Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Είμαι νέα στην ομάδα 🤗.

Προέρχομαι μετά από 1 αποβολή ( σε πολύ πρώιμο στάδιο) και τώρα, είμαι ξανά έγκυος και οδεύω στον 2ο μήνα. Ωστόσο, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Ενώ στις αρχές είχα κάποια σημάδια όπως : ελάχιστο πρήξιμο στο στήθος, ελάχιστες κράμπες στη κοιλιά και σχετική υπνηλία. Τώρα, έχω μόνο ελάχιστο πρήξιμο στο στήθος.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Συγχωρέστε με αλλά μετά από 1 αποβολή, έχω αγχωθει τόσο και σκέφτομαι συνεχώς να μη ξανά περάσω το ίδιο.

Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2023 at 3:36 ΜΜ, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Είμαι νέα στην ομάδα 🤗.

Προέρχομαι μετά από 1 αποβολή ( σε πολύ πρώιμο στάδιο) και τώρα, είμαι ξανά έγκυος και οδεύω στον 2ο μήνα. Ωστόσο, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Ενώ στις αρχές είχα κάποια σημάδια όπως : ελάχιστο πρήξιμο στο στήθος, ελάχιστες κράμπες στη κοιλιά και σχετική υπνηλία. Τώρα, έχω μόνο ελάχιστο πρήξιμο στο στήθος.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Συγχωρέστε με αλλά μετά από 1 αποβολή, έχω αγχωθει τόσο και σκέφτομαι συνεχώς να μη ξανά περάσω το ίδιο.

Σας ευχαριστώ.

Χρονια πολλα! Απολυτως φυσικο λογικο να φοβασαι κ να εχεις τετοιες σκεψεις! Εχω στο 3ο μηνα ημουν κανονικα δηλαδη μετα την 12η βδομαδα δεν ειχα τιποτα απολυτως ! Πιο πριν ειχα πολλα συμπρωματα ..και μετα την 20η !! Με το καλό να πανε ολα καλά! Ααα κ ειχα κ διδυμα :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2023 at 3:36 ΜΜ, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Είμαι νέα στην ομάδα 🤗.

Προέρχομαι μετά από 1 αποβολή ( σε πολύ πρώιμο στάδιο) και τώρα, είμαι ξανά έγκυος και οδεύω στον 2ο μήνα. Ωστόσο, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Ενώ στις αρχές είχα κάποια σημάδια όπως : ελάχιστο πρήξιμο στο στήθος, ελάχιστες κράμπες στη κοιλιά και σχετική υπνηλία. Τώρα, έχω μόνο ελάχιστο πρήξιμο στο στήθος.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Συγχωρέστε με αλλά μετά από 1 αποβολή, έχω αγχωθει τόσο και σκέφτομαι συνεχώς να μη ξανά περάσω το ίδιο.

Σας ευχαριστώ.

Καλημέρα!! Είμαι κ εγώ 7+2 και κάθε μέρα έχω τις σκέψεις που λες. Την μια μέρα έχω έντονα συμπτώματα, την άλλη τίποτα. Πρήζομαι, ξεπρήζομαι.. την μια αναγούλες την άλλη όχι.. Τελοσπαντων, από όσο έχω ψάξει και εγώ και έχω ρωτήσει φίλες που βρέθηκαν στη θέση μου, κάπως έτσι γίνεται με τα συμπτώματα πάνε κ έρχονται.. σε κάθε περίπτωση βέβαια καλό είναι να ρωτάμε τον γιατρό μας για σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Έτσι όπως το λες είναι...

Εξακολουθούν μια να έρχονται, μια να φεύγουν.

Καλή δύναμη!

Σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2023 at 3:36 ΜΜ, ο/η Γεωργία Π. είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Είμαι νέα στην ομάδα 🤗.

Προέρχομαι μετά από 1 αποβολή ( σε πολύ πρώιμο στάδιο) και τώρα, είμαι ξανά έγκυος και οδεύω στον 2ο μήνα. Ωστόσο, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Ενώ στις αρχές είχα κάποια σημάδια όπως : ελάχιστο πρήξιμο στο στήθος, ελάχιστες κράμπες στη κοιλιά και σχετική υπνηλία. Τώρα, έχω μόνο ελάχιστο πρήξιμο στο στήθος.

Είναι φυσιολογικό αυτό;

Συγχωρέστε με αλλά μετά από 1 αποβολή, έχω αγχωθει τόσο και σκέφτομαι συνεχώς να μη ξανά περάσω το ίδιο.

Σας ευχαριστώ.

Καλησπέρα! Χρονια πολλά! 
 
Γεωργία είμαι σχεδόν η ίδια περίπτωση! Στο παρελθόν είχα μια βιοχημική και μια παλινδρομη στην 7 με 8 εβδομάδα και τώρα αισίως διανύω τον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης μου! Έχω το ίδιο άγχος σε καθημερινή βάση καθώς και τα δικά μου συμπτωματα έρχονται και φεύγουν. Όλοι μαζί και ο γιατρός μου και άλλες κοπέλες λένε ότι ειναι φυσιολογικό και κάθε ημέρα θα ειναι διαφορετική! Γι αυτό μάλλον δεν χρειάζεται να ανησυχούμε ότι ειναι να γίνει θα γίνει! Θα πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά και να αισιοδοξούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 23/4/2023 at 12:54 ΠΜ, ο/η Fengeo είπε:

Καλησπέρα! Χρονια πολλά! 
 
Γεωργία είμαι σχεδόν η ίδια περίπτωση! Στο παρελθόν είχα μια βιοχημική και μια παλινδρομη στην 7 με 8 εβδομάδα και τώρα αισίως διανύω τον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης μου! Έχω το ίδιο άγχος σε καθημερινή βάση καθώς και τα δικά μου συμπτωματα έρχονται και φεύγουν. Όλοι μαζί και ο γιατρός μου και άλλες κοπέλες λένε ότι ειναι φυσιολογικό και κάθε ημέρα θα ειναι διαφορετική! Γι αυτό μάλλον δεν χρειάζεται να ανησυχούμε ότι ειναι να γίνει θα γίνει! Θα πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά και να αισιοδοξούμε! 

Μακάρι!!!

Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...