Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σόδα για το στομάχι


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα ανθρακούχα γνωρίζετε αν υπάρχει θέμα να πίνεις στην εγκυμοσύνη; Από την 6η εβδομάδα που άρχισαν οι ενοχλήσεις στο στομάχι μέχρι και σήμερα 10η, πίνω σχεδόν κάθε μέρα 150ml ανθρακούχο μαστιχονερο και με ανακουφίζει πολύ. Από το άγχος μου στις δυο επισκέψεις στον γιατρό, ξέχασα να ρωτήσω και ας το έχω σημειωμένο… έχει τύχει να πιω και 2 πορτοκαλάδες έξω στο φαγητό, αλλά γενικά αποφεύγω τα υπόλοιπα πέραν της σόδας που ανέφερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Κοίτα εμένα μου έχει πει να αποφεύγω τα αναψυκτικά. Αλλά πίνω γενικά 1 την εβδομάδα πχ😛 Τώρα αν είναι ανθρακούχο νερό δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα! Στην Ιταλία πχ το πίνουν συνέχεια και είχα γνωστή Ιταλίδα που δεν το σταμάτησε στην εγκυμοσύνη της.  Οπότε πιστεύω ότι είσαι οκ. Σίγουρα ρώτα και τον γιατρό σου όταν τον δεις, αλλά μην αγχώνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα! Κοίτα εμένα μου έχει πει να αποφεύγω τα αναψυκτικά. Αλλά πίνω γενικά 1 την εβδομάδα πχ😛 Τώρα αν είναι ανθρακούχο νερό δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα! Στην Ιταλία πχ το πίνουν συνέχεια και είχα γνωστή Ιταλίδα που δεν το σταμάτησε στην εγκυμοσύνη της.  Οπότε πιστεύω ότι είσαι οκ. Σίγουρα ρώτα και τον γιατρό σου όταν τον δεις, αλλά μην αγχώνεσαι.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Αχ ωραία κ εγώ αυτό θέλω να πιστεύω. Γενικά, κάνω υπομονή κ αν δω ότι δεν συνέρχομαι τότε πίνω.. Ναι εννοείται θα τον ρωτήσω την επόμενη! Θα το κάνω σκονάκι στο χέρι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...