Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως θα φτιάξω 150IU altermon (έχω αγοράσει altermon 75IU)


Mpourmpoulo

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια! Θα ήθελα μια διευκρίνιση για το πως θα φτιάξω 150 μονάδες altermon (έχω αγοράσει altermon 75IU). Αυτό που κατάλαβα από τον γιατρό είναι να φτιάξω την κάθε μια ξεχωριστά και έπειτα να τραβήξω με την σύριγγα και τα δυο σκευάσματα και να κάνω την ενεση! Όμως βλέποντας ένα βίντεο που χρειαζόταν 225 μονάδες χρησιμοποιήθηκε μόνο το ένα υγρό και 3 μπουκαλάκια με σκόνη (έφτιαξε το πρώτο σκεύασμα και έπειτα επερνε το πρώτο σκεύασμα το έβαζε στο δεύτερο μπουκαλάκι με την σκόνη και έπειτα επερνε το σκευασμα Από το 2ο μπουκάλακι το έβαζε στο τρίτο και τελος το τραβούσε με τη σύριγγα και έκανε την ενεση) στην ουσια έφτιαξε την δόση με μόνο ένα μπουκαλάκι διαλύτη και όχι με 3 ! Αν γνωρίζει κάποια κοπέλα που τις εχει χρησιμοποιήσει θα ήθελα να μου απαντήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Θα ήθελα μια διευκρίνιση για το πως θα φτιάξω 150 μονάδες altermon (έχω αγοράσει altermon 75IU). Αυτό που κατάλαβα από τον γιατρό είναι να φτιάξω την κάθε μια ξεχωριστά και έπειτα να τραβήξω με την σύριγγα και τα δυο σκευάσματα και να κάνω την ενεση! Όμως βλέποντας ένα βίντεο που χρειαζόταν 225 μονάδες χρησιμοποιήθηκε μόνο το ένα υγρό και 3 μπουκαλάκια με σκόνη (έφτιαξε το πρώτο σκεύασμα και έπειτα επερνε το πρώτο σκεύασμα το έβαζε στο δεύτερο μπουκαλάκι με την σκόνη και έπειτα επερνε το σκευασμα Από το 2ο μπουκάλακι το έβαζε στο τρίτο και τελος το τραβούσε με τη σύριγγα και έκανε την ενεση) στην ουσια έφτιαξε την δόση με μόνο ένα μπουκαλάκι διαλύτη και όχι με 3 ! Αν γνωρίζει κάποια κοπέλα που τις εχει χρησιμοποιήσει θα ήθελα να μου απαντήσει! 

Εγω θα σου πω για την meriofert που εκανα 300 μονάδες με  ενα υγρο, το υγρο το  έριξα στο πρωτο μπουκαλάκι κ μετα το τραβηξα και ολο μαζί το εριξα στο δευτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Θα ήθελα μια διευκρίνιση για το πως θα φτιάξω 150 μονάδες altermon (έχω αγοράσει altermon 75IU). Αυτό που κατάλαβα από τον γιατρό είναι να φτιάξω την κάθε μια ξεχωριστά και έπειτα να τραβήξω με την σύριγγα και τα δυο σκευάσματα και να κάνω την ενεση! Όμως βλέποντας ένα βίντεο που χρειαζόταν 225 μονάδες χρησιμοποιήθηκε μόνο το ένα υγρό και 3 μπουκαλάκια με σκόνη (έφτιαξε το πρώτο σκεύασμα και έπειτα επερνε το πρώτο σκεύασμα το έβαζε στο δεύτερο μπουκαλάκι με την σκόνη και έπειτα επερνε το σκευασμα Από το 2ο μπουκάλακι το έβαζε στο τρίτο και τελος το τραβούσε με τη σύριγγα και έκανε την ενεση) στην ουσια έφτιαξε την δόση με μόνο ένα μπουκαλάκι διαλύτη και όχι με 3 ! Αν γνωρίζει κάποια κοπέλα που τις εχει χρησιμοποιήσει θα ήθελα να μου απαντήσει! 

Μην μπερδεύεσαι με άλλα  βιντεάκια Μπουρμπούλο μ. Θα κάνεις αυτό π σ είπε ο γιατρός σ. Φτιάχνεις το καθένα ξεχωριστά κ μετά αναρροφείς κ τα 2 με την ιδια σύριγγα.  Ολα να σ πανε καλά🙏🫶🏻😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Μην μπερδεύεσαι με άλλα  βιντεάκια Μπουρμπούλο μ. Θα κάνεις αυτό π σ είπε ο γιατρός σ. Φτιάχνεις το καθένα ξεχωριστά κ μετά αναρροφείς κ τα 2 με την ιδια σύριγγα.  Ολα να σ πανε καλά🙏🫶🏻😘

Μολις έστειλα στον γιατρό μου για να είμαι σιγουρη ότι κατάλαβα σωστα🙃 σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου❤️ και για τις ευχές🤗 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@Nicol🦩 τελικά κατάλαβα λάθος😂 μου είπε έναν διαλύτη και δυο σκόνες!

Πολύ καλά έκανες δεν ειναι κακο να ξανα ρωτάμε τους γιατρούς μας αν δεν ειμαστε σίγουρες για κάτι…. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2024 at 2:07 ΜΜ, ο/η eleni.pan είπε:

Εγω θα σου πω για την meriofert που εκανα 300 μονάδες με  ενα υγρο, το υγρο το  έριξα στο πρωτο μπουκαλάκι κ μετα το τραβηξα και ολο μαζί το εριξα στο δευτερο 

Ναι ναι αυτή την διαδικασία θα ακολουθήσω και εγώ! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι ναι αυτή την διαδικασία θα ακολουθήσω και εγώ! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση☺️

Ελπίζω να μη δυσκολευτείς οπως εγω να τραβηξεις το υγρο🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2024 at 2:16 ΜΜ, ο/η eleni.pan είπε:

Ελπίζω να μη δυσκολευτείς οπως εγω να τραβηξεις το υγρο🤣

Την πρώτη φορά δυσκολεύτηκα γτ μου έσπασε το μπουκαλάκι με τον διαλύτη😂 στη δεύτερη τα κατάφερα ! Θα κατεβάζεις την βελόνα στο γκρι λάστιχο δλδ να μην την βλεπεις ! Αν το κανεις αυτό τραβιέται ολο το υγρο 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...