Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτο εμβόλιο.


Emily2

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Η παιδίατρος μας είπε ότι μετά τις 42 ημέρες μπορούμε να ξεκινήσουμε τα εμβόλια. Εγώ γνώριζα μετά τους 2 μήνες. Έχετε κάνει τόσο νωρίς εμβόλιο;

Κλείσαμε ραντεβού όταν θα είναι 47 ημερών. Μπήκα στον ΠΟΥ και οντως λέει μικρότερη ηλικία 6εβδ. Αλλά όποιον ρωτάω στους 2 μήνες το έκαναν . 

Έχει κάποια ανάλογη εμπειρία ; 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καλησπέρα,

Η παιδίατρος μας είπε ότι μετά τις 42 ημέρες μπορούμε να ξεκινήσουμε τα εμβόλια. Εγώ γνώριζα μετά τους 2 μήνες. Έχετε κάνει τόσο νωρίς εμβόλιο;

Κλείσαμε ραντεβού όταν θα είναι 47 ημερών. Μπήκα στον ΠΟΥ και οντως λέει μικρότερη ηλικία 6εβδ. Αλλά όποιον ρωτάω στους 2 μήνες το έκαναν . 

Έχει κάποια ανάλογη εμπειρία ; 

 

 

 

Στους 2 μήνες ακριβώς κάναμε το 1ο μας εμβόλιο. Και έκτοτε κάνουμε κάθε μήνα.

Μια κοπελίτσα που ζει στην Ολλανδία μου είπε ότι ξεκινούν τα εμβόλια τον 3ο μήνα, αντί για τον 2ο στην Ελλάδα.

Κάνε την αναζήτησή σου να δεις τι γίνεται, πάρε γνώμες, διότι στις 47 ημέρες μπορεί να είναι όντως απολύτως  ασφαλές, απλά εγώ η ίδια δε το έχω ως γνώριμο στο οικείο μου περιβάλλον, ούτε έχω ανάλογη προσωπική εμπειρία.

Μήπως να καλούσες και δεύτερο παιδίατρο; Περισσοτερο για να σου φυγει η ανησυχια.

Ή να ζητούσες από τον υπάρχων παιδίατρο να σου εξηγήσει το πλάνο των εμβολίων για όλο το χρόνο, μεχρι 12 μηνών. Αν ξεκινησετε στις 47 ημερες, θα επαναλαμβανετε καθε 30 μερες?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...