Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά


Ta.spir

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια, προσπαθούμε με τον αντρα μου να κάνουμε μωράκι 3 μήνες τώρα , είχα κύκλο 35 μέρες είχα καθυστέρηση 1 βδομάδα αλλα δυστυχώς μου ήρθε περιοδος μετα στις 45 μέρες  αυτο εγινε τον Αυγουστο ..  το ίδιο γινόταν μέχρι τον Οκτώμβριο .. Ξανά προσπαθήσαμε όταν μου τελείωσε η περιοδος και εκεί που είχα πολλά διάφανα υγρα ξαφνικά το βράδυ είχα καφέ την επομενη μέρα μου ήρθε περιόδος χωρις να περιμένω και χωρίς συμπτώματα…  (8/11)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ta.spir είπε:

Γειά σας κορίτσια, προσπαθούμε με τον αντρα μου να κάνουμε μωράκι 3 μήνες τώρα , είχα κύκλο 35 μέρες είχα καθυστέρηση 1 βδομάδα αλλα δυστυχώς μου ήρθε περιοδος μετα στις 45 μέρες  αυτο εγινε τον Αυγουστο ..  το ίδιο γινόταν μέχρι τον Οκτώμβριο .. Ξανά προσπαθήσαμε όταν μου τελείωσε η περιοδος και εκεί που είχα πολλά διάφανα υγρα ξαφνικά το βράδυ είχα καφέ την επομενη μέρα μου ήρθε περιόδος χωρις να περιμένω και χωρίς συμπτώματα…  (8/11)

Γεια σου κορίτσι. Με μπέρδεψες λίγο... Τώρα η τελευταία σου περίοδος πότε ήταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σου κορίτσι. Με μπέρδεψες λίγο... Τώρα η τελευταία σου περίοδος πότε ήταν;

10-14 Οκτωβρίου ήταν η τελευταία μου περίοδος μέτα ήρθαμε σε επαφή στις 20/10 21/10 24/10 29/10 31/10 3/11 και 6/11 … απο τις 1/11 μεχρι 6/11 είχα υγρά υπέθεσα οτι μάλλον είμαι  στις γόνιμες αλλα ξαφνικά 8/11 μου ήρθε περίοδος αν και είναι καφε χρώμα δεν ξέρω τι συμβαίνει 🤷‍♀️ μου είπαν μπορεί να είναι αποβολή …   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ta.spir είπε:

10-14 Οκτωβρίου ήταν η τελευταία μου περίοδος μέτα ήρθαμε σε επαφή στις 20/10 21/10 24/10 29/10 31/10 3/11 και 6/11 … απο τις 1/11 μεχρι 6/11 είχα υγρά υπέθεσα οτι μάλλον είμαι  στις γόνιμες αλλα ξαφνικά 8/11 μου ήρθε περίοδος αν και είναι καφε χρώμα δεν ξέρω τι συμβαίνει 🤷‍♀️ μου είπαν μπορεί να είναι αποβολή …   

Καλησπέρα!
 οι γόνιμες σου μερες αφού σου ήρθε η περιοδος 8/11 ήταν 25-26/10 κάπου εκεί λογικά..

μάλλον άλλαξε ο κύκλος σου δεν πιστεύω πως είναι αποβολή βέβαια για αυτά ποτε δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα ούτε γιατρός δεν ξέρει να σου πει σίγουρα…

το σπερμα ειδικά κάνει διαταραχές στον κύκλο μας 

Εγω χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξιας γιατί δεν είχα σταθερή περίοδο και με βοήθησαν πολύ.. 

τωρα αν δεις ότι συνεχίζει να έχεις μεγαλους κύκλους ίσως καλό θα ήταν να κανείς καποιες ορμονικές εξετάσεις σε ενδοκρινολόγο (όχι γυναικολόγο) για να μπορέσετε να ρυθμίσεις τον κύκλο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ta.spir είπε:

10-14 Οκτωβρίου ήταν η τελευταία μου περίοδος μέτα ήρθαμε σε επαφή στις 20/10 21/10 24/10 29/10 31/10 3/11 και 6/11 … απο τις 1/11 μεχρι 6/11 είχα υγρά υπέθεσα οτι μάλλον είμαι  στις γόνιμες αλλα ξαφνικά 8/11 μου ήρθε περίοδος αν και είναι καφε χρώμα δεν ξέρω τι συμβαίνει 🤷‍♀️ μου είπαν μπορεί να είναι αποβολή …   

Συμφωνώ ότι μπορεί να είχες γόνιμες γύρω στις 25/10. Αλλά από ότι κατάλαβα δεν είχες τώρα αίμα κόκκινο κανονικό; Μόνο καφέ; Γιατί μόνο καφέ δεν θεωρείται περίοδος...Αν δεν είδες κόκκινο αίμα όπως έχεις πάντα στην περίοδο σου θα πρότεινα να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Συμφωνώ ότι μπορεί να είχες γόνιμες γύρω στις 25/10. Αλλά από ότι κατάλαβα δεν είχες τώρα αίμα κόκκινο κανονικό; Μόνο καφέ; Γιατί μόνο καφέ δεν θεωρείται περίοδος...Αν δεν είδες κόκκινο αίμα όπως έχεις πάντα στην περίοδο σου θα πρότεινα να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Μου ήρθε κανονικά κόκκινο αίμα απλά δεν πονάω ούτε εχω πολύ αίμα.. εχω αγχωθεί πολύ άφησα ραντεβού να πάω σε γυναικολόγο πρώτα να δώ τι γίνεται … Μέτα σκέφτομαι και το αλλο μήπως δεν εχω ωορρηξία γιαυτο δεν μένω εγκυος 🤷‍♀️🤷‍♀️ δεν την εχω νιώσει πότε ουτε τσιμπήματα που λενε μερικές ούτε πονους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ta.spir είπε:

Μου ήρθε κανονικά κόκκινο αίμα απλά δεν πονάω ούτε εχω πολύ αίμα.. εχω αγχωθεί πολύ άφησα ραντεβού να πάω σε γυναικολόγο πρώτα να δώ τι γίνεται … Μέτα σκέφτομαι και το αλλο μήπως δεν εχω ωορρηξία γιαυτο δεν μένω εγκυος 🤷‍♀️🤷‍♀️ δεν την εχω νιώσει πότε ουτε τσιμπήματα που λενε μερικές ούτε πονους 

Όταν ο κύκλος είναι πολύ μεγάλος εγω από την εμπειρία  μου έχω καταλαβει ότι η ωορρηξία δεν είναι καλή.. μπορεί να κάνω αλλά το ωάριο που κάνω δεν είναι καλής ποιότητας ώστε να γονιμοποιηθεί

ειχα ανεβασμένη την προλακτινη (32) μια ορμόνη μου εμποδιζει στο να γίνει καλή ωορρηξία πήρα χάπι την έριξα και έμεινα αμέσως εγκυος 

οποτε ξέρω όταν κύκλος μου φύγει πάνω  από 38 μερες η ωορρηξία μου δεν ήταν καλή.. 

Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός απλά εμένα η γνωμη μου είναι αν ο κύκλος σου είναι μεγάλος να μην τον αφήνεις έτσι κορίτσι μου με 45 μερες κύκλο η σύλληψη είναι αρκετά δύσκολη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...