Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Έχει γεννήσει καμία μανούλα στο Αραιταιειο να μας πει εντυπώσεις από καθαριότητα, μαίες, φαγητό κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Δεν ζω γεννήσει ακόμα αλλά έχω ΠΗΤ 20/10 και έχω επιλέξει το Αρεταίειο. Θα έχω τον γιατρό μου βέβαια μαζί.

Από μια έρευνα που έχω κάνει έχω μάθει τα καλύτερα τόσο για τις μαίες όσο και για την καθαριότητα και γενικά τις συνθήκες που δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν από ιδιωτικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα,

Ποιος είναι ο γιατρός σου;

Εγώ σκέφτομαι να πάω στον Χριστόπουλο.. 

Αυτός είναι ο γιατρός μου!! Τον έχω από την προηγούμενη εγκυμοσυνη που δυστυχώς ήταν παλινδρομη! Πηγαίνω στο ιδιωτικό του ιατρείο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη, δεν θα τον άλλαζα!! Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα πολύ χαίρομαι που γνωρίζω κάποια με τον ίδιο γιατρό..

Εγώ κορίτσι μου είμαι στην 25η εβδομάδα αλλά δεν έχω πάει ακόμη σε εκείνον.

Τόσο καιρό με παρακολουθούσε άλλος γιατρός όπου γεννάει ιδιωτικά και επειδή δεν μπορούμε εν τέλη να αντέξουμε αυτό το οικονομικό φορτίο του ιδιωτικού νοσοκομείου , λέω να γεννήσω σε δημόσιο και βρήκα αυτόν όπου θα πάω σε κάνα μήνα να με δει ( θα συνεχίσω μέχρι την ντοπλερ με τον δικό μου και μετά λέω να αλλάξω). 

Άρα, είσαι απόλυτα ικανοποιημένη;;;

Με το καλό το μωράκι σου 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Ααα πολύ χαίρομαι που γνωρίζω κάποια με τον ίδιο γιατρό..

Εγώ κορίτσι μου είμαι στην 25η εβδομάδα αλλά δεν έχω πάει ακόμη σε εκείνον.

Τόσο καιρό με παρακολουθούσε άλλος γιατρός όπου γεννάει ιδιωτικά και επειδή δεν μπορούμε εν τέλη να αντέξουμε αυτό το οικονομικό φορτίο του ιδιωτικού νοσοκομείου , λέω να γεννήσω σε δημόσιο και βρήκα αυτόν όπου θα πάω σε κάνα μήνα να με δει ( θα συνεχίσω μέχρι την ντοπλερ με τον δικό μου και μετά λέω να αλλάξω). 

Άρα, είσαι απόλυτα ικανοποιημένη;;;

Με το καλό το μωράκι σου 🤗

Εγώ είμαι 32+1 και ήδη έχουμε κάνει μια πρώτη κουβέντα για το κομμάτι του τοκετου. Επίσης την Παρασκευή μου έστειλαν τη λίστα για το βαλιτσακι μαιευτηρίου οπότε θα ξεκινήσω να ετοιμάζομαι.

Δεν έχω κανένα παράπονο από τον γιατρό, φαίνεται να έχει τεράστια εμπειρία, σε κάθε ραντεβού μου αφιερώνει όσο χρόνο χρειάζομαι για να λύσω όλες τις απορίες μου, ποτέ δεν με έχει "ξεπεταξει" και εμένα αυτό με κάνει να νιώθω ασφάλεια. Είναι επίσης πολύ προσιτός και συζητήσιμος που επίσης το θεωρώ σημαντικό σε έναν γιατρό (πόσο μάλλον όταν μιλάμε για μαιευτήρα) γιατί νιώθω άνετα να ρωτήσω ακόμα και την παραμικρή βλακεία που θα μου έρθει! Επίσης, μόλις άνοιξα το θέμα του τοκετού, πριν προλάβω να πω οτιδήποτε με ρώτησε μόνος του "για φυσιολογικό δεν πάμε;". Είχα τρομάξει λίγο με αυτή τη "μόδα" που έχει καθιερωθεί από τους γιατρούς με τις αναιτιες καισαρικές (τονίζω το αναιτιες, και όταν δεν είναι επιλογή της κάθε μανουλας).

Και εμένα γνωστή μου μου τον σύστησε που έχει γεννήσει 2 παιδιά μαζί του, το ένα στο Λητώ και το δεύτερο στο Αρεταίειο και από το Αρεταίειο έμεινε τόσο ικανοποιημένη που μετάνιωσε τα λεφτά που έδωσε στο Λητώ!! 

Κάνε ένα ραντεβού μαζί του να δεις αν ταιριάζετε και αν σου κάνει, γιατί κακά τα ψέματα η κάθε γυναίκα έχει άλλες απαιτήσεις.

Με το καλό να υποδεχτείς και εσυ το δικό σου μωράκι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ ολόψυχα για τις πληροφορίες.

Θα κάνω ένα ραντεβού μέσα στον επόμενο μήνα! 

Θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμένα τα πράγματα που σου έστειλαν ότι θα χρειαστείς για το μωράκι σου και σένα στο νοσοκομείο;

Επίσης, γνωρίζεις πάνω - κάτω πόσο παίρνει σε επίσκεψη και γενικά τώρα που ουσιαστικά εμείς πάμε στα " τελειώματα" της εγκυμοσύνης, πόσα ζητάει;

Με το καλό το μωρό σου.

Με έναν πόνο ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ ολόψυχα για τις πληροφορίες.

Θα κάνω ένα ραντεβού μέσα στον επόμενο μήνα! 

Θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμένα τα πράγματα που σου έστειλαν ότι θα χρειαστείς για το μωράκι σου και σένα στο νοσοκομείο;

Επίσης, γνωρίζεις πάνω - κάτω πόσο παίρνει σε επίσκεψη και γενικά τώρα που ουσιαστικά εμείς πάμε στα " τελειώματα" της εγκυμοσύνης, πόσα ζητάει;

Με το καλό το μωρό σου.

Με έναν πόνο ♥️

Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!Ειμαι κ εγώ στην φάση που αλλάζω γιατρό λόγω ιδιωτικού και σκέφτομαι να γεννήσω στο αρεταιείο. Μπορείτε να μου δώσετε περισσότερες πληροφορίες γιατί έχω πελαγώσει λίγο, έχω κλείσει ραντεβού στο νοσοκομείο και θέλω να δω τι θα μου πουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλες,

Θα ήθελα κι εγώ μερικές πληροφορίες για γιατρούς κτλ στο Αρεταίειο, ιδανικά αν υπάρχει κάποιος που να διατηρεί και ιδιωτικό ιατρείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AvocadoMama είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Θα ήθελα κι εγώ μερικές πληροφορίες για γιατρούς κτλ στο Αρεταίειο, ιδανικά αν υπάρχει κάποιος που να διατηρεί και ιδιωτικό ιατρείο 

Εμένα με παρακολουθεί ο κος Χριστόπουλος στο ιατρείο του και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη.  Είμαι στον μήνα μου οπότε μόλις γεννήσω πρώτα ο Θεός θα σας γράψω αναλυτικά την εμπειρία μου από το νοσοκομείο. Ωστόσο έχω ακούσει από όλες τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...