Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ αρνητική χοριακη


merr

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα πρώτη μέρα περιόδου 9. Την περιμένω την Κυριακή. Σήμερα το πρωί έκανα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε θετικο με άχνη γραμμή. Μετά από μια ώρα πάω για β χοριακη ήταν 0.100 και αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν; το clear blue έκανα.. μήπως βρε κορίτσια δεν είναι αξιόπιστα αυτά τα τεστ;; επίσης έκανα μετά τη χοριακη ξανά ενα τεστ άλλης εταιρίας κ βγήκε αρνητικό. Κοντεύω να σκάσω Σήμερα νιώθω σαν τσιμπηματα και το στηθος μου δεν είναι εντελώς πρησμένο όπως τις προηγούμενες φορές που περίμενα περιόδο.πηρα τηλέφωνο τον γυναικολογο μου .μου είπε πως υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κορίτσια έχω απογοητευτεί έλπιζα ότι είμαι. Να πω ότι μια βδομάδα μετά αφού μου τελείωσε η περίοδος είχα ελεύθερες επαφές μέρα παρα μέρα .Ας μου πει κάποια κοπέλα έχει ζήσει κάτι παρομοιο; με λάθος τεστ εγκυμοσύνης??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η merr είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα πρώτη μέρα περιόδου 9. Την περιμένω την Κυριακή. Σήμερα το πρωί έκανα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε θετικο με άχνη γραμμή. Μετά από μια ώρα πάω για β χοριακη ήταν 0.100 και αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν; το clear blue έκανα.. μήπως βρε κορίτσια δεν είναι αξιόπιστα αυτά τα τεστ;; επίσης έκανα μετά τη χοριακη ξανά ενα τεστ άλλης εταιρίας κ βγήκε αρνητικό. Κοντεύω να σκάσω Σήμερα νιώθω σαν τσιμπηματα και το στηθος μου δεν είναι εντελώς πρησμένο όπως τις προηγούμενες φορές που περίμενα περιόδο.πηρα τηλέφωνο τον γυναικολογο μου .μου είπε πως υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κορίτσια έχω απογοητευτεί έλπιζα ότι είμαι. Να πω ότι μια βδομάδα μετά αφού μου τελείωσε η περίοδος είχα ελεύθερες επαφές μέρα παρα μέρα .Ας μου πει κάποια κοπέλα έχει ζήσει κάτι παρομοιο; με λάθος τεστ εγκυμοσύνης??? 

Κορίτσι εγώ το βίωσα με clear blue με τον σταυρό αχνό θετικό και χωριακη 0.100 4 μέρες καθυστέρηση και τώρα είδα καφέ υγρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η merr είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα πρώτη μέρα περιόδου 9. Την περιμένω την Κυριακή. Σήμερα το πρωί έκανα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε θετικο με άχνη γραμμή. Μετά από μια ώρα πάω για β χοριακη ήταν 0.100 και αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν; το clear blue έκανα.. μήπως βρε κορίτσια δεν είναι αξιόπιστα αυτά τα τεστ;; επίσης έκανα μετά τη χοριακη ξανά ενα τεστ άλλης εταιρίας κ βγήκε αρνητικό. Κοντεύω να σκάσω Σήμερα νιώθω σαν τσιμπηματα και το στηθος μου δεν είναι εντελώς πρησμένο όπως τις προηγούμενες φορές που περίμενα περιόδο.πηρα τηλέφωνο τον γυναικολογο μου .μου είπε πως υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κορίτσια έχω απογοητευτεί έλπιζα ότι είμαι. Να πω ότι μια βδομάδα μετά αφού μου τελείωσε η περίοδος είχα ελεύθερες επαφές μέρα παρα μέρα .Ας μου πει κάποια κοπέλα έχει ζήσει κάτι παρομοιο; με λάθος τεστ εγκυμοσύνης??? 

Καλησπέρα δυστηχως τα clear blue βγάζουν μια γραμμή εξατμίσεις που μπερδεύει πολλά κορίτσια.. πολλές κοπέλες την έχουν πατήσει 

Εύχομαι ο επόμενος μήνας είναι ο τυχερός σου και να έρθει το μωρακι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς τα συγκεκριμένα τεστ βγάζουν γραμμή εξάτμισης και πολλές φορές εντός του χρόνου που λέει το τεστ. Σε μένα τουλάχιστον είχε συμβεί πολλές φορές. Καλύτερα τα predictor early. Αν και αυτό κάποια στιγμή μου είχε βγάλει γραμμούλα. Ειδικά όταν τα τεστ τα κάνουμε νωρίτερα κάπου μας μπερδεύουν αυτές οι γραμμές. Η β χοριακη ειναι πιο αξιόπιστη εξέταση. Εύχομαι κορίτσι μου σύντομα να έρθει το πολυπόθητο και η γραμμή στο τεστακι σου την άλλη φορά να μην χωράει αμφιβολία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η merr είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα πρώτη μέρα περιόδου 9. Την περιμένω την Κυριακή. Σήμερα το πρωί έκανα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε θετικο με άχνη γραμμή. Μετά από μια ώρα πάω για β χοριακη ήταν 0.100 και αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν; το clear blue έκανα.. μήπως βρε κορίτσια δεν είναι αξιόπιστα αυτά τα τεστ;; επίσης έκανα μετά τη χοριακη ξανά ενα τεστ άλλης εταιρίας κ βγήκε αρνητικό. Κοντεύω να σκάσω Σήμερα νιώθω σαν τσιμπηματα και το στηθος μου δεν είναι εντελώς πρησμένο όπως τις προηγούμενες φορές που περίμενα περιόδο.πηρα τηλέφωνο τον γυναικολογο μου .μου είπε πως υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Κορίτσια έχω απογοητευτεί έλπιζα ότι είμαι. Να πω ότι μια βδομάδα μετά αφού μου τελείωσε η περίοδος είχα ελεύθερες επαφές μέρα παρα μέρα .Ας μου πει κάποια κοπέλα έχει ζήσει κάτι παρομοιο; με λάθος τεστ εγκυμοσύνης??? 

Κοπέλα μου όταν λες την περιμένεις την Κυριακή, εννοείς σε 6 μέρες; αν ναι, δεν είναι ώρα να κάνεις τεστ ακόμα, ούτε και χοριακη και γι αυτό σου είπε ο γιατρός υπάρχει πιθανότητα. Κατά τα άλλα δεν είχα χρησιμοποιήσει clear blue ποτέ αλλά εδώ οι κοπέλες λένε τα χειρότερα για το πόσο εύκολα βγάζουν ψευδή αχνη γραμμή. Σε κάθε περίπτωση περίμενε μερικές μέρες και επαναλαβε πιο κοντά στην περίοδο, αν όχι τη μέρα που περιμένεις και μην ψάχνεις συμπτώματα γιατί όταν προσπαθούμε όλες αρχίζουμε να νιώθουμε ένα σωρό τρελά. Εύχομαι να έρθει εύκολα το πολυπόθητο θετικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@merr εγω το επαθα και ακριβως ταυτοχρονα με εσενα !!!θετικο τεστ 28/08  πηγα για χοριακη 30/11. ημουν τοσο χαρουμενη .....οταν ειδα το 0,25 και την περιοδο την ιδια ημερα απογητευτηκα ....  και με 3 ημερες καθυστερηση ...

παμε για τον επομενο μηνα δεν πειραζει... ( παντως δεν ξανα παιρνω clear blue πραγματικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...