Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κσταψυξη ωαρίων


eleni.pan

Recommended Posts

Καλησπερα σας ειμαι 46, κ αποφασισα να κάνω κατάψυξη, πηρα meriofert και μετα απο υπερηχογραφημα που μολις εκανα εχω μονο 3 ωαρια, απο αυριο θα παρω και orgalutran κ πέμπτη θα ξαναπάω στον γιατρο για να δουμε σν ωριμασαν , κ αν προχωρησω τελικα στην καταψυξη εσεις τι λετε αξιζει για 3 ωαρια? Εχω πολυ χαμηλη ΑΜΗ δεν νομιζω σν το κανω αργοτερα να ειναι καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η eleni.pan είπε:

Καλησπερα σας ειμαι 46, κ αποφασισα να κάνω κατάψυξη, πηρα meriofert και μετα απο υπερηχογραφημα που μολις εκανα εχω μονο 3 ωαρια, απο αυριο θα παρω και orgalutran κ πέμπτη θα ξαναπάω στον γιατρο για να δουμε σν ωριμασαν , κ αν προχωρησω τελικα στην καταψυξη εσεις τι λετε αξιζει για 3 ωαρια? Εχω πολυ χαμηλη ΑΜΗ δεν νομιζω σν το κανω αργοτερα να ειναι καλυτερα

Καλημέρα! Από μια ηλικία και μετά η γονιμότητα πέφτει κατακόρυφα! Οπότε και τα 3 που έχεις είναι πολύ καλά! Εννοείται ότι αξίζει! Εγώ στα 33,5 είχα αμη 0.24 και ήταν πολύ δύσκολο να συλλέξω ωάρια! Οπότε μην το σκέφτεσαι καν και προχώρα! Μπορεί σε κάποιο κύκλο μεταγενέστερα να έχεις ίσως λίγα παραπάνω αλλά κανείς δεν μπορεί να στο εγγυηθεί αυτό. Μπορεί κ αντί για περισσότερα ωάρια να έχεις και λιγότερα.. οπότε προχώρα και καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα! Από μια ηλικία και μετά η γονιμότητα πέφτει κατακόρυφα! Οπότε και τα 3 που έχεις είναι πολύ καλά! Εννοείται ότι αξίζει! Εγώ στα 33,5 είχα αμη 0.24 και ήταν πολύ δύσκολο να συλλέξω ωάρια! Οπότε μην το σκέφτεσαι καν και προχώρα! Μπορεί σε κάποιο κύκλο μεταγενέστερα να έχεις ίσως λίγα παραπάνω αλλά κανείς δεν μπορεί να στο εγγυηθεί αυτό. Μπορεί κ αντί για περισσότερα ωάρια να έχεις και λιγότερα.. οπότε προχώρα και καλή επιτυχία!

Σ ευχαριστώ πολύ ❤️ απλά απο οτι έχω διαβασει δεν επιβιώνουν ολα και δεν γονιμοποιούνται κ Όλα οποτε δεν ξερω τι μενει, θα δουμε βεβαια ως την πεμπτη κ πόσο θα εχουν ωριμάσει, απλα με αγχωνει η αποφαση που πρεπει να παρω να συνεχισω η οχι, διοτι τη μιση διαδικασια την εκανα εξετασεις, φαρμακα,συμβολαιογραφικη πραξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η eleni.pan είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ ❤️ απλά απο οτι έχω διαβασει δεν επιβιώνουν ολα και δεν γονιμοποιούνται κ Όλα οποτε δεν ξερω τι μενει, θα δουμε βεβαια ως την πεμπτη κ πόσο θα εχουν ωριμάσει, απλα με αγχωνει η αποφαση που πρεπει να παρω να συνεχισω η οχι, διοτι τη μιση διαδικασια την εκανα εξετασεις, φαρμακα,συμβολαιογραφικη πραξη

Σωστά! Αυτά που φαίνονται στον υπέρηχο είναι ωοθυλάκια! Όχι ωάρια! Επίσης κατά τη γονιμοποίηση ( όταν έρθει η ώρα) δεν ξέρεις ποια θα καταφέρουν να γονιμοποιηθούν κ ποια θα προχωρήσουν. Απ' ότι έχω διαβάσει εδώ, κοπέλες που έκαναν κατάψυξη ωαρίων, συλλεξαν πολλά ακριβώς γι αυτό το λόγο! Μάζεψε αυτά που έχεις τώρα κ μετά πιθανόν να μπορείς να συλλέξεις αυτό το ένα του κάθε μήνα! Σε αυτό θα σε καθοδηγήσει και ο εξωσωματικος τι μπορείτε να κάνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο 3; κορίτσι μου γλυκό μη διαβάζεις τι κάνουν άλλες κοπέλες εσύ να πας με τα δεδομένα τα δικά σου. Ο γιατρος σου δηλαδή υπολόγιζε ότι θα έπρεπε να ειναι παραπάνω στα 46 κ βρίσκεσαι σε δίλημμα;  προχώρα κ μη το σκέφτεσαι είναι πολύ καλά. Εύχομαι να εχουν ωάρια αυτά τα 3 κ λίγα λίγα να τα μαζέψεις.  Πιθανόν θα χρειαστείς κ άλλη διέγερση λίγο αργότερα ή φυσικούς κύκλους για να αυξήσεις τις πιθανότητες στο μέλλον που θα γίνουν οι γονιμοποιησεις.  Προχώρα λοιπόν κ από μένα .❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

 

Αχ σας ευχαριστώ πολυ κοριτσια, η αληθεια ειναι οτι δεν καταλαβα τι περιμενε ο γιατρος , στο πρωτο υπερηχογραφημα πριν ξεκινησω μου ειχε πει καλό ειναι να μαζεψουμε 8, χθες που πήγα κ ειδε τα 3 του λεω ειναι λιγα?κ μου λεει τι περιμενες για την ηλικια σου; αλλα τον ειδα απογοητευμενο και θα με δει κ την Πέμπτη για να δει ν οριμαδαν και συζητησουμε αν προχωρησουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου, τώρα που είσαι στα μισά της διαδρομής μη δειλιάζεις...! Ολοκλήρωσε την προσπάθειά σου και θα ξέρεις την έκβαση μετά την ωοληψία σου. Ακόμα τίποτα δεν ξέρεις. Μας αναφέρεις ότι θα τα βάλεις κατάψυξη, άρα να υποθέσω ότι μάλλον δεν υπάρχει σύντροφος τώρα; Το λέω διότι γνωρίζω ότι είναι καλύτερο να καταψύχονται έμβρυα αντί για ωάρια. Το σκέφτεσαι με δότη σπέρματος ή θα ήθελες να περιμένεις λίγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilly1984 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, τώρα που είσαι στα μισά της διαδρομής μη δειλιάζεις...! Ολοκλήρωσε την προσπάθειά σου και θα ξέρεις την έκβαση μετά την ωοληψία σου. Ακόμα τίποτα δεν ξέρεις. Μας αναφέρεις ότι θα τα βάλεις κατάψυξη, άρα να υποθέσω ότι μάλλον δεν υπάρχει σύντροφος τώρα; Το λέω διότι γνωρίζω ότι είναι καλύτερο να καταψύχονται έμβρυα αντί για ωάρια. Το σκέφτεσαι με δότη σπέρματος ή θα ήθελες να περιμένεις λίγο?

Καλημερα σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια μου δίνεις θαρρος❤️οχι δεν υπαρχει συντροφος, το κανω για να παρατείνω λιγο τον χρονο, δεν ξερω για δοτη γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν εχω προσπαθησει να μεινω εγκυος φυσιολογικα, οποτε αυτο με τον δότη καπως με αγχωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...