Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

Γκουυυυντ μορνινγκκκκκκ!!!!!

Επιτέλους έχω λίγο χρόνο σήμερα!! Έχω ρεπό!!! Κορίτσια με τεντωσαν η δουλειά ο μικρός και όλη η ιστορία με το φευγιο μας από το σπίτι λόγω του στρεπτόκοκκου του άντρα μου. Γυρίσαμε σπίτι μας και τώρα έχω ένα κάρο δουλειές εδώ αλλά δε γινόταν να μη μπω και σήμερα εδώ!! Θα σχολιασω μόνο την απαρεδκτη συμπεριφορά της μανταμιτσας που με έκανε έξω φρενών. Πραγματικά ένα τηλεφωνακι δώσε μου @Cat96, και θα την ταιριάξω καλά την μανταμ Ζαιρα της συμφοράς...βλέπει και το μέλλον 🤬🤬🤬🤬🤬. Και με όλα αυτά δε σου ευχήθηκα και όπως θα ήθελα αλλά κορίτσι μου ΕΊΣΑΙ ΈΓΚΥΟΣ!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!!!!! Ότι και να λέει η φαρμακογλωσσα μην ακούς τίποτα. Και μη το κρατήσεις φυλαχτό,μίλησε με τον άντρα σου και εννοείται ξεκινά να βρεις άλλον γιατρό. Και μόλις περάσει λίγος καιρός δώσε μου τα στοιχεία να μπω να κάνω μια ωραία κριτική στο Google για πάρτη της. Ουστ! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου! Όλα θα πάνε υπέροχα!! 

Εγώ κορίτσια μου έχω ένα θέμα...ο άντρας μου επηρεάστηκε πάρα πολύ από τον γιατρό του που του είπε μη κοιτάτε μέρες κάντε μόνο σεξ ...δε θέλει να κοιτάμε τίποτα ! Δεν είχαμε καμία επαφή έως τώρα λόγω των συνθηκών. Ακόμη και χθες με μάσκα ήταν σπίτι και κοιμηθήκαμε χωριά μη με κολλήσει (και κολλήσω το μωρό). Σήμερα πήγε κανονικά δουλειά. Εγώ τεστ δεν έκανα ακόμη αλλά και να μη κάνω ξέρω καλά ότι σήμερα αύριο μεθαύριο είναι μέρες σεξ γιατί σήμερα από το πρωί γίνεται χαμός από υγρά μύξες που πραγματικά απλά δε προλαβαίνω να τα σκουπίσω...σου πρωί πρωί για τις περιγραφές 🥴..επίσης για να τον ξεαγχωσω του είπα χθες ότι πέρασαν οι μέρες ωορηξιας μου (ο σκοπός αγιάζει τα μέσα δε λένε? 😅)  Απλά δε μπορώ να βασισω κάπου τις επερχόμενες "ορέξεις" μου για σήμερα υαριο και μεθαυριο! Αχ τι θα κανωωω. Άσε που πραγματικά δε ξέρω αν κολλάει πια η όχι. Σήμερα θα είναι η 4η μέρα που παίρνει αντιβίωση και δεν έχει κανένα σύμπτωμα πια εκτός από το λαιμό που ξεπρηζετε σιγά σιγά...

Από μένα αυτά! Έχω χάσει επεισόδια στο τι γίνεται εδώ και ποια περιμένει και τι γίνεται αλλά και εσείς δεν σκατε λιγάκι να μπορώ να αναπληρώσω τον χρόνο ! Χαχαχαχ  @Elli @Elli13(ποια άσχετη Έλλη ταγκαρα πρώτη ένας θεός ξέρει) κορίτσι μου περιμένω και εγώ να ακούσω τα νέα από τον γιατρό σου σήμερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

@Rena92 εσένα θα σε έκανα παράθεση αύριο αλλά μια που σε ανέφερε η Έλλη μας εννοείται πως περιμένουμε…εγώ δεν πολυγράφω αλλά μπαίνω να παρακολουθώ τα νέα σας κάθε μέρα..Εγώ γιατρό @Elli13 έχω ξανά τη Μ.Πέμπτη και φυσικά μια ανησυχία…όχι μεγάλη αλλά σκέφτομαι πολλά τρελά ανά διαστήματα…

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω κ το άλλο…με τελευταία περίοδο 1/3, η εφαρμογή μου βγάζει πως αύριο θα είναι η πρώτη μέρα της 7ης εβδομάδας. Αν υποθέσουμε ότι όλα πάνε καλά (γιατί το άγχος μου λέει πως όχι), αύριο υπάρχει περίπτωση να ακούσουμε καρδιά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

 

Η αρχική μου ανησυχία ειναι μήπως ανοίξει  ο υπέρηχος και έχει σταματήσει η καρδιά.. Το ψυχολογικό τραυμα βλεπετε. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, τουλάχιστον μεχρι να σχολάσω και να παω σπίτι.. Εννοείται θα σας ενημερώσω το βραδάκι μόλις γυρίσω από τον γιατρό. Ευχαριστώ γλυκές μου εγκυούλες ❤️ ❤️ 

@Rena92 περιμένω και τα δικά σου νέα ευχάριστα νέα αυριο !!

@Tinasardin8689 Πότε έχεις ξανά ραντεβού; Αυτήν την εβδομάδα αν θυμάμαι καλα; Αν και εσυ πλέον δεν εχεις κανενα λόγο να αγχώνεσαι, όλα εξελίσσονται τέλεια %%-%%-👶💞

Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα κοριτσι μου!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά ❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Μπορείτε ν μ προτείνετε τεστ εγκυμοσύνης και ωορρηξιας σε ταινίες ; 

Εγκυμοσύνης τα one step λένε πως είναι τα πιο ευαίσθητα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Δν ξέρω δν θέλω ν ελπίζω γιατί νιώθω ακριβώς όπως την ημέρα που μ έρχεται περίοδος! 😩

Μμμ τι γίνεται εδώ??? Τι διαβάζουν τα όμορφα ματάκια μου??! Λοιπόν άσε τα δε θέλω να ελπίζω μη σ'αρπαξω από το 'αφτι! Να ελπίζεις και να χαίρεσαι τα όμορφα συμπτώματα σου και αν σου ρθει τελικά να χαίρεσαι και τότε γιατί το σύστημα δούλεψε και αν έκρινε ότι κάτι δεν ήταν σωστό να γίνει το απέρριψε! Έχουμε ένα θαυμάσιο σύστημα που κάνει τέλεια τη δουλειά του! 

Άντε κουκλάκι μου καλό! Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε!! Από συμπτώματα πάντως πας υπέροχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Γκουυυυντ μορνινγκκκκκκ!!!!!

Επιτέλους έχω λίγο χρόνο σήμερα!! Έχω ρεπό!!! Κορίτσια με τεντωσαν η δουλειά ο μικρός και όλη η ιστορία με το φευγιο μας από το σπίτι λόγω του στρεπτόκοκκου του άντρα μου. Γυρίσαμε σπίτι μας και τώρα έχω ένα κάρο δουλειές εδώ αλλά δε γινόταν να μη μπω και σήμερα εδώ!! Θα σχολιασω μόνο την απαρεδκτη συμπεριφορά της μανταμιτσας που με έκανε έξω φρενών. Πραγματικά ένα τηλεφωνακι δώσε μου @Cat96, και θα την ταιριάξω καλά την μανταμ Ζαιρα της συμφοράς...βλέπει και το μέλλον 🤬🤬🤬🤬🤬. Και με όλα αυτά δε σου ευχήθηκα και όπως θα ήθελα αλλά κορίτσι μου ΕΊΣΑΙ ΈΓΚΥΟΣ!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!!!!! Ότι και να λέει η φαρμακογλωσσα μην ακούς τίποτα. Και μη το κρατήσεις φυλαχτό,μίλησε με τον άντρα σου και εννοείται ξεκινά να βρεις άλλον γιατρό. Και μόλις περάσει λίγος καιρός δώσε μου τα στοιχεία να μπω να κάνω μια ωραία κριτική στο Google για πάρτη της. Ουστ! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου! Όλα θα πάνε υπέροχα!! 

Εγώ κορίτσια μου έχω ένα θέμα...ο άντρας μου επηρεάστηκε πάρα πολύ από τον γιατρό του που του είπε μη κοιτάτε μέρες κάντε μόνο σεξ ...δε θέλει να κοιτάμε τίποτα ! Δεν είχαμε καμία επαφή έως τώρα λόγω των συνθηκών. Ακόμη και χθες με μάσκα ήταν σπίτι και κοιμηθήκαμε χωριά μη με κολλήσει (και κολλήσω το μωρό). Σήμερα πήγε κανονικά δουλειά. Εγώ τεστ δεν έκανα ακόμη αλλά και να μη κάνω ξέρω καλά ότι σήμερα αύριο μεθαύριο είναι μέρες σεξ γιατί σήμερα από το πρωί γίνεται χαμός από υγρά μύξες που πραγματικά απλά δε προλαβαίνω να τα σκουπίσω...σου πρωί πρωί για τις περιγραφές 🥴..επίσης για να τον ξεαγχωσω του είπα χθες ότι πέρασαν οι μέρες ωορηξιας μου (ο σκοπός αγιάζει τα μέσα δε λένε? 😅)  Απλά δε μπορώ να βασισω κάπου τις επερχόμενες "ορέξεις" μου για σήμερα υαριο και μεθαυριο! Αχ τι θα κανωωω. Άσε που πραγματικά δε ξέρω αν κολλάει πια η όχι. Σήμερα θα είναι η 4η μέρα που παίρνει αντιβίωση και δεν έχει κανένα σύμπτωμα πια εκτός από το λαιμό που ξεπρηζετε σιγά σιγά...

Από μένα αυτά! Έχω χάσει επεισόδια στο τι γίνεται εδώ και ποια περιμένει και τι γίνεται αλλά και εσείς δεν σκατε λιγάκι να μπορώ να αναπληρώσω τον χρόνο ! Χαχαχαχ  @Elli @Elli13(ποια άσχετη Έλλη ταγκαρα πρώτη ένας θεός ξέρει) κορίτσι μου περιμένω και εγώ να ακούσω τα νέα από τον γιατρό σου σήμερα!! 

Καλώς την !!! Μας έλειψες ♥️♥️♥️ περαστικά να είναι για τον άντρα σου κορίτσι μου τώρα οσο αφορά τις επαφουλες, εγώ στη θέση σου θα το άφηνα για σήμερα να περάσει ακόμη μια μέρα, ποτέ δεν ξέρεις, αν κολλήσεις και εσύ πάτε πολύ πίσω πάλι. Γενικά ειμαι της άποψης καλύτερα να χάσεις ένα μήνα ακόμη παρά να χάσεις πολύ περισσότερα αν κολλήσεις και εσύ και φτου από την αρχή. Τώρα αν τον δεις πολύ καλύτερα αύριο και μεθαύριο τότε ξέρεις τι θα κάνεις 🫢🫢😉😉😉 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω κ το άλλο…με τελευταία περίοδο 1/3, η εφαρμογή μου βγάζει πως αύριο θα είναι η πρώτη μέρα της 7ης εβδομάδας. Αν υποθέσουμε ότι όλα πάνε καλά (γιατί το άγχος μου λέει πως όχι), αύριο υπάρχει περίπτωση να ακούσουμε καρδιά; 

Ιιιιιιιιιιιιι ΤΙ ΕΙΠΕΕΕΕΕ????? ΤΙ ΕΙΠΕ ΤΟ ΑΓΧΟς ΣΟΥ???? 

Τώρα βγάζω την παντόφλα ,την παίρνω στο χέρι και ξεκινάω να σε κυνηγάω γύρω από το τραπέζι και να σου την πέταξα μόλις. 

Βρε γλυκάκι μου,το μωράκι σου είναι εκεί και μεγαλώνει!! Γιατί να μην πάνε όλα καλά???οοοολα θα πανε υπέροχα! Πίστεψέ σε ;υτην την ψυχούλα ! Κάνει αγώνα! Επιβιώνει και τα καταφέρνει υπέροχα!! Να είσαι αισιόδοξη γιατί δεν έχεις κανέναν λόγο να μην είσαι! Λογικά ναι θα μπορείτε να ακούσετε αλλά πάει και ανάλογα ίσως την ανάπτυξη του εμβρύου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Δυστυχώς ειμαι πολυ απογοητευμένη … παει κ αυτός ο μήνας ετσι… 2 μέρες ήταν τοσο κομμάτια λόγω δουλειάς που δεν μπορούσα καν να του το πω … ετσι με το ζόρι βρε κορίτσια δεν μου βγαίνει με τιποτα… 

εκεινος με ρωτάει παντα ποτε ειναι οι ημέρες μωρού … αλλα αποφεύγω απο μονη μου να του λεω σημερα πχ εχω ωορηξια … θελω να γινεται χωρίς πίεση. Με καταλαβαίνετε σιγουρα αυτο που προσπαθώ να σας πω 😪😪😪

Εσύ θα λες πότε είναι οι μέρες που ξεκινάνε να ξέρει κ εκείνος κ το βλέπετε... Εγώ αναλόγως την φάση γιατί κ εμένα ήταν κουρασμένος απλά του έλεγα όταν έκανα το τεστ σήμερα είναι θετικό κ μετά το άφηνα πάνω του... Η αλήθεια πρέπει να έχουν κ αυτοί ψυχολογία... Αλλά αφού υπήρχε επαφή να σκέφτεσαι ότι υπάρχει αυτή η πιθανότητα να τα καταφέρεις δεν χάνεται επειδή δεν έγινε την ημέρα ωορηξιας... Καταλαβαίνω απόλυτα όμως πως νιώθεις γιατί κ εγώ πέφτω σε τέτοιες σκέψεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλώς την !!! Μας έλειψες ♥️♥️♥️ περαστικά να είναι για τον άντρα σου κορίτσι μου τώρα οσο αφορά τις επαφουλες, εγώ στη θέση σου θα το άφηνα για σήμερα να περάσει ακόμη μια μέρα, ποτέ δεν ξέρεις, αν κολλήσεις και εσύ πάτε πολύ πίσω πάλι. Γενικά ειμαι της άποψης καλύτερα να χάσεις ένα μήνα ακόμη παρά να χάσεις πολύ περισσότερα αν κολλήσεις και εσύ και φτου από την αρχή. Τώρα αν τον δεις πολύ καλύτερα αύριο και μεθαύριο τότε ξέρεις τι θα κάνεις 🫢🫢😉😉😉 

 

Και εσείς μου λείψατε τοοοοσο πολυυυυ. Αχ λες?? Εγώ έλεγα σήμερα να τον βάλω κάτω να κάνουμε ένα reunion  γιατί τόσο καιρό αποχή έχουμε ξεχάσει και που μπαίνει τι! Χαχαχαχ 

Έχεις δίκιο όμως που λες να μη κολλήσω ,σκέφτομαι να πάρω την παθολόγο να μου πει πότε είναι safe  να βγάλει μάσκα και να επιστρέψουμε στα φυσιολογικά μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ιιιιιιιιιιιιι ΤΙ ΕΙΠΕΕΕΕΕ????? ΤΙ ΕΙΠΕ ΤΟ ΑΓΧΟς ΣΟΥ???? 

Τώρα βγάζω την παντόφλα ,την παίρνω στο χέρι και ξεκινάω να σε κυνηγάω γύρω από το τραπέζι και να σου την πέταξα μόλις. 

Βρε γλυκάκι μου,το μωράκι σου είναι εκεί και μεγαλώνει!! Γιατί να μην πάνε όλα καλά???οοοολα θα πανε υπέροχα! Πίστεψέ σε ;υτην την ψυχούλα ! Κάνει αγώνα! Επιβιώνει και τα καταφέρνει υπέροχα!! Να είσαι αισιόδοξη γιατί δεν έχεις κανέναν λόγο να μην είσαι! Λογικά ναι θα μπορείτε να ακούσετε αλλά πάει και ανάλογα ίσως την ανάπτυξη του εμβρύου. 

Χαχαχα αχχχ ευχαριστώ βρε κορίτσι μου!! Προσπαθώ να το πιστέψω κ ακόμη δε μπορώ γι αυτό κ όλο το άγχος!! Αλλά πέτα εσύ την παντόφλα γιατί ακόμη κ εμένα με νευριάζω με αυτά που σκέφτομαι 😛

Αύριο θα έχετε μεταμεσονύκτια ενημέρωση, γιατί ο γιατρός με έβαλε λίγο πριν τα μεσάνυχτα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκι μου , αν θυμάμαι καλά και έσυ πας σήμερα στον γιατρό ή εσύ είσαι αύριο ;;

@Elli13  Έλλη θυμήσου είμαστε μαζί σου !!

Κοριτσι μου συγχαρητήρια να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.  Η μαια απαράδεκτη το να θες να επιβεβαιώσεις την εγκυμοσυνη όσο νωρίς κ αν είναι κ να ενημερώσεις το γιατρό σου για οδηγίες δεν είναι κακό είναι απαραίτητο.  Βρες ένα γιατρό που θα έχει προσωπικό φιλικό προς τους πελάτες. Να παίρνεις τηλ τη ξυνιολα να σου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι δε λέει. Όλα να πάνε καλά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Μπορείτε ν μ προτείνετε τεστ εγκυμοσύνης και ωορρηξιας σε ταινίες ; 

Ωορηξιας 100% hometest 

εγκυμοσύνης κανενα ,μας έχουν φλομώσει στις indent γραμμές όλα 🤬🤬🤬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μμμ τι γίνεται εδώ??? Τι διαβάζουν τα όμορφα ματάκια μου??! Λοιπόν άσε τα δε θέλω να ελπίζω μη σ'αρπαξω από το 'αφτι! Να ελπίζεις και να χαίρεσαι τα όμορφα συμπτώματα σου και αν σου ρθει τελικά να χαίρεσαι και τότε γιατί το σύστημα δούλεψε και αν έκρινε ότι κάτι δεν ήταν σωστό να γίνει το απέρριψε! Έχουμε ένα θαυμάσιο σύστημα που κάνει τέλεια τη δουλειά του! 

Άντε κουκλάκι μου καλό! Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε!! Από συμπτώματα πάντως πας υπέροχα!!!!

Ρε αγάπη όντως αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης ;; Γιατί εμενα μου κάνουν καραμπαμ γ συμπτώματα περιόδου!!! 

σύμφωνα με την εφαρμογή λέει πτι αδιαθετώ 18 τ μήνα ! Γιατί;;;

παμτως μόλις παρήγγειλα τεστακια γιατί μόνο ωορρηξιας έχω !!!

εσυ ν κανείς λίγο υπομονή λέω εγώ γτ είναι ύπουλος ο στρεπτόκοκκος ! Τα συμπτώματα υποχωρούν αμέσως μόλις ξεκινήσεις αντιβίωση αλλά νομίζω ότι γι μια βδομάδα μπορείς ν μεταδώσεις!!! Κρίμα εχεις και το μωράκι σου !!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Ωορηξιας 100% hometest 

εγκυμοσύνης κανενα ,μας έχουν φλομώσει στις indent γραμμές όλα 🤬🤬🤬

Χαχαχχαχαχα πάντως παιδιά μου απάντησαν από την εταιρία προχθές! Και κου είπαν να τους δώσω ένα τηλέφωνο να επικοινωνήσουν μαζί μου αλλά δε πρόφτασα ακόμη! Θέλω πάντως να μάθω τι έχουν να πουν! 

Εφακι πώς είσαι σήμερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ρε αγάπη όντως αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης ;; Γιατί εμενα μου κάνουν καραμπαμ γ συμπτώματα περιόδου!!! 

σύμφωνα με την εφαρμογή λέει πτι αδιαθετώ 18 τ μήνα ! Γιατί;;;

παμτως μόλις παρήγγειλα τεστακια γιατί μόνο ωορρηξιας έχω !!!

εσυ ν κανείς λίγο υπομονή λέω εγώ γτ είναι ύπουλος ο στρεπτόκοκκος ! Τα συμπτώματα υποχωρούν αμέσως μόλις ξεκινήσεις αντιβίωση αλλά νομίζω ότι γι μια βδομάδα μπορείς ν μεταδώσεις!!! Κρίμα εχεις και το μωράκι σου !!!! 
 

Ακριβώς! Συμπτώματα περιόδου τόσες μέρες πριν την ημερομηνία περιόδου συνήθως κάτι άλλο μαγειρεύουν!! Συγκρατημένη αισιοδοξία λοιπόν θα πρότεινα!!

Ουυφφφ πόση υπομονή πΧια???? Και θυμάστε τι σας έγραφα τελευταίες μέρες περιόδου?! Πόση όρεξη είχα!! Βρωμοστρεπτοκοκος! Μου χάλασε τα σχέδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χαχαχχαχαχα πάντως παιδιά μου απάντησαν από την εταιρία προχθές! Και κου είπαν να τους δώσω ένα τηλέφωνο να επικοινωνήσουν μαζί μου αλλά δε πρόφτασα ακόμη! Θέλω πάντως να μάθω τι έχουν να πουν! 

Εφακι πώς είσαι σήμερα? 

Χθες είχα νεύρα απογοήτευση ! Σημερα νιώθω καλύτερα …

και γω να σου πω την αλήθεια πρέπει να τους παρω ενα τηλέφωνο. Δεν γινεται ρε συ. Τα περισσότερα ,για να μην πω όλα , της onestep βγήκαν με  indent. 
 

κανε υπομονή ,γιατι δεν θες κ εσυ να κολλήσεις κρίμα ειναι έρχονται και γιορτινές μέρες !!!! 
Ας δαγκώθουμε και παμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Όχι καθόλου, τον Φεβρουάριο επισκέφτηκα τον γιατρό μου για το ετήσιο τσεκ απ και είχα κάνει κάποιες εξετάσεις σε προγεστερόνη lh κτλ. Που μου της είχε γράψει μια παθολόγος επειδή έβλεπα πως η περίοδος μου είχε τρελαθεί τους τελευταίους μήνες, εκεί τελικά μου είπαν ότι έχω πολυκυστικές και έκανα και εξετάσεις περαιτέρω που μου επιβεβαίωσαν ότι έχω ΣΠΩ, όλα αυτά σύμφωνα με τον γυναικολόγο μου!

Σύμφωνα με τον παθολόγο μου μου είπε δεν έχω τίποτα να μην ασχοληθώ και σε ουδεμία περίπτωση να μην πάω σε ενδοκρινολόγο να μου δώσει Glucophage ( όπου και εγώ είμαι πολύ αντίθετη στο συγκεκριμένο σκεύασμα, είναι βαρύ και αντιστοιχεί σε αντίστοιχες βαριές καταστάσεις). Τέλος πάντων έχοντας τρελαθεί εγώ και κλαίω όλη την ώρα και παραλογίζομαι λέγοντας ότι δεν μπορώ να κάνω παιδία και μου το φέρνουν με τρόπο, ο σύζυγός μου αποφάσισε μόνος του να σηματοδοτήσει την έναρξη των προσπαθειών μας, όχι ότι δεν ήθελα αλλά δεν περίμενα να ξεκινήσει τόσο νωρίς.

Κάναμε 3 φόρες ελεύθερα, χωρίς να ξέρουμε πότε κάνω ωορρηξία, τίποτα. Εγώ δεν το είχα στο μυαλό μου ότι πετύχαμε σύλληψη και φοβόμουν ότι θα δυσκολευτώ με τις πολυκυστικες αλλά τελικά ήρθε ένα απροσδόκητο θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Δεν μπορώ να σου περιγράψω την χαρά μου, την συγκίνησή μου και ότι με έπιασε στον ύπνο!

Μέχρι να το καταλάβω κατέληξε σε βιοχημική. Τώρα βρίσκομαι στον πρώτο κύκλο μετά την βιοχημική, όπου παρακολούθησα την ωορρηξία μου με τεστ και κάναμε μεταξύ των επαφών μας και τις στοχευμένες και χθες ήμουν στην 9 ημέρα και βγήκε θετικό.

Όλο αυτό είναι εν συντομία οι προσπάθειες μας, ομολογώ πως δεν δυσκολεύομαι να συλλάβω αλλά δεν φτάνει μονό αυτό τελικά, μου φαίνεται ένα πολύ δύσκολο και μακρύ ταξίδι η εγκυμοσύνη.

Τελικά μετά από όλα αυτά που έχω ακούσει από 2 γυναικολόγους και έναν παθολόγο, στο μόνο που συμβάδισαν όλοι μαζί είναι ότι όσες έχουμε ΣΠΩ δεν πάει να πει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε παιδί αυτό που επηρεάζουν είναι ότι δεν ξέρεις πότε έχεις την ωορρηξία σου, άλλα με τα τεστ έχει λυθεί αυτό το πρόβλημα. Για το Glucophage μου είπαν και οι δυο γυναικολόγοι να το πάρω να φτιάξω τον κύκλο μου άλλα δεν το πήρα και δεν σκοπεύω με τις βιταμινούλες είμαι καλά ❤️ βεβαία δεν γνωρίζω αν κάνουν και δουλεία γιατί δυο μήνες τώρα δεν υπάρχει περίοδος υπάρχει εγκυμοσύνη.

 

Είπα πολλά και σε ζάλισα, αχαχχα κλείνω το σεντόνι!

Να πω πάλι συγχαρητήρια κορίτσι μου για την εγκυμοσύνη! Είμαι σίγουρη ότι θα εξελιχθεί τέλεια!

Άρα είσαι η 2η της παρέας που πιάνει μωρό με το βλέμμα 🤣🤣🤣 Να προσέχετε όταν γεννήσεις μην μείνεις γρήγορα πάλι έγκυος όπως μια ξαδέλφη μου που τα πιάνει κι αυτή έτσι τα παιδιά 😛😛😛

Θα περιμένουμε με αγωνία τη 2η χοριακη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Χθες είχα νεύρα απογοήτευση ! Σημερα νιώθω καλύτερα …

και γω να σου πω την αλήθεια πρέπει να τους παρω ενα τηλέφωνο. Δεν γινεται ρε συ. Τα περισσότερα ,για να μην πω όλα , της onestep βγήκαν με  indent. 
 

κανε υπομονή ,γιατι δεν θες κ εσυ να κολλήσεις κρίμα ειναι έρχονται και γιορτινές μέρες !!!! 
Ας δαγκώθουμε και παμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα. 

Και δε τους παίρνεις??! Μπας και μάθουμε τι δε κάνουμε σωστά η τι δεν κάνουν αυτοί σωστά!!

Πάντως μόλις διάβασα ότι μετά τη λήψη αντιβιοτικών για ένα 24ωρο σταματάει το άτομο να μεταδίδει την νόσο. Εμένα ο άντρας μου σήμερα είναι η 4η μέρα που παίρνει αντιβίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Edit. Πήρα και την παθολόγο και τον παιδίατρο και οι δύο μου είπαν μετά από δύο 24ωρα αντιβίωσης δε μπορείς πια να κολλήσεις! Οποτε κορίτσια μου ξεκινάω από τώρα τα beaute  μου και το βράδυ χαμός θα γίνει! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Edit. Πήρα και την παθολόγο και τον παιδίατρο και οι δύο μου είπαν μετά από δύο 24ωρα αντιβίωσης δε μπορείς πια να κολλήσεις! Οποτε κορίτσια μου ξεκινάω από τώρα τα beaute  μου και το βράδυ χαμός θα γίνει! 

 

Αυτο το κοριτσι δεν κρατιέται!!!!! 😋😋😋 σε ποιες μέρες του κύκλου εισαι τωρα ;;;;;

κανε εσυ τα κουμάντα σου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Να το χαίρεσαι τον μπομπιρακο σου!! Σας εύχομαι μόνο τα καλύτερα ❤️

σε ευχαριστω πολυ ❤️ γιαυτο σου λεω χαλαρωσε και ολα θα πανε καλα.. να το πιστεψεις και θα γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Αχ κορίτσι μου κ εγώ έτσι είμαι... Προχθές τελευταία επαφή πριν φύγει ταξίδι για δουλειά κ χθες είχα ακόμα θετικό τεστ θα κάνω κ σήμερα να δω αν βγει αρνητικό να ξέρω ότι έγινε η ωορρηξία... Αλλά όπως λένε τα κορίτσια κρατάει από 3 έως 5 μέρες το σπερματοζωάριο... 

οι ελπίδες υπάρχουν κορίτσι μου και ναι το σπερμα ζει έως 5 μέρες στην μητρα🙏το ξερω ότι το σκέφτεσαι και στεναχωριεσαι όμως να σκέφτεσαι θετικα ότι υπάρχουν ελπίδες ❤️🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

 

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ ! δεν ξέρω αν είμαι ένστικτο επιβίωσης ή προαίσθημα αλλά αύτη την φόρα δεν νιώθω τόσο άγχος, λέω όλα θα εξελιχθούνε καλώς ! ❤️ 🙏

Όσο για την ίδια μαία τον Φεβρουάριο που της είπα πάλι ότι ήμουν έγκυος το πρώτο πράγμα που μου είπε είναι: είναι ανεπιθύμητη ; αρχικά δεν το ρωτάς αυτό αν είναι ανεπιθύμητη θα το πω εγώ από μόνη μου.

Δεύτερον το ίδιο ακριβώς κάνω την πρώτη χοριάκη 44 κάπου εκεί και μου είναι πολύ χαμηλή δεν ξέρω αν πρέπει να την υποστηρίξουμε γιατί μάλλον δεν εξελίσσετε καλά.

Και τρίτον σίγα την υποστήριξη που δίνουν, αν θεώρει υποστήριξη το φιλικό οξύ τι να πω, σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν ήθελε να μου δώσει προγεστερόνη γιατί δεν ξέραμε πάλι πως θα εξελιχθεί και η προγεστερόνη μου βγήκε στα τάρταρα, ευτυχώς ρώτησε τον γυναικολόγο και προφανώς της είπε θα δώσουμε και εκ των υστέρων μου έγραψε το χάπι. Αλλά όπως ακριβώς είπες και προγεστερόνη να παίρνεις και φιλικό οξύ να παίρνεις αν είναι να μην πάει καλά δεν θα πάει και όλα τα άλλα είναι φαρμάκι που στάζουν οι γλώσσες κάποιων που εν τέλη πέρα από την δουλεία τους δεν έχουν τίποτα άλλο να κάνουν και ζηλεύουν τον κόσμο. 

Κορίτσι μου για εμένα πήγαινε σε έναν άλλο γιατρό γτ με την μαία που έμπλεξες θα σε στεναχωρεί συνέχεια 🙄 Αθήνα μένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

 

Η αρχική μου ανησυχία ειναι μήπως ανοίξει  ο υπέρηχος και έχει σταματήσει η καρδιά.. Το ψυχολογικό τραυμα βλεπετε. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, τουλάχιστον μεχρι να σχολάσω και να παω σπίτι.. Εννοείται θα σας ενημερώσω το βραδάκι μόλις γυρίσω από τον γιατρό. Ευχαριστώ γλυκές μου εγκυούλες ❤️ ❤️ 

@Rena92 περιμένω και τα δικά σου νέα ευχάριστα νέα αυριο !!

@Tinasardin8689 Πότε έχεις ξανά ραντεβού; Αυτήν την εβδομάδα αν θυμάμαι καλα; Αν και εσυ πλέον δεν εχεις κανενα λόγο να αγχώνεσαι, όλα εξελίσσονται τέλεια %%-%%-👶💞

Κοριτσάκι μου σήμερα θα καμαρώνεις το μωρακι σου που είναι εκεί στεριωμένο και μεγαλώνει ❤️🙏 περιμενουμε τα νέα σου τα οποία θα είναι χαρούμενα🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...