Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσυνη με περιοδο !!


Recommended Posts

Καλησπέρα σας , χθες πρώτη μέρα καθυστέρησης έκανα 2 τεστ ένα predictor θετικο ένα clearblue αρνητικο. Αφού δεν έβγαζα άκρη λέω πάω να κάνω μια χοριακη . Βγαίνουν τα αποτελέσματα 24,4 και στο καπάκι μου έρχεται και περίοδος την οποία έχω μέχρι σήμερα! Ο ένας γιατρός μου μίλησε για βιοχημικη την οποία έτυχε και την κατάλαβα ο δεύτερος που συμβουλευομαι μου είπε να ξαπλώσω 3 μέρες σε ακινησία, να δούμε πως θα πάει το αίμα και να ξανακάνω χοριακη.  Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρομοιο;; Να προσθέσω πως τον Ιανουάριο έκανα απόθεση λόγω παλινδρομης! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kalamaraki είπε:

Καλησπέρα σας , χθες πρώτη μέρα καθυστέρησης έκανα 2 τεστ ένα predictor θετικο ένα clearblue αρνητικο. Αφού δεν έβγαζα άκρη λέω πάω να κάνω μια χοριακη . Βγαίνουν τα αποτελέσματα 24,4 και στο καπάκι μου έρχεται και περίοδος την οποία έχω μέχρι σήμερα! Ο ένας γιατρός μου μίλησε για βιοχημικη την οποία έτυχε και την κατάλαβα ο δεύτερος που συμβουλευομαι μου είπε να ξαπλώσω 3 μέρες σε ακινησία, να δούμε πως θα πάει το αίμα και να ξανακάνω χοριακη.  Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρομοιο;; Να προσθέσω πως τον Ιανουάριο έκανα απόθεση λόγω παλινδρομης! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Αποξεση εννοώ!!! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2023 at 12:52 ΜΜ, ο/η Kalamaraki είπε:

Καλησπέρα σας , χθες πρώτη μέρα καθυστέρησης έκανα 2 τεστ ένα predictor θετικο ένα clearblue αρνητικο. Αφού δεν έβγαζα άκρη λέω πάω να κάνω μια χοριακη . Βγαίνουν τα αποτελέσματα 24,4 και στο καπάκι μου έρχεται και περίοδος την οποία έχω μέχρι σήμερα! Ο ένας γιατρός μου μίλησε για βιοχημικη την οποία έτυχε και την κατάλαβα ο δεύτερος που συμβουλευομαι μου είπε να ξαπλώσω 3 μέρες σε ακινησία, να δούμε πως θα πάει το αίμα και να ξανακάνω χοριακη.  Έχει συμβεί σε κάποια κάτι παρομοιο;; Να προσθέσω πως τον Ιανουάριο έκανα απόθεση λόγω παλινδρομης! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Με 24 η αλήθεια είναι ότι είσαι λιγακι στην γκρίζα ζώνη. Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του δεύτερου γιατροί . Στην εβδομάδα που είσαι δεν μπορείς να δεις κάτι πέρα από την χοριακή.  Εάν κάνει χορικη σε 2 μέρες απ την πρώτη θέλεις αύξηση 70% . 

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...

Ελπιζω κορίτσι μου να σου πανε ολα καλα. Εγω το καλοκαίρι ειχα παρόμοια ιστορία ειχα 2 αχνα θετικα τεστ με καθυστέρηση και καπακι περίοδο. Παω κανω χοριακη μου βγαινει 11.. μου μιλουσαν ολοι για βιοχημικη κυηση. Έτυχε να ξανακανω χοριακη γιατι το αιμα δε σταματαγε κ η χοριακη ανέβαινε. Μου λεγαν θα πέσει. Δεν επεσε ποτέ ηταν εξωμήτριο.. ομως λογω το οτι το βρηκα νωρις και το παρακολουθουσα το αντιμετώπισα με μεθοτρεξάτη και εχω τη σαλπιγγα μου. Εύχομαι σε σενα να μην ειναι κατι τέτοιο αλλα οπως και να χει να ξανακανεις χοριακη και ολα καλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...