Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση και αρνητικό τεστ


Recommended Posts

Καλησπερααα!  Χθες ήμουν στην 4η μέρα καθυστέρησης , εκανα τεστ αργά το απόγευμα και ήταν αρνητικό! Σήμερα είμαι στην 5η μέρα και ακόμα δεν μου έχει έρθει! Υπάρχει περίπτωση να έδειξε λάθος;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα..Εγω είμαι στην 9η μέρα καθυστέρησης.Την Δευτέρα έκανα τεστ και βγήκε αρνητικο.Αύριο θα πάω για χοριακή.Μήπως να έκανες κι εσυ?Γενικά τι κύκλο έχεις,παρακολουθεις την ωορρηξία σου?Εχεις συμπτώματα καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλη μου εκανα μια αναζητηση και ειδα οτι εχεις γραψει κι αλλες φορε΄ς οτι εχεις καθυστερηση και αναρωτιεσαι αν εισαι εγκυος ή οχι. 

Κατα τη γνώμη μου, δεν εχεις σταθερο κύκλο. Όταν τον Γενάρη χάνεις 2 μέρες, χάνεις άλλες 2 τον Φλεβάρη, και ξανά τωρα σημαίνει οτι ο κύκλος δεν ειναι σταθερός ή δεν μετράς σωστά. Στην προκειμένη περίπτωση μακάρι η καθυστέρηση αυτη να οφείλεται σε εγκυμοσύνη!

Όμως αυτές οι καθυστερήσεις σημαινουν κι οτι διαφέρουν και οι μέρες που κάνεις ωορρυξίες. Θα σε συμβούλευα να μην ταλαιπωρήσαι έτσι. Επισκέψου τον γιατρό σου, με τις ημερομηνίες σου των τελευταιων μηνών, να δειτε με υπερηχο ίσως ή με τεστάκια πότε κάνεις ωορρυξίες. Εμείς εδώ δεν είμαστε σε θέση να σου δώσουμε μια απάντηση. Δεν μπορουμε να σου πούμε αν το τεστ κάνει λάθος ή όχι. 

Σχετικά με την καθυστερηση όμως, αν εχεις αμφιβολία για το αποτέλεσμα του τεστ, μια χωριακή κοστίζει 10 ευρώ και σε μερικές ώρες ξέρεις αν εισαι έγκυος ή οχι με πιο εγκυρο αποτελεσμα απο αυτο του τεστ. 

Καλά αποτελέσματα να εχεις και με το καλο να ερθεις να μας πεις πως εισαι εγκυουλα!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως σε αυτο δεν υπαρχει απαντηση! Μονο η χοριακη θα συ απαντησει 99% αν οχι 100%...

Παρολαυτα ειναι πολυ συνηθες να υπαρχουν καθυστερησεις σε κυκλους και οταν υπαρχει κι αγχος μπορει να το κανει χειροτερο..Για μενα κανε μια χοριακη και θα ξερεις σιγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2023 at 10:50 ΠΜ, ο/η marilouu είπε:

Kαλημέρα..Εγω είμαι στην 9η μέρα καθυστέρησης.Την Δευτέρα έκανα τεστ και βγήκε αρνητικο.Αύριο θα πάω για χοριακή.Μήπως να έκανες κι εσυ?Γενικά τι κύκλο έχεις,παρακολουθεις την ωορρηξία σου?Εχεις συμπτώματα καθόλου?

Γενικά ειχα πάντοτε σταθερό κύκλο και κάποιες Φορές απόκλιση 4 ημερών το πολύ! Τόσο πολύ δεν ξανά ειχα! Από συμπτώματα έχω συχνοουρία , και πρησμένο στήθος! Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα για να κάνω κι εγώ χοριακη! Εσυ έκανες; Μακάρι να είσαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...