Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό ή αρνητικό ??


Ellie_krik91

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα

θελω την βοήθεια σας.. μετά από 4 μέρες καθυστερήσεις και αρκετές προσπαθείες (άστατος κύκλος) έκανα το Clearblue το ultra early και έχω αυτό το αποτέλεσμα 

στις οδηγίες το θετικό είναι 2 κάθετες , αρνητικό 1 κάθετη και το σφάλμα καμμια γραμμή η μόνο στο μεγάλο παράθυρο 

εμενα μου βγήκε μια άχνη οριζόντια στο μεγάλο και μια κάθετη στο μικρό.

Εσείς τι γνώμη έχετε ??? 
δεν είναι πρωινά τα ουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ellie_krik91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

θελω την βοήθεια σας.. μετά από 4 μέρες καθυστερήσεις και αρκετές προσπαθείες (άστατος κύκλος) έκανα το Clearblue το ultra early και έχω αυτό το αποτέλεσμα 

στις οδηγίες το θετικό είναι 2 κάθετες , αρνητικό 1 κάθετη και το σφάλμα καμμια γραμμή η μόνο στο μεγάλο παράθυρο 

εμενα μου βγήκε μια άχνη οριζόντια στο μεγάλο και μια κάθετη στο μικρό.

Εσείς τι γνώμη έχετε ??? 
δεν είναι πρωινά τα ουρα

Καλησπέρα επειδή δεν έχω καταλαβει είναι αυτό που είναι + και - γιατί αν είναι αυτό είναι αρνητικό το τεστ το κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ellie_krik91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

θελω την βοήθεια σας.. μετά από 4 μέρες καθυστερήσεις και αρκετές προσπαθείες (άστατος κύκλος) έκανα το Clearblue το ultra early και έχω αυτό το αποτέλεσμα 

στις οδηγίες το θετικό είναι 2 κάθετες , αρνητικό 1 κάθετη και το σφάλμα καμμια γραμμή η μόνο στο μεγάλο παράθυρο 

εμενα μου βγήκε μια άχνη οριζόντια στο μεγάλο και μια κάθετη στο μικρό.

Εσείς τι γνώμη έχετε ??? 
δεν είναι πρωινά τα ουρα

αν σου είναι εύκολο να μας βάλεις μια φωτογραφία θα βοηθούσε αρκετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια στο forum και δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα. Είχα ΤΕΡ 9/10 με κύκλο 30 ημερών. Οι επαφές με τον άντρα μου ήταν από 19/10 μέρα παρά μέρα. Εδώ και 1 εβδομάδα το στήθος μου έχει πρηστεί υπερβολικά και πονάει σε σημείο που δεν μπορώ να το ακουμπήσω. Την Πέμπτη 2/11 είδα ροζ αίμα και χάρηκα ότι μάλλον είναι αίμα εμφύτευσης. Κυριακή 5/11 έκανα ένα τεστ πρωιμης ανίχνευσης που βγήκε αρνητικό. Περίοδο περιμένω 8/11. Να ελπίζω ότι το τεστ ήταν λάθος ή πάμε για τον άλλο μήνα; Είχε κάποια παρόμοια κατάσταση και τελικά ήταν έγκυος; Ζητώ συγγνώμη για την κατάχρηση του θέματος προκαταβολικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η XristinaA είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια στο forum και δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα. Είχα ΤΕΡ 9/10 με κύκλο 30 ημερών. Οι επαφές με τον άντρα μου ήταν από 19/10 μέρα παρά μέρα. Εδώ και 1 εβδομάδα το στήθος μου έχει πρηστεί υπερβολικά και πονάει σε σημείο που δεν μπορώ να το ακουμπήσω. Την Πέμπτη 2/11 είδα ροζ αίμα και χάρηκα ότι μάλλον είναι αίμα εμφύτευσης. Κυριακή 5/11 έκανα ένα τεστ πρωιμης ανίχνευσης που βγήκε αρνητικό. Περίοδο περιμένω 8/11. Να ελπίζω ότι το τεστ ήταν λάθος ή πάμε για τον άλλο μήνα; Είχε κάποια παρόμοια κατάσταση και τελικά ήταν έγκυος; Ζητώ συγγνώμη για την κατάχρηση του θέματος προκαταβολικά.

Εάν το τεστ γίνεται πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου πολύ πιθανόν να μην δείχνει σωστά για αυτό καλό είναι να γίνει την μέρα που περιμενεις ή με 1 μέρα καθυστέρηση για πιο έγκυρο αποτέλεσμα 

περιμενε 2-3 μερες ακόμα και να ξανά κανείς τεστ.. εύχομαι να είναι θετικό ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η XristinaA είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια στο forum και δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα. Είχα ΤΕΡ 9/10 με κύκλο 30 ημερών. Οι επαφές με τον άντρα μου ήταν από 19/10 μέρα παρά μέρα. Εδώ και 1 εβδομάδα το στήθος μου έχει πρηστεί υπερβολικά και πονάει σε σημείο που δεν μπορώ να το ακουμπήσω. Την Πέμπτη 2/11 είδα ροζ αίμα και χάρηκα ότι μάλλον είναι αίμα εμφύτευσης. Κυριακή 5/11 έκανα ένα τεστ πρωιμης ανίχνευσης που βγήκε αρνητικό. Περίοδο περιμένω 8/11. Να ελπίζω ότι το τεστ ήταν λάθος ή πάμε για τον άλλο μήνα; Είχε κάποια παρόμοια κατάσταση και τελικά ήταν έγκυος; Ζητώ συγγνώμη για την κατάχρηση του θέματος προκαταβολικά.

Καλησπέρα!! Φυσικά και έχεις πολλές πιθανότητες να είσαι έγκυος! Τα τεστ κάνουν συνεχώς λάθος…άσε που δεν ξέρεις και ποτε ακριβώς έγινε η ωορρηξία. Γνώμη μου, να κάνεις μια χοριακη την ημέρα που περιμένεις περίοδο ή την επόμενη. Καλή επιτυχία 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk

@Rena92

Σας ευχαριστώ πολύ και τις 2 για τις απαντήσεις σας. Μακάρι όντως να είναι λάθος και να δω θετική χοριακη γιατί αυτό το άγχος κάθε μήνα θα με τρελάνει τελείως 🤦🏻‍♀️ Είναι μήνες που προσπαθούμε. Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί βγάζουν τεστ πρωιμης ανίχνευσης αν είναι να μην δείχνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2023 at 4:12 ΜΜ, ο/η XristinaA είπε:

@Elk

@Rena92

Σας ευχαριστώ πολύ και τις 2 για τις απαντήσεις σας. Μακάρι όντως να είναι λάθος και να δω θετική χοριακη γιατί αυτό το άγχος κάθε μήνα θα με τρελάνει τελείως 🤦🏻‍♀️ Είναι μήνες που προσπαθούμε. Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί βγάζουν τεστ πρωιμης ανίχνευσης αν είναι να μην δείχνουν.

Δεν φταίνε μόνο τα τεστ (που σε γενικές γραμμές είναι απαράδεκτα), αλλά και το πότε «εκτελούνται» οι εργασίες στο σώμα κάθε γυναίκας. Σε φίλη μου έτυχε να κάνει τεστ πρώιμης και μάλιστα ταινία που εγώ την θεωρώ και πολύ έμπιστη, την ημέρα αναμενόμενης περιόδου και βγήκε αρνητικό. Την επόμενη μέρα 1η καθυστέρησης βγήκε μια άχνη γραμμή με χοριακη γύρω στο 100. Ενώ σε μένα 2 μέρες πριν την περίοδο και με χοριακη 76 είχε βγει πιο έντονη γραμμή. Όλα είναι πιθανά ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2023 at 4:12 ΜΜ, ο/η XristinaA είπε:

@Elk

@Rena92

Σας ευχαριστώ πολύ και τις 2 για τις απαντήσεις σας. Μακάρι όντως να είναι λάθος και να δω θετική χοριακη γιατί αυτό το άγχος κάθε μήνα θα με τρελάνει τελείως 🤦🏻‍♀️ Είναι μήνες που προσπαθούμε. Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί βγάζουν τεστ πρωιμης ανίχνευσης αν είναι να μην δείχνουν.

Ειναι λιγες οι φορες που δείχνουν νομίζω είναι για γυναίκες που κάνουν νωρίς ωορρηξία  δηλαδή εγω τώρα που κάνω 18-19 ημέρα του κύκλου δεν πρόκριτε να δείξει.. 

εμενα τα τεστ εγκυμοσυνης  δείχνουν 12-13 μερες μετά την μέρα που είχα θετικό τεστ ωορρηξίας πιο πριν δεν δείχνουν 😊

εύχομαι να είσαι να μας στείλεις νέα σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena92 η αλήθεια είναι ότι το ίδιο συνέβη και σε φίλη μου και γι αυτό έχω απορία αν τελικά το τεστ έδειξε σωστά ή όχι αρνητικό. Απλά αυτή η αναμονή κάθε μήνα είναι ικανή να με σκοτώσει. Έχω κάνει συλλογή από τα τόσα αρνητικά τεστ που στο τέλος θα πιστέψω οτι γι αυτό τα κάνω 😂

@Elk Νομίζω πλέον ότι κι εγώ κάνω ωορρηξία πιο αργά στον κύκλο μου και κάνω τα τεστ λάθος μέρα. Όπως και να έχει σ ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια και θα ενημερώσω ότι αποτέλεσμα κι αν έχω! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/11/2023 at 10:12 ΜΜ, ο/η XristinaA είπε:

@Rena92 η αλήθεια είναι ότι το ίδιο συνέβη και σε φίλη μου και γι αυτό έχω απορία αν τελικά το τεστ έδειξε σωστά ή όχι αρνητικό. Απλά αυτή η αναμονή κάθε μήνα είναι ικανή να με σκοτώσει. Έχω κάνει συλλογή από τα τόσα αρνητικά τεστ που στο τέλος θα πιστέψω οτι γι αυτό τα κάνω 😂

@Elk Νομίζω πλέον ότι κι εγώ κάνω ωορρηξία πιο αργά στον κύκλο μου και κάνω τα τεστ λάθος μέρα. Όπως και να έχει σ ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια και θα ενημερώσω ότι αποτέλεσμα κι αν έχω! 😊😊

Καταλαβαίνω κορίτσι μου! Κ εγώ τα είχα κρατημένα στην ντουλάπα μου και περίμενα το θετικό. Μέχρι που μια μέρα νευρίασα και τα πέταξα όλα και μετά από λίγες μέρες, έμαθα πως είμαι έγκυος 😊 Καλή επιτυχία και περιμένουμε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/11/2023 at 10:12 ΜΜ, ο/η XristinaA είπε:

@Rena92 η αλήθεια είναι ότι το ίδιο συνέβη και σε φίλη μου και γι αυτό έχω απορία αν τελικά το τεστ έδειξε σωστά ή όχι αρνητικό. Απλά αυτή η αναμονή κάθε μήνα είναι ικανή να με σκοτώσει. Έχω κάνει συλλογή από τα τόσα αρνητικά τεστ που στο τέλος θα πιστέψω οτι γι αυτό τα κάνω 😂

@Elk Νομίζω πλέον ότι κι εγώ κάνω ωορρηξία πιο αργά στον κύκλο μου και κάνω τα τεστ λάθος μέρα. Όπως και να έχει σ ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια και θα ενημερώσω ότι αποτέλεσμα κι αν έχω! 😊😊

1,5 χρόνο προσπαθούσα να μεινω εγκυος σε καταλαβαίνω.. αρκετά αρνητικά τεστ και εγω αλλά δεν τα κρατούσα 😅

Έχεις δοκιμάσει τεστ ωορρηξίας ; 

να μας στείλεις θα περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...