Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΑΚΛΙΝΟ ΙΑΣΩ


Recommended Posts

Κορίτσια, καλημέρα σας!

Ήθελα να μου στείλετε τα μηνυματάκια σας, όσες έχετε πρόσφατη εμπειρία από τοκετό σε εξάκλινο στο Ιασώ (έξοδα, θηλασμός, εξυπηρέτηση κλπ).

Η γιατρός μου είναι εκεί και δεν πρόκειται να επιλέξω κάτι άλλο, γιατί την έχω εμπιστευθεί απίστευτα και με κάνει να νιώθω πολύ καλά. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ζουζου εγω είχα δηλώσει εξακλινο αλλα με εβαλαν σε δικλινο γιατι εκεινη την ημερα δεν ειχε.

η εξυπηρέτηση δεν μπορώ να πώ οτι είναι και η καλύτερη.

Ούτε με το θηλασμό με βοήθησαν μόνη μου οτι μπορούσα έκανα με το ζόρι έρχοταν αφού με έκαναν να αισθανομαι και ενοχες που θηλάζω γιατι μου έλεγαν οτι πεινάει και πρέπει να το δώσω συπλήρωμα επείδη δεν είχα αρκετό γάλα.εγω ηθελα αποκλειστικο θηλασμό.τέλος πάντων να μη σε κουράζω.Γενικά όμως ήταν καλά.

πλήρωσα όπως σε εξάκλινο αλλά 40 ευρο την ημέρα γιατι πήγα σε δίκλινο

για το νοσοκομείο συνολικά πλήρωσα 2650 για καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνίτσα καλημέρα.

Γέννησα πριν ένα μήνα τον γιό μου στο ΙΑΣΩ και έμεινα ευχαριστημένη, όπως και πριν 2,5 χρόνια που γέννησα την κόρη μου.

Τότε πήγα σε 6κλινο. Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, λίγη φασαρία την είχε. 6 μανάδες, τα μωρά, οι επισκέψεις, λίγο ζόρι το τράβηξα, (και ήμουν και η μόνη που δεν είχα την μικρή μαζί γιατί ήταν θερμοκοιτίδα). Όμως η αντοιμετώπιση απο το προσωπικό ήταν πάρα πολύ καλή. Και το δωμάτιο έχει 2 τουαλέτες (σημαντικό!!!) Και το ποσό, φυσιολογικός τοκετός με επισκληρίδιο, 2146 ευρώ.

Τώρα, αν και ζήτησα πάλι 6κλινο, επειδή γινόταν πανικός (πολλές γεννήσεις βρε παιδί μου), με έβαλαν σε 2κλινο!!!

Ευτυχώς έβαλαν και μια κοπέλα δίπλα μου πολύ καλή, και τα βρήκαμε αμέσως. Σε αυτήν την περίπτωση, πλήρωσα 50 ευρώ παραπάνω την ημέρα για διαφορά δωματίου, το σύνολο 200 για τις 4 μέρες. Ετσι το πακετάκι, φυσιολογικός τοκετός πάλι με επισκληρίδιο, 2527 ευρώ. Από 2300 που είναι η κανονική τιμή 6κλινου.

Αυτά τα ολίγα. Ότι άλλο χρειαστείς... φώναξε.

Καλή λευτεριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εξακλινο με το τετρακλινο εχουν μονο 100 ευρω διαφορα... τουλαχιστον τοσο ειχε οταν γεννησα εγω τον ιουνιο...( 6κλινο 1890 και 4κλινο 1990) το υγειονομικο υλικο, τις εξετασεις και την φαρμακευτικη αγωγη τα πληρωνεις εξτρα στο τετρακλινο (730 ευρω) στο εξακλινο ομως σου παρεχουν συγκεκριμενο υλικο... μιλαω παντα για φ.τ. για κ.τ. ειναι λιγο πιο ακριβα... 6κλινο 2050 και 4κλινο 2170... υγειονομικο υλικο για 4κλινο 1040... σου εδωσα τιμες για 4κλινο γιατι ειναι μικρη η διαφορα... αυτα... φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:)

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!

Είναι και το πρώτο μας παιδάκι και... καταλαβαίνετε!

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...