Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χλαμύδια καψιμο


flosta

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, τον Οκτώβριο άρχιζα να νιώθω ένα καψιμο κ εναν ερεθισμό στην περιοχή ανάμεσα στα μεγάλα και μικρά χείλη. Δεν είχα συμπτώματα ουρολοίμωξης αλλά σκέφτηκα να κάνω μια καλλιέργεια ούρων - αρνητικά βγήκαν αλλά με λίγες τιμές στο e-coli (7000 cfu). O γυναικολόγος μου έδωσε αντιβίωση κ τη verdal. Τα συμπτώματα συνέχισαν κ πήγα σε ουρολογο η οποία είδε έναν ερεθισμο κόκκινα σημεία κ μου έδωσε dactarin και hi syl και d-manozinn protect. Πήγα στον γυναικολόγο τις επόμενες μερες για Παπ κ κολπική καλλιέργεια όπου βρέθηκα με χλαμύδια. Οποτε θεώρησα ότι το αίσθημα καυσου οφείλεται σε αυτό. Αντιβίωση για 16 μέρες κ γαλακτοβακιλους προβιοτικα κ ο σύζυγος. Ήθελε ο γιατρός να κάνουμε κ διαγνωστική υστεροσκοπηση καθώς επιθυμουμε για ένα παιδακι όπου πραγματικά υπήρχαν φλεγμονές κ εστιακή υπεραιμια κ μικροί αλλά πολλυαριθμοι πολύποδες κ κλειστή σχεδόν η δίοδος προς την αριστερή σάλπιγγα. Κάνουμε μετά κ κολπική καλλιέργεια αρνητική από χλαμύδια κ ενδομητρικες πλύσεις με αντιβίωση (5 στο σύνολο). Έφτασα τέλη Γενάρη να κάνω ξανα διαγνωστική υστεροσκοπηση όπου με μεγάλη επιτυχία καθάρισε η μήτρα φύγανε δεν υπάρχουν πια τόσοι πολύποδες, λίγη μονο φλεγμονή κ θα κάνουμε άλλες 2 πλύσεις κ θα είμαι έτοιμη. Το πρόβλημα μου είναι ότι το αίσθημα καυσου στην περιοχή ανάμεσα στα χείλη το νιώθω ακόμα κ το αριστερο χείλος εξωτερικά μου φαίνεται πως είναι πιο πρησμένο. Πήγα κ σε δερματολόγο κ εκείνη όπως κ ο γυναικολόγος δε βλέπουν εκδορές δε βλέπουν άλλοιωσεις ούτε αποχρωματισμους ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα τους φαίνεται καθαρό κ είναι περίεργο που εγώ έχω το σύμπτωμα της καύσης. Μου λένε ότι μπορεί να είναι κ ψυχολογικό γιατί είχα τεράστιο άγχος. Μου έδωσε η δερματολόγος άλλη κρέμα advantan κ αν δεν κάνει κάτι μου είπε να πάρω κατασταλτικό neurontin. Το κάψιμο οφείλεται στα χλαμύδια? Απ' την πολύ αντιβίωση και πλύσεις να έχει χαλάσει η χλωρίδα κ το ph? Εγώ το ερεθισμένο σημείο το βλέπω δε γίνεται να είναι στο μυαλό μου από άγχος. Τι να κάνω για να νιώσω καλύτερα κ να φύγει το κάψιμο? Τι μου προτείνετε κ που οφείλεται? Είμαι 3,5 μήνες με αυτό το κάψιμο, δε μπορώ να κάτσω, είναι πάρα πολύ ενοχλητικό και μου προκαλεί τεράστια δυσφορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...