Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ- αναμονή αποτελέσματος χοριακη σ.


Recommended Posts

Καλημερα σε όλους! Είμαι νέα στη mammyland. Σας στέλνω γιατί χρειάζομαι υποστήριξη. Έχω ένα γιο 3,5 ετών. Περυσι τον Ιούλιο του 23 είχα μια παλινδρόμηση κύηση. Θέλουμε κ 2ο παιδάκι κ είπαμε να προσπαθήσουμε πάλι μέσα στο 24. Πριν μια βδομαδα είδα θετικό τεστ. Ο γιατρός είπε να αφήσω να περάσουν 7 μέρες γιατί το θετικό τέστ ήταν την 29η μέρα του κύκλου. Έχω τρομερό άγχος για τη β χοριακη. Την προηγούμενη φορά ανέβαινε αλλά δεν διπλασιαζότανε. Μετά είδα το πρώτο αίμα κ κατάλαβα. Τώρα πάλι είμαι προκατειλημμένη. Απλως γιατί δεν έχω συμπτώματα καθόλου. Μόνο απουσία περιόδου. Τι θα κάνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Chrysakidan είπε:

Καλημερα σε όλους! Είμαι νέα στη mammyland. Σας στέλνω γιατί χρειάζομαι υποστήριξη. Έχω ένα γιο 3,5 ετών. Περυσι τον Ιούλιο του 23 είχα μια παλινδρόμηση κύηση. Θέλουμε κ 2ο παιδάκι κ είπαμε να προσπαθήσουμε πάλι μέσα στο 24. Πριν μια βδομαδα είδα θετικό τεστ. Ο γιατρός είπε να αφήσω να περάσουν 7 μέρες γιατί το θετικό τέστ ήταν την 29η μέρα του κύκλου. Έχω τρομερό άγχος για τη β χοριακη. Την προηγούμενη φορά ανέβαινε αλλά δεν διπλασιαζότανε. Μετά είδα το πρώτο αίμα κ κατάλαβα. Τώρα πάλι είμαι προκατειλημμένη. Απλως γιατί δεν έχω συμπτώματα καθόλου. Μόνο απουσία περιόδου. Τι θα κάνω; 

Καλημέρα! Υπομονή θα κάνεις! Πόσες μέρες κύκλο έχεις; αν έχεις ήδη καθυστέρηση μπορείς να πας να κάνεις χοριακη και μετά από 2 μέρες για να δεις αν διπλασιάζεται! Γενικά να κάνεις ό,τι σε κρατάει ήρεμη! Οι γιατροί είναι λίγο πιο "ωμοί"! Δεν μπορούν πολλές φορές να καταλάβουν το δικό μας άγχος! Σου εύχομαι καλούς διπλασιασμους και μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κύκλο 29-31 μέρες. Εξαρτάται! Τώρα έχω καθυστέρηση 7 ημέρες! Αχ φοβάμαι. Τρέμω… γιατί αν ανεβαίνει πάλι αργά, ξέρουμε πολύ καλα τι σημαίνει. Απλως γίνεται εγκυμοσύνη χωρίς συμπτώματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κύκλο 29-31μερες ανάλογα. Το αποτέλεσμα ήταν 4560 της χοριακης. Ας ελπίσουμε ότι θα συνεχίσει να είναι καλό. Τη Δευτέρα θα δούμε! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά με έχει κυριεύσει ο φόβος…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2024 at 5:03 ΜΜ, ο/η Chrysakidan είπε:

Εχω κύκλο 29-31μερες ανάλογα. Το αποτέλεσμα ήταν 4560 της χοριακης. Ας ελπίσουμε ότι θα συνεχίσει να είναι καλό. Τη Δευτέρα θα δούμε! Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά με έχει κυριεύσει ο φόβος…

Μπράβο συγχαρητήρια είσαι εγκυος με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι όλα να πάνε καλά 😊

είναι αρχή ακόμα αν δεν έχεις συμπτώματα αλλά καποιες κοπέλες δεν έχουν καθόλου δεν σημαίνει κάτι αυτό υπομονή και να σκέφτεσαι θετικά 

και είχα μια παλινδρόμηση και τώρα είμαι ξανά εγκυος πολύ φόβο είχα και εγω τώρα είμαι 11 εβδ σε μια βδομαδα θα πάω για αυχενική 

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική μίλησες με τον γιατρό σου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...