Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια μου θέλω τις εμπειρίες σας με τεστ εγκυμοσύνης!


zozi

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!

Τον Ιούλιο έκανα επέμβαση, αφαίρεση κύστεων, που διαπιστώσαμε ότι είναι ενδομήτριωση...Έκανα μια ένεση ορμονολογικη ώστε να σταματήσουμε την περίοδο μετά το χειρουργείο, είχαν αίμα τον Αύγουστο 2 μέρες και με είχε ενημερώσει για αυτή την πιθανότητα ο γιατρός μου ...εκ τότε, δεν μου επανήλθε η περίοδο, πέρασα δύσκολα ψυχολογικά γιατί έπεισα τον εαυτό μου πως δεν θα καταφέρω να κάνω παιδί και αρνούμαι να πάω στον γυναικολόγο μου, οποίος μέχρι σήμερα με στηρίζει και με περιμένει!! ... Μου μπήκε στο μυαλό να πάρω ένα τεστ, το έκανα, και το αποτέλεσμα είναι στην φωτογραφία...θετικό, η όχι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, εγώ δεν μπορώ να δω κάποια φωτογραφία. Από την εμπειρία μου θα σου πω πως πέρασα τα ίδια (και χειρότερα) από εσένα με τρίμηνη θεραπεία με ενέσεις και διακοπή της περιόδου. Εγώ έκανα την τελευταία ένεση Φεβρουάριο και μου ήρθε περίοδος τον Απρίλιο, σχετικά γρήγορα δηλαδή. Υπάρχει όμως και η πιθανότητα να καθυστερήσει πολλούς μήνες. Σε όλη αυτή την διάρκεια δεν μας επιτρέπονταν οι επαφές. Ξεκινήσαμε προσπάθειες τον Μάϊο και μέχρι σήμερα προσπαθούμε. Δεν μας έτυχε ακόμα εγκυμοσύνη. Σε άλλες κοπέλες βέβαια έχει έρθει το σποράκι από τις πρώτες προσπάθειες. Όπως και να έχει σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα ένα μωράκι στην αγκαλιά σας. Σίγουρα όλες μας θα τα καταφέρουμε στο τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2024 at 8:40 ΜΜ, ο/η zozi είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Τον Ιούλιο έκανα επέμβαση, αφαίρεση κύστεων, που διαπιστώσαμε ότι είναι ενδομήτριωση...Έκανα μια ένεση ορμονολογικη ώστε να σταματήσουμε την περίοδο μετά το χειρουργείο, είχαν αίμα τον Αύγουστο 2 μέρες και με είχε ενημερώσει για αυτή την πιθανότητα ο γιατρός μου ...εκ τότε, δεν μου επανήλθε η περίοδο, πέρασα δύσκολα ψυχολογικά γιατί έπεισα τον εαυτό μου πως δεν θα καταφέρω να κάνω παιδί και αρνούμαι να πάω στον γυναικολόγο μου, οποίος μέχρι σήμερα με στηρίζει και με περιμένει!! ... Μου μπήκε στο μυαλό να πάρω ένα τεστ, το έκανα, και το αποτέλεσμα είναι στην φωτογραφία...θετικό, η όχι;;; 

Περασαν μερες που εγραψες Είσαι νέο μέλος και αργούν να φανούν τα μνμ σου αλλά δεν μπορείς να ανεβάσεις και φωτογραφία.. δεν βλέπουμε κάτι εμείς 

φαντάζομαι πλέον θα ξέρεις αν είναι θετικό το τεστ ή όχι αν μπορέσεις στείλε μας ένα μνμ να μας πεις τα νέα σου 

εγω θα σου έλεγα γιατί πολλές κοπέλες δεν μας ήρθε εύκολα ένα μωρακι να μην τα παρατάς παρε τον χρόνο σου αλλά μετά να σηκώσεις μανίκια και να συνεχίσεις μην αφήνεις τον χρόνο να περνάει έτσι μην το μετανιώσεις μετά που δεν το κυνήγησες ( δεν γνωριζω και την ηλικία σου ) 

και εγω έκανα 1,5 χρόνο να καταφέρω να μεινω εγκυος στο πρώτο μου παιδάκι είχα κουραστεί πολυ και αγχος και φοβος ότι δεν θα τα καταφέρω μόνη μου αλλά να που τώρα έχω ένα κοριτσάκι 17 μηνών

πριν λίγους μήνες ξανά έμεινα εγκυος εύκολα αυτήν την φορά στο δεύτερο αλλά το εχασα έκανα αποξεση και συνέχισα πάλι τις προσπαθείς τώρα είμαι ξανά εγκυος 12 εβδ .. με αρκετό άγχος και φόβο να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά 

σου εύχομαι ότι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...