Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπέρηχος ισχιων νεογνού


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Ξέρει καμία πως και που μπορώ να κανονίσω για υπέρηχο ισχίων για το βρεφακι μου. Έχω ακούσει ότι γίνεται και σε δημόσια νοσοκομεία (πχ. Παίδων), αλλά δεν ξέρω την διαδικασία. Έχει πολύ χρόνο αναμονής; Πρέπει να πληρώσουμε κάτι ή το καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια. Ξέρει καμία πως και που μπορώ να κανονίσω για υπέρηχο ισχίων για το βρεφακι μου. Έχω ακούσει ότι γίνεται και σε δημόσια νοσοκομεία (πχ. Παίδων), αλλά δεν ξέρω την διαδικασία. Έχει πολύ χρόνο αναμονής; Πρέπει να πληρώσουμε κάτι ή το καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ;

Καλησπέρα, να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Λοιπόν εγώ έκλεισα για υπέρηχο στο Ιατρόπολις μου το είχε γράψει ο παιδίατρος κανονικά μέσω ΕΟΠΠΥ. Σε δημόσια δομή λογικά δε θα πληρω΄σεις κάτι, στα ιδιωτικά όπου δέχονται το παραπεμτικό γιατί κάποια δεν κάνουν μεσω ΕΟΠΠΥ πληρώνεις τη συμμετοχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Καλησπέρα, να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Λοιπόν εγώ έκλεισα για υπέρηχο στο Ιατρόπολις μου το είχε γράψει ο παιδίατρος κανονικά μέσω ΕΟΠΠΥ. Σε δημόσια δομή λογικά δε θα πληρω΄σεις κάτι, στα ιδιωτικά όπου δέχονται το παραπεμτικό γιατί κάποια δεν κάνουν μεσω ΕΟΠΠΥ πληρώνεις τη συμμετοχή!

Α σε ευχαριστώ πολύ! Και πόσο πλήρωσες συμμετοχή θυμάσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Α σε ευχαριστώ πολύ! Και πόσο πλήρωσες συμμετοχή θυμάσαι;

αχ δεν θυμάμαι αλλά θυμάμαι ότι δεν είναι ακριβή εξέταση κοντά στα 55€ κοστίζει

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2023 at 7:37 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια. Ξέρει καμία πως και που μπορώ να κανονίσω για υπέρηχο ισχίων για το βρεφακι μου. Έχω ακούσει ότι γίνεται και σε δημόσια νοσοκομεία (πχ. Παίδων), αλλά δεν ξέρω την διαδικασία. Έχει πολύ χρόνο αναμονής; Πρέπει να πληρώσουμε κάτι ή το καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ;

Καλησπέρα να σου ζήσει το μωράκι. Εγώ έκανα στη βιοϊατρική Αγίας Παρασκευής με 1.40 ευρώ, μου το έγραψε η παιδίατρος. Απλά πάρε πρώτα να κλείσεις ραντεβού γιατί αργούν λίγο και μετά στο γραφει και η γιατρός. Γενικά μην αγχώνεσαι και τριών μηνών να πάει μπορείς να το κάνεις δεν αλλάζει κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Αχ ξέχασα να σας απαντήσω. Το γράφω σε περίπτωση που ψάχνει κι άλλη κοπέλα.

Τελικά μας την έγραψε την εξέταση ο παιδίατρος μας και πήγα σε ένα διαγνωστικό κέντρο και την κάναμε. Τίποτα δεν πλήρωσα σχεδόν, η συμμετοχή ήταν κάτω από 2€. Μια χαρά και η μπέμπα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...