Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μετά από δύο χρόνια...


Recommended Posts

στις On 26/5/2023 at 1:41 ΠΜ, ο/η eva96 είπε:

κοριτσακι μου καταλαβαίνω τον φοβο σου και ταυτοχρονα ξερω πως ειναι να προσπαθεις και μην ερχεται. να λες δεν πειράζει τον επομενο μηνα θα ειμαι εγκυος και να ερχεται ο επομενος μηνας μαζι με την περιοδο. παλεψε το μεχρι τελους τουλαχιστον υα ξερεις οτι προσπαθησες.. στα 24 μου ειχα μια αποβολη λογω κενου σακου στην 11η εβδομαδα και απλα ο γιατρος ξεχασε να με ενημερωση για την κατασταση σκεψου το σοκ που επαθα οταν το εμαθα εγω περιμενα να δω μωρο και ειδα απλα εναν αδειο σακο. αλλαξα γιατρο μετα απο αυτο και μπηκα για αποξεση με βαρια καρδιά. εκανα 1,5 χρονο να ξανα μείνω εγκυος. και οταν έμεινα δεν το πιστευα φοβομουν μην το χασω. εννια μηνες μετα κράτησα τον γιο μου αγκαλια για πρωτη φορα και απο τοτε ζω μοναδικες στιγμες μαζι με τον γιο μου και τον αντρα μου. σου εύχομαι να πανε ολα καλα και να κρατησεις στην αγκαλια σου το παιδακι σου η τα παιδακια σου. μια μεγαλγ αγκαλια!

Σ ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι για όλες αυτή η διαδικασία να γίνει κάποια στιγμή απλά μια ανάμνηση που μας έμαθε, μας ταλαιπώρησε, μας ζορισε.... αλλά μας έδωσε και το μπέμπακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2023 at 10:08 ΜΜ, ο/η Bestrong είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε καλά!! ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ!! Το εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2023 at 10:28 ΠΜ, ο/η Mummy2be είπε:

Σίγουρα παίζει ρόλο ο τρόπος ζωής και η διατροφή μας κι όλα όσα αναφέρεις. 

Από την άλλη η θρησκεία μας λέει και πως όταν έρχονται δυσκολίες ο Θεός μας δίνει και τη δύναμη να τις ξεπεράσουμε. 

Εγώ ανέβηκα το Γολγοθά μου στα 28, με ένα αλλο πρόβλημα υγείας και επειδη γενικά ειμαι αγχώδης τότε τα αντιμετώπισα όλα με θάρρος και ηρεμία. Ειλικρινά πιστεύω 5 χρόνια μετά, όταν το σκέφτομαι, πως ο Θεός και ο προστάτης μου Αγιος μου έδιναν κουράγιο τότε. 

Όλα τα συναισθηματα που λες ειναι ανθρώπινα. Ειναι λογικό να τα νιώθεις και καλώς που τα αναγνωρίζεις. Καλείσε να δώσεις μια μάχη. Ναι ειναι οι ενέσεις στο ψυγείο, αλλά πρέπει και να είσαι ήρεμη. Δεν ξερω πως θα το καταφέρεις, διάβασε, πλέξε, περπάτα στη θάλασσα, ακόμα ακόμα κάνε ψυχανάλυση, εσυ ξέρεις τι σου ταιριάζει. Όμως είναι η δική σου ώρα να παλέψεις για το όνειρο σου που θα σε οδηγήσει λίγο πιο κοντά στην ευτυχια σου. Κάνε το σταυρό σου, ζήτα βοήθεια απο την Παναγία μας που ειναι μάνα όλων μας και μας φροντίζει και προχώρα. Κε΄φαλι ψηλά! Κανένα ουφ! Πίστεψε το ότι θα πετύχει και θα πετύχει! Μόνο έτσι πάς πιο κοντά σε οσα επιθυμείς ❤️ 

Εύχομαι ψυχική ηρεμία και σου στέλνω όλη μου την αγάπη και την θετική σκέψη για την επιτυχία της προσπαθειάς σου! 

Πρέπει να βρω τι θα κάνω εκείνες τις μέρες!! Έχεις δίκιο! Πρέπει να προετοιμαστώ για τη μαχη! Είχε περάσει από τη μυαλό μου να κανονίσω ταξίδι να περνάει η μέρα να μη σκέφτομαι, αλλά είναι αυτά που θέλουν ψυγείο και κάπως φοβάμαι. 

Άσε που μπαίνει στο μυαλό μου... Κι αν γίνει διακοπή ρεύματος?!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/5/2023 at 8:59 ΜΜ, ο/η popcorn είπε:

Όλα θα πάνε καλά,για να σου δώσω να καταλάβεις εγώ όταν πήγα στη γυναικολόγο μου για παπ και πιάσαμε κουβέντα την ώρα της εξέτασης για την εξωσωματικη με έπιασε από τον φόβο μου τρέμουλο πάνω στην εξέταση,λες και καθόμουν πάνω σε πάγο.Επισης το άλλο που με φοβιζε πολύ ήταν οι ενέσεις,καθώς έβλεπα ένεση και μου έπεφτε η πίεση.Κι όμως τις έκανα μόνη μου,ακόμη απορώ με τον εαυτό μου.Και για μένα η εξωσωματικη ήταν η έσχατη λύση αλλά αυτή μου έδωσε τη μπεμπα μου και δεν το μετανιώνω. Όλα θα πάνε καλά,θετική σκέψη και σύντομα να έχουμε τα θετικά νέα σου!

Αχ θεέ μου. Έτσι μόνο θετικά θέλω να ακούω αλήθεια!! Σε περίπου ένα μήνα και κάτι θα γίνει η μάχη μου!!! Σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2023 at 9:56 ΜΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι για όλες αυτή η διαδικασία να γίνει κάποια στιγμή απλά μια ανάμνηση που μας έμαθε, μας ταλαιπώρησε, μας ζορισε.... αλλά μας έδωσε και το μπέμπακι!!

μακαρι κοριτσακι μου. ευχομαι του χρονου τετοια μερα να συζητας για το μωρακι σου και ολα αυτα που περνάς να ειναι μια αναμνηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 27/5/2023 at 8:59 ΜΜ, ο/η popcorn είπε:

Όλα θα πάνε καλά,για να σου δώσω να καταλάβεις εγώ όταν πήγα στη γυναικολόγο μου για παπ και πιάσαμε κουβέντα την ώρα της εξέτασης για την εξωσωματικη με έπιασε από τον φόβο μου τρέμουλο πάνω στην εξέταση,λες και καθόμουν πάνω σε πάγο.Επισης το άλλο που με φοβιζε πολύ ήταν οι ενέσεις,καθώς έβλεπα ένεση και μου έπεφτε η πίεση.Κι όμως τις έκανα μόνη μου,ακόμη απορώ με τον εαυτό μου.Και για μένα η εξωσωματικη ήταν η έσχατη λύση αλλά αυτή μου έδωσε τη μπεμπα μου και δεν το μετανιώνω. Όλα θα πάνε καλά,θετική σκέψη και σύντομα να έχουμε τα θετικά νέα σου!

Ξεκινήσαμε τις ενέσεις! Με ζόρισαν αρκετά οι αρχικές που είχαν τη βελόνα ινσουλίνης. Τώρα έχω προσαρμοστεί καλύτερα! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/5/2023 at 10:23 ΜΜ, ο/η eva96 είπε:

μακαρι κοριτσακι μου. ευχομαι του χρονου τετοια μερα να συζητας για το μωρακι σου και ολα αυτα που περνάς να ειναι μια αναμνηση. 

Σ ευχαριστώ πολύ! Αν και δεν ξέρω τη δική σου ιστορία σου εύχομαι ο τι καλύτερο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Αν και δεν ξέρω τη δική σου ιστορία σου εύχομαι ο τι καλύτερο!!! 

να σαι καλα. Η ιστορια μου ξεκιναει ως εξης.. τον μαρτιο του 2020 εμεινα για πρωτη φορα εγκυος και λιγες εβδομαδες μετα απεβαλα επειδη ειχα κενο σακο χωρις να το ξερω. το εμαθα μετα απο αιμορραγια που ειχα και μετα εκανα αποξεση σε δημοσιο νοσοκομειο αφου ο γιατρος που ειχα ηταν σε ιδιωτικο, το ηξερε οτι δεν πηγαινε καλα απο την αρχη και εκρινε σκοπιμο να μην μας το πει για να παρει τα χρηματα απο την επεμβαση και οτι εξετασεις θα μου εβαζε μετα. το μετα ηταν δυσκολο σωματικα και ψυχικα. ενα μηνα μετα βρηκα οτι εχω διαβητη και θυρεοειδη  μεσα απο εξετασεις ρουτινας που εκανα. παιρνω φαρμακευτικη αγωγη και ολα πανε καλα. απο την αποβολη και μετα προσπαθουσαμε για παιδι αλλα δεν ερχοταν. εψαξα για αλλον γιατρο πηγα καναμε σαλπιγγογραφια για να δουμε αν υπαρχει κατι στην μητρα που με εμποδιζε να μεινω εγκυος αλλα ηταν ολα φυσιολογικα τιποτα που εμποδιζει να συλλαβω. μου ειπε ο γιατρος να χαλαρωσω και οτι θα ερθει. καποιους μηνες μετα εμεινα εγκυος. ειχα εννια μηνες την αγωνια να πανε ολα καλα, ο αντρας μου με στηριξε πολυ σε ολο οπως και ο γιατρος μου με στηριζε, απαντουσε σε ολες μου της ερωτησεις χωρις να κουραζετε η να δυσανασχετει. και πριν ενα χρονο σαν σημερα ηρθε στην ζωη το μωρακι μου ο γιος μου.. σημερα εχουμε γενεθλια θα σβησουμε το πρωτο μας κερι και η χαρα μας ειναι μεγαλη. δεν ξεχναω τι περασα μεχρι να τον κρατησω στην αγκαλια μου αλλα απο την στιγμη που ηρθε στην ζωη ζω την καθε στιγμη.. θα ερθει και το δικο σου το μωρακι και ολα θα ειναι μια αναμνηση σου ευχομαι ολοψυχα να το ζησεις συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eva96 είπε:

να σαι καλα. Η ιστορια μου ξεκιναει ως εξης.. τον μαρτιο του 2020 εμεινα για πρωτη φορα εγκυος και λιγες εβδομαδες μετα απεβαλα επειδη ειχα κενο σακο χωρις να το ξερω. το εμαθα μετα απο αιμορραγια που ειχα και μετα εκανα αποξεση σε δημοσιο νοσοκομειο αφου ο γιατρος που ειχα ηταν σε ιδιωτικο, το ηξερε οτι δεν πηγαινε καλα απο την αρχη και εκρινε σκοπιμο να μην μας το πει για να παρει τα χρηματα απο την επεμβαση και οτι εξετασεις θα μου εβαζε μετα. το μετα ηταν δυσκολο σωματικα και ψυχικα. ενα μηνα μετα βρηκα οτι εχω διαβητη και θυρεοειδη  μεσα απο εξετασεις ρουτινας που εκανα. παιρνω φαρμακευτικη αγωγη και ολα πανε καλα. απο την αποβολη και μετα προσπαθουσαμε για παιδι αλλα δεν ερχοταν. εψαξα για αλλον γιατρο πηγα καναμε σαλπιγγογραφια για να δουμε αν υπαρχει κατι στην μητρα που με εμποδιζε να μεινω εγκυος αλλα ηταν ολα φυσιολογικα τιποτα που εμποδιζει να συλλαβω. μου ειπε ο γιατρος να χαλαρωσω και οτι θα ερθει. καποιους μηνες μετα εμεινα εγκυος. ειχα εννια μηνες την αγωνια να πανε ολα καλα, ο αντρας μου με στηριξε πολυ σε ολο οπως και ο γιατρος μου με στηριζε, απαντουσε σε ολες μου της ερωτησεις χωρις να κουραζετε η να δυσανασχετει. και πριν ενα χρονο σαν σημερα ηρθε στην ζωη το μωρακι μου ο γιος μου.. σημερα εχουμε γενεθλια θα σβησουμε το πρωτο μας κερι και η χαρα μας ειναι μεγαλη. δεν ξεχναω τι περασα μεχρι να τον κρατησω στην αγκαλια μου αλλα απο την στιγμη που ηρθε στην ζωη ζω την καθε στιγμη.. θα ερθει και το δικο σου το μωρακι και ολα θα ειναι μια αναμνηση σου ευχομαι ολοψυχα να το ζησεις συντομα.

Χαίρομαι τόσο πολύ με τη χαρά σου!! Να τον χαίρεσαι! Να είναι γερός!!

Μακάρι να ζήσουμε αυτή την ευλογία όλοι οι άνθρωποι που το λαχταραμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/5/2023 at 12:35 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Όταν ειμασταν παιδιά λέγαμε οποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται 

Πάρε μια απόφαση και προχώρα. Αλλα να είναι δική σου, όχι του φόβου σου. Γιατί αν σε απασχολεί η βιοηθικη μην παραπονιέσαι που δεν κάνεις παιδιά, γιατί τις περισσότερες φορές η φύση ξέρει και φροντίζει. Τι σημασία έχει ότι θα δημιουργηθούν έμβρυα σε αποστηρωμενες συνθήκες;; με βία;; ποια βία; αν δεν εξελιχθούν σωστά κάνεις δεν τα σώζει. κάποτε τα έλεγαν παιδιά του σωλήνα. Ε και;; αφού το σώμα μας δεν τα καταφέρνει σε αυτό το κομμάτι πρέπει να επέμβουμε. δεν φτάνει που έχουμε την επιστήμη με το μέρος μας, παραπονιομαστε κιόλας. 

Με θυμώνει που σκέφτεσαι έτσι κουταβάκι μου. 

Να καταλάβω ότι φοβάσαι τα φάρμακα ή την αποτυχία. Αλλα τα όρια τα βάζεις εσύ. Τι θες και τι δε θες. Ή μάλλον πόσο πολύ το θες. 

Αύριο πάω για την τρίτη ωοληψια μου. 

Στην πρώτη πήραμε ένα ωάριο και είναι κατάψυξη γιατί δεν είχαμε σπέρμα. 

Στη δεύτερη πήραμε δύο, γονιμοποιηθηκαν και τα δύο αλλά δεν ήταν ποιοτικά και τα σταματήσανε. 

42 χρόνων, με λίγα αποθέματα και ποιότητα ελάχιστη. Ο γιατρός νιώθω ότι με έχει ξεγραμενη και νιώθω και άσχημα ότι θα είμαι ένα αρνητικό αποτέλεσμα στα στατιστικά του. Αλλα ελπίζω στο θαύμα, σε εκείνο το ένα ωάριο που θα προχωρήσει μέχρι τέλους. Αν πάλι δεν έρθει, πάλι οκ. Θα πω ότι το έκανα και αυτό. Το προσπάθησα. Το πάλεψα. Γιατί το ήθελα. Και παρόλο που φοβήθηκα, δεν έπεσα να κοιμηθω. 

Με συγκίνησαν τα λόγια σου...

εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα, σου αξίζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η singing in the rain είπε:

Με συγκίνησαν τα λόγια σου...

εύχομαι να τα καταφέρεις πολύ σύντομα, σου αξίζει!!

κι όμως τότε καλά τα έλεγα... κανένα ωαριό μου όμως δεν τα κατάφερε... οπότε τα παράτησα και εγώ. 
Μακάρι το θλιμένο κουταβάκι να τα καταφέρει. Το θλιμένο μισοφέγγαρο θα μείνει για πάντα μισό. Μισό και θλιμένο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

κι όμως τότε καλά τα έλεγα... κανένα ωαριό μου όμως δεν τα κατάφερε... οπότε τα παράτησα και εγώ. 
Μακάρι το θλιμένο κουταβάκι να τα καταφέρει. Το θλιμένο μισοφέγγαρο θα μείνει για πάντα μισό. Μισό και θλιμένο... 

Έχω τόσα πολλά να πω αλλά..δε θέλω να ξυσω πληγές....σίγουρα θα τα έχεις ξαναπεί πολλές φορές..μια τεράστια αγκαλιά..♥️♥️ ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

κι όμως τότε καλά τα έλεγα... κανένα ωαριό μου όμως δεν τα κατάφερε... οπότε τα παράτησα και εγώ. 
Μακάρι το θλιμένο κουταβάκι να τα καταφέρει. Το θλιμένο μισοφέγγαρο θα μείνει για πάντα μισό. Μισό και θλιμένο... 

Δες αυτά που είπες τότε Αθηνά μου...και ξαναδιάβασε τα...δεν τα παρατάμε...οποιος έχει πείσμα και υπομονή ανταμείβεται..να έχεις πείσμα ...να λες θα τα καταφέρω!!!!εγώ πιστεύω σε εσένα...να ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

κι όμως τότε καλά τα έλεγα... κανένα ωαριό μου όμως δεν τα κατάφερε... οπότε τα παράτησα και εγώ. 
Μακάρι το θλιμένο κουταβάκι να τα καταφέρει. Το θλιμένο μισοφέγγαρο θα μείνει για πάντα μισό. Μισό και θλιμένο... 

Καρδούλα μου γλυκια . Θα τα καταφέρεις ... είμαι σίγουρη σε παρακολουθώ όπως την καρεν (ένα παλιό μέλος από το 2017 που έγινε μαμακα πλέον) ήμουν σίγουρη ότι αργά ή γρήγορα θα τα κατάφερνε και ναι τα κατάφερε όπως και σε εσένα είναι σίγουρη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

κι όμως τότε καλά τα έλεγα... κανένα ωαριό μου όμως δεν τα κατάφερε... οπότε τα παράτησα και εγώ. 
Μακάρι το θλιμένο κουταβάκι να τα καταφέρει. Το θλιμένο μισοφέγγαρο θα μείνει για πάντα μισό. Μισό και θλιμένο... 

Βρε εσύ είσαι η πιο δυνατή εδώ μέσα! Εσύ θα τα παρατήσεις? Σε παρακαλώ πολύ! Άλλες γίνονται μανούλες στα 50, κι εσύ στα 42 νιώθεις τελειωμένη? Σε παρακαλώ πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

κι όμως τότε καλά τα έλεγα... κανένα ωαριό μου όμως δεν τα κατάφερε... οπότε τα παράτησα και εγώ. 
Μακάρι το θλιμένο κουταβάκι να τα καταφέρει. Το θλιμένο μισοφέγγαρο θα μείνει για πάντα μισό. Μισό και θλιμένο... 

Δεν τα παράτησες. Απλά ξεκουράζεσαι.. Να πάρεις δυνάμεις για να συνεχίσεις και είναι και αυτό μέσα στο παιχνίδι. Σου έχει προτείνει ο γιατρός μήπως κανένα plan b? 

Δεν είμαι θλιμμένο αυτό το διάστημα. Γιατί είμαι στην αρένα και παλεύω... Η ακινησία μου προκαλούσε τη θλίψη... Το να περνάνε οι μήνες και η περίοδος να έρχεται... Με αποκορυφωμα εναν κύκλο που κράτησε 30 μέρες... (έχω κύκλο 25-27 μέρες). Εκεί το είχα πιστέψει!! Και όταν τελικά ηρθε, κατερρευσα ψυχολογικά.

Εύχομαι για όλες μας να κρατήσουμε ένα ζουζουνακι στα χέρια μας...!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Λίγη θετική ενέργεια κι από μένα κουταβάκι!! ♥️♥️ Όλα θα πάνε τέλεια!!

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!! Ό, τι είναι θέλημα Θεού θα γίνει! Το δικό μου το θέλημα το ξέρει!!! Είναι κάτι που δεν περνάει απ' το χέρι μου. Είναι στα χέρια του Θεού. Είναι ένα θαύμα που συμβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καρδούλα μου γλυκια . Θα τα καταφέρεις ... είμαι σίγουρη σε παρακολουθώ όπως την καρεν (ένα παλιό μέλος από το 2017 που έγινε μαμακα πλέον) ήμουν σίγουρη ότι αργά ή γρήγορα θα τα κατάφερνε και ναι τα κατάφερε όπως και σε εσένα είναι σίγουρη.

 

Αγαπημένη Παρασκευαίδου... Βλέπω το τikeraki σου να λέει ότι το έμβρυο είναι 49 εβδομάδων κια 1 ημέρας και γελάω.... αγαπημένη και η @karen που τα κατέφερε και έγινε μαμα, αγαπημένη και η @peacock που και αυτή πέρασε πολλά και τώρα κρατάει αγκαλιά το μωρό της , αγαπημένη και η @Tokyo που και αυτή τα κατάφερε.  Αγαπημένη @BlackCat που και ο δικός της αγώνας δεν δικαιώθηκε.  αγαπημένη και η @Γιάννα 36 και η @marinamanoulitsa  που δίνουν τον δικό τους αγώνα και πάντα με στηρίζουν και όλα τα κορίτσια που πάντα στέκονται δίπλα στον πόνο μου και με αγκαλιάζουν .
Δεν είναι ο καλός μου μήνας αυτός... μπορεί να είναι απλά ο μήνας ξεκούρασης για μένα. Αλλά πριν το Νοέμβριο δε θα βρω χρονο για άλλες προσπάθειες λόγω πολύ δουλειάς. 
Μέχρι τότε μόνο ένα θαύμα . η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... 🖤
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Αγαπημένη Παρασκευαίδου... Βλέπω το τikeraki σου να λέει ότι το έμβρυο είναι 49 εβδομάδων κια 1 ημέρας και γελάω.... αγαπημένη και η @karen που τα κατέφερε και έγινε μαμα, αγαπημένη και η @peacock που και αυτή πέρασε πολλά και τώρα κρατάει αγκαλιά το μωρό της , αγαπημένη και η @Tokyo που και αυτή τα κατάφερε.  Αγαπημένη @BlackCat που και ο δικός της αγώνας δεν δικαιώθηκε.  αγαπημένη και η @Γιάννα 36 και η @marinamanoulitsa  που δίνουν τον δικό τους αγώνα και πάντα με στηρίζουν και όλα τα κορίτσια που πάντα στέκονται δίπλα στον πόνο μου και με αγκαλιάζουν .
Δεν είναι ο καλός μου μήνας αυτός... μπορεί να είναι απλά ο μήνας ξεκούρασης για μένα. Αλλά πριν το Νοέμβριο δε θα βρω χρονο για άλλες προσπάθειες λόγω πολύ δουλειάς. 
Μέχρι τότε μόνο ένα θαύμα . η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... 🖤
 

Αν χρειάζεσαι διάλειμμα φυσικά και να το κάνεις. Κι εμένα μου πήρε 19 μήνες να κάνω τη δεύτερη εμβρυομεταφορα, όλο κάτι μου έβρισκαν.. Εντέλει βρήκα την υπομονή που χρειαζόταν, έκανα τη μεταφορά και μπήκα μόλις στο δεύτερο τρίμηνο. Πέντε χρόνια προσπαθούσα. Και φυσικά πέρασα από όλα τα στάδια. Απόλαυσε το καλοκαίρι σου και από φθινόπωρο βλέπεις, αν δεν προκύψει κάτι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Αγαπημένη Παρασκευαίδου... Βλέπω το τikeraki σου να λέει ότι το έμβρυο είναι 49 εβδομάδων κια 1 ημέρας και γελάω.... αγαπημένη και η @karen που τα κατέφερε και έγινε μαμα, αγαπημένη και η @peacock που και αυτή πέρασε πολλά και τώρα κρατάει αγκαλιά το μωρό της , αγαπημένη και η @Tokyo που και αυτή τα κατάφερε.  Αγαπημένη @BlackCat που και ο δικός της αγώνας δεν δικαιώθηκε.  αγαπημένη και η @Γιάννα 36 και η @marinamanoulitsa  που δίνουν τον δικό τους αγώνα και πάντα με στηρίζουν και όλα τα κορίτσια που πάντα στέκονται δίπλα στον πόνο μου και με αγκαλιάζουν .
Δεν είναι ο καλός μου μήνας αυτός... μπορεί να είναι απλά ο μήνας ξεκούρασης για μένα. Αλλά πριν το Νοέμβριο δε θα βρω χρονο για άλλες προσπάθειες λόγω πολύ δουλειάς. 
Μέχρι τότε μόνο ένα θαύμα . η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... 🖤
 

Ελέφαντας εγώ χαχαχ 😅😅 49 εβδ 

Το είχα αλλάξει αλλά δεν το έχει πάρει.  Ξέρεις το τραγούδι .. τα πιο ωραία πραγματα έρχονται εκεί Που δεν τα περιμένεις.. και γίνονται τα θαύματα Όταν παψεις να επιμένεις..  

Ε αυτό το τραγούδι στο αφιερώνω. Δούλεψε αγαπημένη μου αλλά κάνε και επαφές πολλές απολαύστε ο ένας τον άλλον και ίσως να σε συνοδεύει μετά αυτό το τραγούδι.  🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/7/2023 at 9:17 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Αγαπημένη Παρασκευαίδου... Βλέπω το τikeraki σου να λέει ότι το έμβρυο είναι 49 εβδομάδων κια 1 ημέρας και γελάω.... αγαπημένη και η @karen που τα κατέφερε και έγινε μαμα, αγαπημένη και η @peacock που και αυτή πέρασε πολλά και τώρα κρατάει αγκαλιά το μωρό της , αγαπημένη και η @Tokyo που και αυτή τα κατάφερε.  Αγαπημένη @BlackCat που και ο δικός της αγώνας δεν δικαιώθηκε.  αγαπημένη και η @Γιάννα 36 και η @marinamanoulitsa  που δίνουν τον δικό τους αγώνα και πάντα με στηρίζουν και όλα τα κορίτσια που πάντα στέκονται δίπλα στον πόνο μου και με αγκαλιάζουν .
Δεν είναι ο καλός μου μήνας αυτός... μπορεί να είναι απλά ο μήνας ξεκούρασης για μένα. Αλλά πριν το Νοέμβριο δε θα βρω χρονο για άλλες προσπάθειες λόγω πολύ δουλειάς. 
Μέχρι τότε μόνο ένα θαύμα . η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... 🖤
 

Πολλές φορές μια μικρή παύση βοηθάει... 

Ο,τι χρειαστείς είμαι εδώ... 

Μεγάλη αγκαλιά κοριτσάκι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/7/2023 at 9:17 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Αγαπημένη Παρασκευαίδου... Βλέπω το τikeraki σου να λέει ότι το έμβρυο είναι 49 εβδομάδων κια 1 ημέρας και γελάω.... αγαπημένη και η @karen που τα κατέφερε και έγινε μαμα, αγαπημένη και η @peacock που και αυτή πέρασε πολλά και τώρα κρατάει αγκαλιά το μωρό της , αγαπημένη και η @Tokyo που και αυτή τα κατάφερε.  Αγαπημένη @BlackCat που και ο δικός της αγώνας δεν δικαιώθηκε.  αγαπημένη και η @Γιάννα 36 και η @marinamanoulitsa  που δίνουν τον δικό τους αγώνα και πάντα με στηρίζουν και όλα τα κορίτσια που πάντα στέκονται δίπλα στον πόνο μου και με αγκαλιάζουν .
Δεν είναι ο καλός μου μήνας αυτός... μπορεί να είναι απλά ο μήνας ξεκούρασης για μένα. Αλλά πριν το Νοέμβριο δε θα βρω χρονο για άλλες προσπάθειες λόγω πολύ δουλειάς. 
Μέχρι τότε μόνο ένα θαύμα . η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία... 🖤
 

Εσένα σου έχω μια αδυναμία..ίσως γιατί σε σένα βλέπω εμένα.. μια παρόμοια διαδρομή..μια εγκυμοσυνη, μια διακοπη και μετά το χάος.  Χαλάρωσε τώρα και το βλέπεις οπότε είσαι έτοιμη κ είναι οι συνθήκες κατάλληλες από δουλειά κτλ. Μακαρι να το ζήσουμε το θαύμα ολες.. και το φεγγάρι σου να ειναι ολοστρογγυλο χαμογελαστό κ λαμπερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...