏

περιμενουμε νέα σ

Ναι θα κάνω ένα το απογευματάκι που θα γυρίσω σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κορίτσια!! Εμένα μου ήρθε χθες το πρωί η ακατανόμαστη. Ρε κορίτσια, άλλο πάλι τώρα. Η περίοδός μου είναι πρώτη φορά ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΗ! Δεν υπήρξαν καθόλου καφέ, που ως συνήθως έπρεπε να είναι 2-3 μέρες, είχα βέβαια τους πόνους κ ήξερα ότι έρχεται, ήρθε λίγο νωρίτερα, αλλά το εντυπωσιακό είναι το ζωντανό κόκκινο χρώμα καθαρού αίματος! 20 χρόνια τώρα είναι σκούρο κόκκινο-καφέ, με αρκετούς θρόμβους, τώρα από χθες βλέπω πεντακάθαρο αίμα. Σόρι για την περιγραφή, απλά εντυπωσιάστηκα. Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο αίμα!! 

Αχ το έχω πάθει κ γώ αυτό! Όπως λες κ κόκκινο σκούρο καφέ αίμα πάντα ! Στις τελευταίες περιόδους έχω και αίμα κόκκινο κάπου κάπου! Δν ξέρω τι μπορεί ν σημαίνει ! Το ειχα πει στο γιατρό μ και δν ν το σχολίασε καν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου και Καλή Σαρακοστή να έχουμε. Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έχουν συμβεί διάφορα. Την Πέμπτη το πρωί έφυγα από Λευκάδα για Αθήνα. Φτάνοντας Αθήνα μαθαίνω ότι τράκαρα το αυτοκίνητο του μπαμπά μου. Ευτυχώς μόνο υλικές ζημιές που θα πληρωθούν από τη ασφάλεια της κοπέλας που έφταιγε. Μετά το laptop μου αποφάσισε να μην ανοίξει. Το έχω πάει στο μαγαζί για επισκευή και περιμένω. 3ον πέθανε δυστυχώς η μία μου γατούλα. Μέσα σε 5 μέρες σταμάτησε να τρώει κι έφυγε. Αυτά τα αρνητικά...

Τα θετικά τώρα... Την Κυριακή βαφτίσαμε τον ανηψιό μου. Και σήμερα πάω να δω το μωράκι μου το βράδυ μπας και μάθω και τι είναι! Την Κυριακή νομίζω πως άρχισα να το αισθάνομαι κιόλας.!!! 

Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Ούτε θηρίο! Φτου φτου! Εμένα 8,5, μηνών και είναι 68 εκατοστά και 7,5, κιλά 😅 Είστε ψηλοί με τον άντρα σου;

Δεν θα έχουμε πολύ κόσμο, γύρω στους 80 θα καλέσουμε, οπότε πιστεύω καμιά 50αρια το πολύ θα έρθουν, οπότε θα κάνουμε και ένα τραπέζι μετά. Την άλλη μέρα από τη βάφτιση είναι και τα γενέθλιά της, οπότε λέω να κόψουμε εκεί μια τούρτα.

Έτσι είναι το πρόγραμμα τους αυτό το μήνα. Και μετά κοιμούνται ακόμα πιο λίγο 😅 Αχ θυμάμαι και η δικιά μου πολύ γκρίνια... Ευτυχία τώρα μπουσουλαει και νιώθει λίγο πιο ανεξάρτητη και δεν κλαίει τόσο 😆 Βέβαια θέλει να είναι παντού μαζί μου.

Εγώ είμαι 1,74 και κάνα δύο εκατοστά πιο κοντός ο άντρας μου. Δεν τον λες και πρώτο μπόι 😂😂 Ααα θα έχετε και γενέθλια μετά; Τέλεια θα συμπέσουν με μια μέρα διάφορα 🥳 

Με το μπουσουλημα θέλουν προσοχή και επίβλεψη να υποθέσω; Γιατί σκέφτομαι ότι θα έχει πρόσβαση σε όλα τα σημεία του σπιτιού. Χτες άρπαξε ένα πιάτο από το τραπέζι και το πέταξε κάτω 😂😂 Το τέρας 😂😂

στις πριν 1 ώρα, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Διαβάζω τα μηνύματα σας @ΛΕΥΚΗ @Melikara86 @anna_30 και θέλω να σας δώσω δύναμη αλλά κι εγώ συμμερίζομαι πολλές απ' τις ανησυχείς που αναφέρατε... Το ταξίδι προς τη μητρότητα δεν είναι όσο ρομαντικό τελικά μας δείχνουν στις ταινίες και τα μίντια, αλλά μη το βάζετε κάτω! Θα τα καταφέρουμε 🙏

Σας γράφω τώρα ενώ περιμένω στην αίθουσα αναμονής για να δω την ειδικό γονιμότητας που θα ζητήσουμε τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφιας και τα επόμενα βήματα. Κάθε φορά που βρίσκομαι σ' αυτήν την αίθουσα σκεφτομαι "μα τι κάνω εγώ εδώ;" - βλέπω τα άλλα ζευγάρια να κοιτούν τους υπερήχους τους, να γελάνε, αγκαλιάζονται, να χαζεύουν στα κινητά τους μωρουδιακα και νιώθω σαν τη μύγα μες το γάλα. Σαν να μην ανήκω σ' αυτόν τον κόσμο τους. 

Σήμερα λοιπόν ο σύζυγος δε μπόρεσε να είναι μαζί μου σ αυτό το ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας, κι όταν με άφησε στο νοσοκομείο, του είπα "δε πειράζει, θα έρθεις μαζί την άλλη φορά". Και μου είπε "δε θα υπάρξει αλλη φορά - την άλλη φορά θα είμαστε εδώ για να δούμε το μωρό μας". 

Τώρα ξέρω το λόγο που είμαι εδώ - είμαι εδώ για εμάς, για την οικογένειά μας ❤️

Ελπίζω να δώσω δύναμη σε όλες εμάς που είμαστε σ αυτή τη διαρκή αναμονή - σας κάνω όλες μια αγκαλιά 🤗

Πολύ συγκινητικό το μήνυμα σου. Δεν έχω ζήσει την υπογονιμότητα αλλά έχω βιώσει δύο απώλειες και δώστου εξετάσεις και απογοήτευση και κλάμα.... Έγινε όμως το θαύμα και είμαι σίγουρη ότι θα γίνει για όλες τις γυναίκες που με τόση υπομονή παλεύουν 🫶🤞

Μπράβο στον καλό σου για την υποστήριξη και το κουράγιο που σου δίνει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μαρεσει που εσυ πάντα βλέπεις το ποτήρι γεμάτο ❤️❤️ καλή επιτυχία κορίτσι μου στις προσπάθειες σου 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό μίλησες στη καρδιά πολλών από εδώ μέσα! Μια από αυτές είμαι κ εγώ! ❤️ είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό, ν μαθαίνεις για νέες εγκυμοσύνες να βλεπεις καινούριες μαμάδες ομως πτι αξίζει πονάει κ είναι δύσκολο π λέει κ το τραγούδι! 
ευτυχως κ γω έχω ένα σύντροφο που είναι εκει διπλα μ σε όλα! Είμαστε μαζί σε αυτό και ταυτόχρονα μπορώ ν πω πως μας έχει δέσει κιόλας! 
μετά τη Βελτίωση τ σπερμοδιαγραμμα τος ο σύζυγος είναι φουλ αισιόδοξος , κάθε μέρα μ μιλάει για το σποράκι που ακόμα δν έχει έρθει! Φαντάζεται τη ζωή μας γονείς πλέον και είναι σίγουρος πως στο επόμενο τρίμηνο θ χει έρθει κ σε μας!!!❤️❤️❤️

περιμενουμε νέα σ κορίτσι μ και να θυμάσαι πως δεν είσαι μόνη, δεν είσαι η μόνη ! ❤️
 

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ είμαι 1,74 και κάνα δύο εκατοστά πιο κοντός ο άντρας μου. Δεν τον λες και πρώτο μπόι 😂😂 Ααα θα έχετε και γενέθλια μετά; Τέλεια θα συμπέσουν με μια μέρα διάφορα 🥳 

Με το μπουσουλημα θέλουν προσοχή και επίβλεψη να υποθέσω; Γιατί σκέφτομαι ότι θα έχει πρόσβαση σε όλα τα σημεία του σπιτιού. Χτες άρπαξε ένα πιάτο από το τραπέζι και το πέταξε κάτω 😂😂 Το τέρας 😂😂

Πολύ συγκινητικό το μήνυμα σου. Δεν έχω ζήσει την υπογονιμότητα αλλά έχω βιώσει δύο απώλειες και δώστου εξετάσεις και απογοήτευση και κλάμα.... Έγινε όμως το θαύμα και είμαι σίγουρη ότι θα γίνει για όλες τις γυναίκες που με τόση υπομονή παλεύουν 🫶🤞

Μπράβο στον καλό σου για την υποστήριξη και το κουράγιο που σου δίνει!! 

Αχ βρε κορίτσια, το χω ξαναπεί και θα το ξαναπώ: δε σας γνωρίζω προσωπικά, αλλά είστε οι καλύτερες!! ❤️ Είμαι πολύ ευγνώμων γι αυτήν την παρέα που έχουμε εδώ και αλληλο-υποστηριζομαστε

@Elli13 κι εμείς είχαμε μια απώλεια πέρυσι (παλινδρομησε 10εβ4ημ και ταλαιπωρήθηκα με πρόκληση αποβολης που δεν έπιασε με τη μία, οπότε ξανά-μανα τα χαπια...) και δυστυχώς, σε συνδυασμό με την αναμονή, κάποιες φορές σκέφτομαι κι εγώ "τι κι αν...", το οποίο δε βοηθάει καθόλου! Οπότε βλέποντας περιπτώσεις σαν τις δικές σας εδώ, είτε που προσπαθείτε αρκετό καιρό και τα καταφέρατε, είτε έγινε το θαύμα μετά από απώλεια(-ες), μου δίνουν όχι μόνο κουράγιο αλλά και πίστη ότι θα τα καταφέρουμε κι εμείς με το σύντροφό μου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας κάνω και update απ' την ειδικό γονιμότητας

Είμαστε πλέον 22η μέρα του κύκλου και 2 ΜΤΩ, ενώ η σαλπιγγογραφια έγινε την 10η μέρα.

Μου εξήγησε λίγο τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφιας (τίποτα καινούργιο βασικά που δε μου είχε πει η γυναικολόγος που την έκανε) και, ενώ περίμενα ότι θα μας πει αφού όλες οι εξετάσεις και των δύο είναι αρκετές καλές να συνεχίσουμε κάποιους κύκλους ακόμα και μετά βλέπουμε, αντιθέτως την βρήκα αρκετά μάχιμη! 😅

Θέλει να με δει την επόμενη Δευτέρα που θα είμαι 28η μέρα για να παρακολουθήσουμε τον κύκλο με υπερήχο και να αποφασίσει πότε θα ξεκινήσουμε τη διέγερση των ωοθηκών. Πρότεινε να πάρω αγωγή με FSH και θα παρακολουθήσουμε τον επόμενο κύκλο στάδιο -σταδιο για να μας πει ποτέ να έχουμε επαφές. Μου ήρθε λίγο κάπως πιο σύντομα απ' ότι περίμενα να είμαι ειλικρινής, αλλά πάμε δυναμικά!

Τώρα με προβληματίζει - κι αν έχουμε καταφέρει σύλληψη; Θα φανεί λέτε στον υπέρηχο; Θα μαι μόλις 8η ΜΤΩ... Επίσης τι να περιμένω απ' αυτή την αγωγή; @Mpourmpoulo νομίζω εσύ είχες κάνει πριν την σπερματεγχυση, σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Διαβάζω τα μηνύματα σας @ΛΕΥΚΗ @Melikara86 @anna_30 και θέλω να σας δώσω δύναμη αλλά κι εγώ συμμερίζομαι πολλές απ' τις ανησυχείς που αναφέρατε... Το ταξίδι προς τη μητρότητα δεν είναι όσο ρομαντικό τελικά μας δείχνουν στις ταινίες και τα μίντια, αλλά μη το βάζετε κάτω! Θα τα καταφέρουμε 🙏

Σας γράφω τώρα ενώ περιμένω στην αίθουσα αναμονής για να δω την ειδικό γονιμότητας που θα ζητήσουμε τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφιας και τα επόμενα βήματα. Κάθε φορά που βρίσκομαι σ' αυτήν την αίθουσα σκεφτομαι "μα τι κάνω εγώ εδώ;" - βλέπω τα άλλα ζευγάρια να κοιτούν τους υπερήχους τους, να γελάνε, αγκαλιάζονται, να χαζεύουν στα κινητά τους μωρουδιακα και νιώθω σαν τη μύγα μες το γάλα. Σαν να μην ανήκω σ' αυτόν τον κόσμο τους. 

Σήμερα λοιπόν ο σύζυγος δε μπόρεσε να είναι μαζί μου σ αυτό το ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας, κι όταν με άφησε στο νοσοκομείο, του είπα "δε πειράζει, θα έρθεις μαζί την άλλη φορά". Και μου είπε "δε θα υπάρξει αλλη φορά - την άλλη φορά θα είμαστε εδώ για να δούμε το μωρό μας". 

Τώρα ξέρω το λόγο που είμαι εδώ - είμαι εδώ για εμάς, για την οικογένειά μας ❤️

Ελπίζω να δώσω δύναμη σε όλες εμάς που είμαστε σ αυτή τη διαρκή αναμονή - σας κάνω όλες μια αγκαλιά 🤗

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ για αυτό σου το μήνυμα! Ακόμα και αν δεν προσπαθώ πολύ καιρό και δεν έχω βιώσει ότι και εσείς για να σας νιώσω απόλυτα το μήνυμα σου με συγκίνησε. Είσαι τυχερή που έχεις τον σύντροφό σου παρέα σε αυτό το ταξίδι και εύχομαι σύντομα το σποράκι σας να φωλιάσει για τα καλά.. :) 

Εγώ αδιαθέτησα σήμερα.. πάνω κάτω το ήξερα (λόγω προλακτίνης). Τουλάχιστον είναι σταθερή, κάτι είναι και αυτό! Προχωράμε :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Σας κάνω και update απ' την ειδικό γονιμότητας

Είμαστε πλέον 22η μέρα του κύκλου και 2 ΜΤΩ, ενώ η σαλπιγγογραφια έγινε την 10η μέρα.

Μου εξήγησε λίγο τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφιας (τίποτα καινούργιο βασικά που δε μου είχε πει η γυναικολόγος που την έκανε) και, ενώ περίμενα ότι θα μας πει αφού όλες οι εξετάσεις και των δύο είναι αρκετές καλές να συνεχίσουμε κάποιους κύκλους ακόμα και μετά βλέπουμε, αντιθέτως την βρήκα αρκετά μάχιμη! 😅

Θέλει να με δει την επόμενη Δευτέρα που θα είμαι 28η μέρα για να παρακολουθήσουμε τον κύκλο με υπερήχο και να αποφασίσει πότε θα ξεκινήσουμε τη διέγερση των ωοθηκών. Πρότεινε να πάρω αγωγή με FSH και θα παρακολουθήσουμε τον επόμενο κύκλο στάδιο -σταδιο για να μας πει ποτέ να έχουμε επαφές. Μου ήρθε λίγο κάπως πιο σύντομα απ' ότι περίμενα να είμαι ειλικρινής, αλλά πάμε δυναμικά!

Τώρα με προβληματίζει - κι αν έχουμε καταφέρει σύλληψη; Θα φανεί λέτε στον υπέρηχο; Θα μαι μόλις 8η ΜΤΩ... Επίσης τι να περιμένω απ' αυτή την αγωγή; @Mpourmpoulo νομίζω εσύ είχες κάνει πριν την σπερματεγχυση, σωστά;

Ισως δει μόνο σακο κ παχύ ενδομήτριο αλλά γενικά είναι πολύ νωρις να δείτε κάτι! Γιατί δε περιμένει να αδιαθετήσεις κ μετά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ισως δει μόνο σακο κ παχύ ενδομήτριο αλλά γενικά είναι πολύ νωρις να δείτε κάτι! Γιατί δε περιμένει να αδιαθετήσεις κ μετά; 

Τι να σου πω @Raf123μου κι εγώ της το ανέφερα, αλλά επέμενε πως προτιμά να με δει πριν την αναμενόμενη περίοδο 🤷 γιατί είπε ότι ακριβώς επειδή θα έχουν περάσει 8 μερες απ' την ωορρηξία (με βάση τις δικές μου μετρήσεις απ' τα τεστακια) θέλει να δει κάτι ενδομήτριο πως είναι. Γενικά την εμπιστεύομαι, αλλά κι εμένα μου φάνηκε πολύ βιαστική. Όπως και να χει, είπε ότι δε θα αρχίσω ούτως ή άλλως την αγωγή εκείνη τη μέρα, θα μου πει εκείνη πότε. 

Λέτε να κάνω εγώ κάνα τεστακι το πρωί της Δευτέρας ή είμαι τελειως delulu ότι θα δείξει τίποτα 8η ΜΤΩ;; 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2024 at 2:55 ΜΜ, ο/η Demisar είπε:

Καλησπέρα!

Μάλλον ναι επηρέασε η σαλπιγγογραφία. Εάν μπορείτε να έχετε επαφές γενικά όταν ξεκινάει η γραμμή να γίνεται ρόζ! Άλλωστε το σπέρμα ζει έως και 72 ώρες στο σώμα της γυναίκας . Σας εύχομαι σύντομα ένα θετικό τεστ! :) 

Επίσης, ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για την ωορρηξία; Μου φαίνεται ενδιαφέρουσα!

Κορίτσι μου τώρα μου εμφανίστηκε το μήνυμά σου, πολύ πιθανό λόγω του ότι είσαι νέο μέλος.  Σ ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σχόλια! ❤️ Είσαι κι εσύ στη φάση των προσπαθειών, για πες μας την ιστορία σου :)

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή Premom (Andoid: https://play.google.com/store/apps/details?id=premom.eh.com.ehpremomapp&hl=en&gl=US // iOS: https://apps.apple.com/us/app/premom-ovulation-tracker/id1279295922) για να αρχειθετώ εκεί τα τεστάκια μου, πότε είχαμε επαφές, κτλ - γενικά με βοηθάει πολύ να καταλαβαίνω τους κύκλους μου, να παρατηρώ αν υπάρχει κάτι μεπτό, κτλ.

Π.χ. εδώ σου βάζω σκρινσοτ από τον τωρινό κύκλο και ένα σχεδιάγραμμα με το πως πάει η ωορρηξία μου τους τελευταίους μήνες το οποίο μοιράζομαι και με τις γιατρούς που με παρακολουθούν για να έχουν συνολική εικόνα.

Screenshot_2024-03-19-13-35-42-195_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Screenshot_2024-03-19-13-35-51-910_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Διαβάζω τα μηνύματα σας @ΛΕΥΚΗ @Melikara86 @anna_30 και θέλω να σας δώσω δύναμη αλλά κι εγώ συμμερίζομαι πολλές απ' τις ανησυχείς που αναφέρατε... Το ταξίδι προς τη μητρότητα δεν είναι όσο ρομαντικό τελικά μας δείχνουν στις ταινίες και τα μίντια, αλλά μη το βάζετε κάτω! Θα τα καταφέρουμε 🙏

Σας γράφω τώρα ενώ περιμένω στην αίθουσα αναμονής για να δω την ειδικό γονιμότητας που θα ζητήσουμε τα αποτελέσματα της σαλπιγγογραφιας και τα επόμενα βήματα. Κάθε φορά που βρίσκομαι σ' αυτήν την αίθουσα σκεφτομαι "μα τι κάνω εγώ εδώ;" - βλέπω τα άλλα ζευγάρια να κοιτούν τους υπερήχους τους, να γελάνε, αγκαλιάζονται, να χαζεύουν στα κινητά τους μωρουδιακα και νιώθω σαν τη μύγα μες το γάλα. Σαν να μην ανήκω σ' αυτόν τον κόσμο τους. 

Σήμερα λοιπόν ο σύζυγος δε μπόρεσε να είναι μαζί μου σ αυτό το ραντεβού με την ειδικό γονιμότητας, κι όταν με άφησε στο νοσοκομείο, του είπα "δε πειράζει, θα έρθεις μαζί την άλλη φορά". Και μου είπε "δε θα υπάρξει αλλη φορά - την άλλη φορά θα είμαστε εδώ για να δούμε το μωρό μας". 

Τώρα ξέρω το λόγο που είμαι εδώ - είμαι εδώ για εμάς, για την οικογένειά μας ❤️

Ελπίζω να δώσω δύναμη σε όλες εμάς που είμαστε σ αυτή τη διαρκή αναμονή - σας κάνω όλες μια αγκαλιά 🤗

Αχχχ κορίτσι μου για αυτόν ακριβώς τον λόγο είσαι εκεί!! Μερικές φορές νιώθω ενοχές που γκρινιάζω γτ έχω ήδη δύο θαυματακια στο σπίτι μου και είναι ολόκληρα κορίτσια ενώ άλλες κοπέλες προσπαθούν για το πρώτο τους!!! 

Αλλά θέλω πάρα πολύ άλλο ένα μωράκι με τον δεύτερο σύζυγό μου!!! 

Θα σου ευχηθώ από την καρδιά μου την δεύτερη φορά που θα πάτε εκεί να είναι για τον λόγο που είπε ο Αντρουλης σου!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Ναι θα κάνω ένα το απογευματάκι που θα γυρίσω σπίτι.

Ναι κορίτσι μου να κάνεις.... περιμένω να ακούσω τα θετικά νέα?! 🧿🙏🏼🧿🙏🏼🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2024 at 4:51 ΜΜ, ο/η Demisar είπε:

Καλησπέρα 😊

Δεν παρακολουθώ την ωορρηξία να σου πω. Ίσως όμως θα έπρεπε από δω και πέρα! Είχα λίγα ροζ υγρά αν θυμάμαι κα΄λά γύρω στις 20 Φεβρουα΄ρίου  -ίσως ήταν ωορρηξία-. Αυτό που με "προβλημάτισε" ήταν ότι μετά από 2 μέρες που είχαμε ελεύθερες επαφές, είχα -συγνώμη για την περιγραφη- παχύρεστες λευκές εκκρίσεις μαζί με ροζ. Τώρα τι να πω!  Να σας πω ότι , στην 1η μου εγκυμοσ΄ύνη είχα καθυστερημένη σύλληψη με τεμ 2/12 και 2 αρνητικά τέστ 6&10 Ιανουαρίου, τελικά είδα θετικό τεστ 18 Ιανουαρίου.

Τι να πω... Αναμένω, αλλά εκνευρίζομαι κιόλας γιατί μπορεί να μην μου έρχεται από το άγχος μου!Εντωμεταξύ είμαι και συναχωμένη, ίσως επηρεάζει και αυτό στην καθυστέρηση

Καλησπέρα κορίτσι μου! Μπορεί να είχες κάποιον τραυματισμό από την επαφή και να οφείλονται εκεί οι εκκρίσεις που είχες..

Επειδή ήσουν δοκιμαστικό μέλος και άργησε να ανέβει η απάντηση σου..η περίοδος ήρθε;

Τώρα θα μπορείς να γράφεις κανονικά και να τα βλέπουμε και εμείς άμεσα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna_30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Μπορεί να είχες κάποιον τραυματισμό από την επαφή και να οφείλονται εκεί οι εκκρίσεις που είχες..

Επειδή ήσουν δοκιμαστικό μέλος και άργησε να ανέβει η απάντηση σου..η περίοδος ήρθε;

Τώρα θα μπορείς να γράφεις κανονικά και να τα βλέπουμε και εμείς άμεσα :)

Kαλησπέρα! :) 

Ναι επιτελους!!!! Λές; Δεν το σκέφτηκα αυτό! Πάντως είναι άφαντη αλ΄λά και τα τεστ είναι αρνητικά... Τελευταία ελεύθερη επαφή είχαμε 10/2. Σήμερα έκανα και τεστ ωορρηξίας που πήρα και εμφάνισε μία πολύ πολύ αχνή γραμμη! Δεν ξέρω τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Demisar είπε:

Kαλησπέρα! :) 

Ναι επιτελους!!!! Λές; Δεν το σκέφτηκα αυτό! Πάντως είναι άφαντη αλ΄λά και τα τεστ είναι αρνητικά... Τελευταία ελεύθερη επαφή είχαμε 10/2. Σήμερα έκανα και τεστ ωορρηξίας που πήρα και εμφάνισε μία πολύ πολύ αχνή γραμμη! Δεν ξέρω τι γίνεται!

Κορίτσι μου μην σε μπερδεύουν τα τεστ ωορρηξίας. Πάντα υπάρχει αυτή η ορμόνη στο σώμα μας, απλά αυξάνεται πολύ κατά την ωορρηξία, γι αυτό οποιαδήποτε γραμμή πιο άχνη από αυτήν του ελέγχου καθιστά το τεστ αρνητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσι μου τώρα μου εμφανίστηκε το μήνυμά σου, πολύ πιθανό λόγω του ότι είσαι νέο μέλος.  Σ ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σχόλια! ❤️ Είσαι κι εσύ στη φάση των προσπαθειών, για πες μας την ιστορία σου :)

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή Premom (Andoid: https://play.google.com/store/apps/details?id=premom.eh.com.ehpremomapp&hl=en&gl=US // iOS: https://apps.apple.com/us/app/premom-ovulation-tracker/id1279295922) για να αρχειθετώ εκεί τα τεστάκια μου, πότε είχαμε επαφές, κτλ - γενικά με βοηθάει πολύ να καταλαβαίνω τους κύκλους μου, να παρατηρώ αν υπάρχει κάτι μεπτό, κτλ.

Π.χ. εδώ σου βάζω σκρινσοτ από τον τωρινό κύκλο και ένα σχεδιάγραμμα με το πως πάει η ωορρηξία μου τους τελευταίους μήνες το οποίο μοιράζομαι και με τις γιατρούς που με παρακολουθούν για να έχουν συνολική εικόνα.

Screenshot_2024-03-19-13-35-42-195_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Screenshot_2024-03-19-13-35-51-910_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Καλησπέρα! :) 

Ευχαριστώ πολύ! Θα την κατεβάσω να τα σημειώνω κι εγώ! Μου φαίνεται πάρα πολύ χρήσιμη!

Είδα το ποστ σου για την ειδική γονιμότητας! Τέλεια με το καλό να ξεκινήσετε δυναμικά τις προσπάθειες! 😄 Κάνε ένα τεστ αν και δεν ξέρω αν δείξει! Δεν χάνεις κάτι πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...