Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το μωρό μου κουνιέται;


Recommended Posts

Λοιπον θελω να κάνω μια ερώτηση γιατί θα σκάσω 1μιση στην 16 εβδομάδα πρώτη εγκυμοσύνη ,τα βραδιά κοιμάμαι στα αριστερά και το πρωί που ξυπνάω και έχει λίγο ξεφουσκώσει η κοιλιά από φαγητά κτλ..οτην γυρνάω ανάσκελα διακρίνω ένα βουναλάκι αριστερά και είναι πιο σκληρή η κοιλιά μπυ εκεί αλλά αφού γυρίσω ανάσκελα μετά από λίγο φεύγει,είναι φυσιολογικό; Γιατί κουνιέται οπου πάω εγω και όχι οπως θέλει το μωρό από μόνο του,δεν το έχω νιώσεις ακόμα να με κλωτσάει και ανυσηχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2024 at 10:08 ΠΜ, ο/η Νινα Κ είπε:

Λοιπον θελω να κάνω μια ερώτηση γιατί θα σκάσω 1μιση στην 16 εβδομάδα πρώτη εγκυμοσύνη ,τα βραδιά κοιμάμαι στα αριστερά και το πρωί που ξυπνάω και έχει λίγο ξεφουσκώσει η κοιλιά από φαγητά κτλ..οτην γυρνάω ανάσκελα διακρίνω ένα βουναλάκι αριστερά και είναι πιο σκληρή η κοιλιά μπυ εκεί αλλά αφού γυρίσω ανάσκελα μετά από λίγο φεύγει,είναι φυσιολογικό; Γιατί κουνιέται οπου πάω εγω και όχι οπως θέλει το μωρό από μόνο του,δεν το έχω νιώσεις ακόμα να με κλωτσάει και ανυσηχω!!

Απ οτι εχω διαβασει οταν ειναι πρωτη εγκυμοσυνη συνηθως αρχιζεις πιο μετα και καταλαβαινεις τις κινησεις του μωρου. Ωστοσο εγω θα σου προτεινα οτιδηποτε σε προβληματιζει να το συζητας με τον γιατρο σου. Εκεινος σιγουρα ξερει καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 27/1/2024 at 10:08 ΠΜ, ο/η Νινα Κ είπε:

Λοιπον θελω να κάνω μια ερώτηση γιατί θα σκάσω 1μιση στην 16 εβδομάδα πρώτη εγκυμοσύνη ,τα βραδιά κοιμάμαι στα αριστερά και το πρωί που ξυπνάω και έχει λίγο ξεφουσκώσει η κοιλιά από φαγητά κτλ..οτην γυρνάω ανάσκελα διακρίνω ένα βουναλάκι αριστερά και είναι πιο σκληρή η κοιλιά μπυ εκεί αλλά αφού γυρίσω ανάσκελα μετά από λίγο φεύγει,είναι φυσιολογικό; Γιατί κουνιέται οπου πάω εγω και όχι οπως θέλει το μωρό από μόνο του,δεν το έχω νιώσεις ακόμα να με κλωτσάει και ανυσηχω!!

Είχα κι εγώ ακριβώς το ίδιο! Η γιατρός μου επέμενε ότι αποκλείεται να είναι το μωρό κι ότι ίσως είναι συσπάσεις της μήτρας. Από μινι υπέρηχο σπιτιού διαπίστωσα ότι όπου είναι το βουναλακι ακούμε καρδούλα. Είναι νωρίς για να το καταλάβετε να κλωτσάει. Όλα να πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...