Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χαρά 3 είπε:

Πέμπτη θα ακούσεις και εσύ καρδούλα λογικά. ❣️

Να σου πω έλεγα μήπως τελικά δεν είμαι και η γραμμή που είδα να ήταν λάθος. Σκεφτομαι ότι λόγο του κορονοιου δεν θα έχει γίνει κάτι. Αλλά είδα ένα όνειρο σήμερα και λέω είμαι δεν είμαι σίγουρα θα έρθει σύντομα. Ξαφνικά νιώθω λίγο κάπως. Μπερδεμένες σκέψεις.

Εντάξει τώρα είναι νωρίς ακόμα δεν μπορείς να είσαι και σίγουρη για το αποτέλεσμα μόλις κανείς το τεστ θα το δεις ξερω κοπελες που έμειναν με κορονοιο έγκυες δεν είναι απίθανο  

μμμ είναι λίγο νωρίς είναι η αλήθεια ίσως τζάμπα θα πάω την Πέμπτη αλλά θέλω να πιστεύω αν δεν την ακούσω λογικά θα την δούμε να χτυπάει 🤷‍♀️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk πιστευω θα ακουσεις καρδούλα. Αντε λίγες μερες εμειναν.

@Χαρά 3 κανε ενα τεστ Πέμπτη η Παρασκευή ειναι νωρις ακομα. Ο πρωτος κυκλος ειναι αυτος που προσπαθειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εντάξει τώρα είναι νωρίς ακόμα δεν μπορείς να είσαι και σίγουρη για το αποτέλεσμα μόλις κανείς το τεστ θα το δεις ξερω κοπελες που έμειναν με κορονοιο έγκυες δεν είναι απίθανο  

μμμ είναι λίγο νωρίς είναι η αλήθεια ίσως τζάμπα θα πάω την Πέμπτη αλλά θέλω να πιστεύω αν δεν την ακούσω λογικά θα την δούμε να χτυπάει 🤷‍♀️🙏

Καλημέρα... κοριτσάκι μου...

Όλα θα πάνε καλά αύριο 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά και από εμένα κορίτσια, εύχομαι το 2024 να μας χαρίσει ότι ονειρευόμαστε!!!!!

Εγώ κλασσικά αδιαθέτησα και για ακόμα έναν μήνα είχα περίοδο μια μέρα (κανονική ροή για μια μέρα και μετά καφέ μέχρι και εχθές). Είπα να το ξανά ψάξω, προφανώς ΠΑΛΙ κάτι δεν πάει καλά. 

Αύριο το πρωί θα κάνω την εξέταση ca 125. 

Και εδώ θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια με ενδομητρίωση που την έχουν κάνει, περίπου τι νούμερο πρέπει να έχουμε???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Elk πιστευω θα ακουσεις καρδούλα. Αντε λίγες μερες εμειναν.

@Χαρά 3 κανε ενα τεστ Πέμπτη η Παρασκευή ειναι νωρις ακομα. Ο πρωτος κυκλος ειναι αυτος που προσπαθειτε?

Καλημέρα Diwni μου είχα την αποβολή τον Νοέμβριο με κανονικο αίμα για 6 με 7 μέρες και η επόμενη περίοδος ήταν αρχές Δεκεμβρίου. Γενικά τα θετικά εμένα μου έδειχναν νωρίτερα που όντως ήταν δηλαδή. Τώρα αν είναι αρνητικό πάλι σωστό θα είναι. Απλά πίστεψα ότι θα τα καταφέρναμε και μας έκατσε κορωνοιος. Οπότε δεν πρέπει να περιμένω και πολλά πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IMG_20240103_095034.thumb.jpg.45472b35fb5f1eda2d7fe1f17eed5dd8.jpg

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλή χρονιά και από εμένα κορίτσια, εύχομαι το 2024 να μας χαρίσει ότι ονειρευόμαστε!!!!!

Εγώ κλασσικά αδιαθέτησα και για ακόμα έναν μήνα είχα περίοδο μια μέρα (κανονική ροή για μια μέρα και μετά καφέ μέχρι και εχθές). Είπα να το ξανά ψάξω, προφανώς ΠΑΛΙ κάτι δεν πάει καλά. 

Αύριο το πρωί θα κάνω την εξέταση ca 125. 

Και εδώ θα ήθελα να ρωτήσω τα κορίτσια με ενδομητρίωση που την έχουν κάνει, περίπου τι νούμερο πρέπει να έχουμε???? 

Καλημέρα κορίτσι μου καλή χρονιά!!! Εμένα μου είχαν πει να κάνω αυτήν την εξέταση γιατί έβλεπαν κάτι στον υπέρηχο αλλά τελικά στις εξετάσεις ήταν οκ δεν ξέρω δυστυχώς να σου πω παραπάνω γιατί δεν τα γνωρίζω... Την είχα κάνει το 2022. Κ εγώ ακόμα έτσι είμαι με την περίοδο απλά εμένα κ την πρώτη μέρα έχω ελάχιστη ροή κ μετά σταματάει.. έχω ρωτήσει 3 γυναικολόγους όλοι μου λένε δεν είναι τίποτα... Κ εγώ πιστεύω ότι είναι κάτι αλλά μου το ρίχνουν στο σοκ που έπαθα..αλλά σε έναν μήνα κλείνω χρόνο από την αποβολή.. εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

IMG_20240103_095034.thumb.jpg.45472b35fb5f1eda2d7fe1f17eed5dd8.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου καλή χρονιά!!! Εμένα μου είχαν πει να κάνω αυτήν την εξέταση γιατί έβλεπαν κάτι στον υπέρηχο αλλά τελικά στις εξετάσεις ήταν οκ δεν ξέρω δυστυχώς να σου πω παραπάνω γιατί δεν τα γνωρίζω... Την είχα κάνει το 2022. Κ εγώ ακόμα έτσι είμαι με την περίοδο απλά εμένα κ την πρώτη μέρα έχω ελάχιστη ροή κ μετά σταματάει.. έχω ρωτήσει 3 γυναικολόγους όλοι μου λένε δεν είναι τίποτα... Κ εγώ πιστεύω ότι είναι κάτι αλλά μου το ρίχνουν στο σοκ που έπαθα..αλλά σε έναν μήνα κλείνω χρόνο από την αποβολή.. εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα🙏

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι πως και εμένα το ίδιο μου λένε. Και εμένα δεν έχει υπερβολική ροή. Έχω αρχίσει να σκέφτομαι διάφορα σενάρια αλλά..... πάντως κάτι τρέχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι πως και εμένα το ίδιο μου λένε. Και εμένα δεν έχει υπερβολική ροή. Έχω αρχίσει να σκέφτομαι διάφορα σενάρια αλλά..... πάντως κάτι τρέχει.

Κ εγώ ακριβώς σαν εσένα έτσι σκέφτομαι... Αλλά όλοι μου λένε τα ίδια... Κ εγώ πιστεύω ότι κάτι είναι μπορεί κάτι πολύ απλό αλλά δεν του δίνουν βάση εφόσον υπάρχει έστω λίγο αίμα... Αν δεν είχαμε καθόλου εκεί θα το έψαχναν. Όταν πάρω τον γιατρό για την έμβρυομεταφορά θα του το ξανατονισω ότι η περίοδος μου δεν είναι ακόμα φυσιολογική... Σκέφτομαι μην είναι κάτι που θα εμποδίσει την σύλληψη... Αλλά αν μου πει οκ δεν μπορώ να κάνω κάτι παρά να συνεχίσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κ εγώ ακριβώς σαν εσένα έτσι σκέφτομαι... Αλλά όλοι μου λένε τα ίδια... Κ εγώ πιστεύω ότι κάτι είναι μπορεί κάτι πολύ απλό αλλά δεν του δίνουν βάση εφόσον υπάρχει έστω λίγο αίμα... Αν δεν είχαμε καθόλου εκεί θα το έψαχναν. Όταν πάρω τον γιατρό για την έμβρυομεταφορά θα του το ξανατονισω ότι η περίοδος μου δεν είναι ακόμα φυσιολογική... Σκέφτομαι μην είναι κάτι που θα εμποδίσει την σύλληψη... Αλλά αν μου πει οκ δεν μπορώ να κάνω κάτι παρά να συνεχίσω... 

Ε ναι βέβαια!! Μακάρι τελικά και για τις δυο μας να μην είναι κάτι και σου εύχομαι αυτή τη φορά να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το σποράκι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου αγαπημένα!

Καλη χρόνια να έχουμε με υγεία! Και εύχομαι αυτή τη χρονιά να δούμε αυτές τις 2 γραμμούλες και η χαρά να κρατήσει για 9μηνες ! Όλες όσες είμαστε εδώ μέσα πασχίζουμε για αυτό! 🤍🤍 μακάρι να είναι η χρονιά μας 🙏 εγώ σε άλλα νέα αδιαθετησα 30 δεκεμβρη! Και κλείσαμε επίσημα 1 χρόνο προσπάθειας! Σκέφτομαι τον άλλο μήνα να κάνω σαλπιγγογραφια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια μου❤️ καλή χρόνια με υγεια και με πολλα θετικα τεστακιααα που θα καταλήξουν σε στρουμπουλά μωράκια! Χαθηκααα αυτές τις μέρες και δεν έχω προλάβει να σας διαβασωωω καθώς είχαν έρθει οι δικοί μου και η ανηψουλα μου και δεν είχα χρόνο για τιποτααα! Περάσαμε ομορφα και σήμερα επιστροφή στην καθημερινοτηταααα! Αχχχ πέρασαν πολύ γρηγορα αυτές οι γιορτές! 
Σε αλλά νέα εγώ σήμερα είμαι 10η μέρα του κύκλου και θα πάω να με δει ο γιατρός 2 η ωρα για να δούμε ποσά αυγα έκανα και ποσά χιλιοστά είναι! Πιστεύω την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε την σπερματεγχυνση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κοριτσάκια μου❤️ καλή χρόνια με υγεια και με πολλα θετικα τεστακιααα που θα καταλήξουν σε στρουμπουλά μωράκια! Χαθηκααα αυτές τις μέρες και δεν έχω προλάβει να σας διαβασωωω καθώς είχαν έρθει οι δικοί μου και η ανηψουλα μου και δεν είχα χρόνο για τιποτααα! Περάσαμε ομορφα και σήμερα επιστροφή στην καθημερινοτηταααα! Αχχχ πέρασαν πολύ γρηγορα αυτές οι γιορτές! 
Σε αλλά νέα εγώ σήμερα είμαι 10η μέρα του κύκλου και θα πάω να με δει ο γιατρός 2 η ωρα για να δούμε ποσά αυγα έκανα και ποσά χιλιοστά είναι! Πιστεύω την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε την σπερματεγχυνση!

Θα περιμένουμε τα νέα σου από τον γιατρό 

Κανένα τεστ ωορρηξιας έχεις κάνει καθόλου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

IMG_20240103_095034.thumb.jpg.45472b35fb5f1eda2d7fe1f17eed5dd8.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου καλή χρονιά!!! Εμένα μου είχαν πει να κάνω αυτήν την εξέταση γιατί έβλεπαν κάτι στον υπέρηχο αλλά τελικά στις εξετάσεις ήταν οκ δεν ξέρω δυστυχώς να σου πω παραπάνω γιατί δεν τα γνωρίζω... Την είχα κάνει το 2022. Κ εγώ ακόμα έτσι είμαι με την περίοδο απλά εμένα κ την πρώτη μέρα έχω ελάχιστη ροή κ μετά σταματάει.. έχω ρωτήσει 3 γυναικολόγους όλοι μου λένε δεν είναι τίποτα... Κ εγώ πιστεύω ότι είναι κάτι αλλά μου το ρίχνουν στο σοκ που έπαθα..αλλά σε έναν μήνα κλείνω χρόνο από την αποβολή.. εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα🙏

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι πως και εμένα το ίδιο μου λένε. Και εμένα δεν έχει υπερβολική ροή. Έχω αρχίσει να σκέφτομαι διάφορα σενάρια αλλά..... πάντως κάτι τρέχει.

Καλησπέρα κορίτσια! Μου τράβηξε το ενδιαφέρον η ανάρτηση σας περί διαφορών περιόδου έπειτα από αποβολή κι ήθελα να παραθέσω και τη δική μου περίπτωση. 

Εγώ έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια τον Ιανουάριο 2023. Ως τότε οι κύκλοι μου ήταν 30-32 ημερών και η περίοδος διαρκούσε 5-6 μέρες. Οι πρώτες 2 περίοδοι και κύκλοι έπειτα απ' την αποβολή ήταν εντός των προηγούμενων ημερών που είχα και πριν την εγκυμοσύνη. Απ' τον Ιούλιο 2023 όμως που ξεκινήσαμε και πάλι τις προσπάθειες, οι κύκλοι μου μίκρυναν στις 26-28 ημέρες κι η περίοδος κρατά με το ζόρι 5 μέρες. Σκεφτείτε ότι τώρα αδιαθέτησα 1/1/2024 (μπήκε καλά η χρονιά 🤣), είμαι 3η μέρα και ήδη η ροή είναι πολύ μικρή και προς το καφέ - βέβαια η 1η κ 2η μέρα για να είμαι ειλικρινής ήταν αρκετά αιματηρ΄ές με πήγματα κτλ. Τον Οκτώβρη το είχα επισημάνει αυτό στη γυναικολόγο μου και μου ζήτησε να κάνω τεστ προγεστερόνης της 21η μέρα του κύκλου για να δούμε αν η ωορρηξία συμβαίνει κανονικά. Η προγεστερόνη μου βρέθηκε τότε 15 ng/mL όπου κι η γυναικολόγος είπε ότι ήταν μια χαρά για να συντηρήσει μια επικείμενη σύλληψη. Μου έγραψε όμως προγεστερόνη να πάρω με το που έχω θετικό τεστ κύησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου! Καλή χρονιά εύχομαι σε όλες σας! Υγεία και ευτυχία σε εσάς και την οικογένειά σας! Το 2024 να φέρει σε όλες σας ένα γερό μωράκι ❤️

Χάθηκα λίγο μιας και είχαμε πάει στα πεθερικά για τις γιορτές. Η μπέμπα μου έκλεισε τους 6 μήνες! Απίστευτο μου φαίνεται! Θα ξεκινήσουμε και τις στερεές σε λίγο και ανυπομονώ! 

Θα κάτσω τώρα να διαβάσω και τα δικά σας νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo να μας ενημερωσεις.

@Girly σου ηρθε περιοδος κανονικα τελικα? Ξεκινάς χαπια?

@Θέτις Κ.παρακολουθεις την ωορηξια σου με τεστ? Αν ναι μετα το θετικο στις ποσες μερες σ ερχεται περιοδος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Θα περιμένουμε τα νέα σου από τον γιατρό 

Κανένα τεστ ωορρηξιας έχεις κάνει καθόλου ; 

Μόλις γύρισα  από γιατρό! Είδε δυο αυγουλακια  από την δεξια ωοθηκη αλλά είμαστε σίγουροι για το ένα το οποίο είναι 12 χιλιοστά! , για το άλλο δεν ξερουμε αν μεγαλώσει θα δειξει Την Παρασκευή που θα με δει πάλι για να δούμε πως πάει ! Από σήμερα ξεκινάω και σικλακουρ για να παχύνουμε το ενδομητριο μέχρι την σπερματεγχυνση ! 
δεν έχω κάνει τεστ ωορρηξιας ακόμη αλλά θα τα ξεκινήσω από Παρασκευή ! Εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μόλις γύρισα  από γιατρό! Είδε δυο αυγουλακια  από την δεξια ωοθηκη αλλά είμαστε σίγουροι για το ένα το οποίο είναι 12 χιλιοστά! , για το άλλο δεν ξερουμε αν μεγαλώσει θα δειξει Την Παρασκευή που θα με δει πάλι για να δούμε πως πάει ! Από σήμερα ξεκινάω και σικλακουρ για να παχύνουμε το ενδομητριο μέχρι την σπερματεγχυνση ! 
δεν έχω κάνει τεστ ωορρηξιας ακόμη αλλά θα τα ξεκινήσω από Παρασκευή ! Εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου;

Άντε ωραία πάει καλά δηλαδή μπράβο 😊

Κάνετε τα ίδια βήματα με την προηγούμενη φορά ; Τα ίδια φάρμακα ; Όλα ; Ή έχετε αλλάξει κάτι ; 

εγω πολύ κούραση εχτές και σήμερα δεν μπορω να κάνω τίποτα με το ζόρι έκανα φαγητό..  έχω πόνο στην πλάτη και περίεργο στομάχι έκανα και εμετό σήμερα, θα πάω αύριο γιατρό να δούμε πως είναι τα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpoulo να μας ενημερωσεις.

@Girly σου ηρθε περιοδος κανονικα τελικα? Ξεκινάς χαπια?

@Θέτις Κ.παρακολουθεις την ωορηξια σου με τεστ? Αν ναι μετα το θετικο στις ποσες μερες σ ερχεται περιοδος? 

Κάνω, ναι. Συνήθως έχω δύο μέρες θετικό τεστ ωορρηξίας και η περίοδος έρχεται περίπου τη 12η μέρα μετά την ωορρηξία. Π.χ. στον κύκλο του Δεκέμβρη είχα θετικό τεστ 17η και 18η μέρα, άρα ωορρηξία τη 19η (20/12). Η περίοδος μου ήρθε τώρα 1/1/2024, 12 μέρες μετά (φωτό).

Σε κύκλους που ήταν 26 ημερών, είχε ήρθε και στην 11η μέρα όπου είχα ρωτήσει τη γυναικολόγο αν ειναι φυσιολογικό και είχε πει ότι ειναι καλά. Κάτω από 10 μέρες θα ήταν ανησυχητικό είπε 🤷‍♀️

IMG_20231219_182821 (1).jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η cat12 είπε:

IMG_20240103_095034.thumb.jpg.45472b35fb5f1eda2d7fe1f17eed5dd8.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου καλή χρονιά!!! Εμένα μου είχαν πει να κάνω αυτήν την εξέταση γιατί έβλεπαν κάτι στον υπέρηχο αλλά τελικά στις εξετάσεις ήταν οκ δεν ξέρω δυστυχώς να σου πω παραπάνω γιατί δεν τα γνωρίζω... Την είχα κάνει το 2022. Κ εγώ ακόμα έτσι είμαι με την περίοδο απλά εμένα κ την πρώτη μέρα έχω ελάχιστη ροή κ μετά σταματάει.. έχω ρωτήσει 3 γυναικολόγους όλοι μου λένε δεν είναι τίποτα... Κ εγώ πιστεύω ότι είναι κάτι αλλά μου το ρίχνουν στο σοκ που έπαθα..αλλά σε έναν μήνα κλείνω χρόνο από την αποβολή.. εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα🙏

Κορίτσια τι ηλικίες έχετε αν επιτρέπεται; εμένα η περίοδος μου ήταν ήταν γύρω στις 4 μέρες με ικανοποιητική ροή. Μετά τα 37 και διακοπη κυησης στον έκτο μήνα η περίοδος μειώθηκε σε 2 μερες. Κανένας γιατρός δεν το αξιολόγησε κ ρώτησα πολλούς . Το θεωρούν φυσιολογικό λόγω ηλικίας. Σημασία έχει η συνέπεια κ όχι η ποσότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουχου κοριτσια μουυυ!!!

@Θέτις Κ. Εγώ είμαι 37 και έχω παρατηρήσει εδώ και κανένα χρόνο πως η περίοδος μου έχει μειώσει τις μέρες της. Από 6-7 μέρες και τις 3-4 με αρκετή ροή έχω πέσει στις 5 μέρες με μεγάλη ροή μόνο την δεύτερη μέρα. Τις υπόλοιπες καφέ μέχρι να καθαρίσω εντελώς. Ομως πιστεύω πως όντως έχει σημασία η συχνότητα και όχι η ποσότητα μιας και φίλη μου με κανονική ροή πάντα ξαφνικα έκανε ανωμαλίες κύκλου και μετά από εξετάσεις βρήκε πως έχει μπει δειλά δειλα στην προεμμηνοπαυση. Μια εξέταση ΑΜΗ θα σου λύσει τις απορίες σου. Δείχνει το απόθεμα των ωαρίων σου και την κάνεις ασχέτως ημέρας κύκλου. Οπότε θέλεις! Είναι όμως τσιμπημενη εξέταση έχε κατά νου.

@Mpourmpouloμου!! Είδες!! Έπιασε ο συνδιασμός!!!! Βουρρρ για το μωράκι σου τωραααααααα!!!! Είμαι σίγουρη για σένα 100%!!!!

@Diwni μου ναι μου ήρθε χθες περίοδος και ενώ το πρωί είχα απλά καφέ από το μεσημέρι έχω πλυμμηρα. Το ίδιο και σήμερα πράγμα εξαιρετικά σπάνιο για μένα! Σκέφτομαι μήπως είχε παχύνει πολύ το ενδομήτριο με την προγεστερόνη που έπαιρνα από την σπερματεγχυση και έπειτα και αυτό ευθύνεται για το τόσο αίμα. Ξεκίνησα σήμερα 2η μέρα περιόδου τα χάπια και πάω για το χρυσό 🏅 αυτή τη φορά!!💪💪💪

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Κορίτσια μου, ΑΜΗ 0,95 είναι κακή? Μέτρια?

Είναι μέτρια προς κακή..βασικά πάει ανάλογα τις τιμές του εργαστηρίου.για τι ηλικία μιλάμε?? Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος διαγνωστικού όμως. Και επίσης για μια τέτοια ΑΜΗ κοιτάμε επίσης και άλλες εξετάσεις που να επιβεβαιώνουν την εικόνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...