Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυούλες άνω των 35 🌺🤰🏻🐣


Recommended Posts

στις On 7/4/2023 at 9:56 ΠΜ, ο/η Sonia12 είπε:

Γειά σας κορίτσια, 36 είμαι κι εγώ, το Σεπτέμβριο θα γίνω 37. Περιμένω το τρίτο. Το πρώτο το έκανα σχεδόν 34. Ούτε εγώ είχα επιπλοκές, μόνο στην πρώτη διαβήτη κύησης, στις επόμενες μέχρι στιγμής οχι, μάλλον γιατί έχασα λίγα κιλά και άλλαξα τη διατροφή μου. Επίσης στην πρώτη είχα άγχος και στενοχωριες με οικογενειακά. Ίσως κι αυτό έπαιξε ρόλο. 

Καλώς μας ήρθες!!🌺🌺

Ευχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλο να έρθει το τρίτο σας μπεμπάκι!🐣💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Ναι καλέ, μαζί είμαστε, τα έχουμε πει και λίγο στο άλλο φόρουμ με τα μωράκια Αυγούστου! Κι οι δυο τον Αύγουστο περιμένουμε! 

 

Έχω δύο αγοράκια και το τρίτο απ ότι μου είπαν στην αυχενική πάλι αγοράκι αλλα αυτό θα το σιγουρέψω την Τρίτη που θα πάω για β-επιπέδου! 

 

Μένω εξωτερικό, εσυ?? 

Ααααα ναιιιι καλά έχω αμνησία δεν υπάρχει ...

Εγώ έχω δύο κοριτσάκια και τώρα αγοράκι κι εμείς στη β επιπέδου το μάθαμε σίγουρα....

Εγώ μένω Αθήνα. Εξωτερικό που αν επιτρέπεται;είναι καλά εκεί που είσαι;;;οι γιατροί;είσαι χρόνια εκεί;

Με το καλό και τα αποτελέσματα της β επιπέδου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Πόσο δίκιο έχεις!!

Και σε καταλαβαίνω για το άγχος υγείας... και σε τι βαθμό μπορεί να καπελώσει τις καλύτερες στιγμές της ζωής μας! Ούτε εγώ θέλω να το αφήσω να αιωρείται πάνω από τη ζωή μου.

Αν και χθες η 2η μαστολόγος που πήγα ήταν τελείως καθυσηχαστική με τις εξετάσεις μου (ουδείς λόγος για βιοψία, όπως είπε), επειδή ο 1ος μαστολόγος πρότεινε βιοψία, έχω κολλήσει τώρα και σκέφτομαι μήπως εκείνος είδε κάτι που δεν ειδε η άλλη, οπότε μάλλον με βλέπω τελικά να την κάνω, καθαρά για ψυχολογικούς λόγους, αν όχι τώρα που είμαι 25η εβδομάδα, τουλάχιστον στην 29η εβδομάδα, ώστε να έχει 98% πιθανότητες επιβίωσης το μωράκι μου αν κάτι στραβώσει στην παρακέντηση (πχ αιμάτωμα ή φλεγμονή κλπ).

Αυτά απο εμένα κορίτσια!

 

Άντε αυτό είναι πολύ ευχάριστο ρε παιδί μου!!!! Οι δύο μαστολογοι ίδιες εξετάσεις σου έκαναν; Κοίτα πιστεύω πως αν έβλεπε κάτι η δεύτερη σίγουρα θα στο έλεγε δεν θα ρίσκαρε έτσι ούτε θα σε άφηνε έγκυο γυναίκα στην άγνοια. Ίσως ο πρώτος ήθελε να είναι καλυμμένος σε περίπτωση που συμβεί κάτι. Παρόλαυτα να κάνεις ο,τι χρειάζεται για να σου πάρει το άγχος μακριά και να είσαι 100% ήρεμη.... Αν και ξέρουμε και οι δύο καλά ότι κάτι θα βρούμε να αγχωθουμε τον επόμενο μήνα ...

Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω τώρα το έβγαλες αυτό στην εγκυμοσύνη η το είχες από πριν; Γιατί είμαι και σε μια εφαρμογή που λέγεται what to expect και γράφουν εκεί κοπέλες από όλο τον κόσμο τις ανησυχίες τους κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά και μετά για τα μωράκια τους και απαντάνε άτομα που ίσως έχουν περάσει κάτι παρόμοιο. Ξέρεις πόσες αναρτήσεις έχω δει από γυναίκες που έβγαλαν ογκίδιο ξαφνικά στην εγκυμοσύνη;;;και πάντα τελικά ήταν καλοηθες και βγαίνει λόγω ορμονών. 

Εσύ πάντως καλά κάνεις και το ψάχνεις όσο δεν πάει γιατί με την υγεία μας καλό είναι να μην παίζουμε. Εύχομαι να τα λέμε μέχρι τότε και να έρθεις να μας πεις τα ευχάριστα ότι έκανες βιοψία και ήταν όλα καλά!!!!

Με την εγκυμοσύνη πως είσαι τώρα;πως πάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Ααααα ναιιιι καλά έχω αμνησία δεν υπάρχει ...

Εγώ έχω δύο κοριτσάκια και τώρα αγοράκι κι εμείς στη β επιπέδου το μάθαμε σίγουρα....

Εγώ μένω Αθήνα. Εξωτερικό που αν επιτρέπεται;είναι καλά εκεί που είσαι;;;οι γιατροί;είσαι χρόνια εκεί;

Με το καλό και τα αποτελέσματα της β επιπέδου!!!!

Να σου ζήσουν οι ομορφιές σου και καλώς να σου έρθει ο μπεμπουλης σου! 

Φυσικά κι επιτρέπεται, μένω Ολλανδία εδώ και 12 χρόνια, κοντεύω 13 αλλα είμαι κι εγώ απο Αθήνα. Εδώ σε παρακολούθουν μονο οι μαιες. Μονο σε περίπτωση που προκύψει κάποιο ιατρικό ζήτημα σε παρακολουθεί ο γυναικολόγος! Επίσης σε στη γέννα είναι παρούσα μονο η μαία κι αν θες έχεις την επιλογή να γεννήσεις στο σπίτι εφόσον σου δώσει το ΟΚ η μαια. Εγώ το πρώτο το γέννησα σπίτι και το δεύτερο ξεκινήσαμε σπίτι αλλά καταλήξαμε στο νοσοκομείο, αλλά όλα πήγαν καλά και στις δύο γέννες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Να σου ζήσουν οι ομορφιές σου και καλώς να σου έρθει ο μπεμπουλης σου! 

Φυσικά κι επιτρέπεται, μένω Ολλανδία εδώ και 12 χρόνια, κοντεύω 13 αλλα είμαι κι εγώ απο Αθήνα. Εδώ σε παρακολούθουν μονο οι μαιες. Μονο σε περίπτωση που προκύψει κάποιο ιατρικό ζήτημα σε παρακολουθεί ο γυναικολόγος! Επίσης σε στη γέννα είναι παρούσα μονο η μαία κι αν θες έχεις την επιλογή να γεννήσεις στο σπίτι εφόσον σου δώσει το ΟΚ η μαια. Εγώ το πρώτο το γέννησα σπίτι και το δεύτερο ξεκινήσαμε σπίτι αλλά καταλήξαμε στο νοσοκομείο, αλλά όλα πήγαν καλά και στις δύο γέννες! 

Ωωωω τέλειο!!! Πόσο θα ήθελα να ζήσω μια γέννα στο σπίτι, καλά εδώ Ελλάδα έτσι και το πω στον γιατρό μου θα φριξει είμαι σίγουρη...

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κι εσένα να σου ζήσουν και με το καλό το νέο μέλος 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2023 at 3:42 ΜΜ, ο/η Streidaki είπε:

(…συνεχίζω γιατί καταλαθος πάτησα δημοσίευση χωρίς να έχω ολοκληρώσει το γράψιμο)

και σας ευχαριστώ που είστε εδώ.❤️
Η αλήθεια πως κάποια μικρα θεματάκια ειχα-έχω και εγώ για αυτό άλλαξα γυναικολόγο.Η πρώτη ήταν αδιάφορη και μας άγχωνε πολύ.

Χθες πήγαμε στο γιατρό μου γιατί ειχα κάποια πονάκια ήπια είπε ότι έχω μικρή συλλογή αίματος όχι όμως αποκόλληση αλλα να ξεκουράζομαι να ξαπλώνω και να μην παω στη δουλειά αυτές τις ημέρες και να ακουω τοσώμα μου.Εγώ που είχα και βλέψεις για γενική καθαριότητα αυτές τις ημέρες!

Κατά τα άλλα για να κλείσω πιο εύθυμα θα σας πω ότι λόγω άγχους έχω και λευκά μαλλάκια από μικρή και μέχρι να γεννήσω με βλεπω να γίνομαι σαν τον Καρβέλα!🤣

Αυτά και από εμένα!!

Ευχομαι να έχετε ένα ωραιο Σαββατοκύριακο μαζί με τα μωράκια σας και τις οικογένειες σας!

Φιλιά πολλά!💕💕

 

Μια από τα ίδια με τα μαλλιά, αλλά εγώ τα έβαψα όταν μπήκα δεύτερο τρίμηνο με βαφή χωρίς αμμωνία. Μια χαρά τα έκρυψε τα λευκά ρωτά και τον γιατρό σου μήπως σου επιτρέπει να τα βάψεις κι εσύ κοριτσακι μου. Όχι πως έγινε και τίποτα να είμαστε γκροζομαλλες.. γοητεία 🤣

Γενική καθαριότητα;;;;χαχαχχα τι λες καλέ κάτσε εκεί στα αυγά σου και ξεκουράσου. Εγώ πλυντήρια και μια σκούπα που βάζω και υποφέρω λαχανιαζω. Χώσε τον σύζυγό να την κάνει, δεν θα τα κάνει καλά βέβαια αυτο είναι δεδομένο αλλά δεν τρέχει και τίποτα. Προς το παρόν δεν έχουν βγει οι κατσαρίδες είμαστε καλά🤣🤣

Σε κάποια κορίτσια εμφανίζονται αργότερα τα μηνύματα που γραφουν δεν ξέρω αν το γνωρίζετε επειδή περνούν από κάποια έγκριση λόγω του ότι είστε νέα μέλη νομίζω. Και μας έρχονται όλα μαζεμένα. 

Καλό υπόλοιπο Κυριακής λοιπόν να περνάτε τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2023 at 2:54 ΜΜ, ο/η Streidaki είπε:

Καλώς μας ήρθες!!🌺🌺

Ευχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλο να έρθει το τρίτο σας μπεμπάκι!🐣💕

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και σε σενα με το καλό το μπεμπουλινι σου?? Πότε περιμένεις με το καλό? Και ξέρεις αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Μια από τα ίδια με τα μαλλιά, αλλά εγώ τα έβαψα όταν μπήκα δεύτερο τρίμηνο με βαφή χωρίς αμμωνία. Μια χαρά τα έκρυψε τα λευκά ρωτά και τον γιατρό σου μήπως σου επιτρέπει να τα βάψεις κι εσύ κοριτσακι μου. Όχι πως έγινε και τίποτα να είμαστε γκροζομαλλες.. γοητεία 🤣

Γενική καθαριότητα;;;;χαχαχχα τι λες καλέ κάτσε εκεί στα αυγά σου και ξεκουράσου. Εγώ πλυντήρια και μια σκούπα που βάζω και υποφέρω λαχανιαζω. Χώσε τον σύζυγό να την κάνει, δεν θα τα κάνει καλά βέβαια αυτο είναι δεδομένο αλλά δεν τρέχει και τίποτα. Προς το παρόν δεν έχουν βγει οι κατσαρίδες είμαστε καλά🤣🤣

Σε κάποια κορίτσια εμφανίζονται αργότερα τα μηνύματα που γραφουν δεν ξέρω αν το γνωρίζετε επειδή περνούν από κάποια έγκριση λόγω του ότι είστε νέα μέλη νομίζω. Και μας έρχονται όλα μαζεμένα. 

Καλό υπόλοιπο Κυριακής λοιπόν να περνάτε τέλεια!!

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου! Κι εσύ επίσης! 

 

Ναι στα νέα μέλη αργούν να δημοσιευτούν γιατί πρέπει να περάσει απο έγκριση! 

 

Δουλειές του σπιτιού και γω κάνα δεν έχω πολύ κουράγιο. Νιώθω και μια πίεση χαμηλά όταν στέκομαι κάποιες φορές και δεν είναι ευχάριστο . Και στις άλλες το ένιωθα αλλα τώρα όλα γίνονται πιο νωρίς έχω την εντύπωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2023 at 3:52 ΜΜ, ο/η Streidaki είπε:

@Ersi85 μου καλησπέρα!🌺

Το καταλαβαίνω ότι είναι τεράστιο stress και στην προκειμένη περίπτωση θέλει δύναμη να το διαχειριστείς αλλά είμαι σίγουρη θα τα καταφέρεις!Σε κάθε πρόκληση που προκύπτει πάντα ανακαλύπτουμε μέσα μας δύναμη περισσότερη από ο,τι πιστευαμε ότι ειχαμε.Προσπαθησε να σκέφτεσαι θετικά ,εμπιστευσου τους γιατρούς σου,κανε όσο πιο πολλες ερωτήσεις μπορείς και είμαι σίγουρη θα πάρεις την καλύτερη απόφαση.Είτε αγχωνόμαστε ειτε όχι,το άγχος μας δεν επηρεάζει την έκβαση των πραγμάτων εμάς μόνο φθείρει.

Απο τη μια είναι καθησυχαστικό που η δεύτερη μαστολόγος ήταν απόλυτα ενθαρρυντική ,από την άλλη ακόμη και αν πάρεις απόφαση με βιοψία σκεψου ότι θεωρείται άσηπτη διαδικασία γίνεται δλδ με συνθήκες αποστείρωσης.

Εύχομαι ολόψυχα όλα μα όλα να πάνε καλά💕💕💕💕Εμείς ειμαστε εδω να ξέρεις!!Να έχεις ένα όμορφο Σαββατοκύριακο προσπαθησε με ηρεμία και ομορφες σκέψεις το μωρό σου σε ακούει και σε νιώθει.🐣❤️❤️❤️

Φιλακια πολλά!!

Αυτά όλα σκέφτομαι κορίτσι μου και εναλάσσομαι. Mία επανέρχομαι στα φυσιολογικά και μία πέφτω (ψυχολογικά). Βιώνω σκαμπανεβάσματα, διότι η διάθεσή μου είναι ανάλογη των σκέψεων που κάνω. 

Νιώθω και ενοχές για το μωρό μου, για το θαύμα αυτό μέσα μου, που ταλαιπωρείται από το δικό μου στρες. Είναι άδικο για αυτό.

Καλλιεργώ όσο μπορώ την ψυχραιμία μέσα μου, αλλά όταν σκέφτομαι κάθε πιθανό σενάριο, μου ανεβαίνει η αδρεναλίνη δυστυχώς.

Ωστόσο μέσα μου βαθειά πιστεύω πως όλα θα είναι μια χαρά, ασχέτως αν η αγωνία είναι στο πικ. Επίσης αυτό που νιώθω, είναι ότι έχω τον Θεό κοντά μου και με προστατεύει. 

Περιμένω με ανυπομονησία να τελειώσει χαρούμενα όλη αυτή η περιπέτεια και κανένα κορίτσι από εμάς να μη χρειαστεί να βιώσει προκλήσεις υγείας, τλχστον μέχρι να γεννήσει ❤️❤️❤️❤️ Το εκτιμώ ΠΟΛΥ που μου θυμίζεις ότι όλες είστε εδώ ❤️ Και εγώ για σας! Είμαι στις ομάδες εδώ από τον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης και έφτασα τον 6ο ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! έρχομαι κι εγώ στην παρέα σας, είμαι και λίγο μεγαλύτερη, 38 κλεισμένα και είμαι 6 εβδομάδων. Περιμένω το δεύτερο μπουμπούκι μου τον Δεκέμβριο. Η κόρη μου κοντεύει 8, την έκανα στα 30. Ελπίζω να πάμε καλά όλες μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Μια από τα ίδια με τα μαλλιά, αλλά εγώ τα έβαψα όταν μπήκα δεύτερο τρίμηνο με βαφή χωρίς αμμωνία. Μια χαρά τα έκρυψε τα λευκά ρωτά και τον γιατρό σου μήπως σου επιτρέπει να τα βάψεις κι εσύ κοριτσακι μου. Όχι πως έγινε και τίποτα να είμαστε γκροζομαλλες.. γοητεία 🤣

Γενική καθαριότητα;;;;χαχαχχα τι λες καλέ κάτσε εκεί στα αυγά σου και ξεκουράσου. Εγώ πλυντήρια και μια σκούπα που βάζω και υποφέρω λαχανιαζω. Χώσε τον σύζυγό να την κάνει, δεν θα τα κάνει καλά βέβαια αυτο είναι δεδομένο αλλά δεν τρέχει και τίποτα. Προς το παρόν δεν έχουν βγει οι κατσαρίδες είμαστε καλά🤣🤣

Σε κάποια κορίτσια εμφανίζονται αργότερα τα μηνύματα που γραφουν δεν ξέρω αν το γνωρίζετε επειδή περνούν από κάποια έγκριση λόγω του ότι είστε νέα μέλη νομίζω. Και μας έρχονται όλα μαζεμένα. 

Καλό υπόλοιπο Κυριακής λοιπόν να περνάτε τέλεια!!

Καλημερουδια!!🌺

Άσε φίλη για τα μαλλιά μου για την ώρα δεν κάνω τπτ θα ειμαι θέμα γοητευτική με γκρίζα ρίζα για λίγο καιρό και στο δεύτερο τρίμηνο Πρώτα Ο Θεός βλέπουμε!😎

Κατά τα αλλά το Σαββατοκύριακο ανέλαβε ο σύζυγος τις δουλειές (με τη δίκη μου επίβλεψη βέβαια!)🤓🤣,φαγαμε αρκετά καλά ήταν!εσεις πως περάσατε;

Οσον αφορά τα μηνύματα επειδή είμαι καινούργια στο φόρουμ πρέπει κάθε φορά να πάρουνε έγκριση για δημοσίευση και κάποιες φορές αργούνε να ανέβουν ενώ έχω απαντήσει εγκαίρως!

Αύριο ετοιμάζομαι για καμπύλη σακχάρου επειδή είχα οριακές τιμές και είπαμε με το γιατρό να το δούμε νωρίτερα.Κιλά παραπάνω δεν έχω ιδιαιτερα,λιχουδα είμαι θα το πω αλλά παίζουν πολλά ρόλο και ειδικά το στρες μου είπε.Μακαρι να πάνε όλα καλά και να μην δείξει παθολογικά ευρήματα!🍀

Αυτα απο εμένα.Τα Φιλια μου!!Καλη Μεγάλη Εβδομάδα στην οικογένεια σου και στο μωράκι!💕💕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και σε σενα με το καλό το μπεμπουλινι σου?? Πότε περιμένεις με το καλό? Και ξέρεις αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι?? 

Καλημερουδια Sonia12!!🌺

Είμαι ακόμη στο πρώτο τρίμηνο 10η εβδομάδα,περιμένω αρχές Νοεμβρίου Πρώτα Ο Θεός!🐣🐣Φύλο δεν ξέρουμε ακόμη,γερό να είναι μόνο!Λετε στην αυχενική διαφάνεια να φανεί;


 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Αυτά όλα σκέφτομαι κορίτσι μου και εναλάσσομαι. Mία επανέρχομαι στα φυσιολογικά και μία πέφτω (ψυχολογικά). Βιώνω σκαμπανεβάσματα, διότι η διάθεσή μου είναι ανάλογη των σκέψεων που κάνω. 

Νιώθω και ενοχές για το μωρό μου, για το θαύμα αυτό μέσα μου, που ταλαιπωρείται από το δικό μου στρες. Είναι άδικο για αυτό.

Καλλιεργώ όσο μπορώ την ψυχραιμία μέσα μου, αλλά όταν σκέφτομαι κάθε πιθανό σενάριο, μου ανεβαίνει η αδρεναλίνη δυστυχώς.

Ωστόσο μέσα μου βαθειά πιστεύω πως όλα θα είναι μια χαρά, ασχέτως αν η αγωνία είναι στο πικ. Επίσης αυτό που νιώθω, είναι ότι έχω τον Θεό κοντά μου και με προστατεύει. 

Περιμένω με ανυπομονησία να τελειώσει χαρούμενα όλη αυτή η περιπέτεια και κανένα κορίτσι από εμάς να μη χρειαστεί να βιώσει προκλήσεις υγείας, τλχστον μέχρι να γεννήσει ❤️❤️❤️❤️ Το εκτιμώ ΠΟΛΥ που μου θυμίζεις ότι όλες είστε εδώ ❤️ Και εγώ για σας! Είμαι στις ομάδες εδώ από τον 2ο μήνα της εγκυμοσύνης και έφτασα τον 6ο ❤️ 

Καλημέρα κορίτσι μου,όλα θα πάνε καλά να έχεις θετική σκέψη όσο μπορείς και πίστη!και εγώ προσπαθω όσο μπορώ να απασχολώ με θετικά πράγματα η με άσχετα πράγματα το μυαλουδάκι μου για να μην αγχώνομαι και βασανίζομαι.ειδικά τώρα που ο γιατρός μου είπε να μην παω στη δουλειά προσπαθω να με απασχολώ για να μην σκέφτομαι διάφορα.

Αύριο και εγώ θα παω για καμπύλη σακχάρου και έχω μια αγωνία να πάνε όλα καλά και να είναι φυσιολογικές οι τιμές μου.🍀

Μακαρι όλες να ειμαστε καλά και με το καλο του χρόνου να κάνουμε Πάσχα με τα μωρά μας.❤️
Καλή Μεγάλη Εβδομάδα!Φιλια πολλά!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Streidaki είπε:

Καλημερουδια!!🌺

Άσε φίλη για τα μαλλιά μου για την ώρα δεν κάνω τπτ θα ειμαι θέμα γοητευτική με γκρίζα ρίζα για λίγο καιρό και στο δεύτερο τρίμηνο Πρώτα Ο Θεός βλέπουμε!😎

Κατά τα αλλά το Σαββατοκύριακο ανέλαβε ο σύζυγος τις δουλειές (με τη δίκη μου επίβλεψη βέβαια!)🤓🤣,φαγαμε αρκετά καλά ήταν!εσεις πως περάσατε;

Οσον αφορά τα μηνύματα επειδή είμαι καινούργια στο φόρουμ πρέπει κάθε φορά να πάρουνε έγκριση για δημοσίευση και κάποιες φορές αργούνε να ανέβουν ενώ έχω απαντήσει εγκαίρως!

Αύριο ετοιμάζομαι για καμπύλη σακχάρου επειδή είχα οριακές τιμές και είπαμε με το γιατρό να το δούμε νωρίτερα.Κιλά παραπάνω δεν έχω ιδιαιτερα,λιχουδα είμαι θα το πω αλλά παίζουν πολλά ρόλο και ειδικά το στρες μου είπε.Μακαρι να πάνε όλα καλά και να μην δείξει παθολογικά ευρήματα!🍀

Αυτα απο εμένα.Τα Φιλια μου!!Καλη Μεγάλη Εβδομάδα στην οικογένεια σου και στο μωράκι!💕💕

 

Καλησπερα κορίτσι μου!!! Ωραία περάσατε δηλαδή το ΣΚ!!! Άντε μπράβο,να κάνουν κάτι και αυτοί🤣🤣

Αααα θα κάνεις τώρα ε;;;πωω δεν έχω χειροτερο από την καμπύλη δύο φορές την έχω κάνει και μου έχει μείνει τραύμα. Την δεύτερη λιποθύμησα κιόλας. Η κοπέλα δίπλα μου που την έκανε ήταν υπερκουλ όμως της άρεσε αυτή η σιροπιαστη αηδία που μας έδωσαν να πιούμε.🤣🤣

Τι τιμές είχες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου!!! Ωραία περάσατε δηλαδή το ΣΚ!!! Άντε μπράβο,να κάνουν κάτι και αυτοί🤣🤣

Αααα θα κάνεις τώρα ε;;;πωω δεν έχω χειροτερο από την καμπύλη δύο φορές την έχω κάνει και μου έχει μείνει τραύμα. Την δεύτερη λιποθύμησα κιόλας. Η κοπέλα δίπλα μου που την έκανε ήταν υπερκουλ όμως της άρεσε αυτή η σιροπιαστη αηδία που μας έδωσαν να πιούμε.🤣🤣

Τι τιμές είχες; 

Ωχ ωχ μη μου λες τέτοια κοριτσι μου!!και γενικά αηδιάζω και εύκολα πόσο μάλλον σε αυτή τη φάση!Λιποθύμησες επειδη ανακατευτηκεσ από το υγρό;η επειδή ησουν νηστική;🥺

ειχα σάκχαρο νηστείας 93 (και Δεν θυμάμαι αν είχα μείνει νηστική 12 ωρες πριν την εξέταση )!Επειδη το 95 θεωρείται το όριο μου είπε να κάνω καλού κακού μια καμπύλη τώρα να ξέρουμε που βαδίζουμε.Πόπο τι με περιμένει αύριο;

Και επειδή όλοι δουλεύουν,θα πάρω μαζί μου ένα βιβλιαράκι να διαβάσω-ελπίζοντας να μη ζαλιστώ!😵💫😎

Ας είναι καλά τα αποτελέσματα και χαλάλι η αηδία πραγματικά!!😍😵💫😵💫

❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Marylo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! έρχομαι κι εγώ στην παρέα σας, είμαι και λίγο μεγαλύτερη, 38 κλεισμένα και είμαι 6 εβδομάδων. Περιμένω το δεύτερο μπουμπούκι μου τον Δεκέμβριο. Η κόρη μου κοντεύει 8, την έκανα στα 30. Ελπίζω να πάμε καλά όλες μας!! 

Καλώς μας ήρθες Marylo!🌺

Σιγά καλε τη διαφορά που λες ότι είσαι και μεγαλύτερη,όλες πάνω κατω την ίδια ηλικία έχουμε!👯‍♀️#συμμαθητριες που θα λέγαμε και στο instagram 😂

Σου ευχομαι να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη και με το καλο να χαρίσεις ένα αδερφάκι στην κορούλα σου!❤️🐣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Streidaki είπε:

Καλημερουδια Sonia12!!🌺

Είμαι ακόμη στο πρώτο τρίμηνο 10η εβδομάδα,περιμένω αρχές Νοεμβρίου Πρώτα Ο Θεός!🐣🐣Φύλο δεν ξέρουμε ακόμη,γερό να είναι μόνο!Λετε στην αυχενική διαφάνεια να φανεί;


 

 

Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας! Στην αυχενική εμένα μου είχαν πει το φύλο αλλά όχι με 100% σιγουριά! Γερό να είναι πάνω απ όλα εννοείται! 

Πώς τα πας απο ανακατωσουρες, κούραση κτλ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Marylo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! έρχομαι κι εγώ στην παρέα σας, είμαι και λίγο μεγαλύτερη, 38 κλεισμένα και είμαι 6 εβδομάδων. Περιμένω το δεύτερο μπουμπούκι μου τον Δεκέμβριο. Η κόρη μου κοντεύει 8, την έκανα στα 30. Ελπίζω να πάμε καλά όλες μας!! 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Streidaki είπε:

Ωχ ωχ μη μου λες τέτοια κοριτσι μου!!και γενικά αηδιάζω και εύκολα πόσο μάλλον σε αυτή τη φάση!Λιποθύμησες επειδη ανακατευτηκεσ από το υγρό;η επειδή ησουν νηστική;🥺

ειχα σάκχαρο νηστείας 93 (και Δεν θυμάμαι αν είχα μείνει νηστική 12 ωρες πριν την εξέταση )!Επειδη το 95 θεωρείται το όριο μου είπε να κάνω καλού κακού μια καμπύλη τώρα να ξέρουμε που βαδίζουμε.Πόπο τι με περιμένει αύριο;

Και επειδή όλοι δουλεύουν,θα πάρω μαζί μου ένα βιβλιαράκι να διαβάσω-ελπίζοντας να μη ζαλιστώ!😵💫😎

Ας είναι καλά τα αποτελέσματα και χαλάλι η αηδία πραγματικά!!😍😵💫😵💫

❤️❤️

Καλημέρα και καλή επιτυχίααααα!!!! Είχα λιποθυμισει μία ώρα μετά την λήψη του υγρού, είχα λιγωθει είχα τάση για εμετό όλη την ώρα και κρατιομουν με νύχια και με δόντια να μην κάνω γτ θα έπρεπε να το ξαναπιω. Μέσα σε όλα ασπρισα και έπεσα ευτυχώς ήμουν στην καρέκλα ,γι'αυτό λέει να μην πας πουθενά και να μείνεις στο διαγνωστικό όση ώρα είναι η εξέταση.... Παρόλαυτα πολλές γνωστές μου δεν έπαθαν τίποτα!!! Σου λέω η διπλανή μου ξετρελαθηκε με το σιρόπι....🤣🤣🤣 Στον καθένα πως κάθεται είναι μην αγχώνεσαι μπορεί να το κάνεις εύκολα. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ για την υποδοχή!! Πως είστε γενικά; Εγώ το Σάββατο είχα τα χάλια μου... Από εμετό και ζαλάδες δεν μπορούσα να σταθώ και ο γιατρός μου πρότεινε primperan. Άργησα να το βρω αλλά τελικά τα κατάφερα! Καλημέρα @Streidaki @Sonia12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχίααααα!!!! Είχα λιποθυμισει μία ώρα μετά την λήψη του υγρού, είχα λιγωθει είχα τάση για εμετό όλη την ώρα και κρατιομουν με νύχια και με δόντια να μην κάνω γτ θα έπρεπε να το ξαναπιω. Μέσα σε όλα ασπρισα και έπεσα ευτυχώς ήμουν στην καρέκλα ,γι'αυτό λέει να μην πας πουθενά και να μείνεις στο διαγνωστικό όση ώρα είναι η εξέταση.... Παρόλαυτα πολλές γνωστές μου δεν έπαθαν τίποτα!!! Σου λέω η διπλανή μου ξετρελαθηκε με το σιρόπι....🤣🤣🤣 Στον καθένα πως κάθεται είναι μην αγχώνεσαι μπορεί να το κάνεις εύκολα. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι 

Καλησπερα κορίτσι μου!🌺

Αστα δεν πηγα για την καμπύλη σήμερα γιατι προέκυψε μια εκκρεμότητα με έγγραφα με λεπτομερή δουλειά στον υπολογιστή που έπρεπε να τακτοποιήσω μέχρι σήμερα και έμεινα άυπνη,κοιμήθηκα λίγο για να καταφέρω να τα στείλω όλα τώρα,ουφ!!

Μου εχουνε πει πάντως και από το φιλικό μου περιβάλλον ότι είναι αηδιαστικό το υγρό.και το στομάχι μου δεν είναι στα καλύτερα του.🥺
Οποτε η δοκιμασία αναβάλλεται για αύριο για να δούμε τι θα δούμε μακάρι να πάνε όλα καλά!🧿🍀Ειμαι και γλυκατζού Θέλω να φαω τα γλυκάκια μου εν όψει εορτών!🍦

εσυ πως είσαι με τα μικρα σου;Θα φύγετε για Πάσχα;

τα Φιλια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Sonia12 είπε:

Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας! Στην αυχενική εμένα μου είχαν πει το φύλο αλλά όχι με 100% σιγουριά! Γερό να είναι πάνω απ όλα εννοείται! 

Πώς τα πας απο ανακατωσουρες, κούραση κτλ??? 

Γεια σου κορίτσι μου!!

Ειχα γράψει απάντηση αλλά για κάποιο λογο δεν ανέβηκε ποτέ🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σχετικά νορμαλ από συμπτώματα έντονη υπνηλία κόπωση και το στομάχι ναυτία κλπ.Αλλά διαχειρισιμα μέχρι τώρα🧿Εσυ πως είσαι;Πως είναι περιμένοντας μωράκι με αλλά δυο ζουζουνάκια;

Με το καλό σε όλες μας!🐣💕💕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Streidaki είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!

Ειχα γράψει απάντηση αλλά για κάποιο λογο δεν ανέβηκε ποτέ🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σχετικά νορμαλ από συμπτώματα έντονη υπνηλία κόπωση και το στομάχι ναυτία κλπ.Αλλά διαχειρισιμα μέχρι τώρα🧿Εσυ πως είσαι;Πως είναι περιμένοντας μωράκι με αλλά δυο ζουζουνάκια;

Με το καλό σε όλες μας!🐣💕💕

 

Γεια σου κορίτσι μου! Εγώ το πρώτο τρίμηνο ήμουν χάλια απο ναυτία και κούραση, τώρα πολύ καλύτερα. Το στομάχι ακόμα ανακατεύεται αλλα σε μικρότερο και πλέον υποφερτό βαθμό! 

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! Συγνώμη, μπορεί να έχεις απαντήσει αλλα να το έχω χάσει, πότε έχεις ΠΗΤ? Εγώ 30 Αυγούστου! 

Όσον αφορά τ' αλλα δύο ζουζούνια είναι κουραστικό δε θα πω ψέμματα. Γυρνάς απο τη δουλειά και δεν μπορείς να αράξεις στον καναπέ, ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο. Ειδικά το πρώτο τρίμηνο με όλα τα συμπτώματα ηταν ζόρι. Αλλα τώρα που υποχώρησαν τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου πάει πολύ καλύτερα και συνηθίζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2023 at 4:19 ΜΜ, ο/η Streidaki είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου!🌺

Αστα δεν πηγα για την καμπύλη σήμερα γιατι προέκυψε μια εκκρεμότητα με έγγραφα με λεπτομερή δουλειά στον υπολογιστή που έπρεπε να τακτοποιήσω μέχρι σήμερα και έμεινα άυπνη,κοιμήθηκα λίγο για να καταφέρω να τα στείλω όλα τώρα,ουφ!!

Μου εχουνε πει πάντως και από το φιλικό μου περιβάλλον ότι είναι αηδιαστικό το υγρό.και το στομάχι μου δεν είναι στα καλύτερα του.🥺
Οποτε η δοκιμασία αναβάλλεται για αύριο για να δούμε τι θα δούμε μακάρι να πάνε όλα καλά!🧿🍀Ειμαι και γλυκατζού Θέλω να φαω τα γλυκάκια μου εν όψει εορτών!🍦

εσυ πως είσαι με τα μικρα σου;Θα φύγετε για Πάσχα;

τα Φιλια μου 

Μπα οχι δυστυχως σπίτι και μόνοι μας εγώ ο σύζυγος και οι μικρές. Δεν υπάρχει οικογενειακό ενδιαφέρον για να είμαστε όλοι μαζί κι εγώ έχω παραιτηθεί. Αν και κάτι τέτοιες μέρες ζηλεύω τις αγαπημένες οικογένειες με μπαμπά και μαμά. Εμείς είμαστε από τους τυχερούς δεν έχουμε κανέναν,ζούνε μόνο ο πεθερός μου έχει πεθάνει αλλά αδιαφορία πλήρης ο καθένας τη ζωή του. Είπα και τον πόνο μου μαζί...

Εσείς πως θα περάσετε;;;Πως πήγε η καμπύλη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2023 at 9:34 ΜΜ, ο/η Sonia12 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Εγώ το πρώτο τρίμηνο ήμουν χάλια απο ναυτία και κούραση, τώρα πολύ καλύτερα. Το στομάχι ακόμα ανακατεύεται αλλα σε μικρότερο και πλέον υποφερτό βαθμό! 

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! Συγνώμη, μπορεί να έχεις απαντήσει αλλα να το έχω χάσει, πότε έχεις ΠΗΤ? Εγώ 30 Αυγούστου! 

Όσον αφορά τ' αλλα δύο ζουζούνια είναι κουραστικό δε θα πω ψέμματα. Γυρνάς απο τη δουλειά και δεν μπορείς να αράξεις στον καναπέ, ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο. Ειδικά το πρώτο τρίμηνο με όλα τα συμπτώματα ηταν ζόρι. Αλλα τώρα που υποχώρησαν τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου πάει πολύ καλύτερα και συνηθίζεις. 

Καλημέρα κορίτσι μου!🌺

Χάθηκα λίγο χθες  ήταν περίεργη ημέρα,έκανα και την καμπύλη σακχάρου και μετά όλη μέρα είχα κάπως μια ζαλάδα μια ναυτία…Ελπιζω σήμερα να είμαι καλύτερα.🥰

Εχώ να πω ότι σας θαυμάζω που τα καταφέρνετε όλα,εργασία και μητρότητα με αλλά δυο ζουζούνια και ταυτόχρονα εγκυμοσύνη είστε ήρωες!💕👏🏻👏🏻Θέλει δύναμη και υπομονή γιατί όπως τα λες το πρώτο τρίμηνο με τα συμπτώματα ζαλάδες,ναυτίες κλπ να γυρίζεις σπίτι και να μην μπορείς να ηρεμήσεις είναι πρόκληση!
Κατά τα άλλα εγώ περιμένω 🐣αρχές Νοεμβρίου.Ευχομαι να πάνε όλα υπέροχα σε όλες μας!!🧿❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...