Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου! 

Νεα στο forum ❤️ 

Προσπαθουμε εδω και 3 μηνες για μωρακι με τον αντρα μου . Σημερα ηταν η αναμενομενη μερα περιοδου εκανα τεστ ωστοσο βγηκε αρνητικο. Εχω συμπτωματα τα οποια ομως μπορει να ειναι και περιοδου.Σε καθε περιπτωση θα παω αυριο για χοριακη ωστε να ειμαι σιγουρη .Εχει καποια παρομοια εμπειρια , να ειναι αρνητικο τεστ ενω να ειναι εγκυος ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα 10 ημέρες μετά την ωορρηξια βγήκε αρνητικό, 15 ημέρες μετά βγήκε θετικό. Τώρα η κόρη μου είναι 1 έτους. Σου εύχομαι κάθε καλό και να έχει γίνει σύλληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2023 at 11:26 ΠΜ, ο/η dimand είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! 

Νεα στο forum ❤️ 

Προσπαθουμε εδω και 3 μηνες για μωρακι με τον αντρα μου . Σημερα ηταν η αναμενομενη μερα περιοδου εκανα τεστ ωστοσο βγηκε αρνητικο. Εχω συμπτωματα τα οποια ομως μπορει να ειναι και περιοδου.Σε καθε περιπτωση θα παω αυριο για χοριακη ωστε να ειμαι σιγουρη .Εχει καποια παρομοια εμπειρια , να ειναι αρνητικο τεστ ενω να ειναι εγκυος ? 

Καλημέρα κορίτσι μου,

θα μπορούσε να έχει γίνει και καθυστερημένη σύλληψη και το τεστ να μην βγαίνει ακόμα θετικό.. Κάνε την χοριακή ή επανέλαβε το τεστ πιο μετά για να είσαι σίγουρη... Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου μοιάζουν.. οπότε μην σκέφτεσαι αρνητικά!!!

Εύχομαι να μας έχεις ευχάριστα νέα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Βούλα1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,

θα μπορούσε να έχει γίνει και καθυστερημένη σύλληψη και το τεστ να μην βγαίνει ακόμα θετικό.. Κάνε την χοριακή ή επανέλαβε το τεστ πιο μετά για να είσαι σίγουρη... Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου μοιάζουν.. οπότε μην σκέφτεσαι αρνητικά!!!

Εύχομαι να μας έχεις ευχάριστα νέα!!! 

Έκανα άλλο ένα τεστ βγήκε θετικό(αχνό)

Η χοριακη αρνητική περίπου 2!

Και επισφράγισε το αποτέλεσμα το γεγονός ότι μόλις αδιαθέτησα.

Η αλήθεια είναι λυπήθηκα πολύ .

Όπως και να έχει ευελπιστούμε για τον επόμενο μήνα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα καινούρια εδω΄! Και εμεις περιπου 3 -4 μηνες κανουμε ελευθερα αλλα δεν ερχομαστε σε επαφη παντα γονιμες και ουτε καθε μερα γτ εχουμε μια μικρη αποσταση. Μονο την τελευταια φορα πηρα τεστ ωορρηξιας και καναμε. Ομως σημερα μολις εκανα τεστ εγκυμοσυνης (αναμενομενη μερα περιοδου) και βγηκε αρνητικο (παλι) :( Περιοδος δεν ειναι αλλα Δεν εχω σταθερο κυκλο. Συνηθως πρηζεται το στηθος μου οταν περιμενω και με ποναει. Αυτη τη φορα συμβαινει αυτο αλλα πολυ λιγο. Ειμαι 33 και δεν σας κρυβω οτι εχω αγχωθει. Ποια ειναι τα πραγματικα συμπρωματα γκυμοσυνης γιατι καθε φορα ψαχνομαι να βρω και νομιζω οτι ειμαι αλλα τελικα βγαινει αρνητικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2023 at 1:54 ΜΜ, ο/η MariaVasilis είπε:

Καλησπέρα καινούρια εδω΄! Και εμεις περιπου 3 -4 μηνες κανουμε ελευθερα αλλα δεν ερχομαστε σε επαφη παντα γονιμες και ουτε καθε μερα γτ εχουμε μια μικρη αποσταση. Μονο την τελευταια φορα πηρα τεστ ωορρηξιας και καναμε. Ομως σημερα μολις εκανα τεστ εγκυμοσυνης (αναμενομενη μερα περιοδου) και βγηκε αρνητικο (παλι) :( Περιοδος δεν ειναι αλλα Δεν εχω σταθερο κυκλο. Συνηθως πρηζεται το στηθος μου οταν περιμενω και με ποναει. Αυτη τη φορα συμβαινει αυτο αλλα πολυ λιγο. Ειμαι 33 και δεν σας κρυβω οτι εχω αγχωθει. Ποια ειναι τα πραγματικα συμπρωματα γκυμοσυνης γιατι καθε φορα ψαχνομαι να βρω και νομιζω οτι ειμαι αλλα τελικα βγαινει αρνητικο.

Καλώς ήρθες! Το μόνο πραγματικό σύμπτωμα της εγκυμοσύνης τόσο νωρίς είναι η καθυστέρηση. Αν το τεστ σου βγήκε αρνητικό τότε περιμένεις μερικές ημέρες και αν δεν σου έρθει περίοδος ξανακάνε τεστ ή επικοινώνησε με τον γιατρό σου κατευθείαν για ποιο σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2023 at 12:26 ΜΜ, ο/η Dimitrapth είπε:

Καλώς ήρθες! Το μόνο πραγματικό σύμπτωμα της εγκυμοσύνης τόσο νωρίς είναι η καθυστέρηση. Αν το τεστ σου βγήκε αρνητικό τότε περιμένεις μερικές ημέρες και αν δεν σου έρθει περίοδος ξανακάνε τεστ ή επικοινώνησε με τον γιατρό σου κατευθείαν για ποιο σίγουρα. 

Μου ηρθε τελικά περίοδος με 2 μέρες καθυστέρησης συνηθισμένη...

Θα προσπαθησουμε ξανα τον επομενο μηνα

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2023 at 1:20 ΠΜ, ο/η MariaVasilis είπε:

Μου ηρθε τελικά περίοδος με 2 μέρες καθυστέρησης συνηθισμένη...

Θα προσπαθησουμε ξανα τον επομενο μηνα

Ευχαριστω

Δεν πειράζει κοπέλα μου, τον επόμενο μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...